КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 30-та тема

  • 54 984
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 115
Моята грешка може би е, че точно по отношение на хомеопатията пропуснах да се образовам. Направих го съзнателно, защото не исках да обмислям всяко лекарство, което даде дали е подходящо или не. Исках да се доверя. Може би тогава не съм знаела какво ме очаква, а и приятелките ми около мен също сваляха температура в крайни случаи, и нещата изглеждаха много прекрасни. Не си тровиш детето с лекарства, то е почти винаги здраво - какво по-хубаво от това, и защо и аз не го направя. Уви - при нас не се случи като при тях.
Това с жизнената сила - тя ни го е обяснила не веднъж, но се питам какво се случва с жизнената сила на дете, което на всеки 3-4 седмици, а напоследък и по-често е с температури над 39,5 по 2-3 понякога и повече денонощия,  и дали аз докато не чакам жизнената сила да се оправи, нещо сериозно не се случва с детето ми, което да пропускам. Защото ако това стане хомеопатката няма да понесе отговорността за здравето на детето ми, ще си я нося аз.
Обсъждах проблема и с много близки и познати, които са по-навътре в хомеопатията и всички казват, че дете се лекува много по-лесно от възрастен, и че не е нормално да е така, и че детето може да бъде излекувано. И че дете на хомеопатия е нормално да боледува тежко 1-2 пъти в годината, но не всеки месец. Това не го ли знае и нащата хомеопатка, или просто има здрави и по-болнави деца, и каквото и да правиш - всъщност нищо не правиш. Ей такива мисли са ме налегнали, и не ми дават мира....

# 736
  • Мнения: 19 325
Аз мисля, че курсът за майки (с условието,че не съм виждала програмата) би бил изключително полезен, за  да се разберат основите на хомеопатията, както и за да знаеш как по-точно да описваш симптомите и какво да наблюдаваш. Ако обаче хомеопатката бърка нещо фундаментално в лечението на детето какво ще ти помогнат тези знания, освен да потърсиш друг. Съмнявам се на този курс да се учи миазматична теория и психодинамика.
Според мен има конституции, които боледуват по-често и по определен начин, но въпреки това трябва да се наблюдава тенденция към подобрение, тоест по-леки боледувания.
Но едва ли някой така може да ти даде компетентно мнение дали е правилно или грешно лечението след като не познава случая ви.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
танита, нямам време да изчета всичко, написано преди, та коментирам само по последните ти постове.
1. В хомеопатията няма нормално и ненормално, всичко е индивидуално. Да, хомеопатът на база своя опит може да направи статистика какво е обичайно, но ако подхожда към всички случаи, изхождайки от този опит, рискува да сгреши. Просто защото вашият случай може да е извън обичайното в неговите представи. По същия начин подхождат всички. Така че това не би трябвало да е водещо за преценка как се развива здравето на детето.  Peace
2. Предполагам, че има хора/конституции, които са предразположени повече към боледуване. Което с добро хомеопатично лечение може да се овладее, но едва ли винаги за месец- два. Вероятно е понякога да трябва повече време. Всичко е много индивидуално и от това, че детето сега боледува ние не можем с положителност да направим извод. Може за него пътят към по-добро здраве да минава през някакъв период на често боледуване, при което активно се гради имунитет.
3. Не можеш да очакваш от хомеопата да те подкрепя, успокоява, насърчава за това, че си дала температуропонижаващи. Лоа добре е обяснила какво се случва, ако се дава ХЛ и температуропонижаващи едновременно.  Peace
4. Не бива обаче да чувстваш вина за това, че си дала. Истината е, че детето е твое; действаш както преценяваш и няма правилно/грешно.  Hug
5. Да узрее човек за хомеопатията, понякога трябва време. Не става само с курс за майки. Да, курсът дава информация за основните положение, но ако човек не си промени мисленето, не излезе от рамките на парадигмата, в която всички сме вкарани от медицина (от сорта на: температурата е опасна; ако не се вземат мерки, ще слезе инфекцията надолу; за всяка хрема - капки; при температура над 3 дни без антибиотик не може да се оздравее  ooooh!), нещата няма да се получат.
6. За доброто хомеопатично лечение човек трябва да вярва в оздравителните сили на организма.
7. Здравето на детето, както и здравето на всеки човек, е продукт на съвкупност от фактори. При децата от голямо значение е поведението на родителите, отношението към него, както и средата, в която расте като цяло. По-спокойна и уверена в действията си майка, ведра семейна среда= здраво дете.
8. Трябва да има доверие между хомеопата и пациента. Нали като отидеш на инакъв лекар и той ти предпише антибиотик, не започваш да се чудиш правилния ли е, дали да не го смениш с друг и т.н. Същото е и в случая. Ако си избрала даден хомеопат, следваш СТРИКТНО инструкциите му, включително и да не даваш лекарства за сваляне на Т. Иначе той казва едно, ти правиш друго, резултатът е неясен, после чия е вината и чия е отговорността, че не се получава?!...Помисли над това...
9. Когато тръгна на детска градина, буквално от октомври до януари моята голяма дъщеря беше 2-3 дни болна, 2-3 дни здрава и после отново. Уж нямаше усложнения, уж все вируси, само хрема, но влязохме в някакъв цикъл. Тогава се обърнах към хомеопат. Аз и преди температуропонижаващи давах над 38,5 само, при това след много търпение от моя страна. Но този път, насърчена от хомеопата, не дадох. Голям стрес беше и за мен, и за таткото. температурата беше цяла нощ малко над 39,5. После спадна след прием на ХЛ и после май имаше още покачване, но издържахме. И точно тази температура сложи край на поредицата от боледувания. И като цяло ми даде повече смелост. Държала съм малката по 4 дни с температура 39,5. Да, тя отпадаше все повече и беше видно, че положението се влошава, а хомеопатът в планината и без връзка с него. Затова в спешен център, оказа се гнойна ангина и последва антибиотик. Но аз бях убедена, че това е единственото правилно решение в този момент. Вътрешно знаех, че така трябва. Пиша това, защото ми се струва, че моят опит може да ти е полезен...
10. Ако бях на твое място и детето ми досега не беше боледувало сериозно, изобщо не бих потърсила хомеопат. Ако след хомеопатично лечение вземе системно да прави ангини, също бих се замислила по-сериозно дали хомеопатът се справя и каква може да е причината. Няма ли някаква случка също, която да е отключила нещо?Например, аз когато си премълча нещо, а имам остра нужда да го кажа, веднага почти ме заболява гърлото. Също когато не мога да преглътна някаква обида. Буквално. Преди изобщо не вярвах в подобни дивотии, но личният ми опит сам ме убеди в обратното, а после разбрах, че и цели теории има за обяснение на болестите по подобен начин.
11. От личен опит с мен, с мъжа ми и с двете деца: повечето болести си минават сами най-добре, когато не им се пречи, дори и с бабешки лекове и цярове по билкова рецепта. Без капки за нос, сиропи за кашлица, хапчета за смучене или каквото и да е. Просто да се слуша тялото. Ако му се яде, да яде. Ако му се пие студено, да пие студено. Ако му се спи, да не се буди и т.н. И интуитивно - ако детето иска да си топи краката в топла вода, разрешавам. И разбира се, добра хидратация, но пак според нуждите.
12. Познанията по хомеопатия понякога са нож с 2 остриета. Да, трябва да се знаят основните идеи, човек да си изгради съответната нагласа към това що е здраве/болест/лечение/оздравяване, да има холистичен мироглед (тоест да се научи да се вглежда в себе си и в децата си като в единствено от физично, душевно и духовно), да се научи да бъде по-наблюдателен и резонансен, да приема спокойно нещата и да знае в кой момент е нужна намеса от какъвто и да е вид (което пак невинаги може да се прецени самостоятелно) и т.н. Миналите курса (по мои непреки наблюдения) понякога стават малко самонадеяни и започват да дават ХЛ на своя глава, като по този начин несъзнателно саботират действията на хомеопата. Иди, че разбери после кое до какви следствия води...
13. На твое място, при положение че не се чувствам спокойна от прилаганото лечение, бих пуснала пълна кръвна картина, носен и гърлен секрет, за да се види дали няма обективно наличие на болестотворен причинител. Макар че и тук може да се поспори доколкото това е от значение изобщо, също доколко резултатите ще са достоверни, но пък, ако, дай Боже, се окаже, че всичко е ОК, е вероятно да се успокоиш и да намериш правилния за теб път с повече убеденост. Понякога е нужно да направим крачка назад и встрани, преди да продължим смело напред (евентуално;-)))
Съжалявам за дългия пост. Моля да не се чете като назидателен, а като искрен и чистосърдечен опит за помощ!!! Hug Hug Hug

# 738
  • София
  • Мнения: 455
Танита, в подобно положение съм. След неуспешни опити на хомеопати да се справи с последния вирус и двете ми деца са с бронхопневмония. Аз приключих с хомеопатията.

# 739
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не знам при вас как е, но аз като се консултирам с моя хомеопат ми става много добре и спокойно, но при криза след има няма час, два и пак ме налягат черните мисли и притеснения.



според мен трябва да поработиш в тази посока.
аз този проблем го нямам, защото почти съм се отказала от конвенционалната медицина.

до сега детето ми е имало 3 пъти Т, почти винаги е над 40С. до сега не съм я сваляла. той не търпи и студени компреси или други подобни интервенции. понякога иска да го къпем и така оставяме водата да се охлади, но това е рядкост.

съгласна съм с написаното от yulinga.

# 740
  • Мнения: X
Оф, много ми е тежко..не знам как минават хората през това и свиква ли се с времето да ти е по-лесно.. от 2 дни детето е като парцал/а по принцип е много активен, но от вчера само лежи, като упоен, само очите си мърда/ днес цял ден е с 40 градуса, постоянно ми дуднят как щял да му се свари мозъка, гърчове..аз само си представям някакви ужасии и си казвам, че никога няма да си простя, ако стане нещо..ей такива мисли  Mr. Green знам, че е тъпо и като съм решила да е така, трябва да устискам  Praynig просто се моля утре вече да е добре, за да мога и аз да съм по-спокойна, че действам правилно. Съжалявам, че помрънках тук, ама всички много си мислят, че разбират от хомеопатия, чули недочули и ми писна да се обяснявам  ooooh! ooooh!

# 741
  • Мнения: 2 382
А не трябва ли при правилно хомеопатично лечение вече да има подобрение? Ако вдига и сваля температурата е ОК, но ако постоянно е висока, нашият хомеопат ни държи максимум 24 часа и дава  или сменя хл. Говоря за градуси около 40 Peace. Най-малкото детето се дехидратира доста.

Не , че и ние не сме карали т.н. "тридневна треска" - 3 дена с 40-40,5 и след изпити по едно шише панадол, нурофен и един куп свещички , ефект-нулев. Това преди хомеопатията Peace.

# 742
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Заповядайте в новата 31-ва тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=758738.new#new

Общи условия

Активация на акаунт