"Hell" MALL

  • 4 424
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 401
За Pardise-а  ми е приказката. Днес се излъгахме да отидем до там и на тръгване.. блокада на изхода, 55 минути ни струваше излизането от -3 до -2 .  По едно време казах на децата "не говорете, защото кислорода ни е малко", по друго време мислех да звъня на 112.  Стигайки -2 звъннах на познати с бебе да ги питам дали са се измъкнали. "Зад вас сме"-казаха, не са чакали, паркирали са на -2.
Малоумниците от управата на тоя мол, не смятат ли, че трябва да осигурят по-сериозно и мислещо служителско  присъствие по паркингите на магазина си?   

# 1
  • Мнения: 7 837
Ами, това са донякъде рисковете, да се докопаш до поредното огромно намаление.

# 2
  • Мнения: 2 401
Намаления ли да е имало? Не забелязах. Нямаше и повече хора от предния път когато бях там, преди месец и нещо .  Проблема беше, че стояхме и не помръдвахме, просто си стояхме и не знаехме какво става.

# 3
  • Мнения: 121
Това е единствения МОЛ в България, който има най-добра организация на паркинга.
Влизаш и виждаш над кое парко място свети зелено и караш натам.
Във всички останали паркирането наистина отнема толкова време, особено около празниците.

А се излиза бавно, защото знаете колко са широки "Черни връх" и "Сребърна".

Последна редакция: сб, 30 ное 2013, 21:38 от Чудо на чудесата

# 4
  • Мнения: 2 401
Пак казвам, на-3 нямаше движение, просто стояхме и си мислехме какво ли не.

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Миналата събота попаднах в този капан за мой ужас - в 16ч, недоумявам каква е тази лудница, исках да мина само през Сефора за 2 минути  ooooh! .... няма такъв див ужас, а щом не е било инцидентно ... не знам как я мислят така за в бъдеще  ooooh! ooooh! ooooh!

Влизане и излизане около 2 часа - без шопинг .... ooooh! Обмислях дори да оставя колата и да си тръгна, но наоколо беше такава гмеж от коли и нерви, че нямаше как и такси да хвана  Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 4 025
Toва се случва основно , заради това, че излизащите на Черни връх тръгват да правят обратен завой към центъра, при все че има табела за направо, заобикаля се мола и на кръстовището всеки си тръгва на където му е целта. Но нали всички 'спазват' правилата и ние веднъж така висяхме там.

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Същото правят и от изхода на Сребърна  преди светофара  ooooh! ooooh! ooooh! но не е това причината  Peace

Аз например - минавах от там и ако знаех каква е ситуацията - изобщо нямаше да вляза. Идвах по Ч.връх от центъра и движението към мола беше едва-едва - на зелен светофар минаваха едва по 2-3 коли и засядаха в кръстовището, с което пречеха на движението по Сребърна. Отделно напливът от Сребърна беше огромен и те едва пробиваха ... към мола. След това - нагоре пои Ч.връх към Околовръстното - беше напълно запушено с коли и аз реших да заобиколя мола и да изляза на Сребърна - в тази обиколка движението беше - няколко метра в минута, влизането в мола също - а вътре - нито има къде да паркираш, нито има движение ....

Казаха ми, че по етажите е лудница, аз не се качих изобщо, ползвах WC-то и обратно   Crazy Няма да стъпя в този мол, не и уикенда ....

# 8
  • София
  • Мнения: 16 046
А се излиза бавно, защото знаете колко са широки "Черни връх" и "Сребърна".
Това е причината. Догодина ще правят ремонт на кръстовището, дано го отпушат.
Иначе може да не висите в задръстване на -3 ако не ползвате кола.

# 9
  • Мнения: 46 526
Ами, това са донякъде рисковете, да се докопаш до поредното огромно намаление.


В България няма намаления, по-скоро цените скачат около празниците  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 993
Тя има предвид Блак Фрайдей, предполагам.
Този мол така и още не съм го видяла. Има ли нещо интересно всъщност?
Или мол като мол, ама по-голям?

# 11
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Предната събота беше същото - не е от черния петък  Peace

# 12
  • Мнения: 13 300
Откъм организация на пракнига този мол е най-зле.
А излизането няма или аз поне  не съм видяла табелка кой изход къде те изкарва на Сребърна или на Черни връх, но дали правиш или не обратен завой,което сигурно най -големите нахалници правят на тия места, за да излезеш трябва да чакаш сфетофара да спре колите и в часовете с натоварено движение, я могат да се включат една две коли, я не.
Мол като мол.
Последно ходих преди месец-два някъде и се отказах заради паркинга и излизането повече да стъпвам там.

# 13
  • Мнения: 9 706
Не, НАЙ-зле е България Мол. Паркингът е просто потресаващ. Ако се загледате на всеки завой по бетона има следи от автомобилна боя.Направили места, разчертали ги и сложили такива железни колчета, че преди да се усетим едното стигна до средата на колата. От Столична община трябва да сложат такива около спирките на градски транспорт.

На мен този Парадайз Мол ми е един от най-безсмислените. Единствено ми е интересно след няколко години в какво състояние ще е водопада. Детският им клуб също ми хареса, на един рожден ден го посетихме. Приеха за мой ужас и малкото дете, през цялото време нарочен човек се грижеше за него и всичко мина благополучно.
Ние като ходим в това чудо на архитектурата си оставяме колата извън паркинга и ходим до мол-а пеша. Опасността е, че като нищо могат да те сгазят останалите посетители, които са решили да влязат в паркинга.

# 14
  • Мнения: 14 654
Ужас, добре че предупреждавате, защото в този мол не съм ходила, но бих влязала от любопитство, ама сега няма - не съм чак толкова любопитна.

# 15
  • Мнения: 4 965
На мен Парадайз ми е любимият мол. Вярно е, че излизането от него е кошмар, но това е заради улиците наоколо (дано след ремонта се оправят нещата). Но пък вътре ми е най-удобен и приятен (като обстановка, осветление, заведения и т.н., а и 2 от любимите ми магазини са най-големи в него). Най-безумен във всяко едно отношение е България. Ситняково ми докарва главоболие, а на Цариградско не мога да схвана защо е толкова малък, пък толкова прехвален. Другите изобщо не ги коментирам.
В интерес на истината за зимата всички са ми перфектни, понеже имам студова алергия и само това ми е начинът да обиколя магазини, да седна на заведение и т.н., без да си изкашлям дробовете. Ако можех да си позволя дълги разходки в студа, нямаше да се разхождам по моловете.

# 16
  • Мнения: 4 668
Отидете някоя сутрин през седмицата и ще видите , как няма жив човек  Twisted Evil
Аз през уикенда в молове не стъпвам .

# 17
  • Мнения: 4 965
Отидете някоя сутрин през седмицата и ще видите , как няма жив човек  Twisted Evil
Аз през уикенда в молове не стъпвам .

През седмицата и следобедите е празно. Пълнят се след 18 ч.

# 18
  • Мнения: 4 668
През седмицата и следобедите е празно. Пълнят се след 18 ч.
Да ! Така е ! Много е готино да си почти сам в целия мол  Laughing
Аз харесвам Парадайз , но най - удобен ми е България мол . Последният е тъп от към магазини , но пък паркинга какво ви пречи ? Малък е , да и завоите са леко усложнени , ама трябва да се гледа къде се кара все пак  Rolling Eyes

# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
А Мол България никога не ми се е случвало да няма място, да има трафик или нещо подобно, но той не е шопинг мол, затова и няма хора според мен  newsm78 При все, че съм с голяма кола - никога не ми е било тясно  Peace

В Дъ Мол ме дразни обратното движение  Crazy и излизането с обиколка на открития паркинг.

Такова чудо, като в Парадайз обаче .... Sick Да не би да чакат строежа на спирка на метрото  newsm78 Дано се разшири наоколо  Peace Така и молът губи много, за живущите наоколо - вероятно е ад  Sick

# 20
  • Мнения: 13 300
Кога то ходиш на работа ти остават само опциите за след 18 часа и събота и неделя и това като ще ти е свързано с 2 часа паркиране някак губи привлекателността си, магазини вече под път и над път.

# 21
  • Мнения: 9 706
Е, добре де, не ви ли притеснява да виждате, че трябва да минете на 30 см от отклонение и да не виждате дали някой няма да ви изпраска бебешка количка пред колата?

В Парадайзкия също има някакви 'гениални' решения, но поне горе-долу уж виждаш.

Може би, малко указателни табели  кой изход закъде е ще свършат работа. Не помня дали имаше такива.

# 22
  • Мнения: 4 668
Когато шофираш , винаги трябва да внимаваш - дали си на улицата , дали в паркинга на мола ...
Просто като видя колчета , малко пространство и т.н. внимавам двойно повече .Наистина не изпитвам притеснения в малки паркинг - пространства , а карам доста голяма кола ... то и паркинга на Джъмбо е целия оцветен , от коли не успели да вземат завоя ... но на мен това ми говори зле за шофъорите , не за паркинга .

# 23
  • Мнения: 9 706
Смяташ ли, че ако не внимавах щях да се замислям над тези неща?

# 24
  • Мнения: 4 668
Смяташ ли, че ако не внимавах щях да се замислям над тези неща?

Не , не смятам . Всъщност поста ми е по принцип , не е насочен към теб  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
В Парадайз има един колосален проблем: шумът.
Не се издържа.
Хубаво - водопади и фонтани, но грам шумопоглъщащи повърхности няма.
И в крайна сметка се получава многократно отразен шум от падаща вода, в комбинация с музика от магазините, просто  Shocked

# 26
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Днес ми казаха, че скоро пускат Rong Road - там поне няма да го има този проблем  Peace

# 27
  • Мнения: 0
Зад мола също има място за паркиране, а и винаги може да си оставите колите в някоя от околните улички. В крайна сметка е на 10 минути от метрото и пеша също става. Peace

# 28
  • Мнения: 2 093
не влизаш в мол, когато всички ходят там и проблема е решен, особено на 29 ноевмври. Нито сме американци, нито магазините ще предложат американсите намаления.

http://www.youtube.com/results?search_query=walmart+black+friday+2013&sm=1

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Ситуацията беше същата и предния уикенд, няма общо с черния петък, дано се реши проблема - в интерес на всички е и посетители и живущи ... и на мола  Peace

# 30
  • Мнения: 14 654
По мои наблюдения хората не ходят в мол заради пазар, а си правят там срещите, особено в студа. И на мен най-удобно ми е да си чукна среща в мола, хем всички го знаят къде е , хем няма опасност да са свършили местата, хем не се чудиш къде да паркираш. От всички магазини, влизам само в 2-3, като единият е книжарница, другият за детски играчки.

# 31
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Аз ги предпочитам, у дома паркирам в подземен гараж, т.е. за да се кача в колата - дори не излизам навън, паркирам в мола - винаго има място, дори си оставям връхната дреха в колата и се качвам нагоре - пак без студ, киша, поледици .... наистина предочитам молове - имам всичко  Peace

В кварталния мол - България - си уреждаме най-често срещите и ходим на кино  Peace Там правим и срещите майки с деца - заради хубавия детски клуб. И по-рано споменах - радвам се, че молът не е предпочитан за шопинг, има пространство, въздух ....

След него предпочитам Сердика  Peace

Шопинг правя - буквално пъти в годината - отивам в конкретен магазин и купувам повече неща - колкото е нужно. Не съм усвоила - ходенето и обикалянето и разглеждането, знам, че губя находки, но губя и време, което нямам  Peace

# 32
  • Мнения: 4 785
Уф, ние ходим или малко по-късно, ако ни се налага нещо да купуваме, или на кино, но в събота изнудих мъжа ми да гледаме детско филмче  Mr. Green и може би си тръгнахме някъде около 16:00 ч. Беше усложнено излизането, даже се чудехме какво става, не ни се беше влучвало, но от ниво -2 сме излезели за не повече от 15 минути. Ама тъпотия беше, сега вече знам защо...

Сердика - предпочитана за пазаруване, Парадайз също - тук на на кино ходим.
Дъ Мол - почти не го посещаваме, малък ми е нещо и като цяло не ми харесва
България - само за кино, нищо, че ни е най-близо, просто... хале, нищо няма вътре. Е, може да останеш сам със себе си, което не е лошо предвид идващите блъсканици.
В другите не ходим  Wink

# 33
  • Мнения: 9 706
Всъщност, ако трябва да пазарувам, предпочитам да отида в България, пред Парадайз.
От Парадайз нищо не съм купувала. Магазините са много, но на фона на тези много за мен съвсем малко са привлекателните.

# 34
  • София
  • Мнения: 23 165
имало ефект от темата  Joy Joy

Paradise Center
Уважаеми клиенти,

Учтиво Ви уведомяваме, че проблемът с утежнения трафик в района на Paradise Center, на който станахте свидетели в събота, е решен. Причината за забавянето в движението беше, че светофарът на бул. "Черни връх" беше настроен на друг режим, което съвпадна с ограничения на движението в някои райони в центъра на града и премести целия трафик при нас. Ние взехме необходимите мерки и в сътрудничество с Центъра за градска мобилност към Столична община и КАТ, направихме възможното, преминаването да бъде нормално, а комфортът Ви гарантиран.
Извиняваме се за причиненото неудобство

# 35
  • Мнения: 2 401
Похвално, оценявам жеста, въпреки опасенията си, че си докарахме трайна фобия от подземни паркинги.

# 36
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Не бих тествала дали е вярно  Joy hahaha

Ще очаквам отзиви от смели очевидци  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 6 210
Не бих тествала дали е вярно  Joy hahaha

Ще очаквам отзиви от смели очевидци  Mr. Green
След като преди две съботи загубих час и половина само да мина от там, но не и да вляза, със свито сърце в неделя по обяд все пак реших пак да пробвам. Най-близо до нас ми е, реших, че усетя ли дебела работата, изчезвам. Факт, че движението по Черни връх и Сребърна беше по-добре, а в подземния паркинг имаше на доста места охранители, които насочваха автомобилите към зоните със свободни места. Тези места бяха видими от таблата, в интерес на истината, но хората масово се движат адски неориентирано  Mr. Green.

# 38
  • Мнения: 722
Не обичам молове. Според мен тези места не са направени за хора. Само изкуствени светлини (адски ми дразнят очите и само след половин час в мол са ужасно червени), лъскави витрини, алуминий и стъкло. Нямам въздух в тия аквариуми и инкубатори. Зимата е много топло, като изляза навън не мога да се адаптирам. Предпочитам да се разходя на открито, макар да е студено. За пазаруване също не стават - тълпи от безцелно шляещи се хора или нахъсани орди за поредното намаление. През седмицата денем сигурно е по-спокойно, но аз съм на работа тогава и съм ги посещавала предимно вечер и през уикенда. В Парадайс бяхме миналата неделя, но рано сутринта (когато си тръгвахме хората тепърва идваха)  и нямахме проблем с излизането.  

Общи условия

Активация на акаунт