Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 9 тема

  • 163 585
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 342
Аз съм в провинцията-по принцип в кои от веригите магазини има шоколадов чипс-преди година някъде търсих за друга рецепта и така и не открих  newsm78

Аз купувам от "Кауфланд" - наричат ги шоколадови капки - в частта до бакпулвера, ванилията, фиксовете за сладко. Има в найлоново пакетче - български, а съм купувала и в кутийка. Дали не бяха полски...

Единият път нямах и ги направих с парченца нарязан натурален шоколад и малко лешници, начупени на парченца. Също се получиха много вкусни.

# 526
  • Мнения: 904
Да споделя една рецепта за мъфини с маскарпоне, адаптирана от тук
Просто са невероятни Heart Eyes - непременно ги опитайте, през последния месец съм ги приготвяла поне пет-шест пъти, а аз изключително рядко повтарям рецепти. Много меки, нежни, с топящ се в устата вкус.

Продукти:

225 гр. маскарпоне
55 гр. масло
1 яйце
1/2 чаша прясно мляко
ванилия
1 и 1/2 чаши брашно
1/2 чаша захар
1 пакетче бакпулвер(използвам този на Dr. Oetker)
щипка сол
шоколадов чипс(количеството е по желание, аз слагам около 80 - най-много 100 гр.)

Загряваме предварително фурната на около 200 градуса.

Разбъркваме размекнатите маскарпоне и масло. Добавяме яйцето, млякото и ванилията.

В отделна купа разбъркваме брашното, захарта, бакпулвера и солта. Добавяме сухата смес към маскарпонето и разбъркваме, колкото да се смесят. Не използвам миксер изобщо.

Добавяме шоколадовия чипс. Разпределяме във формички за мъфини - получават се 12 броя.

Печем около 20 минути в зависимост от фурната.


 Бих пробвала, най-вече ,че бързо се приготвя. Благодаря ,че сподели с нас!

# 527
  • Мнения: 1 986
Здравейте, търся рецепта за шоколадови мъфини, която максимално да се доближава до брауни мъфините от Тейк а кейк. Моите девойки са влюбени в тях и ми се иска да ги приготвям у дома.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 23:07 от VAVA

# 528
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Да споделя една рецепта за мъфини с маскарпоне, адаптирана от тук
Просто са невероятни Heart Eyes - непременно ги опитайте, през последния месец съм ги приготвяла поне пет-шест пъти, а аз изключително рядко повтарям рецепти. Много меки, нежни, с топящ се в устата вкус.

Продукти:

225 гр. маскарпоне
.....
Печем около 20 минути в зависимост от фурната.

Аз не се стърпях дълго и пробвах рецептата.
Обаче - фал, не ми се получиха. Станаха изключително мазни, а маскарпонето - "на парчета".  А всички продукти бяха със стайна температура, при замесването на сместа нищо не се пресече  newsm78. Крайният резултат е доста влажни във вътрешността си мъфини. Иначе са вкусни  Mr. Green.

# 529
  • Мнения: 3 342

Аз не се стърпях дълго и пробвах рецептата.
Обаче - фал, не ми се получиха. Станаха изключително мазни, а маскарпонето - "на парчета".  А всички продукти бяха със стайна температура, при замесването на сместа нищо не се пресече  newsm78. Крайният резултат е доста влажни във вътрешността си мъфини. Иначе са вкусни  Mr. Green.

Интересно. Приготвяла съм ги много пъти - почти всеки път с различно по вид маскарпоне, но досега не се е получавал фал. Резултатът винаги е един и същ. В какъв смисъл на парчета?

# 530
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Буквално в тестото имаше късчета маскарпоне /като пресечено мляко/.
Ще направя опит след време пак, т.к. ми хареса вкуса.

# 531
  • София
  • Мнения: 12 006
pepi:) да не би да си объркала вида маскарпоне?

# 532
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Признавам си мъфините са ми най-голямата слабост! А като видях колко много рецепти са събрани в тази тема- със сигурност ще пробвам някои от тях!  Simple Smile

Искам да ви споделя шоколадовите мъфини, които аз правя и стават изключително мекички:
http://chocolatekitchen21.blogspot.com/2014/07/blog-post.html
 

  Благодаря bouquet
Станаха супер  Hug

# 533
  • Мнения: 132
Да се запиша и тук

Морковени мъфини с лапад/спанак

http://idapohapnem.blogspot.com/2014/05/blog-post_11.html

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Солени мъфини с козе сирене

# 535
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте и от мен! Записвам се при вас с едни шоколадови мъфини по рецептата за блатовете на най- шоколадовата торта на Ирина Купенска. И с любимите вкъщи солени мъфини с фета,бекон и кисели краставички.

 

# 536
  • Мнения: 290
Здравейте и от мен! Записвам се при вас с едни шоколадови мъфини по рецептата за блатовете на най- шоколадовата торта на Ирина Купенска. И с любимите вкъщи солени мъфини с фета,бекон и кисели краставички.

 


Може ли рецепта за солените мъфини?  Hug

# 537
  • София
  • Мнения: 38 498
Здравейте, да ви попитам нещо.
Правя мъфини във алуминиеви формички и слагам хартийки.

Трябва ли да слагам мазнина по формичките или по хартията?
Че много ми залепват без нищо.

# 538
  • Мнения: 3 943
Здравейте, да ви попитам нещо.
Правя мъфини във алуминиеви формички и слагам хартийки.

Трябва ли да слагам мазнина по формичките или по хартията?
Че много ми залепват без нищо.
И аз така ги правя и мазнина не слагам. Сладките не ми залепват, солените залепват за хартията.
Може би на солените не правя нещо както трябва, ще опитам следващия път с малко мазнина.

# 539
  • София
  • Мнения: 974
milcky, заповядай!  http://jullyinthekitchen.blogspot.com/2013/03/blog-post.html

И аз пека така. На мен също ми залепват солените мъфини винаги. Ако остане някой за следващия ден обаче ,се отлепва без проблем. Със сладките нямам такива случки.

Общи условия

Активация на акаунт