Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 118 108
  • 765
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 849
ОГТТ - орален глюкозно толерантен тест с трикратно измерване на кр. захар и инсулин. Стават на същия ден.

# 151
  • Мнения: 56
az bqh pravila predi godini i sled vtoria 4as pokazatelite mi bqha pod normata tova kakvo zna4i. todorova mi nazna4i metfogamma bez izsledvania i sega neznam kakvo da pravq da q piq ili ne

# 152
  • Мнения: X
Мис каприз моля пиши на кирилица. Трудно ми е да разбера какво питаш.
Обърни се към лекар

# 153
  • София
  • Мнения: 736
Мис каприз- няма как да получиш задоволителен отговор при положение ,че не даваш нито данните от изследването, нито референтните стойности на лабораторията.Не е сериозно да искаш мнение от напълно непознати хора на базата на "показатели под норма" Кои показатели : кр.захар или инсулин или и двата?  Обикновено при предписването на метформинов препарат се взема предвид и ИТМ, и невъзможност за отслабване при корекция на диетата. Може би сте го обсъждали с лекаря.

# 154
  • Мнения: 1 849
Подкрепям Неба! Peace

# 155
  • Мнения: 13
Здравейте! Пия метфогамма от месец . Първо да напиша , че  ми е изписан от лекар ,  защото имам високи стойности на инсулин и наднормено тегло... Искам да попитам колко време след започване на прием на хапчето започнахте да отслабвате?
Аз направих грешка и не се претеглих след като започнах да пия хапчето , но пък си бях купила нов колан и сега този колан е с 2 копки навътре след 1 месец

# 156
  • Мнения: 5
Здравейте,

Аз започнах лечение с  Метфодиаб (отново метформин базиран продукт). Трябва да стигна до 3 таблетки на ден, започнах плавно, с половин таблетка и сега след като минах на 2 половинки, започнах да усещам повдигане, болки в стомаха, и разстройство. По принцип си имам проблеми със стомаха и очаквах да има по-остра реакция от предвидените странични ефекти. Но някой от вас, който има опит с метформин, може ли да сподели опита си със страничните ефекти...отминават ли, да намаля ли дозата отново до половин и да изчакам? Или има вариант просто да не ми понесе и да трябва да се откажа? Sad Ако е повдигане и леко разстройство ще го преживея, но стомаха ми ме притеснява.

# 157
  • Мнения: X
Аз имам странични реакции от метформин - виене на свят и разстройство. Продължих с лечението до пълна доза и симптомите отминаха

# 158
  • Мнения: 5
Мерси Малиш, значи ще си търпя Simple Smile

# 159
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета! От около 15 дни пия Сиофор 850. В началото 2 пъти по 1, но след като започна да ми става лошо- 2 пъти по половинка. Мисля, че леко ми понамали апетита. Ям по-малко, внимавам какво е, но не съм мръднала и грам. Вечер обаче си пийвам 2 чаши вино #2gunfire не мога да се откажа все още. Ако мислете, че е от виното, ще пробвам да го спра, но ме съмнява. Какво ще кажете, къде бъркам?
Забравих да кажа, предписа ми го ендокринолог, защото надебелях 17 кг за 1 година (гла вно от стрес), пробвах всякакви диети без резултат и в рода ми са с диабет.

# 160
  • София
  • Мнения: 736
За да привикне по-лесно организмът към действието на метформина е важно плавното му въвеждане. Започва се с половин таблетка за 7 или 10 дни, после се увеличава на две половинки пак 7 или 10 дни и така до достигане на максималната предписана доза. Ако още преди да се стигне до максимума се проявят оплаквания препоръчително е да се върне на предишната поносима дозировка. Задържа се известно време без странични сипмтоми и след време се прави втори опит за увеличаване. Наистина има и хора които никога не привикват,но са изключение. Ако се наложи да се спре приемът отново се прави плавно, но по обратен ред на схемата с която е започнато.

Друго важно е таблетката да се взема с храна, да не е нито първа, нито последна хапка е между хапките. Ако се пропуска хранене се пропуска и приемът на таблекта. Иначе има голям риск от хипогликемии. За новите  да обясня, че метформинът кара ч.дроб да спре производството на гликоген (резервна гликоза за мозъка). Остане ли без глюкоза мозъкът страда и избива студена пот, втрисане, гадене...все призначи на хипогликемия. Ако се получи хипогликемия -най бърдо действат сладки сокове, бучка захар или мед, НО не шоколад. Мазнините в него забавят усвояването на захарта.

Важна е и диетата- ако бързи въглехидрати се консумират след скока на кр.захар скача и инсулинът и затова се получава прималяване. Да се избягват бързите въглехидрати, но ако се случи да се консумират такива да се добави оцет/лимон или фибри (разтворими или неразтворими) коита да забавят навлизането им.

# 161
  • Мнения: X
Neba много правилно обяснение

# 162
  • Мнения: 5
ами, въпреки че спазвам условието за прием по време на хранене и съм още на половин доза, пак имам симптомите на хипогликемия поне веднъж дневно + доста подут стомах.

но лекарката ми изписа постепенно увеличаване на 3 дни, не на 7-10 както ти казваш, Неба...

# 163
  • София
  • Мнения: 736
На 3 дни увеличаване на дозата според моя опит не е плавно. Може да върнеш малко назад и да задържиш докато се стабилизираш. После пак направи опит към достигане на предписаната доза. Помня, че имах газове в началото, сигурно и затова имаш подут корем. Почнах да взимам ГАЗЕКС при хранене (2табл, но не ги дъвчех както препоръчват) и газовете отминаха.

# 164
  • Мнения: 103
Здравейте  Hug

Започнах да приемам Сиофор от 2-рия ден на цикъла.Но вече седми ден менструацията продължава, при положение, че винаги ми е била 5 дни.Възможно ли е такова удължаване заради приема на хапчето или е някакъв друг проблем?Случвало ли ви се е ?

Общи условия

Активация на акаунт