Да се оплачем...

  • 7 258 207
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 20 160
  • София
  • Мнения: 5 198
Down, бих предпочела самолет  Rolling Eyes
Това са само 100км.
Чистят ли магистралите сега? Зеледяват ли се?
Бих взела влак, но ще пътувам 3часа, то събитието ще свърши.
След инцидента пътувах на няколко пъти на дълги разстояния с кола, все се тъпча с успокоителни, които изобщо не ми влияят....

# 20 161
  • Мнения: 68 795
А струва ли си събитието нервите, се питам аз Thinking След като ще трепериш по пътя? Дали да не пропуснете пък...какво толкова... Whistling И ако има влак, няма ли ранен да ползвате него?

Аз последно, когато ходихме командировка в съседен град на 30 км, си ме беше страх. Добре, че шофьора караше бавно и нямаше много движение...при изпреварвания най ме е страх Rolling Eyes

# 20 162
  • Мнения: X
Down, бих предпочела самолет  Rolling Eyes
Това са само 100км.
Чистят ли магистралите сега? Зеледяват ли се?
Бих взела влак, но ще пътувам 3часа, то събитието ще свърши.
След инцидента пътувах на няколко пъти на дълги разстояния с кола, все се тъпча с успокоителни, които изобщо не ми влияят....



Разбирам, че явно си преживяла инцидент и затова се страхуваш?
Виж в сайта api.bg за актуалната пътна обстановка, принципно към момента Хемус е сравнително добре.  Няма да се съветввам да пропуснеш събитието, страховете са за да не преборим с тях, не да им се даваме.

# 20 163
  • София
  • Мнения: 5 198
Благодаря ви момичета.
Бебенцето на сестра ми на 6месеца, току що получи тежка алергична реакция. Почти спря да диша.
Викнахме бърза помощ. Сърцето ми изскочи. Горкото бебенце. В Пирогов са, сложиха й инжекция. Ох милото бебче...

# 20 164
  • Мнения: 14 830
Благодаря ви момичета.
Бебенцето на сестра ми на 6месеца, току що получи тежка алергична реакция. Почти спря да диша.
Викнахме бърза помощ. Сърцето ми изскочи. Горкото бебенце. В Пирогов са, сложиха й инжекция. Ох милото бебче...
Ужас.От какво получи алергия.
Бързо оздравяване на бебчо.

# 20 165
  • Мнения: 6 676
Уинд, само докато те четях и изтръпнах... ooooh! И моят син  докато беше бебе получи някакъв спазъм, та си изкарах акъла.
Бързо оздравяване!

# 20 166
  • Мнения: 7 325
За по малко от месец пропътувах около 8 000 км. Не че не ме беше страх, всякакви некадърници и откачени има зад воланите, но със самолет ми е по страшно. Мъжът ми обаче заяви, че това му е последното пътуване с кола. Разбирам го.
И да съм по темата - днес ми *мина през главата* с една покупка за която бях много против. Толкова се ядосах, че още ме държи.

# 20 167
  • София
  • Мнения: 5 198
Беше ужасяващо. Първо помислихме, че се е задавила. Обърнахме я с главата надолу, така казаха и от 112. После зачочна да се "улисва" да затваря очи. Звъннах 12 пъти на 112. Благодарим им, че дойдоха бързо. Страшно много им благодарим.
За първи път попадам в такава ситуация, и сестра ми също. Първо детенце й е. Нямаше как да предположим , че е алер.реакция, до сега не е правила такива.
В Пирогов казаха, че причината може да е алергия от картофеното пюре, тъй като вчера започна захранване. Другата от имунокидс  мисля , че така се нарича или имунобор/, което й дава защото имаше малко хрема и третата причина е , ако около нея има болнави хора.
Вчера не е правила проблем с първите хапки пюре.
Сега са й изсписали фенистил капки, смяна на АМ с хипоалергенно такова.
Ще ходят и на алерголог.
Извиянвам се , че "задръстих" темата.

I.hr,това са си сериозни километри Shocked
Ти ли шофираш?

# 20 168
  • Мнения: 7 325
Не, не шофирам. Шофираше само мъж ми. За това се подготвям психически за пътуване със самолет. Много пъти сме го правили това пътуване, но с годините все повече натежава.

# 20 169
  • Мнения: 1 700
Оплаквам се от цените на зарзавата  ooooh! Миналата седмица килограм тиквички бяха 4.99лв.Днес отивам цената е 5.99лв.  #Crazy  Това нормално ли е?Те какво да не качват цените всеки ден с около 0.27лв. А морковите преди НГ бяха на левче сега на Плод-Зеленчука са 1.70лв. Очаквам скоро и хляба да го напраят на 2лв.  #2gunfire

# 20 170
  • Мнения: 22 036
За по малко от месец пропътувах около 8 000 км. Не че не ме беше страх, всякакви некадърници и откачени има зад воланите, но със самолет ми е по страшно. Мъжът ми обаче заяви, че това му е последното пътуване с кола. Разбирам го.
И да съм по темата - днес ми *мина през главата* с една покупка за която бях много против. Толкова се ядосах, че още ме държи.

Май сме си говорили и преди с теб по темата. Аз нямах никакъв проблем с никакъв тип пътуване, но от стрес получих паник атаки, че явно и някаква депресийка. Умирах от ужас и с кола и със самолет. Не ме е спирал страхът ми, защото нямам избор.

Преди две години, просто се пренастроих някак и отново открих удоволствието да летя без страх. С кола, го оправих, когато започнах да шофирам аз.

Летенето е наистина най-сигурния транспорт. Много успокояващо действа статистиката. Във всеки един момент, над 2 милиона души са във въздуха. Другото е, че животът ни е кратък и не е нужно да губиш огромен брой часове в пътуване. Използвай ги за по-приятни неща. Не мисли полета 5 месеца предварително. Остави си притесненията за дена Х и си вземи някакви успокоителни.

8000 км са около 5 часа. Няма да ги усетиш. Екипажите са подготвени и съзнават, че половината от пътниците се панират и правят полетите по-леки. Първо следва инструктаж, после излитане, което продължава 15-30 минути. След това не се усеща особено много. Започват да сервират храна, което отнема час поне. През това време няма как да се притесняваш, защото всички нещо правят.

После, ако е нощен полета, намаляват светлините и можеш да погледаш филм или да си четеш. После следва кафе и кацане. Можеш да си поръчваш и алкохол Simple Smile. Турболенциите са нормално нещо и не трябва да се притесняваш. Аз стоя с колан през цялото време, за да не се ударя, ако пропадне в дупка самолета, което, само по себе си не е опасно. Много помага за нервност и цъкане на игри от типа на енгръ бърдс и подобни.

# 20 171
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оплаквам се от цените на зарзавата  ooooh! Миналата седмица килограм тиквички бяха 4.99лв.Днес отивам цената е 5.99лв.  #Crazy  Това нормално ли е?Те какво да не качват цените всеки ден с около 0.27лв. А морковите преди НГ бяха на левче сега на Плод-Зеленчука са 1.70лв. Очаквам скоро и хляба да го напраят на 2лв.  #2gunfire
Да, нормално е. Помисли малко и може би ще се сетиш. Цената на хляба не е вързана с цената на несезонните плодове и зеленчуци, които се доставят отдалече и поради лошите условия, много от тях не успяха да стигнат, където трябва.

# 20 172
  • Мнения: 9 725
Уинд, относно алергичните реакции при бебета, чела съм, че при проява на такава, захранването е добре да се прекрати за 1-2 седмици. След това се почва пак постепенно. Картофът  не е алерген, едва ли е от него. Радвам се, че детето е по-добре.

# 20 173
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Напоследък са зачестили алергичните реакции и към картофите. Може би заради химиите, с които ги блъскат. Всичко вече е потенциален алерген  Confused

# 20 174
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А чист картоф ли е даван на детето? Или с масло?

Общи условия

Активация на акаунт