133 СОУ, 20 ОУ, 21 СОУ или Италиански лицей - мнения

  • 21 010
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 993
Имам въпрос към родителите с деца в 20 ОУ. От написаното тук останах с впечатление, че децата ви са в паралелки с немски език, а аз се интересувам от изучаването на френски в 20 ОУ. Видях, че приемът с френски е само 1 паралелка. Имате ли впечатления от нивото и от преподавателите по френски? Чух, че имало сериозно текучество на последните.

# 46
  • София
  • Мнения: 72
Имам въпрос към родителите с деца в 20 ОУ. От написаното тук останах с впечатление, че децата ви са в паралелки с немски език, а аз се интересувам от изучаването на френски в 20 ОУ. Видях, че приемът с френски е само 1 паралелка. Имате ли впечатления от нивото и от преподавателите по френски? Чух, че имало сериозно текучество на последните.
Дъщеря ми е в 4 клас с френски език в 20 ОУ. В края на 1 клас им се смени учителката по езика, но след това текучество не е имало. В трети клас имаха отново смяна, но този път ставаше въпрос за вътрешно разместване на учителите, т.е. нямаше напуснал учител. От втори клас досега съм много доволна и от двете й учителки. Напредна страшно много, вече пишат съчинения сами и част от децата се справят прекрасно. Естествено ученето на език си иска и самостоятелна подготовка. На есен, живот и здраве, със сина ще видим дали всичко ще върви все така гладко, че той е по-палав и далеч не толкова прилежен като кака си.

# 47
  • Мнения: 3 993
Е, това е добра новина, само 2 промени за 3 години  Simple Smile. На мои близки приятели синът завърши седми клас в 20-то с френска паралелка със смяна на учители по френски през 3 месеца в прогимназиалния курс. По едно време майка му не знаеше името на поредната учителка по френски  Laughing. Детето завърши училището без да може да се похвали, че говори френски (питала съм го), но пък влезе във Френската гимназия, където родителите му се надяват да го научи, последен шанс един вид.

А преди няколко дни позната ми разказа за друг куриоз в същото училище - момиче в 5-ти клас, чиято учителка по френски била толкова зле с езика, че учела децата на погрешни неща, погрешно произношение, грешки в граматика и подобни. Била разкрита първо от майката на детето, която е френскоговоряща и после от други учители във Френския институт, където детето посещава допълнително езиков курс. Та има и такива кадри в 20-то ОУ.

# 48
  • Мнения: 847
Струва ми се,че в 20то нещата не вървят добре. Има текучество. 4ма чудесни учители се преместиха в 19то.
Гледах го като вариант,защото сме му в района по лична карта, но се отказах. Струва ми се,че лежи на стари лаври и в дългосрочен план ще запада, ако остане и със същата директорка.
Разбира се,това е просто моята гледна точка. Има и много родители,които са доволни.

# 49
  • Мнения: 30

20то - плюсове:малко училище- деца до 7 клас - всички се познават, няма гимназисти, добра организация на учебния процес, добра подготовка по немски (поне по времето ,когато синът ми учеше там- неговата учителка напусна така че сега не знам на какво ниво е изучаването на езика)

Дали може да споделите името на бившата учителка от 20 и евентуално, ако сте запозната къде се е преместила?  Praynig

# 50
  • Мнения: 22
Здравейте,

Ако някой знае може ли да пише кои учителки ще поемат първокласници през учебната 2015/2016 г. в 20-то ОУ?

# 51
  • Мнения: 3
Здравейте!

Някой от вас дали има информация за настоящото състояние на 133-о СУ като качество на преподаване, отношение на учителите, следобедна занималня и т.н.? Предстои ни първи клас 2019/2020 г. Ще съм ви благодарна да споделите мнение. В другите теми за 133-о има стара информация.

Благодаря ви предварително!

# 52
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте!

Някой от вас дали има информация за настоящото състояние на 133-о СУ като качество на преподаване, отношение на учителите, следобедна занималня и т.н.? Предстои ни първи клас 2019/2020 г. Ще съм ви благодарна да споделите мнение. В другите теми за 133-о има стара информация.

Благодаря ви предварително!

Привет!
Както на повечето места, много зависи на кой от учителите ще попаднете, както и какви са вашите индивидуални разбирания и търсения. Има страхотни учители в начален курс, както и някои, които може би няма да допаднат на повечето родители. В занималнята също има няколко, които намирам за добри - г-жа Камова и г-н Братоев.
Училището има значителни проблеми с материалната база в смисъл, че има много ученици и недостатъчно помещения, което създава доста затруднения. Спортът е доста оскъден в начален курс. Няма външни допълнителни занимания.
Надявам се да ви е полезно и успех на първокласника!

Общи условия

Активация на акаунт