Избор на сушилня - 4

  • 100 049
  • 838
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 597
А и да спомена - и аз съм мераклийка да изпера  и изсуша гъши пух, но пералнята ми има само 600 оборота и няма да стане. Като си купя, живот и здраве пералня с по-високи обороти ще пробвам непременно.

# 796
  • София
  • Мнения: 2 296
Защо да не става на 600 оборота? Аз пера пухенките на програмата за вълна и оборотите са точно 600.
После суша на програма за пух с тенис топки.

# 797
  • Мнения: 4 936
А и да спомена - и аз съм мераклийка да изпера  и изсуша гъши пух, но пералнята ми има само 600 оборота и няма да стане. Като си купя, живот и здраве пералня с по-високи обороти ще пробвам непременно.
моята е комбинарана :http://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/bosch/wvd24420eu-p43809814/opisanie.html#properties
и  в нея пера и суша якета с гъши пух - справя се отлично!

# 798
  • Мнения: 3
За всички нуждаещи се от сушилня им излезе късмета. Аз продавам такава вместо за 999лв.. само за 500лв. Просто бебето порасна и стана дете и не се нуждаем от нея. В отлично състояние е.

http://prodavalnik.com/sushulnya-aeg-i42025155

# 799
  • Мнения: 6 366
Аз да се оплача, че след 3 седмици употреба на моето Miele му изгоря лампата, която осветяваше барабана  ooooh! Не че са вечни ама за 3 седмици Shocked.
Прах яке с гъши пух с центрофуга на 1200 или 1400 оборота не помня и после суших на автоматичната програма. Излезе страхотно. Ухае на свежо и на праха и бухна страхотно - топки не съм ползвала. После пуснах друго по същия начин. Това обаче излезе миришещо на влага и степано. Количеството пране и в двата случая символично. Якето с 3-4 блузки трикотажни и един чаршаф. Сега се чудя има ли как да я излъжа да го поизсуши още малко току виж се разбухнало newsm78

# 800
  • София
  • Мнения: 2 296
Драго, жалко! Разочароващо е, когато нещо натоварено с толкова големи очаквания се издъни толкова рано. Но все пак - лампичка е само, дано това да й е кусурът!

Иначе и при мен се случи нещо подобно с пуха - едното пухено яке се изсуши идеално, а две пухени възглавници останаха на места мокри и миришеха на мокра кокошка хахахахаххаха (не че знам как мирише точно, ама...) Но предполагам, че вината е моя - освен тях, бях сложила и една обикновена възглавница, но доста голяма - понеже тя беше изсъхнала хубаво, явно обърка сензора за влага, че всичко вече е сухо.

Изобщо тия сензори във всичките ни уреди, авномобили, самолети - не бих казала, че може да се разчита на тях 100-процентово. И ако в сушилнята и пералнята не е животозастрашаващо, не ми се мисли за колите и самолетите....

# 801
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Аз предлагам за степаното яке с пух да изпереш една хавлиена кърпа, да я сложиш с якето, за да лъжеш сензора. Обаче сложи и тенис топки. 3-4 топки правят чудеса.

# 802
  • Мнения: 476
Вие като казвате тенис топки - съвсем истински тенис топки ли имате предвид, такива ярко зелени Simple Smile

Извинявам се за тъпия въпрос, ама наистина искам да знам, за да ползвам, ако има смисъл от тях?

Четох някъде, че имало специални силиконови топки за сушилни - те не са ли по-добрият вариант ?

И още едно питане - кога ги ползвате топките, когато сушите нещо капризно кати примерно гъши пух или при всяко зареждане на сушилнята?

Направо не мога да си представя какъв ли шум вдигат тия топки. Аз сега като чувам само един цип на яке как дрънка като се суши....

# 803
  • Мнения: 1 597
Ами аз имах предвид, че 600 оборота за пухена възглавница ми се струват малко и тя ще е твърде мокра за да мъча сушилнята след това с нея.

# 804
  • Sofiq
  • Мнения: 267
В ибей ги има силиконовите ( пластмасови ) топки специално за сушилня 2 бр. и струват 2-3 долара с безплатна доставка  Peace

# 805
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Аз ползвам съвсем истински зелени тенис-топки. Да предупредя - с веднъж в сушилнята и след това не може тенис да се играе.

# 806
  • София
  • Мнения: 2 296
Моите са зелени и приличат на тенис топки, купувани от Jysk за 4 лв, та многа се съмнявам изобщо някога да са ставали за тенис  Joy (на етикета си пише, че са за сушене).

Иначе шумът е трудно поносим - особено като се има предвид, че програмата за пух е 3,30 ч! Аз ги ползвам само за пух, не бих ги издържала за всекидневното сушене. Твърди се уж, че се съкращава времето за сушене. Но тук някой си беше направил експеримент и се оказало, че с топки времето паднало с 10-15 мин, което според мен не оправдава употребата им.


# 807
  • Бургас
  • Мнения: 326
Моята пералня е Аристон и може да намаля температурата от 90 градуса, на 80, 70, 60 и т.н. Каква сушилня на Електролукс си взе?

# 808
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз съм много доволна от тенис топките, не само , че съкращават времето, но и дрехите са изключително пухкави, особено пухените якета и хавлиените кърпи.
Как ви се струва пухено яке изсушено за 15-20 мин. максимум  Simple Smile с помоща на тенис топките.

Всичко суша с тенис топки, сушенето на най-дългата ми програма е 2ч. 43мин., която се съкращава на 1ч. 30 мин. максимум. Независимо какво суша, дори и бавно съхнещите памучни дрехи са идеално сухи за това време.
Шума от циповете на дрехите е в пъти по-силен и дразнещ от този на тенис топките

Последна редакция: вт, 11 фев 2014, 20:09 от doniboni

# 809
  • Мнения: 476
По колко топки слагате в сушилнята?

Ще взема да пробвам, за да видя как се отразява на времето за сушене при мен и ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт