Вземате ли вашето дете нощем да спи при вас

  • 2 695
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 932
По принцип не го вземаме, но той понякога сутрин рано идва и се хвърля в/у нас, тан си доспиваме заедно...не намирам нищо лошо в това.

# 91
  • Мнения: 1 215
Да. Емма си спи при мен и се гушкаме откакто стана на два месеца. Ако случайно реша да  я преместя в нейното легло, мъжът ми прави една кисела физиономиа, как съм щяла да му взема съкровището и..... воала! Емма пак е при нас.

# 92
  • Мнения: 1 934
Не. Свикнели да го взимаш при вас трудно се отвиква после.

# 93
  • Мнения: 9 990
Такава грешка не съм правила-всеки да си знае мястото.....макар, че се буди нощем през 30 мин....
hahaha И каква полза от това, че не я правиш тая грешка

Ползата е, че сме си само двамата на спалнята, а и не виждам нищо смешно....временно се буди-никнат ни зъбки....

Смешно е, защото много хора си въобразяват, че най-голямото нещастие на света е детето им да спи при тях и да им разваля спокойствието. А като се буди бебчо на 30 мин. какво спокойствие можеш да имаш? Не спиш, нито ти, нито то. Дразня се, че едва ли не е срамно и престъпно детето ти да спи при вас.
Пожелавам ти да е наистина само временно. Всеки сам си решава какво да прави в подобни ситуации.

Мерене зподозрях още в началото на темата hahaha.И на мен ми е много смешно-полувъзмутено да казват как си спят в леглата техните деца.
А сега-да ви кажа-то си зависи от детето-като си му е удобно там-да си спи-естествено насила на спалнята няма да го карам.И стига вече с това-свикне ли веднъж-няма отвикване.Не знам дете на 10 години да спи с родителите си.Тези, които срещат трудности с преместването на детето на собствено легло според мен просто не уцелват подходящия момент.И го правят на всяка цена-със седмици ревове на детето.

# 94
  • Мнения: 8 769
Не знам дете на 10 години да спи с родителите си.
А аз знам. И то не на 10, а на 13. Отбелязвам, обаче, че това вече са патологични случаи Grinning

# 95
  • Мнения: 9 990
Абе сигурно има, така е Thinking...и патологични случаи, ама все си мисля, че и в такива случаи майката не е уцелила момента на пренасяне...Около мен семействата с деца, които "отвикват" децата да спят при тях , го правят "силово" и става трудно. newsm78Всеки си знае детето и си прилага методите, но не ми е приятно да ми насаждат идеята, че греша за каквото и да било.Щом детето ми е добре, развива се нормално и не драматизира с лягането в собствено легло, въпреки, че е отгледано до тук на спалнята-смятам че въобще не съм сгрешила.Наричам го инстинкт кое е добро за детето ми в различни периоди и съобразено с нуждите на всички-не само неговите или само нашите  bouquet

# 96
  • София
  • Мнения: 276
В началото го оставях да спи в креватчето му, но когато го видях една вечер почервенял и не дишащ, а беше само на 5 месеца, от тогава спи постоянно при нас. Знам, че повечето ще кажат, че не е хубаво, но тогава не мислех за това . Случвало се е до към годинка да го усещам как не може да си поеме въздух. Тогава го разтърсвах леко и той се оправяше. Не знам какво щеше да се случи, ако не беше до мен и не бях усетила... Сега вече сам започва да си иска в своето легло. Та според мен, ако детето се нуждае от вас, не пренебрегвайте нуждите му. Те скоро ще порастнат и докато се усетим вече няма да ни дават да ги прегръщаме......... Cry

# 97
  • София
  • Мнения: 1 621
Като беше по-малка се е случвало да я вземем при нас, но като заспеше я местехме в нейното легло. Ама това да се е случвало 5-6 пъти. Определено си е свикнала да спи сама в креватчето и не проявява желание да спи в нашето легло. Laughing

# 98
  • Мнения: 4 392
В началото го оставях да спи в креватчето му, но когато го видях една вечер почервенял и не дишащ, а беше само на 5 месеца, от тогава спи постоянно при нас. Знам, че повечето ще кажат, че не е хубаво, но тогава не мислех за това . Случвало се е до към годинка да го усещам как не може да си поеме въздух. Тогава го разтърсвах леко и той се оправяше. Не знам какво щеше да се случи, ако не беше до мен и не бях усетила... Сега вече сам започва да си иска в своето легло. Та според мен, ако детето се нуждае от вас, не пренебрегвайте нуждите му. Те скоро ще порастнат и докато се усетим вече няма да ни дават да ги прегръщаме......... Cry
Peace
Toчно за това пишеше в статията,която четох скоро!

# 99
  • Мнения: 4 406
В началото го оставях да спи в креватчето му, но когато го видях една вечер почервенял и не дишащ, а беше само на 5 месеца, от тогава спи постоянно при нас. Знам, че повечето ще кажат, че не е хубаво, но тогава не мислех за това . Случвало се е до към годинка да го усещам как не може да си поеме въздух. Тогава го разтърсвах леко и той се оправяше. Не знам какво щеше да се случи, ако не беше до мен и не бях усетила... Сега вече сам започва да си иска в своето легло. Та според мен, ако детето се нуждае от вас, не пренебрегвайте нуждите му. Те скоро ще порастнат и докато се усетим вече няма да ни дават да ги прегръщаме......... Cry
изтръпвам като си помисля какво ти е било тогава
и аз съм за гушкането и спането в нашето легло когато детето си иска

# 100
  • Мнения: 2 258
При мен пък се получава обратното....Искам малката понякога да спинка при мен,но това не се е случвало никога.Тя иска да спи единствено в детското си креватче...

# 101
  • Мнения: 2 673
почти същото , но си реве за бибата
паднала е в леглото му и кото му я дам си ляга пак.
не спи при нас.
понякога през деня се гушкаме двамата и спим час - два

# 102
  • София
  • Мнения: 2 434
Да, когато беше бебе имаше такъв период, може пък и кошмари да сънуват, знаеш ли ги, като не могат да си кажат.

# 103
  • Мнения: 240
Случвало се е при екстремни ситуации, но по принцип не. А сега вече като стане сутрин, когато сме в къщи, само пита "Мамо, да идвам ли?" и идва да се гушкаме. Поне половин час се борим и играем в леглото с нея и баща й. Вече сама прескача решетката, без проблеми.

# 104
  • Мнения: 1 370
Никога до сега, за мое съжаление. Така искам да го гушкам, ама и по време на сън не ми дава Cry Ако ми се събуди нощем, отивам погалвам го и той си заспива, без изобщо да го вдигам от креватчето

Общи условия

Активация на акаунт