КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 30-та тема

  • 55 003
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте, идвам за съвет. На 13.12. бяхме при нашия хомеопат за интервю и конституция на малкия. До тогава още нямаше никакви зъби и доктора каза, че очаква при следващото ни виждане да има и зъб. Прав беше- около10 дни след приема на конституционалното лекарство (не знам и нарочно не питах кое е). Започнаха да избиват поне 5 зъба. Проби един, другите само белеят. Но наред с това настъпиха и радикални промени у детето. Много е изнервен, иска да го нося на ръце, пищи на заспиване, отказа биберон, а преди заспиваше само като го усети. Според мъжа ми е заради зъбите, но аз усещам по-дълбока емоционална промяна ... или си втълпявам. Така или иначе за момента по препоръка на доктора давам Камомила и в сряда ще се видим, но ми се иска да чуя и мнение от вас - възможно ли е заради неточно конституционно лекарство да настъпят такива драстични промени у детето?

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 465
танита щом не се чувстваш сигурна вече в този хомеопат, най-добре е да го смениш. Поне аз бих направила така. Винаги когато съм имала каквито и да е било съмнения, моя хомеопат ми е отговарял на въпросите.
Лекуването на дете с хомеопания е много трудно за един родител и ако я няма сигурноста в човека, който лекува детето няма как родителя да издържи на това напрежение.
А относно температурата, моя хомеопат ми е казал, ако през нощта детето има температура и спи да не го закачам и да не му я меря. И да ти кажо от както процедирам така ми е по добре. Също през деня я мери на час, не по малко. Така като я мериш през 10 минути освен да се побъркаш друго няма да стане. Имай вяра и в детето. То ще си покаже ако нещо не е наред. Дъщеря ми почва да бълнув

# 722
  • Мнения: 1 119
loa,
да и нашата казва така, и съвсем спокойно го издържам когато детето спи да речем с 39. Но повечето нощи не са с 39, а нагоре, и съня е накъсан от бълнуване и плач. И ако в такива случаи се усмеля да дам панадол, хомеопатката ми насажда усещане за вина, че съм го направила, и аз вече съвсем губя почва под краката си.
Страхувам се, че дори и да тръгна към друг хомеопат - няма да попадна на по-различно отношение. Не знам защо, но имам някакво смътно подозрение, че голяма част от класическите хомеопати са с подобно отношение.
За сега съм решила още няколко месеца да продължим - толкова сме чакали... Но много се страхувам да тръгна тепърва да търся нов, и на този нов, ако решим трябва ли да разкажа всички лекарства, които сме давали, или по-добре да почне съвсем на чисто, само с интервю на детето. И тези ангини, смятат ли се вече за някакво обременяване.

# 723
  • Мнения: 2 342
//Герито//, ти си майката и ти знаеш най-добре, но при тръгнали 5 (пет) зъба не бих се учудила на промяната на детето. Много ги боли. Дъщеря ми се побъркваше от тръгнали 2 зъба.
Танита, аз ако нямам доверие на хом не бих могла да лекувам детето при него. Послушай интуицията си!

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 13:18 от до-ре-Ми

# 724
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И ако в такива случаи се усмеля да дам панадол, хомеопатката ми насажда усещане за вина, че съм го направила

за мен това е непрофесионално.

//Герито//, 5 зъба наведнъж са много. много ясно, че ще е изнервен...
при толкова малко дете е трудно да се каже от какво е изнервено - ХЛ, зъби или нещо друго.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Танита и теб те разбирам и хомеопата разбирам защо е против даването на панадол.
Не е хубаво да се смесват двата вида лечение. Предполагам знаеш как действа хомеопатията и как действа обикновенната медицина. Хомеопатията засилва, а конвенционалната подтиска.
Дъщеря ми е имала температура 40.5 градуса и нито за момент не съм си помисляла да давам панадол. Защото все едно да се изсера на метеното. Извинявайте за израза.  Blush
Не знам дали си шофьор, но си представи едновременно да натискаш и газта и спирачката. Много по голяма вреда има като се лекуваш с хомеопатия и отваряш и активизираш жизнената сила и в един момент я спираш.

На мен много ми помогна като опознах хомеопатията по подробно. Иначе допреди това и аз се  лутах и имах съмнения. Познанието дава спокойствието и сигурността, от която има нужда една майка.

Има един он лайн курс по хомеопатия за майки, който може да ти помогне.

# 726
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Познанието дава спокойствието и сигурността, от която има нужда една майка.

да, ама хомеопатът трябва дава това спокойствие и сигурност. щом мрънка, че е дала панадол, то само прави майката несигурна.
моят хомеопат не си позволява да прави оценъчни изкарвания спрямо моите действия.

# 727
  • София
  • Мнения: 67
Танита и теб те разбирам и хомеопата разбирам защо е против даването на панадол.
Не е хубаво да се смесват двата вида лечение. Предполагам знаеш как действа хомеопатията и как действа обикновенната медицина. Хомеопатията засилва, а конвенционалната подтиска.
Дъщеря ми е имала температура 40.5 градуса и нито за момент не съм си помисляла да давам панадол. Защото все едно да се изсера на метеното. Извинявайте за израза.  Blush
Не знам дали си шофьор, но си представи едновременно да натискаш и газта и спирачката. Много по голяма вреда има като се лекуваш с хомеопатия и отваряш и активизираш жизнената сила и в един момент я спираш.

На мен много ми помогна като опознах хомеопатията по подробно. Иначе допреди това и аз се  лутах и имах съмнения. Познанието дава спокойствието и сигурността, от която има нужда една майка.

Има един он лайн курс по хомеопатия за майки, който може да ти помогне.

Може ли малко повече информация за този курс !

# 728
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Не е хубаво да се смесват двата вида лечение.

Пример от преди няколко дни. Малкият ми син е с бронхиолит, водя го на класически хомеопат. Започваме лечение, но започва да поддържа субфебрилна температура. Звъня на хомеопата, за да споделя, думите бяха "Нали знаеш как се сваля Т?" Отговорих, че до 38.5 не давам нищо. Ако вдигнел по-висока да съм дадяла Панадол+2,3 капки хексалгин.  #Crazy Извика ме на следващия ден, преглед, изписа и инхалации с вентолин. Събота и неделя въпреки лечението вече 3 дни ми вдигна 39.5 Т и дадох Панадол само вечер. В неделя вечерта хомеопата и каза, ако искам за мое успоковние да давам вече АБ. И? От вчера сме на АБ. Нямам вече вяра.
Това, което описах и мнението на loa, са тотално противоположни. (по скоро вярам на loa)

# 729
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Пепси, това не са действия на истински хомеопат, изобщо не се занимавай с него!  Peace Колкото по-рано се усети човек, толкова по-добре. Доколкото съм чувала във Варна няма добри, но може и да се лъжа. В Добрич май съм чувала, че има.
Лоа, наистина е важно хомеопатът да дава спокойствие на пациента, откакто сме на хомеопатия и аз се чувствам в пъти по-спокойна, оставям и Т и сополи, и разстройство, да си се чистят без да се притеснявам както преди. Но е добре да знаем и къде е границата и става опасно. В момента се опитваме да излекуваме пневмония с хомеопатия и наистина подкрепям, че се изисква много сила и издържлива психика от страна на майката за да устои. 
И аз щях да пиша за бебенцето с 5те избиващи зъба-и според мен е от зъбките поведението му.  Peace

# 730
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Момичета, от тук може да научите доста неща като за начало Wink

# 731
  • Русе
  • Мнения: 621
   Здравейте, нямам поставена точно диагноза от лекар, всеки си пише рецептата, взема ти парите и те изпраща! Въртя се в кръга на депресивни състояния и панически атаки. Със и без хапове съм си нервна и емоционална. Всичко което чувствам е едно вибриране в тялото и едно потрепервания на ръцете, което изчезва с приема на антидепресанти.
   Вече две седмици провеждам паралелно лечение и с хомеопатични средства, опитах да спра химикалите , но не ми се получи.
   Има ли някой в подобно състояние, който е успял да се оправи с хомеопатия? Вярвам и се надявам, но като виждам, че не се получава и се отчайвам.

# 732
  • Мнения: X
Добре при положение, че се лекуваш с хомеопатия, зарежи панадола, детето си има лекарство, което действа - защо с Т 38-39 видимо отпаднало, цял ден спи и не може да си дигне главата аз да не му дам хомеопатичното, а да чакам .. не знам и аз кво да чакам..
Щото, ако питаш повечето ще ти кажат едва ли не вече да умира, за да му дадеш х. лекарство. Е що? Кому е нужно? Явно аз съм в грешка нещо  Crazy

# 733
  • Мнения: 96
  Здравейте, нямам поставена точно диагноза от лекар, всеки си пише рецептата, взема ти парите и те изпраща! Въртя се в кръга на депресивни състояния и панически атаки. Със и без хапове съм си нервна и емоционална. Всичко което чувствам е едно вибриране в тялото и едно потрепервания на ръцете, което изчезва с приема на антидепресанти.
   Вече две седмици провеждам паралелно лечение и с хомеопатични средства, опитах да спра химикалите , но не ми се получи.
   Има ли някой в подобно състояние, който е успял да се оправи с хомеопатия? Вярвам и се надявам, но като виждам, че не се получава и се отчайвам.

Здравей. Аз също изпадам в депресивни състояния, особено след раждането. Не знам дали е точно следродилна депресия или може би се е отключила някаква натрапчива нероза, защото основния ми проблем са натрапчиви мисли. За разлика от теб обаче аз се лекувам само с хомеопатични лекарства. 3-ти месец вече ги приемем, но не виждам особени резултати, има дни в които се чувствам една идея по-добре, но като цяло състоянието ми си е същото. Даже бях попитала тук в темата колко време е необходимо, за да видя някакви резултати, но все още не се е включил никой с отговор.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 465
asyalein колкото и да ти дава спокойствие хомеопата, когато стане напечено той няма да е до теб и да ти вдъхва кураж. Особено в два часа през нощта например, детето е с температура над 39.5 и вдига все повече. Място не можеш да си намериш от притеснение. Нито можеш да му звъннеш, нито може да споделиш с някой, който да ти даде малко от бленуваното спокойствие. Тука идва собственото познание по хомеопатия, което ти помага да преодолееш нощта и кризата. Не знам при вас как е, но аз като се консултирам с моя хомеопат ми става много добре и спокойно, но при криза след има няма час, два и пак ме налягат черните мисли и притеснения.

Pepsilight за мен това е хомеопат шарлатанин или поне не е класически. А за мен само класическата хомеопатия е това което може да ти даде излекуването на всичките три нива. А не само на физическо ниво.

Класическата хомеопатия не е за всеки, за да има ефект и смисъл от нея, трябва поне от малко да разбираш основните и правила. Всеки сам за себе си трябва да си прецени дали е готов за нея, особенно  пък за детето си.

Бют знаеш, колко неща са важни за да се определи дали трябва или не за да се даде лекарството. Но по нещата, които ти казваш аз бих дала лекарството на детето и така процедирам с моите деца. Иначе на никой не му е нужно, то е ясно. Всяко лечение си има плюсове и минуси и всеки сам за себе си трябва да си намери правилния начин.  Hug

viki може да се оправиш с хомеопатия, но трябва да се стигне до момента, когато останеш само на хомеопатия. Тогава вече може да се постигне максималния ефект.

А относно времето необходимо за справяне с даден проблем, никой не може да каже жизнената сила колко време ще и е необходимо и дали веднага ще се насочи точно към проблема, който нас ни притеснява. Това е един цялостен оздравителен процес.

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 21:40 от loa

Общи условия

Активация на акаунт