Относно цигарите.

  • 4 117
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 212
И аз съм от отбора,който можете да линчувате,но... Sick
Пушех докато бях бременна-миничко де...Сега се кърмим и на мен пак ми се допушва-гледам да не прекалявам,но съвестта си ме гризе,защото си е отрова! Embarassed
Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!Аз лично нямам воля-слаб ми е ангела-като се ядосам и ми се допушва!
Дано не четат тук много бъдещи мами,че лош пример даваме!

# 31
  • Мнения: 832
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. То и за бременните не е, ама при кърмещите отива директно в кърмата без значение дали е 90 мин. преди кърмене или 9 часа. То каде да отиде, всичко което поема майката, отива в кърмата и съответно в детето. Мили пушещи кърмачки, моят съвет е - недейте да пушите докато кърмите. Помислете за децата - те и без това в достатъчно мръсна околна среда живеят, защо трябва да ги тровите допълнително.

# 32
  • Мнения: 3 360
.......Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!...

Наде,силна мотивация ти е достатъчна да ги откажеш.Само да поискаш!Пушила съм 11-12години-напоследък повече от кутия на ден! Sick Пуших и през двете си бременности Embarassed Embarassed Embarassed и сега ми идва да се  #2gunfire за това!Като чета постовете,си мисля,че и аз преди един месец така щях да отговоря:"Това ми е успокоението....,единствения порок.....,ще напълнея...."
Сега,след месец БЕЗ цигари съм щастлива ,че успях !Ох,дано никога да не ги пропуша пак!Не съжелявам!Само кажи,че ти трябва опора за отказване и веднага ще се отзова! Laughing Laughing Laughing

# 33
  • Мнения: 3 042
NaughtyИ през двете си бременности отказвах цигарите и  започвах на ново да пуша след като спирах да кърмя. Просто започваше да ми се пуши и неустоявах Sad.
[/color][/size]

# 34
  • Мнения: 319
И аз съм от тези, дето са спрели цигарите от раз, като са разбрали, че са бременни. За жалост съм и във втората категория - на започналите отново да пушат, след като са спрели с кърменето. Мислех, че няма да ми се случи на мен, ама на...   
Сега всичките ми колеги пушачи са се юрнали да спират цигарите, че им били скъпи. Нервират ме, щото ужким ги спират, а пък пушат от моите. Нямам мотивация да ги откажа в момента, някак не ми се отказват точно сега. И си пуша...smokeuu

# 35
И аз пуша, и през първата бременност пушех....Не мога да ги спра и това е! Tired
Същата съм и аз.Направо ме е срам понякога,ама пуста краста...

# 36
  • София
  • Мнения: 609
не,не е пак не;опитвах да ги откажа 2 години;когато забременях си казах,че това е момента и сега край;никакво пушене

# 37
  • София
  • Мнения: 212
.......Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!...

Наде,силна мотивация ти е достатъчна да ги откажеш.Само да поискаш!Пушила съм 11-12години-напоследък повече от кутия на ден! Sick Пуших и през двете си бременности Embarassed Embarassed Embarassed и сега ми идва да се  #2gunfire за това!Като чета постовете,си мисля,че и аз преди един месец така щях да отговоря:"Това ми е успокоението....,единствения порок.....,ще напълнея...."
Сега,след месец БЕЗ цигари съм щастлива ,че успях !Ох,дано никога да не ги пропуша пак!Не съжелявам!Само кажи,че ти трябва опора за отказване и веднага ще се отзова! Laughing Laughing Laughing
Simple SmileТутти,трябва ми опора-ДА!!!
Ама ти не даваш никакъв съвет?!При теб освен мотивация-какво друго??? newsm78
От раз ли ги отказа?Ползва ли таблетки,дъвки или нещо друго?
Благодаря ти за съпричастието и дано повече майчета последват твоя пример!  bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Щом веднъж си ги отказала,значи пак можеш да го направиш.Въпрос на Мотивация....Помисли си само как ухаеш на детето,когато те гушне.Ето ти мотив newsm53

# 39
  • Мнения: 3 089
аз не пуша вече от година. спрях ги млко преди да забременея. още кърмя. и дай боже поне още 5-6 месеца да го правя. до тогава никакво пушене. обаче имам едни много големи съмнения, че след това ще започна с пълна сила.

# 40
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Ленчувайте ме и мен,но не ме е срам да си призная,че пушех до 5 цигари на ден, докато бях бременна/пусто много са ми сладки/и след кърмене по половин цигара.

Здравей Simple Smile До пет цигари си е направо култов рекорд, според мен   Hands Clap Аз се опитах да ги намаля и само донякъде успях от кутия  Rolling Eyes до 1/2  Crazy мога да се похваля, че само един ден бях изпушила една цигарка, а можех естествено и без нея.  Tired Братовчедка ми сподели, че като мама-беба в първите месеци също много е пушила, но в напредналите месеци към цигарка само на ден. Знам, че ще ми кажеш, защо се успокояваш какво правят другите мами, ами ти самата не се вземеш в ръце и не ги спреш  Blush но ... не мога. Трудно ми е като че ли да възприема, че съм отговорна и за още някого... Просто все още се чувствам суперски, никакви болки, само тази досадна сънливост и отпуснатост... Майка ми, не ми се кара, че пуша все още  Blush, от което честно да си призная, още повече ме е срам... явно разчита, че вече като голяма порастнала жена, ще пробудя съзнанието си, ще се осмисля, и ще спра с тези егостични мои глупости!
Мило момиче, искам да те попитам ти как успя да пушкаш по-толкова малко.  Жадувам да запитам и другите мами, как сте ги спряли от раз. Ще чета с широко отворени очи .

# 41
  • Мнения: 13
Когато направих теста и се оказа положителен, а това беше преди около 9 месеца, тържествено изпуших последните две цигари от кутията си. Припушвало ми се е , но като си помисля за малкото човече и ми става съвестно, а иначе докато повръщах никак не ми беше до цигари, така че и това си е начин да ги откажеш Wink Но аз винаги съм си казвала, като забременея ще ги откажа, обаче по въпроса за след раждането... още от сега си мечтая за една цигарка....ах  newsm53 Абе адски са скъпи, ако това може да е мотивация, освено това ние живеем в една стая и няма как да пуша при детето, което също е добре smile3503

# 42
Пишете ме и мен в отбора - пуша кат' комин Laughing
ОБАЧЕ по време и на двете бременности, а и докато кърмех не съм си и помисляла да запаля. Дотолкова бях се подлудила, че и в запушени заведения не влизах. В момента, в който ми спреше кърмата си ги нареждах по 5 в устата Twisted Evil
Мислела съм да ги спра, но имам много килограми за сваляне (еле след 2-то...), а когато не пуша - ям като ламя. По тази причина и 10 лева да станат все ще намеря начин да изпуша поне 2,3 цигарки на ден. То това не е хвалба - ама какво да се прави newsm12

# 43
  • Мнения: 1 032
Преди да забременея пуших по кутия- кутия и 1/2 на ден. В момента, в който си направих теста и беше положителен спрях цигарите. В интерес на истината кутията ми я прибра една колежка и каза, че ще ми я върне като родя  Crazy Имах лека бременност и ми се пушеше доста. Веднъж в началото на бременността си дръпнах от цигарата на мъжо и ми стана лошо, повече опити не съм правила да пуша. Около месец след като родих обаче запалих първата цигара и дори новите цени не успяха да ме спрат.

# 44
  • Мнения: 178
ОХ Weary- и аз съм от най-най лошите. smile3515Бременна съм в 3 месец и си пуша по5-6 на ден.Не мога да ги спра. smile3514Сигурно нямам воля...и с пърата бременност не ги отказах. BlushДайте съвет за такива като мен какво да правят та да се вразумят.... smile3511

Общи условия

Активация на акаунт