Литературен спамо-чат - 2 тема

  • 29 754
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 858
.. Но пък има всякакви хора - аз съм продавала книги по 3 лв и хората плащат 4 за доставката Simple Smile

И аз съм от тях.  Peace

Не знаеш, кой какво търси.. и колко е луд.   Simple Smile
Дълго търсех една книга.. Накрая ми излезе в продавалника, на цена от 2 лв. Продавачът не беше от София и си платих доставката - 5 лв. Ама си поръчах от него още една книга. Не, че ми трябваше, ама така или иначе плащах и доставка, поне да е за 2 книги.  Laughing


Хихи, луд, та му лесно  Laughing
И аз съм в тая категория, ако търся книгата или я искам, кво ми пука всъщност че доставката е еди колко си повече ... Калкулирам книгата на обща сума и съм си хепи  Mr. Green

Свет, благодарение на това, че сподели за "Животът може да е чудо", вече си я поръчах  Hug
И аз имам нужда от малко шут отзад, че нещо съм се депресирала най-страшно.  Embarassed

# 676
  • Мнения: 382
Свет, благодарение на това, че сподели за "Животът може да е чудо", вече си я поръчах  Hug
И аз имам нужда от малко шут отзад, че нещо съм се депресирала най-страшно.  Embarassed
О, толкова се радвам (не за депресирането, макар че според моя приятел Менис Юсри "депресията не съществува")! А аз се притеснявах да пиша тук, защото не е типичен роман, може да има разочаровани. Но след него животът наистина може да бъде цветен, а не сив (ако поне основните принципи се приемат и ползват след прочита - т.е. шантавостта Wink ). Разбира се зависи каква е обстановката у дома - знам, че е добре, че и двамата с мъжа ми си шантавеем (дори се оказва, че на моменти пуберът ни е най-сериозният в семейството). Но сигурно всякак става, поне може да се опита... И не че аз шаренея всеки ден...
 
Мисля, че имаме втората и третата книга у дома (не съм ги чела - наистина май ми стига основата от първата - смях, "непук" и фантазия). Но първата я нямам и не можах да я намеря free online.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 13 582
Софиянки "днес на "Панаир на книгата" ще сме на щанд 103- БГкнига за автографи и среща с мен (18:00), а официалното представяне на Дневниците ще е утре от 19:00 ч. , ет. 3 на отворената сцена." - става въпрос за Радослав Гизгинджиев

# 678
  • Мнения: 4 569
Вивиан, напиши мнение като я почнеш.

# 679
  • София
  • Мнения: 10 858
Добре Естел  Hug
Обаче не искам да те карам да чакаш, защото честно казано не знам кога ще е това  Embarassed
От повече от месец чета Историкът, не че не ми харесва, но малко време й отделям,а  тя е доста обемна. Имам и на Венката да чета Вампирът Лестат ... а като гледам колко чета напоследък, скоростта ми е на умрял охлюв и  не искам да те карам да чакаш  Hug
Но като я прочета ще споделя, обезателно!

# 680
  • Мнения: 4 569
Когато можеш, Вивиан, аз не бързам.  Simple Smile

# 681
  • София
  • Мнения: 6 210
Виви, не се притеснявай за моя Вампир! Когато си на кеф, тогава му отдели внимание  Hug. Сега си чета "Под купола" и те споменавам с добро  Hug.
Аз също много забавих темпото на четене в края на годината. Нещо хич не ми стига времето, а ужасно ми липсва четенето с часове поне през почивните дни.

# 682
# 683
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Временно класиране на книгите от номинациите. Ето кои книги са излезли напред и са с 8 и повече точки:

11/22/63   Стивън Кинг   46

Да дойдеш на света   Маргарет Мацантини   28

На изток от рая   Джон Стайнбек   24

Ловецът на хвърчила    Халед Хосейни   20

Хиляда сияйни слънца   Халед Хосейни   19

Възвишение    Милен Русков   18

Джойленд   Стивън Кинг   17

Забравената градина   Кейт Мортън   15

Момчешки живот   Робърт МакКамън   15

Пазителките на гълъбиците   Алис Хофман   14

Вакантен пост   Дж.Роулинг   14

Оризовата майка   Рани Маника   14

Аз преди теб   Джоджо Мойс   13

Крадецът на книги   Маркъс Зюсак   13

50 Нюанса сиво    Е Л Джеймс    11

Слепоглед    Питър Уотс   10

Размишления в катраненото буре   Джак Харт   9

Песен за огън и лед    Джордж Мартин   9

Къщата на духовете   Исабел Алиенде   9

Сияние на жена   Ромен Гари   9

Под купола   Стивън Кинг   9

Последна любов   Уилям Уортън   9

Любовта трае три години   Фредерик Бегбеде   9

Стръв   Хосе Карлос Сомоса   9

Елада Пиньо и времето   Керана Ангелова   8

Селцето   Кир Буличов   8

Птиците умират сами   Колийн Маккълоу   8

А планините ехтяха   Халед Хосейни   8

# 684
  • Мнения: 1 601
Добро утро  Hug  Изпих кафето и е време отново да посетя Карфур за книжки , за разлика от вчера днес съм заредена с пари и е време да се запася със книги , после ще споделя какво съм накупила  newsm44

# 685
  • Мнения: 8
Добро утро и хубав ден!
Моя син и тази нощ държа твърдо 39.2 темп., едвам я смъкнах до 38.4 .... Бягам по задачки, много усмихнато настроение ви желая!

Нара, успех в Карфур!  Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 716
Добро утро, момичета! Пожелавам ви прекрасна и романтична неделя! Hug  bouquet

Аз току що си поръчах един коледен подарък - Зимоковецът, Шапка пълна с небе и едно икономическо издание. Party А сега сядам да чета Волният народец. bowuu

Много ми харесаха Килимените хора, явно и аз ще се причисля към феновете на Пратчет. Heart Eyes

# 687
  • Мнения: X
 Здравейте отскоро открих вашият клуб.Много ми хареса ,но не съм  имала време да чета.
 Искам да попитам тази класация тук за форума ли е или от сайта на някое издателство/демек считано по брой продажби/?
 Виждам ,че "А планините ехтяха "на Хюсеини е доста назад.Първите две съм чела и те са от първите в списъка, само тази не съм.Не ли хубава или е по-слаба? Аз ще я прочета все пак.,но ми е интересно друго мнение.

 В последно време чета Орхан Памук /като сюжет е добре ,но нещо ми куцат, просто имах по-големи очаквания / и препрочитам всичко на Ремарк/очаквах да съм си променила мнението и да съм по-критична ,ами обожвам си го.
 Стайнбек е един от най-любимите ми автори ,четейки го чувствам някакво свежо чувство. Влияе и много позитивно. Даже Ремарк,който пише за войната и концлагери чета по-лесно.
 Орхан Памук чета бързо ,но някак тягостен и не му вярвам.Нещо ми куца при него.Има стил ,има фабула.Но за мен е прехвален.
 Образно ще се изразя така ,четейки дадена книга автора те хваща за ръка и въвежда във своя свят
 и ти потъваш и се усещаш като част от това.
  Ами относно Орхан Памук влизам там ама на моменти се чудя как попаднах тук и кво аджеба става.
 Има някакъв фалш.
 Не знам дали добре се изразих и дали беш е правилно да го напиша ,при положение,че съм нова  тук. Извинявам се за което.
  
 

# 688
  • София
  • Мнения: 716
По повод на Стайнбек, нещо (от неизвестен за мен автор), което отдавна бях прочела, но много ми хареса и го запомних:

„Когато ми се допише, отварям Стайнбек и веднага ми минава!“

# 689
  • София, България
  • Мнения: 5 609
Момичета, тази промоция на Колибри с книгите за 5 лева е много готина, иска ми се да си поръчам няколко. Много моля да споделите, кои от промоционалните книги препоръчвате?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт