Коледата наближава, Дюкан с режима си ни направлява - 273

  • 55 245
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!

Почнах и аз Дюкан!Вече 2 -ри ден!Вчера първи протеинов, Днес ПЗ.Така ще ги карам 1/1. до достигане до целта!Поне така четох че се прави.После се минава във фаза 3.

Да ви питам във фаза 2 и 3 какво може да се закусва освен овесени трици?
Вчера и днес закусвам кисело мляко.
Как стои въпроса със сиренето и кашкавала, топено сирене(обезмаслено) примерно може ли в белтъчния ден и после във втора фаза.

Мислите ли да карате новолунието на 30.01.Какво мислите за белтъчни ден да се изкара само на айрян да се съчетае с новолунуето?


Благодаря!

Пожелавам ви Много Успехи!

 Peace


1. Отначало се прави ударен период /зависи колко кг имаш за сваляне, направи ли калкулатора?/.
2. След това се минава на 1/1, 5/5 или 2/2, 3/3 П/ПЗ дни. Протеиновите не трябва да са повече от ПЗ дните
3. Закуската с трици е задължителна
4. В БГ няма достатъчно обезмаслено сирене и кашкавал /само Ескуиза - обезмаслено сирене за мазане/
5. Новолуние, пълнолуние нямат нищо общо с нашия режим
6. Протеинов ден на айрян?  newsm78 Това е гладуване и в противоречие с режима
7. Прочети много добре книгата. Режимът не е шега работа

Успех!

Ех ех, това си е моята любима тема да ви видя всички познати и непознати.

Анче и Смайлс очи нямам повече да НЕоправдая очакванията и подкрепата ви.
   bouquet  bouquet  bouquet на всички Simple Smile

...

А така. Така те харесвам.  Wink Hug

# 331
  • Мнения: 0
Еха,че се напълниха редиците на диетуващите.  Hug Hug Hug
Здравейте на всички,стимул сте дори с малки или големи минуси... Анче впечатляващ резултат,не мога да го пропусна!  Shocked
Аз бях затворена в Силистра от лошото време и престоя при мама си каза думата на тръгване +900гр..  newsm64 Не съм прегрешавала с нищо,но беше голямо ядене...
Но вече втори ден съм подкарала протеините и се надявам да поправя плюсовете.
Мисля да мина на 5/5 и аз,че тези 7 ПЗ ...ако ги карам до др година ще съм 2 етап,а и аз като Майки (мн се смях на никнейма... Mr. Green ) не се разбирам с пилето за дълго време.
Пожелавам ви усмихната вечер!
Анафейс  Hug

# 332
  • Мнения: 45
Привет Simple Smile
Днес май всички са се настроили за почивка и никой не пише  Grinning
MaggieIvanova, защо 7 дни ПЗ?
Първия път режима го карах 5/5, сега реших докато поотминат гриповете да е 1/1 по-начесто зеленчуци да има. Ефекта при мен от 1/1 е същия както и преди с 5/5, но при всеки е различно, а и аз съм в началото още. Освен на килограмите обръщайте внимание и на мерките, защото често се случва те да се движат надолу, а кг. да не са мръднали Simple Smile
Хубав ден на всички Simple Smile

# 333
  • Мнения: 0
GalaEluard Има в книгата препоръка за 7/2 за страдащи от портокалова кожа и понеже съм от тях,реших да пробвам,но много са 7 ПЗ,все едно стоя на едно място. Сега ще пробвам с 5/5,ако и там е застой обръщам и аз на 1/1.   Nature Sun With Face 
Мерките определено драстично спадат и са доста мотивиращи   bouquet
Усмихнат ден!  Grinning

# 334
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Здравейте!
Някой може ли да ми даде линк към рецептите на Мастърчето?

# 335
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!
Някой може ли да ми даде линк към рецептите на Мастърчето?


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.0

# 336
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте  Embarassed

Не пиша тия дни но за мен кантара не мърда.... за сега си тъпча на едно положение Sad

Хубава вечер

# 337
  • Мнения: 13
Здравейте!

В крайна сметка успях да изкарам 2 дена и половна на Дюкан, 1 ден протеинов, втори смесен и 3 ти протеинов, но вечера прекъснах режима.Всяка сутрин закусвах 1 кислео мялко.През тези 3 дена имах  помрачителен дъх, нещо което никога не съм имала, както и проблемис ходенето до 00 .В тези дни  свалих 1 кг почти. но Вътрешностите ми и  на психиката ми само на еднообрзна храна и то предимно и само животиска не ми се отрази добре, чувстах се много отпаднала и неконцетрирана и напрегната.Принципно съм с кръвно 90/60 без диети, а на тази не знаех къде се намирам тези 3 дена.

Вие сте герои, как искарвате по 5 - 10 дена в 1 ва и 2 ра фаза.

# 338
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!

В крайна сметка успях да изкарам 2 дена и половна на Дюкан, 1 ден протеинов, втори смесен и 3 ти протеинов, но вечера прекъснах режима.Всяка сутрин закусвах 1 кислео мялко.През тези 3 дена имах  помрачителен дъх, нещо което никога не съм имала, както и проблемис ходенето до 00 .В тези дни  свалих 1 кг почти. но Вътрешностите ми и  на психиката ми само на еднообрзна храна и то предимно и само животиска не ми се отрази добре, чувстах се много отпаднала и неконцетрирана и напрегната.Принципно съм с кръвно 90/60 без диети, а на тази не знаех къде се намирам тези 3 дена.

Вие сте герои, как искарвате по 5 - 10 дена в 1 ва и 2 ра фаза.



Няма никакво геройство. Отговорих ти в четвъртък точка по точка. Не си запозната с режима. Позволени са над 100 продукта, които могат да се приготвят по безброй разнообразни начина.

За дъха е писано в книгата, за запека - също.

# 339
  • Мнения: 13


Права сте.Не съм запозната с режима, само до токова колкот съм прочела в интерент и по форумите и реших да опитам.Вероятно ще си закупя книгата.Просто нямах търпение да я купя, после да я чета и рещих да схвана общия смисъл и програма и да действам, така допих личен опит , макар и кратък Simple Smile, но верятно има готови решения в книгата за избягване на някой недообмислени и непредвидими моменти за мен  Grinning

По начало си имам по - бавна перисталтика, а преди съм пробвала с трици да закускам и ефекта е само подуване на стомаха, но не и тия басни с ходенето до WC , въпреки че пия по 1, 5 - 2 л. вода на ден и имам прилично движение през деня.За това и сега не ми се искаше да закусвам с тях.заради дискомфорта.Може би Дюкан не е за мен.Както се казва , има много начини да се постигне едно нещо.

Поздравления на всички, които успяват  и са стриктни и им понася Дюкан, вероятно това е вашия начин!

Каквото и да е, важното е да постигате целта си!

Поздрави!

 Sunglasses

# 340
  • Мнения: 45
Добро утро Simple Smile
Ето защо все мрънкаме да се чете и преосмисля  Peace
Dodo33, с каквото и да се захванеш като диета или режим за отслабване се запознай по-подробно, за да не си вредиш на здравето  Peace
Неприятния дъх се отмива с пиене на вода (поне при мен). Проблема с ВЦ съм си решила шреди години, дори и да не съм на Дюкан, всяка сутрин 1вото, което приемам е чаша топла (не хладка, не и гореща) вода. От овесени ЯДКИ се подувам, от овесени ТРИЦИ не. Аз все още съм на мнение, че Дюкан е за хора с повечко излишни кг. от 10 нагоре... Това си е лично мое мнение.
Моят отчет за 20 дни -5кг. по 3-4см. от талия и ханш, с 5 дни ударна и редуване 1П/1ПЗ. От няколко дни варирам +-1, но това си е нормално. Спазвам си правилата, режима си действа дори и за повтарячи като мен  Embarassed Воля, упоритост, инат и подкрепа са нужни. Включвам и йога в домашни условия, след още някое преборено килче ще подновя и кростренажорните подвизи  Laughing Този път наблягам много на риба  Party
Хубав и усмихнат ден на всички  Hug

# 341
  • Мнения: 194
Добро утро и от мен  Hug
Много ми е смотано в това лошо време. Мерките си падат, килограмите стоят... и те така.
В петък сабахлям след П дните, заковах на 70.1, днес сутринта отново 71.0. Чак се изнервих - ходих да ровя в стари записки, и гледам че предния път съм имала такъв застой на 70-72кг, дълго съм ги борила преди да седна на 6та пейка, а после и на 64 пак така голям застой. Явно това са преломните кг при мен. Не че им се давам, ама много ми се сгомнясва настроението  Crossing Arms Crossing Arms Единствено, че се пробвах да се навра в едни панталони, които си купих преди 3 месеца ми окрили  Laughing Верно че не ги закопчах, ама ги обух до горе, а преди до колената стигах само - за сведение са 28ми номер  Peace, а стартирах с дънки 30ти.
Все си мисля, че до 14ти февруари ще мога да си направя подарък сама на себе си една 6чка  Whistling Whistling
И така днес ще го раздавам чистачка, перачка, готвачка... дано остане време малко и за мен.
Имам едно питане за хората които имат Тефалския уред за готвене без мазнина До сега съм правила пил. бутчета, сърчица, зеленчуци (морковчета, карфиол, броколи). Иска ми се да пробвам и нещо друго, защото ми е супер удобен за готвене, но с тази перка която върти, се притеснявам че всичко ще стане на каша. Първоначално си мислех за дробчета, но те ще се разпаднат сигурно на втората минута, дори риба ми мина през ума, но и тя ако не е е някоя дребка (цаца, копърка, сафридче) сигурно ще се начупи. Та я споделете някакви идеи  #Crazy
Иначе за обед имам пиле със зеле, за довечера мисля едни гювечета да направя, и да си сваря пиле и един пакет шийки да имам за утре за супичка, и за пиле фрикасе.

Оставям ви да си режимствате, дано имате много минусчета следващите дни, че много успокоително действат  Peace

# 342
  • Мнения: 2 461
И аз имам застой и малко се отчайвам,ама няма как, такъв е режима. Confused
Искам да се похваля,че най-после ми се получи дюканския хляб, направих си и крем-карамел в МВ, във фурната има пилешко суфле по книгата, надявам се да се получи вкусно!
Да ви кажа два пъти правя режима и не съм усещала лош дъх..., нямам и проблеми с ВЦ-то, дано все така да си остане...

GalaEluard, как си правиш рибата?

Додо, кой те знае какво си правила 3 дни,че да не знаеш къде се намираш??? Както са казали,ако искаш този режим, запознай се добре с него и тогава действай...Ние току що (с ММ заедно диетуваме) така се наядохмееее, с бъркани яйца,конски суджук,дюканско хлебче, абе гладни не стоим  chef

# 343
  • Мнения: 115
 Cry Привет и от мен .
  +1,3 кг .....мразя тази 6 -ца.....Дано да се махне за постоянно,, че не ми действа изобщо добре....
  Явно студа, не пуска кг -ни  Wink
   Но трябва да държим.....на 14 февруари трябва да се чувстваме "красиви" с новите си мерки . Hug

# 344
  • Мнения: 45
 Зизу, най-вече на грил тигана запичам, с малко хималайска сол и черен пипер наръсвам и мятам на тигана. Сьомгата понеже ми е по-вкусна леко препечена пак със сол и черен пипер в керамична тавичка и за 25мин на 180гр. във фурната. Преди си пекох скумрия във фолио (сол, черен пипер, бахар, дафинов лист и завиваш на пакетче във фолио после мяташ във фурната за 20-25мин на 200гр.) Ползвам и соев сос без захар. Правя си и отделно сосче, като обезкостя рибата си я заливам с него. Ескуиза 0.1% + лимонов сок + магданоз (и подправки каквито на теб ти харесват) и малко прясно мляко да стане по-течно Simple Smile Морковено пюре си правих веднъж, сварени моркови, отжедени и пасирани + ескуиза 0.1% или цедено кисело мляко Олимпус 2%, са стане като кашичка, слагаш подправки пак каквито ти харесват, аз само малко сол слагам.
За утре съм си планувала спаначена супичка с печено на грил пилешко филе и нещо като тиквен крем за десерт   chef От френския дюкански форум попаднах на рецепта за палачинки, но много странно имаше вътре брашно, или поне така го преведе с гугъл транслейт, а и една приятелка така ми го преведе, но пишеше, че е за всички фази  newsm78 Мисля да пробвам без брашното разбира се, ако не се получат, ще сложа малко царевично нишесте, ще видим дали ще стане нещо Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт