ДУБАЙ 3

  • 85 847
  • 749
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1
Здравейте,
Благодаря на всички, споделили мнение в този форум и особено на Roje- много ми бяхте полезни за доброто запълване на краткия ми престой в Дубай. На първо четене ми се иска аз да споделя три неща.
1. Не си купувайте карти Simpatik от България, не работят в Дубай! Там забелязах, че продават карти Etisalat за улични телефони, най- евтината беше 25 дирхама.
2. И в двете посоки е добре да седите от дясната страна в самолета (само да не го наклоните сега всички надясно Simple Smile) Шегата настрана, но на отиване полета минава точно над Палм Джумейра, а на връщане Палмата може да се види само, ако сте от дясната страна.
3. Моето лично мнение е, че няма нужда от Big Bus в Дубай. За 14 дирхама (Silver cardна ден ползвате неограничено прекрасния им, чист до блясък градски транспорт. Освен метрото, което в новата част се движи над земята и е панорамно влакче, ако сте в първото или последното вагонче (освен ако не е golden вагончето), то автобус 8 се движи по крайбрежието от Джумейра Моск, та чак до Ибн Батута. Аз лично ползвах такси само от Мадинат Джумейра до Атлантис, защото не ми се търсеше спирката на монорейла Simple Smile
   И едно допълнение: Вътре в Бурж Ал Араб се снима без проблеми (че срещнах мнения как не е позволено).

Последна редакция: ср, 11 дек 2013, 10:15 от nonatm

# 571
  • Мнения: 4 370
Само да допълня за картите Симпатик (не че имам сметка да им правя реклама) - не работят само по някога. Но пък са удобни, че можете да разговаряте с когото решите по всяко време, без да търсите кабинка. Имам моменти (от по няколко часа) нямат обхват. Но аз успях да изговоря 60лв за 6дни (мин ми е по 69ст), това ще рече че по голяма част от престоя си успявах да говоря.

# 572
  • София
  • Мнения: 1 850
Здравейте,
Благодаря на всички, споделили мнение в този форум и особено на Roje- много ми бяхте полезни за доброто запълване на краткия ми престой в Дубай. На първо четене ми се иска аз да споделя три неща.
1. Не си купувайте карти Simpatik от България, не работят в Дубай! Там забелязах, че продават карти Etisalat за улични телефони, най- евтината беше 25 дирхама.
2. И в двете посоки е добре да седите от дясната страна в самолета (само да не го наклоните сега всички надясно Simple Smile) Шегата настрана, но на отиване полета минава точно над Палм Джумейра, а на връщане Палмата може да се види само, ако сте от дясната страна.
3. Моето лично мнение е, че няма нужда от Big Bus в Дубай. За 14 дирхама (Silver cardна ден ползвате неограничено прекрасния им, чист до блясък градски транспорт. Освен метрото, което в новата част се движи над земята и е панорамно влакче, ако сте в първото или последното вагонче (освен ако не е golden вагончето), то автобус 8 се движи по крайбрежието от Джумейра Моск, та чак до Ибн Батута. Аз лично ползвах такси само от Мадинат Джумейра до Атлантис, защото не ми се търсеше спирката на монорейла Simple Smile
   И едно допълнение: Вътре в Бурж Ал Араб се снима без проблеми (че срещнах мнения как не е позволено).
Нона Hug, много се радвам, че си изкарала едно незабравимо пътуване до Дубай и всичко е било ОК.
Искам само и аз да изкажа мнението си за Биг Буса.
Вярно е, че цената му е висока, вярно е, че метрото е надземно и за 14 дирхама можеш да обикаляш през деня с автобус 8 по Джумейра Роуд или с него по Шейх зайед роуд и до Марината Simple Smile
 Но двете нямат нищо общо помежду си.
С Биг Буса както с всички туристически автобуси по света можеш да обиколиш всички забележителности на Дубай, да слезеш на тях, да ги разгледаш и след това да продължиш към следващата забележителност Peace.
С метрото, това което можеш да направиш е да пътуваш над земята, да се полюбуваш на небостъргачите по Шейх Зайед роуд и..... толкова.
То не спира на нито една забележителност и се движи единствено по централния булевард, където наистина дава добра възможност за панорамни гледки Peace.
Обикновено трябва доста да повървиш пешакато слезеш на метро станцията. Дори и спирката на Бурж Халифа е на 1,5 км. от самата кула. Оставям настрани допълнителните бонуси, включени в цената на Биг Буса. Не говоря дори и за това, че гледната точка от Биг Буса е възможно най-добрата. На открито, на втория етаж с възможност за страхотни снимки и видео клипове.
Държах да направя това уточнение заради тези, които искат да разгледат самостоятелно забележителностите на Дубай и туристическите автобуси са една от най-добрите възможности за това  Peaceособено, когато човек разполага с малко време и не познава добре града. Simple Smile

# 573
  • Мнения: 1
Да, прав си, че ако не си чел задълбочено за градския транспорт, това е най- лесния начин Simple Smile Аз лично го ползвах в Абу Даби и то основно заради включения шатъл до Yas Island... и все пак си мисля, че ако бях прочела по- подробно за транспорта там, както за Дубай, щях да си направя програма, в която да видя повече неща Simple Smile
Пък как да спестим вървенето до Дубай Мол с F13 зная пак от теб, благодаря! Simple Smile
За старата част също има автобуси, които въртят около забележителностите, само трябва да се разгледа Google maps. Аз ползвах номер 53 от Deira city center, който преминава в горната част над Creek, през Old souk и стига до Gold souk. До другия бряг с абра е лесно. От Bur  Dubai порт до Дубай музей е пешеходно разстояние.

# 574
  • Мнения: 0
Здравейте пътешественици!
Благодаря на всички, които споделяте и помагате с информация за пътуващите към Дубай.
Невероятни и безценни са пътеписите на Roje 22.
Безкрайно ще съм благодарна ако можете да ми расясните и отговорите на няколко въпроса...
Дъщеря ми и приятелят и летят за Дубай на 17.12.2013 до 21.12.2013 с WIZZ AIR (визи от USIT COLOURS). Благодарение не Roje 22 за хотелите и кварталите, чрез BOOKING.COM резервирах хотел с моята кредитна карта в LА VILLA NAJD HOTEL APARTMENTS. И сега въпросите: 
- след кацането в 20:00 ч. и придвижването с автобус и метро слизат на спирка MALL EMIRATES. Въпроса ми е как най-лесно се стига от там до хотела?
- при настаняването – как става плащането – в брой в дирхами или с кредитна карта? При пристигане, или след напускане?
- след 22:00 ч. , тъй като MALL EMIRATES е затворен, има ли някъде, където могат да хапнат нещо не толкова скъпо и да разгледат нещо по това време?
- как става връщането на 21.12. към летището – от метрото на МОЛ-а към последната му спирка, и от там на автобус F53 до летището или с такси?
- колко време преди полета трябва да са на летището – 2 часа добре ли е?

Много ще съм ви благодарна да ми отговорите! Имам още доста въпроси и притеснения, но не искам да ви отегчавам 

# 575
  • София
  • Мнения: 1 850
Да, прав си, че ако не си чел задълбочено за градския транспорт, това е най- лесния начин Simple Smile Аз лично го ползвах в Абу Даби и то основно заради включения шатъл до Yas Island... и все пак си мисля, че ако бях прочела по- подробно за транспорта там, както за Дубай, щях да си направя програма, в която да видя повече неща Simple Smile
Пък как да спестим вървенето до Дубай Мол с F13 зная пак от теб, благодаря! Simple Smile
За старата част също има автобуси, които въртят около забележителностите, само трябва да се разгледа Google maps. Аз ползвах номер 53 от Deira city center, който преминава в горната част над Creek, през Old souk и стига до Gold souk. До другия бряг с абра е лесно. От Bur  Dubai порт до Дубай музей е пешеходно разстояние.
Да, права си, Нона Peace!
Ако човек познава основно градския транспорт на Дубай не му е проблем.
В смартфона ми има качени маршрутите на абсолютно всички автобусни линии в Дубай + разписанието им в двете посоки по дни. Така че където и да се намирам в Дубай, дори и да нямам интернет не ми е проблем да използвам градския транспорт.
Но при мен е така, защото не смятам само веднъж да отида до Дубай и да мина на други дестинации.
За хора, които имат само няколко дни на разположение и малко време за подготовка най-лесно е да използват туристическия автобус, да видят къде са основните забележителности и да се върнат след това ако искат подробно да ги разглеждат с градския транспорт.
За стария град има две кръстовища на автобуси, едното в Бур Дубай - автогарата Al Ghubaiba Bus Station и другото в Дейра- автогарата до Gold Souk и Spice Souk.
От тези две автогари имаш връзка практически за абсолютно всички части на Дубай с автобуси, метро и абра. PeaceТака че който иска да спести пари и не му се даватза биг бус може спокойно да се придвижва и с градския транспорт. Още повече, че ще чака в климатизирани спирки, абсолютно чисти и красиви, както ти си отбелязала Peace

# 576
  • София
  • Мнения: 1 850
Здравейте пътешественици!
Благодаря на всички, които споделяте и помагате с информация за пътуващите към Дубай.
Невероятни и безценни са пътеписите на Roje 22.
Безкрайно ще съм благодарна ако можете да ми расясните и отговорите на няколко въпроса...
Дъщеря ми и приятелят и летят за Дубай на 17.12.2013 до 21.12.2013 с WIZZ AIR (визи от USIT COLOURS). Благодарение не Roje 22 за хотелите и кварталите, чрез BOOKING.COM резервирах хотел с моята кредитна карта в LА VILLA NAJD HOTEL APARTMENTS. И сега въпросите: 
- след кацането в 20:00 ч. и придвижването с автобус и метро слизат на спирка MALL EMIRATES. Въпроса ми е как най-лесно се стига от там до хотела?
- при настаняването – как става плащането – в брой в дирхами или с кредитна карта? При пристигане, или след напускане?
- след 22:00 ч. , тъй като MALL EMIRATES е затворен, има ли някъде, където могат да хапнат нещо не толкова скъпо и да разгледат нещо по това време?
- как става връщането на 21.12. към летището – от метрото на МОЛ-а към последната му спирка, и от там на автобус F53 до летището или с такси?
- колко време преди полета трябва да са на летището – 2 часа добре ли е?

Много ще съм ви благодарна да ми отговорите! Имам още доста въпроси и притеснения, но не искам да ви отегчавам 

Здравей, jenyyn  Simple Smile
Ето и отговори на въпросите ти.
От летището се качват на автобус F 55, а не F53, слизат на метро станция IBN Battuta, оттам на метрото и до Мола на Емирствата. Излизат от метростанцията, преминават през целия Мол, излизат от него и тръгват наляво, където е спирката на Биг Буса, излизат на тротоара и булеварда, тръгват на дясно и стигат ъгъла на Мола и паркинга му. Преминават на отсрещния тротоар през светофара и покрай хотела, който е там, стигат до хотел Ситимакс Ал Барша. Точно зад него се намира хотела им. Лесно ще се оправят. 200 метра е разстоянието. Плащането става и с дирхами и с кредитна карта. Ако плащат с дирхами, да сменят в Мола като минават от метрото. Има достатъчно заведения  наоколо, където могат да хапнат. А и в самия МОЛ като минават могат да спрат и вечерят и след това към хотела.
Връщането става по обратния ред на пристигането. вече няколко пъти го обясняваме подробно в темата. В 18 часа трябва да са хванали автобус F55 от IBN Battuta за летището, за да са навреме там. Peace

# 577
  • Мнения: 0
Здравей, jenyyn  Simple Smile
Ето и отговори на въпросите ти.
От летището се качват на автобус F 55, а не F53, слизат на метро станция IBN Battuta, оттам на метрото и до Мола на Емирствата. Излизат от метростанцията, преминават през целия Мол, излизат от него и тръгват наляво, където е спирката на Биг Буса, излизат на тротоара и булеварда, тръгват на дясно и стигат ъгъла на Мола и паркинга му. Преминават на отсрещния тротоар през светофара и покрай хотела, който е там, стигат до хотел Ситимакс Ал Барша. Точно зад него се намира хотела им. Лесно ще се оправят. 200 метра е разстоянието. Плащането става и с дирхами и с кредитна карта. Ако плащат с дирхами, да сменят в Мола като минават от метрото. Има достатъчно заведения  наоколо, където могат да хапнат. А и в самия МОЛ като минават могат да спрат и вечерят и след това към хотела.
Връщането става по обратния ред на пристигането. вече няколко пъти го обясняваме подробно в темата. В 18 часа трябва да са хванали автобус F55 от IBN Battuta за летището, за да са навреме там. Peace

Сърдечно ти благодаря за изчерпателния отговор!  Hug

С риск да стана досадна, ще питам още нещо Simple Smile

Последно плаж Джумейра отворен ли е в сряда и четвъртък за двата пола, или?... И как се стига от хотела до там...

Благодаря още веднъж

Поздрави

# 578
  • Мнения: 134
И аз имам въпросчета, за тези които са ходили скоро:
 - Бил ли е някой в Миракъл гардън и дали работи целогодишно, интересува ме конкретно м. октомври
 - Пистата на формула 1 в Абу Даби - може ли да се разходим на самата писта, предлага ли се нещо като туристически тур вътре
 - Ферари уорлд - някой ако е ходил, освен скоростното влакче има ли нещо друго интересно, изобщо заслужава ли си
Благодаря предварително   bouquet

Направих резервация за Al Barsha Hotel Apartments, моля за мнението Ви  Praynig

# 579
  • Мнения: 1 668
Здравейте! Някой има ли информация за плуването с делфини в Атлантис? Струва ли си цената? Заслужава ли си емоцията? Ако искам да направя снимки, може ли някой, който е платил вход само за водния парк да ме снима или снимките там са платена услуга?
И аз се интересувам от същото, но досега не съм намерила отговор. Избутвам обаче въпросът ти напред, че все някой може да знае...

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 2
- Пистата на формула 1 в Абу Даби - може ли да се разходим на самата писта, предлага ли се нещо като туристически тур вътре

Аз също се интересувах от този въпрос и ще споделя какво съм открил до момента.
От информацията, която аз намерих има Venue Tour, което е тур из цялата писта с обяснения как функционира всичко. Ето това е линк-а:http://www.yasmarinacircuit.com/en/experiences/venue-tour.
По-големия ми проблем обаче е как да стигна до там и изобщо как да организирам един ден в Абу Даби, така че да хвана хем туристическите обиколки в джамията, хем тази обиколка на пистата. Малко е далеч от центъра и ми се струва, че с такси ще излезе доста солидна сума до там. Вариантите са с градски транспорт, но автобусите до там са на 1 час, пътуването отнема 1 час и са в малко неудобни часове за началния час на обиколката. Освен това не знам дали от спирката на автобуса до пистата може да се стигне пеша (автобусите според това, което намерих ходят до Ferrari World-190 и до Yas Island Hotels-170 и 180). Може би тити може да даде някакъв акъл по въпроса.

# 581
  • Мнения: 9 905
ами не знам какъв съвет да ти дам - т.е. спокойно можеш да идеш в джамията сутринта и следобед на пистата. В Джамията можеш да идеш в 9 свободно, или в 10, когато има гидове, повече от 1 час там не ти трябва. На пистата трябва да си в 13.30 примерно. Имаш време и за мол даже  Peace на мен малко ми се струва множко 120 дирхама на човек, но ако си фен - ще разбера. Аз не съм Simple Smile
ние обикновено отиваме до хотела - Yas Viceroy - и пием кафе на терасата. Има изглед към централните трибуни, част от пистата и яхтения порт в средата. По залез се прави друго - отива се отсреща на заведението Stars and bars или един рибен ресторант има до него - аквариум май се казва - и се гледа същото, но от другата страна, плюс залез над пистата и светлините на хотела, те се сменят постоянно.
можеш и Емирейтс палас да вместиш, ако се движиш с таксита. Градският транспорт е редовен и добре организиран, но просто е бавен.
Можеш и обратно - сутринта на пистата, следобед в джамията. Има и следобедни/залезни обиколки там.

не се притеснявайте да търсите информация в гугъл - Ферари уърлд си има сайт с всичко, което предлага.

# 582
  • Мнения: 1 668
А някой може ли да ми даде някакви линкове къ градския транспортако има събрани. примерно ме интересува вечер как са автобусите от Абу даби към Ибн батута

# 583
  • София
  • Мнения: 1 850
А някой може ли да ми даде някакви линкове къ градския транспортако има събрани. примерно ме интересува вечер как са автобусите от Абу даби към Ибн батута
Богиня, ако ми дадеш мейл на лични, /или ми кажеш друг начин/ мога да ти пратя файла с разписанието на автобус Е101 Peace

# 584
  • Мнения: 103
roje22, писах на лични, ако можеш да ми пратиш разписанието на автобусите от Шаржа  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт