Здравейте, някой използва ли таблета си за работа в движение?

Работата ми е свързана с доста браузване, писане (вкл. и създаване на пдфски файлове), качване и понякога лека обработка на картинки (на Irfan View, нищо особено), както и правене на презентации (основно на Power Point, но напоследък пробвам и с Prezi).
Имах нетбук, който ми вършеше чудесна работа, но виждам че нетбуковете, които в момента се продават са по-зле като параметри от моя (който си купих пред 2-3 години). Не мога да дам 1200+ лв  Money за ултрабук, затова се спрях на таблет.

По хардуерните параметри горе-долу открих някакви прилични за ок.500-550 лв –  10 инч, да им държи батерията, да имат USB, micro SD, HDMI, да имат прилична камера и бърз процесор (нетбукът ми си имаше много качества, но не беше от най-бързите). Видях, че може да се купи допълнително и клавиатура.

Проблемът ми е в софтуера – имам Андроид на телефона и изобщо не мога да си представя да свърша някаква сериозна работа с него. Ако имате опит и впечатления ще съм много благодарна да споделите. И предложения за конкретни модели са добре дошли   newsm78