Халит Ергенч "Великолепният век"(Muhteşem Yüzyıl) и новите проекти на екипа-81

  • 81 387
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13 545
Sinan, благодаря за снимките от 114 еп. Hug Hug

По снимките ми се струва, че султанът става свидетел на нелегалната среща между Мустафа и Баязид
- изненадата и недовеpието в погледа му говорят точно за това. Shocked Shocked


   

# 706
  • Мнения: 4 936
Може да е видял бременната хатун на Мустафа

# 707
  • Мнения: 0
Може да няма нищо общо това са две снимки просто.....султана е в Маниса, Мустафа и Баязид в Амася...

# 708
  • Мнения: 100
Здравейте, от доста време следя темата, но се включвам за първи път. В момента съм в Истанбул и съвсем случайно попаднах на снимките на сериала - това и да си го бях планирала, нямаше да ми се получи. Минавахме покрай джамията Шехзаде и в задния двор мъжът ми забеляза, че се снима някакъв филм. Имаше камери, актьорите бяха облечени от епохата на сериала и аз бях почти убедена, че това е "Великолепният век", въпреки, че не видях познати лица:35:(истината е, че последните серии още не съм ги гледала). От техническия екип обясняваха нещо на висок мъж с черна брада, облечен в дълъг черен кафтан или както там се казва облеклото hahaha В този момент от една врата излезе някакъв човек и въпреки разваления си английски, разбра, че питаме кой филм се снима. Е - нашият сериал Joy Когато казахме, че сме от България, имаше "ооо комшу" и ни пусна да погледаме от един двор, който беше разделен с двора на джамията, където правиха снимките, от висока стена. Погледах малко, но те правиха още подготовка, попитах за султан Сюлейман и принцовете - човекът ми каза, че ги няма. Имам и две снимки, но нямам регистрации в сайтовете за снимки, ако проявявате интерес мога да ги изпратя на някой, за да ги публикува. Извинявам се още веднъж, че нахлувам в темата така, но трябваше да споделя с Вас!!!

# 709
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 3 827
114.Bölüm 2.Fragmanı

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 22:28 от Sinan Mustafov

# 710
  • Мнения: 927
Радост ето един сайт: http://snimki.be//?image=67685
Кликаш на Browse, избираш снимката, качи бе, излизат различни линкове, копираш линка под "код за форум", поставяш го в публикацията и си готова Simple Smile без регистрация

# 711
  • Мнения: 13 545
Sinan, хубаво е, че имаме нов трейлър, но как се отваря? newsm78 newsm78

# 712
  • Мнения: 13 545

Благодаря ти! Hug Hug
Много зловещо - историята с отровния кафтан се повтаря (освен ако и това не е сън! Shocked)

# 713
  • ES
  • Мнения: 2 172
А превод към фрагмана може ли?  Praynig
Да бе, каква беше историята с отровния кафтан, бащата на Сюлейман ли му го беше изпратил?

# 714
  • Мнения: 8
Синан благодаря!

# 715
  • Мнения: 141
Проблемът е в манталитета на мюсюлманеца/или мюслюманеца/ все  едно, и сега все още мечтата им за световна империя си остава...
Мераци за световна империя са имали много владетели и то съвсем от съвремието - Хитлер, Наполеон и сега има, но това, което едно време дедите ни са завоювали с меч, сега се завоюва с преговори, на лист хартия. И не мисля, че филма е гавра със славянката Хюррем, напротив, представят я като много комбинативна и умна жена, тя винаги има решение, винаги намира начин да обърне нещата в своя полза, показа, че е много по-интелигентна от всичките от династията със синя кръв. А за убийца също не я показват толкова кръвожадна, спаси живота на хора, които бяха пътници. Според филма Махидевран убива (поръчва да убият) Мехмед, до колкото Мустафа е убит лично по решение на баща си, не от Хюррем, с които са явни лични врагове. Но не очаквайте в тр серил да издигат в култ една чужденка, въпреки, че не отричат огромното й влияние в историята на османската империя по онова време. Абе като гледаме май все по-умните, дръзките и интелигентните са все чужденците - Ибрахим, Хюррем, Нурбану и т.н., доста сме им облагородили династиите. Жалкото е, че при такава силна майка и такъв велик баща, синовете на Хюррем и Сюлейман не се проявяват със същото достойнство.
Хареса ми това, което си написала.
Всеки е прав от собствената си камбанария.Докато ти виждаш едно, друг  вижда друго.Ти виждаш, че султана сам издава заповед за убийството на сина си, аз виждам, че системно е подвеждан и манипулиран и благодарение на това взема своето решение.Едни виждат Хюрем умна и комбинативна за добро, друг че робува на амбиции.За това хората сме различни.
Султана пък доказва само колко я е обичал, като я заточва.Преди време тук беше обсъждано, че наистина е имало такава стая, направена за султана по идея на Хюрем.Ползвана ли е обаче и от нея, можем само да гадаем, навярно да.Тогава какво би трябвало да е наказанието?
Постовете за и против до сега само са доказали, че освен спор, нищо друго не излиза.Но в този спор истината не излиза, защото не я знаем.Само кудкудякане от две страни.
И все пак си оставям една доза скептицизъм към сценаристите.Защо  е бил Великолепен века?Защото е управляван индиректно от Хюрем или султана си е вършил сам работата като вълка?
Radost_vn, зарази ме с твоето вълнение.Направо си го представих.Късметлийка си ти.Добре дошла   bouquet

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 23:02 от ketti

# 716
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз не мисля, че е спор и още по-малко кудкудякане. Просто всеки споделя своите виждания (и ако може ги подкрепя с примери). На мен ми е интересно какво мислят и другите, в крайна сметка нали за това са сериалите, носят някакви послания и и кой как ги разбира тези послания. Ето за теб този сериал показва безскрупулността на една жестока жена в харема на Сюлейман.
Ако султанът е бил подведен и манипулиран от Хюррем, като почти всеки мъж от жена си, излиза, че бил не толкова мъдър и умен. Тогава защо някой друг не е успял да го манипулира и подвежда?
Че Хюррем е робувала на амбиции, ами ако не е била амбициозна, след смъртта на султана тя и всичките й деца ще са убити и изхвърлени в морето. Според мен не амбицията, а чувството за самосъхранение, на нея и децата й я кара да бъде такава. Всяка майка би го направила за децата си.
А заточването, споровете между съпрузи и то когато единия съпруг е султан, явно така са се решавали в 16 век в Османската империя, предвид на мебелната функция на жената в тогавашното общество
А защо е великолепен век, не вярвам да е заслуга на Хюррем, макар и тя да е изградила доста училища, болници и джамии.

# 717
  • Мнения: 100
С интернета в хотела е цяло чудо, че успях да кача снимките Joy Около актьора с черния кафтан се развиваше действието явно... но не мога да го позная Embarassed





# 718
  • Мнения: 141
Ако султанът е бил подведен и манипулиран от Хюррем, като почти всеки мъж от жена си, излиза, че бил не толкова мъдър и умен. Тогава защо някой друг не е успял да го манипулира и подвежда?

Че как не е успял?То не бяха везири, коняри, щерки, Ферузета, сестри., зетьове.Кой не му е влезнал в стаята и дивана, той не го е манипулирал в своя изгода или на приближен.

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 07:24 от ketti

# 719
  • Мнения: 14 571
Oooooooooo,RADOST-VN,голяма щастливка си! И ние покрай теб!  LaughingТака се зарадвах рано сутринта!  Благодаря за информацията и снимките! Усмихнат ден на всички! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт