Избор на сушилня - 4

  • 100 021
  • 838
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 476
Моята пералня е Аристон и може да намаля температурата от 90 градуса, на 80, 70, 60 и т.н. Каква сушилня на Електролукс си взе?

това е моделът:

ELECTROLUX EDH3684PDW

Много хубаво, че пералнята ти е така, аз честно казано много неприятно бях изненадана от това, че не мога да си намалят градуси до 70 и до 80. Не си направих труда в магазина да го тествам това, защото някакси за мен беше толкова логично, че мога да ги намалям през 10 градуса, щом примерно оборотите мога да гинамлям през 100, т.е от 1400 на 1300 на 1200 и т.н....
Ама купи ли сме я вече, ще си я ползваме така....

# 811
  • Бургас
  • Мнения: 326
svetlanavaleva, а има ли нещо като решетка, върху което да се слагат нагънати дрехи и така да се суши?

# 812
  • Мнения: 399
На моето яке с гъши пух е забранена пералнята и сушилнята. В пералнята го слагам на ръчно пране, но в сушилнята ме е страх да го бухна/прекалено си го харесвам и не мога да намеря друго, което да ми хареса повече/. Детето има едно, което уж е с изкуствена вата, но излиза и перушина от него Shocked, и го врътнах на 1000 оборота/забравих да изключа центрофугата/ и после едва му раздвижих вътрешността, беше се сбила на части. Колкото топлят и са хубави тези якета, за мен си е голямо робуване, да не говорим и как пускат пух, и се полепва по долните дрехи.

# 813
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Такива топки взех аз и съм доволна. Не са съвсем твърди и не са шумни. За всеки случай ги пъхам в чорапи, че прочетох как някой барабан станал на вдлъбнатини. Веднъж забравих обаче за процедурата и нямаше проблеми.

# 814
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз изпрах и изсуших едно мое, на което е забранена сушилнята, но изобщо не виждам как тогава може да се суши (освен в химическо, където имат специални духалки за тая цел). Еми нищо не му стана. Но аз не го обичам, защото пуска ужасно перушина и преди да купим сушилнята всичките ми дрехи бяха набити с малки боцкащи перца. Според мен е пълен боклук, нищо че е струвало в Манго 350 лв (аз го купих намалено). Ако бях дала толкова пари, щях да се гръмна. Ужасно боде! Почесвам се като някоя краста, отврат.
Имам и едно пухено на Cappa, което е на над 15 години - съдрала съм го от носене всяка зима - уникално нещо, никога не е излизало перушина (защото явно е с пух, а не с пера, което е по-долнопробният вариант), като го дам на пране, после е чисто ново, бухнало, прекрасно. Обаче годините не прощават и вече почна да се протрива платът по ръкавите и става само за разходка с детето в парка. Няма толкова прекрасна топла дреха. Но никога повече не намерих нещо подобно на тази марка.
Аз съм фен на пухенките - имам и две дълги пухени якета, затова сега съм много щастлива, че вече сама мога да се грижа за тях. И изобщо не им мисля - бух в сушилнята, бух топките и готово.

Sis, твоята сушилня има ли програма за пух? Ако има, бутай смело, тази програма е на много ниска температура, затова е и много дълга. Според мен забраната на етикета е за стандартна програма, която за сушилни без ТП може да стигне и до 80 градуса.... С ТП нормалната програма е 45-50 градуса, а тази за пух - не мога да преценя, но дрехите изобщо не се нагряват, леко са затоплени накрая.

# 815
  • Мнения: 399
. . .

Sis, твоята сушилня има ли програма за пух? Ако има, бутай смело, тази програма е на много ниска температура, затова е и много дълга. Според мен забраната на етикета е за стандартна програма, която за сушилни без ТП може да стигне и до 80 градуса.... С ТП нормалната програма е 45-50 градуса, а тази за пух - не мога да преценя, но дрехите изобщо не се нагряват, леко са затоплени накрая.


За жалост няма, ще си го къткам, по познатия на мен начин, не ми се разделя с него. На моето и химическото му е забранено.

# 816
  • София
  • Мнения: 2 296
О, аз не съм ги чистила на химическо, просто там съм ги давала да ги перат и да ги сушат. Но вече - в домашни условия  Wink

# 817
  • Мнения: 13 209
Това обаче излезе миришещо на влага и степано. Количеството пране и в двата случая символично. Якето с 3-4 блузки трикотажни и един чаршаф. Сега се чудя има ли как да я излъжа да го поизсуши още малко току виж се разбухнало newsm78
Пусни я на програма за време, там сензор не се включва, градусите са високи и ще го изсуши. Пускам по няколко пъти за 10 минути и проверявам дали е готово. С топките в джобовете /щом се стоплят топките спират да шумят/.

# 818
  • Варна
  • Мнения: 7 730
На моето яке с гъши пух е забранена пералнята и сушилнята. В пералнята го слагам на ръчно пране, но в сушилнята ме е страх да го бухна/прекалено си го харесвам и не мога да намеря друго, което да ми хареса повече/. Детето има едно, което уж е с изкуствена вата, но излиза и перушина от него Shocked, и го врътнах на 1000 оборота/забравих да изключа центрофугата/ и после едва му раздвижих вътрешността, беше се сбила на части. Колкото топлят и са хубави тези якета, за мен си е голямо робуване, да не говорим и как пускат пух, и се полепва по долните дрехи.

 Няма такава опция като яке забранено за пералня и сушилна #2gunfire

 Аз имам 2 такива "патки",дъщеря ми още 2. Пране на програма за деликатни тъкани с много малко течен препарат и без омекотител,центрофуга поне на 1000 оборота и после сушене на програма за синтетика тъй,като сушилната ми не е от модерните,а комбинирана пералня със сушилна. Ако имаш топки ги слагаш,ако нямаш и без тях става. Якетата излизат пухкави и ароматни като нови.

 Сори,ама не робувам на парцали,даже и на любимите  Embarassed. На химическо си нося само палтата и то защото съм калпазанка скарана с гладенето. Embarassed

# 819
  • Мнения: 259
Момичета, в голямо недоумение съм. Аз ли съм единствената тук, която се оплаква,че при сушене се отделя много влага. Днес времето беше хубаво, пуснахме сушилнята и оставихме прозореца открехнат. Преди малко отивам да видя как е, тапетът в ъгъла отново е мокър. Пуснахме я на екстра сухо-памук- чаршафи. Моля ви ,къде грешим? Сушилнята е с термопомпа,ето тази ,
http://www.technomarket.bg/products/09123340/electrolux-edh-3284-pdw,
 не би трябвало да става така.

# 820
  • София
  • Мнения: 2 296
Не мисля, че вие грешите някъде. Явно е до машина - по-напред в темата и някой друг се оплакваше от голяма влага при работа, но в малко мокро помещение - тогава се предположи, че причината е в малкото помещение, че в него е по-студено и става конденз. Май сушилнята също беше електролукс с ТП.

# 821
  • Мнения: 259
Добре , няма логика да е от машината, нали са на един принцип. Аз започвам да се отчайвам вече. Бяхме решили да купим Беко, после решихме да дадем повече парички, но да си купим уж по-добрата.  Аз докато нямах сушилня ,нямах влага в спалнята. Купихме я ,за да се спасим от висенето на дрехи по простора и по сушилката ,а то стана по-зле.

# 822
  • София
  • Мнения: 2 296
Не знам какво би могло да е обяснението - аз за първи път ползвам сушилня и нямам лично наблюдение над различни марки. Но в тази тема от влага са се оплаквали и други с електролукс.
Моята е АЕГ, в малка кухня е, когато работи късно вечер, затварям врата. Когато вляза, понякога - предполагам, когато имам повече пране, но не винаги, имам малко влага на прозореца - един пръст на стъклата. Когата вратата обаче е отворена - няма никаква влага. За мен е нормално - толкова влага се събира и в спалнята през нощта, където спим трима, а помещението е поне два пъти по-голямо, и не сушим нищо.
Но такова нещо - мокър тапет - не е ставало досега.

# 823
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Не е по темата, но може би е отговор на горния въпрос, Преди няколко години и при нас се образуваше мухъл в ъгъла на спалнята /не от сушилня, тя дойде по-късно  Grinning/. Причината открихме, когато правихме външна изолация - имаше разстояние между двата панела , което строителите бяха се опитали да запушат с хартиен чувал от цемент  Joy.  Може и при вас да е проблем с нещо такова.

# 824
  • Мнения: 191

Не е по темата, но може би е отговор на горния въпрос, Преди няколко години и при нас се образуваше мухъл в ъгъла на спалнята /не от сушилня, тя дойде по-късно  Grinning/. Причината открихме, когато правихме външна изолация - имаше разстояние между двата панела , което строителите бяха се опитали да запушат с хартиен чувал от цемент  Joy.  Може и при вас да е проблем с нещо такова.
Не знам дали и по другите градове е така, но в Козлодуй май е практика - и при нас беше същото  Simple Smile

И за да не е съвсем в страни от темата да кажа нещо и за сушилните. От около половин година сме с Beko DPU8360X. Преди това бяхме с комбинирана Candy. Разликата е огромна в полза на отделните уреди. Не, че казвам нещо ново, но... да си кажа Crazy Предишната толко много ми мачкаше дрехите, че предпочитах да си ги суша окичени по радиаторите. Единственото нещо, което не ми харесва на Beko-то е, че няма отделна програма за сушене на юргани (олекотени завивки), но и така се справям  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт