КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 30-та тема

  • 55 015
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Мишоран, нормално е децата да боледуват повече в началото на градината, но действията на хомеопата не звучат като  да са съвсем адекватни.  newsm78
Острите състояние с правилното лекарство минават сравнително бързо (обичайно, но пак зависи), понякога и след 1-2 часа се наблюдава значително подобрение в цялостното състояние.

# 691
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
От 2 дни лекуваме вирус с кашлица при едното ми дете, и с хом. се разбрахме да приема от лекарството събота и неделя през три часа. Обаче преди малко изведнъж се изрина цялата лява бузка с червен обрив, стоя около 20 минути и почти пред очите ми се скри. Сега се чудя какво означава това, дали е добре, или означава че лекарството е доказано и не е подходящо, чудя се дали да дам поредната доза или да не давам повече. С хом. не успях да се чуя, не ми вдигна. Вие как бихте постъпили?  Confused Знам, че информацията е оскъдна, но ще съм благодарна на мнения. Hug

# 692
  • Мнения: 2 382
Ако детето е боледувало много преди това, има някакъв момент на" изчистване". Но това не е състояние на болест , има съществена разлика и не би трябвало да създава дискомфорт. Например , лятото дъщеря ми повече от месец имаше някаква секреция от третата сливица и сутришна кашлица за около 30-40 мин всяка сутрин, но през останалата част на деня нямаше никакви симптоми. Според лекарката й  нямаше нищо, според хомеопата чистеше от предишни боледувания.
Дълго продължи, но изчезна както и започна.

Диди, щом обривът е изчезнал, бих дала хл, ако общото състояние се подобрява според очакванията Peace. Аз съм разреждала приемите на хл при видимо подобрение, т.е. ако детето е по-добре, няма нищо фатално, ако не дадеш хл точно на третия час и да се опиташ да се чуеш с хомеопата през това време.

# 693
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Мерси Шайн! Hug Със сигурност беше нещо от лекарството, защото се появи внезапно и изчезна пред очите ми. Става въпрос за малката, тя не е боледувала много и почти не е пила лекарства, освен двата силни аб в болницата при пневмонията, може тях да чисти (пневмонията беше вдясно, а обрива на лявата бузка, не знам дали има значение). Пак й дадох от лекарството, детето е добре като цяло, ще я наблюдавам.  Simple Smile

# 694
  • Мнения: 2 382
Щом не е трайно, не бих се притеснила, но се чуйте все пак.

# 695
  • Русе
  • Мнения: 7 077
При нас се е случвало преди няколко месеца появата на обрив от нищото и изчезването му след известно време(30-40 мин.).
Оня ден сутринта и се появи херпес на устната и изчезна до обяд(в събота, неделя и понеделник взема лекарство за остро състояние).
Нали болестта излиза отвътре навън, към по-маловажни органи newsm78

# 696
  • Мнения: 19 339
Мишоран, нормално е като тръгват на градина да боледуват много. На моя приятелка децата изобщо не боледуваха преди градината и като тръгнаха, се спукаха първата година. Сега, втората година само веднъж са били болни.
Моята щерка общо взето успява да изкара 2 седмици на училище, а се лекуваме с хомеопатия две години вече. Като не ходи на градина/училище, не боледува. Както казва нашия хомеопат това е вид конституция и колкото и да не ми се иска, трябва да го приема и да изгради някакъв имунитет.

# 697
  • Мнения: 2 342
didi24, не мога да ти кажа какво да правиш, само ще споделя какво правя аз. Като давам хл по схема (3 пъти през 2 часа беше последния път) винаги хом държи да и се обадя при каква да е реакция на детето. Случвало се е да има обрив, разстройство ... В тези случаи сме спирали хл.

# 698
  • Мнения: 96
Здравейте на всички и за много години! Идвам в темичката със следното питане: Колко време приблизително е необходимо, за да усетя подобрение от лечение с хомеопатия? За съжаление имах лощия късмет да изпадна в много тежка следродилна депресия, която в момента лекувам с хомеопатични лекарства. Това е третия месец, в който ги приемам и едва сега усещам много лека нотка на подобрение, буквално от няколко дни насам ... не знам дали е внушение. За това питам колко време е необходимо. Благодаря предварително Simple Smile

# 699
  • Мнения: 55
Здравейте,
Моля за мнение някой дали е успял да излекува ВИТИЛИГО.По-точно ме интересува дали само е спряно разрастването или има възстановяване и на кожата.

# 700
  • Мнения: 1 120
Здравейте,
Влизам в темата с едно питане, тъй като съм вече почти отчаяна. Дъщеря ми е на 5,5 г и от 3 годишна се лекуваме с класическа хомеопатия при много известна и много уважавана лекарка. За сега не искам да споделям името й, тъй като все още не съм окончателно загубила надежда, че ще успее но казусът е следният.
Започнахме горе долу с тръгването на детска градина - интервюто го минахме няколко месеца преди това. Изпълняваме винаги всичко точно. Много съм доволна от отзивчивостта на докторката. Винаги си вдига телефона или връща обаждане или смс. Помни детето и какво е дала и как е боледувала. За мен това е много важно.
В началото нещата бяха ОК, детето боледуваше, но излизаше от състоянията без да се налага лечение с други лекарства. Имахме периоди с тежки кашлици, но виждах как нещата стават. Веднъж при 39,6 през нощта на сутринта детето ми нямаше помен да е боледувало.
НО - това продължи горе долу първите 6 месеца.
След това дъщеря ми напрваи гнойна ангина, за която след 4 дни с 40 гр дадохме АБ. От тогава до сега са минали година и половина, а дъщеря ми прави по една ангина на месец, през лятото на по-дълъг период, а сега последната зима периода между ангините се скъси на 2-3 седмици. От първия АБ до сега се е оправяла само с хомеопатичните, но всеки път трае 3-4 дни и всеки път температурата е над 39,5. Търпеливо чаках, но когато започнах да задавам въпроси на хомеопатката защо така, и защо не излизаме от порочния кръг, и защо детето вече 3 година на детска продължава да боледува дори повече, отколкото през първата година, лекарката стана нервна, и започна да се кара.
Последните няколко пъти ката „като не сте доволни – „сменете хомеопата“. На мен такова отношение ми е меко казано обидно. Не е ли редно да каже открито, че не се справя и сама да потърси или предложи помощ от колега, но при все това да виждам ангажираност от нейна страна.
На последния преглед заяви, че тъй като аз съм много притеснителна и се тревожа, предавам това на детето си, и аз съм причината тя да боледува, и че е добре да се лекувам аз!!!
При цялото ми уважение не знам дали тя е майка, и дали която и да е майка ще запази спокойствие и ще е ведра и щастлива, че детето й боледува на всеки 2 седмици, и ще е убедена, че това е пътят на нейното дете към здравето.

Малко дълго стана, но моля за вашето мнение, как трябва да постъпя. Да сменя хомеопата? Или да имам още търпение и колко? Нямам опит и не съм чела книги за класическата хомеопатия. Реших да се доверя на 100% когато започвахме при нея. И ако тръгна да я сменям как да избера друг хомеопат?
Преди си мислех , че много държа да е класически. Не знам защо, вероятно от мнения дочути тук и там, но вече не ме интересува ако ще и боаронски или какъвто и да е, стига да ни реши проблема.
И едно общо питане – има ли така да се каже течения в класическата хомеопатия, относно кой с какви потенции лекува. Нашата дава 1м или 200 за конституция, и 200 за остро състояние, а съм чувала че други дават макс 200 за конституция и 15СН или 30СН за остри състояния. Ако за това има писано, моля само за линк и ще си го прочета.

# 701
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте,

Търся си класически хомеопат в София, който има опит с новородени и е педиатър или лекар. Доволна съм от сегашната, но тя не е лекар и при всяко боледуване първо ходя на педиатърката после при хомеопатичката и разкарването е голямо. Сега чакаме бебе и ми се иска да ходим на едно място. Благодаря предварително, може и на лични.

# 702
  • Мнения: 3
Здравейте, имам следния въпрос: има ли случаи, в които е допустимо класически хомеопат да изпише 3 лекарства по схема? Едно за някаква бактерия, второ за хроничното заболяване и трето конституционално. На мен нещо не ми се връзва това предписание с принципите на класическата хомеопатия, но все пак има ли изключения?

# 703
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
танита, да споделя, макар да не съм хомеопат.

наистина е важно ти като майка да си уверена в това, което правиш. и наистина децата усещат нерешителността или нервността.
ако не се чувстваш вече сигурна в хомеопата си, според мен е добре да го смениш. ако стоиш при нея, защото не си сигурна, че ще намериш добър/по-добър хомеопат, то ще трябва да приемеш компромиса.


 little.angel
, моят хомеопат не е лекар.
когато детето е болно - просто се обаждам на хомеопата. на педиатър ходя, ако хомеопатът ме прати, за да се подсигури, че детето не се влошава или ако реши, че не може да помогне.
на теб педиатъра за болнични ли ти трябва?
или искаш от 2те места мнение?

# 704
  • София
  • Мнения: 67


 little.angel
, моят хомеопат не е лекар.
когато детето е болно - просто се обаждам на хомеопата. на педиатър ходя, ако хомеопатът ме прати, за да се подсигури, че детето не се влошава или ако реши, че не може да помогне.
на теб педиатъра за болнични ли ти трябва?
или искаш от 2те места мнение?


Ами за да може да ги прегледа, преслуша гърдите при кашлица. В момента ходя на педиатъра за да разбера какво им има и после с тази информация на хомеопат и е лудница. Иска ми се да ходя само при един лекар- хомеопат.

Общи условия

Активация на акаунт