ДУБАЙ 3

  • 85 902
  • 749
  •   1
Отговори
# 555
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
roje22 Закупих билетите за Бурдж Халифа още за първият ни ден в дубай на 27/12 от 17:00 часа! Надявам се, че колкото и да е нотоворено ще успеем ситринат да се измикнем от летището, да стигнем хотела и да се предвижим за Бурдж Халифа. там някъде трябва да сменим разписка с/у билити и може 30 мин. преди 17 часа е добре да сме там...не знам още, ще го прициним на място... Heart Eyes
За организицаията за Новогодишната нощ, не само че сме с дете на 7 год, но и да не сме АЗ няма да издържа през фонтаните от 14 часа до полунощ, за да видим зарята. Идея си нямам сега какво  ще правим...Абсурд е да отидем и да "виснем" от толкова рано...Не знам Sad може би ще отидем към 20 часа, пък където се ситуираме - там! Или на място ще огледаме за някое заведение, ако все още е възможно да платим за маса или ще се включим към някоя агенция и ще платим кувера им, не знам...Мисля си, че където и да сме вси ще видим зарята, нали... Wink
Относно нашият ден 3 от програмата ни, моля те отново да ми обясниш как от нашия хотел да стигнем до Мирикъл гарден? Кой намер транспорт да хванем, за да стигнем до там? И после  си ми писал, че бихме могли да се разходим по Джумейра бийч. От градината как да стигнем Джумейра и Дубай Марина?

# 556
  • Мнения: 72
И ние ще бъдем по Нова година и се чудим дали да не си запазим билети за burj khalifa на 31.12 за 21.00 часа.Според вас дали ще е възможно изобщо да се стигне до там и дали е най добрия избор.А някой да продава  ваучери за Entertainer Dubai

# 557
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
bgdesi   аз също обмислях тази идея, но се разколебах. Престоят на кулата е 1 час, т.е от 21 до 22 часа, а после...на къде Thinking Зарята ще започне в дванадесет часа, добре е да сте молко по - отдалечени от кулата, за да видите и нейния блясък, светлини в този момент...
Пиши, какво сте решили да видим какво ще правим в новогодишната нощ... newsm78

# 558
  • Мнения: 72
Аз затова си мислих ,че до 22 сме на кулата и за 1,30 минути да се отдалечим от нея.А ние сме с две деца и по ресторанти не ми се ходи.Чакам един наш приятел който живее там да си каже мнението.Засега си купих тези книжки с ваучери http://www.ebay.co.uk/itm/The-Entertainer-Dubai-Volume-1-2-over- … ip=true&rt=nc като дойдат ще видя какво ще ми трябва още

# 559
  • София
  • Мнения: 1 861
Kaleia, където и да сте в Дубай все ще видите зарята Peace. Но мисля, че и без да я видите ще си изкарате страхотно Новата година там. Има толкова много места за забавления, че е излишно да се притесняваш Hug
За Миракъл гардън най-добре е да си хванете такси. Ще спестите време, разстоянието е малко от хотела Ви, около 13 километра, което ще рече 25 дирхама. Варианта Ви с градски транспорт е да отидете до Мола на емирствата с метрото.От там хващате автобус Ф30 и слизате на спирка Arabian Ranches Saheel gate 1, която е малко след градините  и след това трябва да се върнете обратно до тях пеша- 2,5 км. или да хванете такси. Но ще изгубите време и вместо 20 минути ще се лашкате час и двадесет.
Обратно пак с такси до Мадинат Джумейра + 10 дирхама към 25 те до мола.  Или само до Мола на емирствата с такси и от там с метрото до Дубай Марина Simple Smile

# 560
  • Мнения: 13
Благодаря ти radovt65  за отговора.
Разпечатах си мейла. Дано се оправим и да нямаме проблеми с билетите.

# 561
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Добре, Роженце HugБлагодаря ти Hug!Така ще направим! Peace

# 562
  • Мнения: 44
А някой ходил ли е в ледения бар, който бе споменат в една от темите за Дубай?
Ако е възможно, малко повече информация - в кой МОЛ се намира, цени, впечатления...
Благодаря предварително!

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Здравейте, забравих да ви питам нещо. На какви цени са цигарите в Дубай? Има ли смисъл да купуваме от тук или от безмитния магазин? Аз ги спрях, но за сметка на това мъжът ми компенсира с пушенето за двама Simple Smile Ние в четвъртък тръгваме. Не остана почти Simple Smile

# 564
  • Мнения: 9 912
не са скъпи, на нашето летище са 79 дхс стека боро/сиреч  32 лева/, за други цигари и магазини не знам. В карфур също трябва да е евтино.

# 565
  • Мнения: 4 936
има ли пътеводители за Дубай?

# 566
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Мерси, Тити  Hug

# 567
  • Мнения: 103
Въпрос към roje22 :
Ще пристигнем в Шаржа на 30.12 и ще имаме хотел там до 04.01, бихме искали да разгледаме Дубай и на нова година да сме в Дубай, как е по-добре да се придвижваме: дали да наемем кола под наем, с такси или градски транспорт?

# 568
  • София
  • Мнения: 1 861
Dovolna, можете да вземете кола под наем, стига да не ви притеснява трафика в Дубай Peace.
И колко често и до къде мислите да пътувате.
Можете да ползвате и градския транспорт, който е изключително евтин Simple Smile
Цената на автобуса от Шарджа до Дубай  е  5 дирхама - 2 лева.
Трябва да отидете до централната автогара в Шарджа  Al Jubail Bus Station  и да хванете автобус 306, който ще Ви откара до централната автогара в Дубай  Al Ghubaiba Bus Station. Има и спирки преди това.
 Автобус 306 е на всеки 15 минути през деня и на 30 сутрин и вечер.
Но за да не ти разказвам ми дай на лични мейла си, за да ти изпратя файлове с маршрута му и графика на тръгване.
За 40 минути сте  до Al Ghubaiba Bus Station, а оттам имате всякакъв транспорт, метро, водно такси, автобуси.
С такси ще ви начислят начална такса 20дирхама и примерно до станция Юнион, където се преплитат двете линии на метрото, червената и зелената, ще ви излезе около 40-50 дирхама. Много е близо - 15-16 километра. Ние всеки ден бяхме на пети плаж на най-красивия плаж в Дубай - Ал Мамзар бийч парк и спокойно без бинокъл виждахме хората по отсрещния бряг, който е Шарджа, плажа на Шарджа и небостъргачите в Шарджа.
Но 50 дирхама на отиване и 50 на връщане са си 100, докато с автобуса са 10дирхама- 4 лева.
Затова моето мнение е или автобус или кола под наем. Peace

# 569
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте! Някой има ли информация за плуването с делфини в Атлантис? Струва ли си цената? Заслужава ли си емоцията? Ако искам да направя снимки, може ли някой, който е платил вход само за водния парк да ме снима или снимките там са платена услуга?

Общи условия

Активация на акаунт