Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 117 910
  • 765
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 736
Цикълът се влияе даже от стрес така ,че без изследвания надали може да се каже от какво е. Но 2 дни за мен специално не е притеснително. За каква възраст става въпрос?

# 166
  • Мнения: 103
На 23 г. съм.Правила съм пълни хормонални изследвания-завишени мъжки хормони и инсулинова резистентност, ПКЯ. Досега никога не съм имала проблеми с цикъла.Не съм с наднормено тегло-170см-51 кг.

# 167
  • София
  • Мнения: 736
Да отличен BMI, но при ИР и ПКЯ хормонита се разбъркват-и метаболитните и половите. Предвид и младата възраст и идеалните мерки големи са шансовете да се понаместят. Добре че рано е открит проблемът. С правилната диета след време сигурно ще спрат метформина.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

Да се запиша в тамата, че от днес съм на метфогамма 850 (изписан ми е от ендокнинолог  Peace).
Цял живот се боря с килограмите, но последните година и половина две дори няма ефект  от борбата- трениповки по пет пъти седмичо, хранителен режим и нищо. Опитах и с Л-карнитин, но ефекта пак беше  нулев. Sad
Оказа се, че щитовидната ми жлеза е с нехомогенна структура, за щастие хормоните са в норма.
Лека вечер.   bouquet

# 169
  • София
  • Мнения: 11 587
Аз успях с диета да си вкарам показателите в норма, но килограмите останаха високи. От три седмици съм на режима на Румяна Илиева и съм изключително доволна, оправи ми се метаболизма и заедно с тренировките, които предлага, за три седмици съм - 4 кг. Съветите от ендокринолога не ми помогнаха, но ето сега вече се чувствам супер. Аз си платих за режима, но в сайта ѝ има и много безплатни неща, които може да са ви от полза. Самата тя е с Хашимото и е успяла да се пребори с килограмите.

# 170
  • Мнения: 191
Здравейте,

Да се запиша в тамата, че от днес съм на метфогамма 850 (изписан ми е от ендокнинолог  Peace).
Цял живот се боря с килограмите, но последните година и половина две дори няма ефект  от борбата- трениповки по пет пъти седмичо, хранителен режим и нищо. Опитах и с Л-карнитин, но ефекта пак беше  нулев. Sad
Оказа се, че щитовидната ми жлеза е с нехомогенна структура, за щастие хормоните са в норма.
Лека вечер.   bouquet

Л-карнитина не помага . Към отслабването с медикаменти се подхожда много внимателно !

Няма проблем да отслабнете с медикаменти ! Никакъв ! Със 100% гарантиран ефект !

Обаче има един огромен проблем - универсални медикаменти , безопасни за всички за сега няма .

Единствено Метформин за сега е доказал такава степен на безопастност за която всички терапии претендират но той е и си остава средство за терапия при диабет тип 2 , и единствената му роля в отслабването при здрави хора е обезводняването вследствие на почти постоянното стомашно разстройство.

Ще ви дам два прости примера - редовната употреба на Фурантрил и рициново масло ще ви стопи за нула време , но изобщо не е безопасно.

С  Галантамин ще отслабвате постепенно до когато решите без обратен ефект след спирането , но е толкова опасно , че никой лекар със всичкия си не би ви го предписал с цел отслабване .

Друг основен проблем е , че бързото отслабване носи големи рискове особено при нарушена чернодробна функция като дори е животозастрашаващо в отделни случаи.

Личния ми съвет към всички , решили да отслабват е да се обърнат към ендокринолог .
Ако до месец нямате ефект просто сменяте ендокринолога.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 462
Георгиева Magi      bouquet

# 172
  • София
  • Мнения: 293
Георгиева Magi , може ли да препоръчаш добър ендокринолог?

# 173
  • Мнения: 191
Здравейте момичета  Hug За кой град добър ендокринолог ?

Петя , може ли още малко инфо ? - навици , пушене , лекарства и добавки , колко килограма и височина и равномерно ли са разпределени. На каква възраст си ?

Сори за разпита Simple Smile

# 174
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте момичета  Hug За кой град добър ендокринолог ?

Петя , може ли още малко инфо ? - навици , пушене , лекарства и добавки , колко килограма и височина и равномерно ли са разпределени. На каква възраст си ?
Сори за разпита Simple Smile

Георгиева Magi, няма проблеми. Peace
31 години. Не пушач, 175 съм висока, около 80 кг. Казвам около, че не съм се мерила скоро  Embarassed Само Метфогам и Неоренал пия в момента. Мазнинките са ми по корема и бедрата най-вече,  трупнах и по ръцете Sad В лицето бях като на помпан балон, след като почнах приема на Метфогамата бузите ми поспаднаха. За други части на тялото ми е трудно да кажа.
Сега върви кампания за безплатни прегледи на щитоводнита жлеза и успях да си запиша час при друг ендокринолог, да чуя и второ мнение.

# 175
  • Мнения: 191
Ихаа много си падам по не-пушачи Simple Smile само ги карам да пропушат и са готови Simple Smile
Шегувам се , извинявай в твоя случай ако пропушиш ще свалим само 5-6 килограма така , че не си заслужава.

Още малко за хранителните навици ако може . Изобщо не съм привърженик на теорията за слабата воля и пълнеенето . Когато човек има апетит съм убедена , че има и причина.

Всъщност емоциите ни са изцяло подвластни на хормоналното ни състояние.

Ако ти е неудобно тук пиши ми на лични . Предварително искам да кажа , че никога при мен не е ставало въпрос за пари или агитация за закупуването на скъпи добавки.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 462
 hahaha hahaha И аз съм си мислила да пропуша, но не ме влече.

Опитвам се да ям "Здравословно"- възможно нй-малко рафинирани захари и бели брашна. Повече зеленчуци, с плодовете също внимавам заради захарите. И аз съм човек и аз обичам боклуците и ми се случва д аси хапвам, но гледам да ми си случва рядко. Ходя на народни танци 1 път в седмицата и 4 пъти съм на фитнес - две тренировки с инструктур и 2 тренировки само кардио за около час час и половина, зависи колко време имам.
Напоследък се оглеждам в безглутеновите рецепти - като избягвам картофени и оризови съставки.

# 177
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте момичета  Hug За кой град добър ендокринолог ?



За София

# 178
  • Мнения: 191
hahaha hahaha И аз съм си мислила да пропуша, но не ме влече.

Опитвам се да ям "Здравословно"- възможно нй-малко рафинирани захари и бели брашна. Повече зеленчуци, с плодовете също внимавам заради захарите. И аз съм човек и аз обичам боклуците и ми се случва д аси хапвам, но гледам да ми си случва рядко. Ходя на народни танци 1 път в седмицата и 4 пъти съм на фитнес - две тренировки с инструктур и 2 тренировки само кардио за около час час и половина, зависи колко време имам.
Напоследък се оглеждам в безглутеновите рецепти - като избягвам картофени и оризови съставки.

Simple Smile София е столицата на ендокринологията Simple Smile Това определено не може да се каже за пластичната хирургия примерно  #2gunfire
Общо взето който и да хванеш за ушите от Института по ендокринология или ВМА всички стават.
Не ми се прави реклама. Виж във форума има тема с отзиви.

Петя ,

На пръв поглед всичко е нормално , значи със сигурност имаме проблем !
Може да е нещо тривиално и дребно , но имаме .
Твоя ендокринолог мери ли ти гликиран хемоглобин или нещо друго като ти предписа Метформин?
Имаш ли скорошен кръвен тест за холистерол?

Много ми се иска да задам още 1-2 въпроса:

Проблема с теглото от преди пубертета ли е или след него или е след раждане и т.н
Как се възприемаш ти  - много критично , на моменти критично или просто те дразни ?
Сменяш ли си настроенията често ?
Имаш ли свежи пъпки и ако да в коя част на тялото?
От време на време метален или лош дъх?
Стягания или болки - къде?.

Ще го намерим , имай търпение Simple Smile съвсем малко още Simple Smile

# 179
  • София
  • Мнения: 1 462
 Георгиева Magi,  всички изследвания са в норма.
Проблема с геглото ми е откакто се помня. Но, правила съм диети и спорт и съм постигала много дори резултати. От две години се боря като прасе с тиква с тези килограми, но ефекта е обратен. Като напомпана съм. Относно критиката различно е, според ситуацията. Настроението си го меня, но чак пък често....не мога да преценя. Пъпки, по раменете имам. Относно дъха, ми....не знам само ен мога да преценя. Случва чи се като си поема дъх да чувствам болка в сърдечната област.

Общи условия

Активация на акаунт