Велев,Шейново

  • 59 566
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 118
и аз съм на мнение, че тарифите на лекарите е добре да се казват:)

# 46
Здравейте!

Аз също раждах при д-р Велев секцио преди 3 месеца и съм много доволна. Както преди, по време, така и след самата операция (от планирана накрая стана по спешност в 36г.с.) бях обградена с внимание и добро отнишение. Доста време изкарах в болницата и ми направи впечатление уважението, което има целия персонал към него, както и доброто му отношение към останалите пациентки.    bouquet

# 47
Здравейте,

Д-р Велев в момента наблюдава бременноста ми и сам мнгоо доволна от него.
Жсе пак искам да попитам какви са тарифите който се договарят с него. Както явно е практика, може и в личен майл!

Да и нещо друго, тези който са раждали с епифурална опойка.... не е ли малко притеснително самото й поставяне, за мен май това е главният проблем  newsm78



# 48
  • Мнения: 2 673
Ами, след като Велев наблюдава бременността ти, би трябвало да сте изяснили тарифата за раждане, за да не ти дойде малко в повечко.. ShockedНо пък за сметка на ПОВЕЧКОТО, ще имаш ВИП свободна стая \за родилки на другите лекари - все няма, само за шефовете\\, ще те обгрижва \по същите причини\ повечко персонала, и така.....Кихни повече, ще получиш повече...
    А за ЕПИДУРАЛНАТА, ГОРЕЩО ТИ Я ПРЕПОРЪЧВАМ!!! аз бях с епидурална, но бебо неможа да се роди нормално и ползваха епидуралния катетър за анестезията по време на секциото ми. СТРАХОТНА Е, после може да те обезболяват през катетъра, ако не дай боже се наложи!!! КЪСМЕТ

# 49
  • Мнения: 389
 И аз изкам да попитам за самите тарифи за раждане при него / може и на ЛС /  Той ми следи бремеността / в 12 г.с.  съм / Опитвала съм се да го попитам как стоят нещата, но той все казва " има време " само да не ми дойде като гръм от ясно небе. За
[/s] сега съм доволна от него, а и ми го препоръча моя близка newsm78

# 50
  • Мнения: 1 512
Мога да кажа само хубави думи за д-р Велев. Вдъхва доверие, спокойствие и увереност. От момента, в който ме приеха в Патологията, до момента, в който ме изписаха. Благодарна съм на този човек и специалист, който заедно с д-р Йончев беше до мен в най-тежкия и труден момент в моя живот.  bouquet

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 12:57 от Шушу

# 51
  • Мнения: 24
Нямам представа какъв е д-р Велев точно, но изглежда че работи с доста отвратителен персонал. Обадих се в частния му кабинет тия дни да си уговоря в час и отсреща се държаха с мен като с животно. В резултат на което си уговорих час при друг лекар.(Все пак пациента се обслужва не само от лекаря, а здравето и животът му понякога зависи от акушерки и др.)
Щом в частния му кабинет се държат така с пациентите, трудно ми е да си представя какво е в болницата... А съм един доста платежоспособен клиент... Както и да е! Живи и здрави!

# 52
  • Мнения: 1 512
Нямам намерение да предизвиквам спорове, само ще допълня мнението си- всички, от санитарките до самия д-р Велев се държаха изключително добре с мен, никой не ме е нагрубил, не ме е пренебрегнал и не ме е карал да се чувствам неприятно. Не съм плащала нито над масата, нито под масата на когото и да било. За почти седмица видях, че в това отделение работят прекрасни хора. Точка.

# 53
  • Мнения: 24
Може. Извадила си късмет.
Както винаги, в БГ всичко е леко хаотично - както се случи.
Аз пък съм готова да си платя добре, и искам да получа освен компетентност, и любезност и внимание. Ама няма. Или поне в случая.
Човек трябва да е много внимателен в частната си практика, включително и с персонала, който наема (аз ако съм толкова блестящ лекар няма да позволя на някаква нищожна медицинска сестра или секретарка да ми хвърля кал по името, създадено с толкова труд). Защото така се губят пари, престиж, име.
Това са азбучни истини. На които ние, българите не сме се научили. Понеже все нямаме време, нерви и търпение. И понеже сме много уморени.
А този лекар може и да е много добър. Не споря. Но няма да имам възможността да се уверя в това. За да го похваля и аз в този форум, и другаде.
Както и да е, желая ви щастливо майчинство на всички. И не само знаещи и можещи, но и внимателни и любезни хора около вас, докато износвате децата си. Защото това не е никак за подценяване.

# 54
Здравейте!
Аз също искам да изкажа доброто си мнение за д-р Велев. След първото ми раждане, което беше доста дълго и тежко, бях доста наплашена. Когато отидох да раждам второто си дете попаднах на д-р Велев. Без предварителни уговорки или заплащане. Още с влизането в залата, той се държа страшно мило. Видя ме, че съм много уплашена и през цялото време ми говореше като на малко дете. Държа се изключително професионално. Раждането ми мина като по учебник. Шевовете след раждането също бяха перфектни. Най-важното за мен обаче си остана това, че след тежката нощна смяна, същия ден заминаваше за морето и преди да тръгне, мина да види всичките  пациентки, които бяхме раждали през нощта. И за всяка намери мила дума за довиждане. Шапка му свалям!!!     bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 1 845
Наистина как върви "тарифата" на секциото пр инего. Ако искате, отговорете ми на ЛС.
Благодаря. Simple Smile

# 56
Темата за д-р Велев ме накара за пръв път да се включа във форум. Винаги имайте едно наум с него. Казват, че е добър лекар, но мен едва не ме умори. За да може да си вземе хонорара (който между другото беше някъде между 200 и 3000 USD, но това беше преди 5 години), тъй като заминаваше в чужбина, ми направи секцио поне две седмици преди термина. След това, понеже бях негова пациентка, почти никой в болницата не ми обръщаше внимание. В цената на хонорара влизаше и превръзката, но се оказа, че трябва допълнително да си я купя сама от аптеката. Но всичко това бяха бели ядове. Истинският проблем дойде по-късно. В резултат на това, че секциото бе извършено по време, когато нямах и помен от разкритие, 4-5 дни след операцията, течението, което се появява след раждане при мен изчезна. Мен ме изписаха, прибрах се радостно в къщи с бебето, и тогава ми започнаха зверски болки в гърба. Едвам се движех и се чувствах абсолютно омоломощена, но си мислех, че е от тичането по-цял ден нагоре-надолу в грижи за детето. Докато не се докарах до там, че вече не можех да стоя изправена. Оказа се, че слабостта, която изпитвам, е, защото съм с около 40 градуса температура. Като следствие от преждевременното секцио получих страхотна интоксикация, която ме удари в бъбреците и развих пиелонефрит. Добре, че личната ми лекарка, която си изкара акъла, накара Велев да ме прибере в "Шейново", където да започнат да ме лекуват с широкопрофилни антибиотици. Оказа  се съвсем навреме - на другия ден след като постъпих, горната граница на кръвното ми налягане беше 70. След като от "Шейново" ме изписаха, лежах в Александровска болница в нефрологията. И всичко това  ми се случи докато   бебето нямаше още и  месец. ИНаче съм съгласна - шевът е идеален. Друг е въпросът дали във всички случаи, в които се прилага секцио, то има смисъл. Лично видях, че тези, които раждат по естествен път, след няколко часа са на крака и могат да си поемат бебето, докато аз лежах 24 часа в реанимация и не знаех на кой свят съм. Да не говорим, че болките на третия-четвъртия ден са много силни и направо не можеш да се порадваш на детето.
Аз бях убедена, че за да родя без проблеми, трябва да си платя. Оказа се, че това е пълна глупост. Нали плащаме осигуровки всеки месец? Т.е. ние наистина си плащаме за медицинското обслужване. А и както често се оказва в нашата държава, това, че си платил на някого, не означава, че той ще свърши работа както трябва.

# 57
  • Мнения: 183
Д-р. Велев ми следи бремеността / в 29 г.с.  съм / Опитвам се да го навия за секцио по желание ,но ме убеждава да раждам нормално и ми отказва..Това въпрос на  допълнителна финансова договорка  или наистина е толкова принципен  и  няма да се съгласи? Някои раждал ли при него с секцио  по-желание?

# 58
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Бих казала, че е второто. За него е по-лесно да ти направи секцио - и повече пари е вземе и няма да виси цял ден/нощ на разположение докато раждаш...Предполагам, че ако много настояваш, ще се съгласи ,защото знае, че на много негови колеги няма да им мигне окото да те срежат с/у определена сума...

# 59
  • Мнения: 2 471
Бих казала, че е второто. За него е по-лесно да ти направи секцио - и повече пари е вземе и няма да виси цял ден/нощ на разположение докато раждаш...Предполагам, че ако много настояваш, ще се съгласи ,защото знае, че на много негови колеги няма да им мигне окото да те срежат с/у определена сума...




Преди 1 1/2 г родих със секцио при Велев и не съм дала 1лев на никого

Общи условия

Активация на акаунт