Избор на сушилня - 4

  • 100 022
  • 838
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз от опит стигнах до тоя извод, но ми се сториха интересни, нали не съм ги ползвала преди, и се зачудих да нямат някое чудодейно действие, което не подозирам... Laughing

# 781
  • Бургас
  • Мнения: 326
Брат ми си взеха сушилня на Електролукс и ми разправяше, че имат някаква представка, върху която се слагат сгънати дрехите в сушилнята и така се сушат. После реално нямало нужда от гладене. Има ли такова чудо наистина?
И като ви чета явно трябва да се мисли между Електролукс и Беко. Имам пералня Аристон, която е изключително тиха. Чува се главно центруфугата и то не много. Лошото е, че като стана на 6 години и се наложи майстор да оправя електрониката, че се побъркваше по програмите, когато трябваше да се пере, а и помпата на моменти взе да вие. Следващата ще е друга марка явно, нещо по-издръжливо, че на тази явно й идва много да я въртя всеки ден, че понякога и по повече от веднъж. Разбирам, че не трябва да си взимам сушилня Аристон Simple Smile
А тези кърпички и омекотител в пералнята ли ползвате или в сушилнята? Аз се отказах от ометокител в пералнята преди около 2-3 години. Не ми харесва силната миризма. Ето, сега с един Ариел пера и ми е много силен аромата, докато нося дрехите.

# 782
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Течния омекотител - в пералнята.
Кърпичките - в сушилнята.
Спрея на Сано - в сушилнята.

# 783
  • Мнения: 1 597
 bubabo, Да има сушилни, които имат  тази приставка, но не всички. Моята е Елецтролукс Айрон Айд и я има. За сушене на обувки и вълнени дрехи. С обувките вече се оправих благодарение помощта на момичетата от форума, но с вълната още не съм , но ще упорствувам да се науча.

# 784
  • Мнения: 259
Здравейте! Аз отскоро съм притежателка на сушилня Електролукс с термопомпа. Досега съм я пускала само 5-6 пъти. Но ми направи впечатление ,че днес извадих една моя пижама и едни калъфки видимо поизбелели.Нормално ли е ,или къде греша? Бях я пуснала на екстра сухо за памук. Моля,дайте съвет.

Последна редакция: нд, 09 фев 2014, 19:23 от mari45

# 785
  • София
  • Мнения: 358
Аз имам от скоро сушилня с термопомпа, не е Електролукс, но те са на един принцип. Винаги съм пускала до сега на програма памук екстра сухо и избледнели цветове на дрехите до сега не съм забелязала.

# 786
  • София
  • Мнения: 2 296
И друг съм чела за избелели дрехи, на май само от ползватели на сушилни без ТП. И това се е обяснявало с високата температура, на която сушат те, въпреки че не мога да си го представя - мисля, че за да избелее, водата трябва да отмие боята, как въздухът го прави - не знам. За първи път обаче чувам такова оплакване от машина с ТП.

Ползвам моята вече близо три месеца, суша всичко вътре, вкл дрехи, на които пише, че не са подходящи за сушене, но не съм имала подобен проблем. Суша повече на Сухо за прибиране в гардероб, но и на Екстрасухо доста често. Всичко е ок засега.

Има ли вариант да си ги прала на по-висока температура, или да си сменила препарата с някой по-избелващ?

# 787
  • Мнения: 5 651
И аз не мисля, че е от сушилнята. За три години не съм забелязала да имам избелели дрехи от сушилня, от пране на по-висок градус се е случвало, но от сушене - не.

# 788
  • Мнения: 259
Не мисля, че е от прането- пера си открай време с Ариел за цветно всички дрехи. Може би самото трико е некачествено боядисано,защото само тази пижама и 2 калъфки са избелели.. Българска е пижамата, не е от евтините,но не знам. Мъхчетата във филтъра видимо имаха лилав цвят-като този на пижамата. Като я гледам горката пижама,все едно е ползвана 5 години, а е купувана тази зима. Направо разсипана.

# 789
  • София
  • Мнения: 2 296
Дано да е наистина от некачествената материя, а не от машината.
Чисто технологично не мога да си обясня как може от сушилня да избелее нещо, но..

А от първото сушене ли се промени така?

# 790
  • Мнения: 259
Специално тази пижама пускам за първи път. Може би  материите при съхнене нали отделят  мъхчета ,а те  са боядисани и материята остава с по-бледи цветове. Не го обясних най-добре, но нещо такова си мисля.

# 791
  • София
  • Мнения: 2 296
Хм не ми звучи убедително. Цялото трико е боядисано, а не само мъхчетата Simple Smile Избеляването е от отмиването или изпаряването на боята при прането или сушенето. Мъхчетата са следствие на голямото изтупване, което пада в сушилнята. Аз лично съм във възторг от този ефект. Дъщеря ми има едни плюшени черни домашни панталони, които след първото сушене изглеждаха все едно са прясно боядисани. Чак тогава си дадох сметка как по тях винаги има налепени влакна от другото пране и от това те изглеждаха захабени. Сега сушилнята ги прави чисто нови всеки път. Същото става и с нашите тъмни дрехи.

# 792
  • Мнения: 259
Да, цялото трико е боядисано,но мъхчетата нали  са част от него. Боята е некачествена ,това е според мен.

# 793
  • Мнения: 476
Здравейте,

аз от както си купих сушилня май не съм писала. Та е добре да дам feedback както се казва Simple Smile ами много съм доволна Simple Smile направо незнам как съм живяла до сега без този уред, но разбира се само, когато човек се сдобие със сушилня, може да има представа както е изпуснал до момента. Ние си купихме и пералня - пак Електролукс. Сложихме сушилнята над пералнята със свързващ кит, който е на АЕГ, но перферктно си пасна на Електролукса. Много е удобно, защото дърпаш едно като рафтче, слагаш си там легена с изпраните дрехи и после хоп в сущилнята. И от пералнята съм мн доволна с изключение на едно, че когато тръгвам да си нагласям температурата и примерно не искам да пере на 90 градуса, следващата ми опция е директно 60 градуса - нямам опция за 80 градуса или пък 70 градуса и т.н. Незнам това само при Електролукса ли е така или при другите марки, при които можеш да нагласяш температура.

Искам да си изпера и съответно изсуша сега едно яке с гуши пух, но честно казано се притеснявам да не го орезиля нещо и се чудя дали да не го дам на химическо за по-сигурно.

Вие гъши пух прали ли сте, съответно суши ли ли сте?

# 794
  • Мнения: 1 597
Повечето перални са така с градусите за пране - 60 и след това максимума - 90 или 100. И аз да потвърдя впечатлението си, че сушилнята е просто един ужасно необходим и време-спестяващ уред. Освен това дрехите не са намачкани, ухаят чудесно, мекички  и направо се прибират. Не зависиме от капризите на времето и спестяваме часове от просторане, прибиране и гладене. Няма грозни гледки по балконите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт