Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 118 087
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Чета,чета и се обърквам и оплитам повече.
С КЗ 6.1 изписан "сиофор",не пуснати други изследвания,да търся читав друг лекар ли или да си"нося новите дрехи" Laughing
Снощи реших да видя какво ще покаже на глюкомер(бях яла сладко през деня)-5.7

# 751
  • София
  • Мнения: 13 216
На мен при профил всичко ми е наред.
Обаче след ОГТТ имам проблеми и с КЗ, и с инсулина.

Дева, а какво му е гадното на това ОГТТ? Лошо ли ти става?
Къде се намери сега тая кръвна захар да седя и да я мисля  Embarassed

# 752
  • Мнения: 54 638
Не, не ми става лошо.
Обаче после имах хипогликемия, след 3-4 часа...

# 753
  • София
  • Мнения: 13 216
Не, не ми става лошо.
Обаче после имах хипогликемия, след 3-4 часа...
Това от високия инсулин ли?
Аз никога няма да разбера ако имам някаква промяна в захарта, не ги разпознавам тия състояния  Rolling Eyes
Четох, че глюкозата е 75 мл при обременяването. Не ми се видя много като количество. Все едно си изял две баклави  Mr. Green

# 754
  • София
  • Мнения: 7 645
На гладно и жадно е най-гадното на света, има вкус на гадна пудра захар с малко вода и е гъсто Sad
Иначе и моята захар на 2-рия час пада на 3, за разлика от инсулина, който е 60...
Само мислих за един марс как ще изям...

# 755
  • Мнения: 54 638
Да, Vache, от инсулина.
Глюкозата е гадна, защото няма нищо общо с другите сладки неща.
Има особен вкус. Crazy
Моята не е била гъста. newsm78

# 756
  • София
  • Мнения: 11 665
Аз съм си правила в различни лаборатории и във всяка ми казват с различно количество вода. Когато е повече, е поносимо, ама когато е с по-малко, е пълен ужас, самата миризма и вкусът.... Едвам съм се сдържала да не повърна. Всяка глътка ми е била мъчение. Ама изтърпява се.

Иначе разликата с баклавата е, че баклавата има и други съставки, които забавят разграждането ѝ и отделянето на инсулин, докато глюкозата е течна и действа ударно. Можеш да я сравняваш с течни напитки, затова и  високозахарните напитки не са препоръчителни на хората с ИР, а на доста са им и забранени.

# 757
  • София
  • Мнения: 13 216
Благодаря ви!!! Няма да ви тормозя повечес въпроси Hug Hug
Каквото каже лекарката, това... сигурно има къде къде по-гадни неща от това обременяване...  Rolling Eyes

 Niya88, и сега искаш да ми кажеш, че няма да си изпия сиропите от вишни, малини и дренки, тъй ли? Що зор видях да ги цедя, варя и пр...  Joy

# 758
  • София
  • Мнения: 11 665
Ваче и аз съм се заредила със сиропи от дренки, вишни, ягоди и арония.  Laughing В началото обаче ми бяха напълно забранени, защото ми беше много висок инсулинът, вече съм в нормите, но трябва да внимавам.

Аз лично домашните ги пия разредени, не си позволявам да ги пия толкова сладки колкото другите от семейството и ги пия бавно. Обожавам ги направо и бих изпила и две чаши на един път, но не трябва. Сега съм се лишила леко от тях, защото свалям килограми.

# 759
  • Мнения: 54 638
Не пия никакви сокове, нито домашни, нито купени.
Нито газирано.
Само вода.
Соковете са концентрирана плодова захар.

# 760
  • Мнения: 2 496
Като пиете сладки напитки,все едно ви е включена система с глюкоза.Чували сте,предполагам,че когато се изпадне в хипогликемия/което е животозастрашаващо състояние/,трябва спешно да се приеме захар,мед или сладка напитка-защото вдига КЗ  най-бързо..Сладките напитки са отрова за хора с нарушена обмяна на глюкозата или висок инсулин.Просто ги забавете.

# 761
  • София
  • Мнения: 7 645
Даа, аз преди много обичах сокове, всякакви, най-вече от праскова нектари или компоти домашни смелени на нектар.
Спрях, много рядко да пийна 1-2 глъдки от на детето ми сока, който поне е направен примерно от ябълки без добавена захар.
Пия само вода, чай без захар и мед, кафе без захар, вода с изцеден лимон, айрян и това е.
Дразня се, че не продават студени чайове без захар или подсладител, общо взето лятото навън почти няма с какво да се разхладиш от магазина Simple Smile Газирано не харесвам от 5-6 години, нито ме разхлажда, нито ми е вкусно, нито отолява каквото и да е.

Намразих и шоколад определено, вече никакъв шоколад не може да ме изблазни. ММ си купува всякакви, в къщи постоянно има нещо шоколадово, дори не ми прави впечатление.
Нооо тортите, тестените закуски като палачинки, бухти, мекици, пържени филийки, кремчетата и т.н.т. все още присъстват постоянно в мозъка ми, как да се отърва от мислите за тях не знам  #2gunfire Добре, че нямам време да правя такива неща, а и детето ми не яде много сладкиши (кексове, курабии, рула, пайове) и така поне за да ги ям аз, трябва да си ги купя, а като отида в магазина винаги имам време да помисля малко и да не си ги купя. Но ако правех редовно на детето ми в къщи, щеше да е цяло приключение да не ги ям.

# 762
  • София
  • Мнения: 13 216
Соковете са концентрирана плодова захар.
Ааа, аз правя сиропи с концентрирана бяла захар...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Обожавам всичко от вишни... палачинки със сладко от вишни, мммм  food002
Разбира се, всичко е в кръга на шегата  Wink
Аз избягвам сироп и сокове от няколко месеца, когато установихме, че имам проблем. Но честно казано не мога да се лиша от плодовете. Ето сега има диня, пъпеш, много обичам, а няма друго време, в което да ям. Затова много ме учуди таз захар 9,5 на гладно  Rolling Eyes и инсулин 11 в същото време. Без да съм яла повече от 10 часа. Признавам, че изпих двете хапченца, които са ми за други проблеми. Сега гледах дори, че едното не се препоръчва за хора с хипогликемия. Та едва ли от тях стойността е такава. Лошото е, че няма как да разбера дали е грешка. Ако знам, че е ОК, но по-добре да приема, че не е  и да съм нащрек.
Но като говорим за захарта възниква проблема, че аз сутрин пия черен бъз, а той се прави със захар. Хапвам и мед с тахан заради стомаха. Не знам къде да ги вместя тия работи...
Подсладител категорично отказвам да приемам. У нас от години никой не ползва подслатител. На мен ми е ужасен на вкус, отделно от това, че е вреден. Стевията има същия вкус като аспартама  Laughing Така че аз за себе си нямам алтернатива на захарта и по-добре без нея или в малки количества.
Газирано не пия заради фарингита си, така че и то отпада.
Но обичам да правя сладкиши. Правя ги добре и всички ще страдат ако спра  Crazy Голямата ми дъщеря не обича сладкиши, но малкото е като пчеличка... Twisted Evil

# 763
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
На мен ендокриноложката ми каза  , специално за плодовете ,че може по парче да се взима,стига да не е  в кг.

# 764
  • Мнения: 54 638
Темата свърши, девойки. Wink
Някоя добра душа да отвори нова! Peace

Общи условия

Активация на акаунт