Велев,Шейново

  • 59 586
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Аз раждах при Велев преди около 3 години. И мога да кажа само хубави неща за него - и като лекар, и като човек. Родих преждевременно, при това детето беше с пъпна връв на дебел възел, и въпреки това той го спаси. Скоро ще празнуваме третия й рожден ден.
Уговорка си направих чак в седмия месец. Информацията ми е стара, но тогава той вземаше 500 лв за нормално раждане и 700 лв за секцио. Сега незнам какви са тарифите. Велев ми направи и амниоцентезата, след която нямах никакви проблеми. Макар че в моя случай не беше никак лека за правене. Аз исках да родя секцио, понеже ме беше страх от нормалното раждане, но той ме убеди, че за мен и бебето е по-добре да родя нормално. И добре, че го послушах. Родих много леко, с епидурална упойка. При самото раждане той събра екип само за мен, който стоя неотлъчно до момента, в който бебето не се появи на бял свят. Освен анестезиолог и акушерка, без които не минава раждането, той повика още две акушерки и неонатолог, тъй като бебето беше проблемно. Всички те стояха извън работното си време до мен, а аз родих в късния следобед.
Още същата вечер бях на крака, а на следващата сутрин вече се рахождах в градинката на болницата. Велев идваше всеки божи ден да ме види, а така също да види и бебето, което престоя седмица в кувьоз. Впечатленията ми са само положителни.
И след като родих продължавам да ходя на прегледи при него. И в "Шейново", и в частния му кабинет прегледите са по 30 лв. В "Шейново" той преглежда всеки вторник от 14.00 ч., а в частния - всеки четвъртък - от 14.30 ч. Но за частния трябва да си запишеш час доста по-рано, тъй като напливът е огромен. Между другото частият кабинет не е само негов, там преглеждат доста лекари. Този, който записва часовете всеки ден е различен, затова и може да се случи да попаднете на някой недотам любезен. Аз обаче не съм имала такъв случай.
Аз също се интересувам от тарифите му за раждане в момента. Може ли някой да ми даде прясна информация, тъй като моята е стара. Ако искате на ЛС, ако искате ги напишете директно тук - това ще бъде от помощ и на други мами.

# 61
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте, аз раждах при Велев края на м. ноември - по 500лв и за нормално раждане и за секцио. При нормално раждане, ако искаш епидурална упойка - 150лв. или ако е секцио 100 или 150лв за конци /това не помня вече точно/.
Отделно на касата на Шейново се заплащат и 150лв за избор на лекарски екип.

# 62
  • Мнения: 183
Момичета,да разбирам ли че никой не е раждал секцио  по собствено желание при д-р Велев?

# 63
  • Мнения: 4 053
Момичета,да разбирам ли че никой не е раждал секцио  по собствено желание при д-р Велев?

ти пък що не искаш да раждаш нормално  newsm78

# 64
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Доколкото знам, ако толкова много настояваш да е секцио, лекарят - независимо кой е той, ще го направи. Повечето лекари предпочитат да е секцио, незнам по каква причина точно. Май болницата получава повече пари от ЗК, ако е секцио.  newsm78
Много рядко се случва лекар да откаже пациентка от секцио за нормално раждане. Е, Велев е от тези редки птици - той винаги мисли кое е по-добре за родилката и бебето, а не за него или болницата. И аз се страхувах от нормално раждане и исках да е секцио. Но ми обясни много подробно плюсовете и минусите на двете раждания. Изобщо не съжалявам, че го послушах и родих нормално.
Разбира се, ако медицинските показания са за секцио, той ще направи секцио - по този въпрос две мнения няма.

А ти защо предпочиташ секцио?   newsm78

# 65
а някоя от Вас момичета родила при него секцио след това забременявала ли е

# 66
  • Мнения: 4 053
а някоя от Вас момичета родила при него секцио след това забременявала ли е

 smile3556 що за въпрос newsm78

# 67
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
а някоя от Вас момичета родила при него секцио след това забременявала ли е

Въпросът ти наистина е малко странен.  Shocked Аз лично раждах нормално, но моя приятелка роди секцио, след което забременя не един, а два пъти. Друга позната роди секцио и трите си деца. Така че не виждам връзка между начина на раждане и последвалото забременяване. 

# 68
  • София
  • Мнения: 978
а някоя от Вас момичета родила при него секцио след това забременявала ли е

Този въпрос направо ме озадачи

# 69
въпросът изглежда глупав но не е моята приятелка която роди при него секцио преди три години,от тогава не може да забремене е ходи наконсултация и се наложи лапароскопия,находката беше че при нея по време на секциото са и поставяни сухи компреси и поради този факт се е получило срастване и сега не може да се получи забременяване.

# 70
  • Мнения: 7 114
dareta, срастванията се получават и от липса на движение след операцията.
 

# 71
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
dareta, да си призная за първи път чувам за такова нещо. Не съм специалист, за да кажа каква би могла да е причината. Възможно е както казва Рони да е и от липсата на движение след операцията. Знам, че след секцио колкото по-бързо се изправиш на крака, толкова по-добре. На моята приятелка й бяха казали постоянно да се движи и тя сновяла в някакво тясно коридорче нагоре-надолу, защото нямало повече място.

# 72
детето и беше в кувьоз и тя не спираше да се движи от третия етаж до втория по десетина пъти на ден така че не е това причината,има протокол от лапароскопията че вида,количеството на срастванията и местополжението им индикира че са направени по време на секциото поради фактът че са полагани сухи компреси срастванията са от двете страни на едно и също място и с еднаква големина

# 73
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
детето и беше в кувьоз и тя не спираше да се движи от третия етаж до втория по десетина пъти на ден така че не е това причината,има протокол от лапароскопията че вида,количеството на срастванията и местополжението им индикира че са направени по време на секциото поради фактът че са полагани сухи компреси срастванията са от двете страни на едно и също място и с еднаква големина

Това, което казваш никак не е хубаво. Дано да е било само случаен инцидент и дано приятелката ти сега вече няма проблеми.  Praynig

# 74
  • Мнения: 7 114
А как лапароскопско изследване установява, че са слагани сухи компреси преди 3 години?
Дано приятелката ти успее да има така желаното детенце. 

Общи условия

Активация на акаунт