ЕВРОВИЗИЯ - Copenhagen 2014, "JOIN US"! (тема 17)

  • 50 055
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 765
Украинците тръгват с изключително съдържателно заглавие - Чук-чук/дрън, та пляс/. Наистина  нищо особено,  не е мой тип, че и гласът малко ме дразни. Чудя се на себе си - толкова нерви изхабих с този нет, заради който не можах да гледам финала. А съм си взела  книги за ваканцията, една от тях е френски поети сюрреалисти - кратки биографии плюс преводи. Имам си занимания по-смислени, а се ядосвам. И докато течеше финала направих едно бонус уроче по английски с думи и изрази за Коледа.

# 31
  • Мнения: 262
Един линк с коментари (на руски език) зa изпълнителите в украинския финал.http://www.escrus.com/

Довечера е Литва (Heat 1/5) 8:00 pm - 10:00 pm (21-23 ч.) - с 10 кандидати, от които ще бъдат избрани 5 за следващото шоу. Под №2 е Sasha Song.
http://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-televizija
http://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-lituanica

# 32
  • DE
  • Мнения: 9 068
Украйна избра

# 33
  • Мнения: 9 197
Украйна Naughty
Нещо не ми харесва.

Няма да мога да гледам и Литва Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 7 876
Украйна ме изненада неприятно. Как точно са се спрели на това изпълнение ?

# 35
# 36
  • Мнения: 100
Украйна ме изненада неприятно. Как точно са се спрели на това изпълнение ?

Споко:

1. Или ще го сменят до няколко седмици след чутовен скандал (както правят всяка година).
2. Или ще направят коренни промени по песента и ще стане напълно различна (както правят всяка година).
3. Или ще сменят песента с друга на същия изпълнител.

Винаги измислят нещо и успяват. Често нарушават собствените си правилници, но там никой не следи тези неща и не им пука.  Wink А тук като смениха "Кисмет" със "Само шампиони" беше страшен скандал, а това беше изцяло по правилника.  Wink Просто в някои страни може да си правят каквото си искат и няма за тях никакви санкции, защото са големи пазари и снасят много пари като такса. Но ако ние направим нещо такова, ще ни одерат кожите и ще излезем черната овца на Евровизия. Вижте само корупционния скандал с азерите - изобщо няма да ги накажат, особено след като организираха най-скъпата Евровизия в историята. Абе, само в България си мислим, че "чужденците" пасат трева и са изключително честни.  Sad

# 37
  • Мнения: 262
4-членно жури за  квалификацията на Литва. Участниците изпълняват любими евровизионни хитове. Странен литовски език. Хубаво е, че от време на време дават временните резултати на SMS-те.
1. Aistė Pilvelytė - изпълни "Еуфория" -  
Мина само една песен и вече пуснаха рекламите.
2. Александра - " Wild  Dances"  - сигурно ще се класира сред 5-те избраници
3. Vaidas Baumila - "L’Essenziale" на Marco Mengoni - и той е мн.добър
4. Юлия Егорова - "Shady Lady" на Ани Лорак - добра изпълнителка
5. Vilija Matačiūnaitė - HaSheket SheNish’Ar (Shiri Maimon) - мн.добра; временно води в класирането
6.Jurijus Veklenko - няма да се класира
7.Justinas Lapatinskas - "New Tomorrow"(A Friend In London) - много стабилен. Журито е разпалено.
8. Саша Сонг - "Ne partez pas sans moi" (Eurovision 1988 - Celine Dion)
9.Juozas Butnorius - "Fly on the Wings of Love" - голям фалш, няма да се класира
10.Vig Roses - дуо (Giedrė Girnytė, Akvilė Matukaitė) - най-доброто изпълнение; то и песента на Vanilla Ninja е страхотна  ESC 2005 SWITZERLAND / Vanilla Ninja "Cool Vibes"

Освен литовското жури, гласуваха и международните журита на Германия, Русия, Швеция с 10,9,8 .....1 точки.
Доста различни са предпочитанията на отделните журита. Петте класирани:

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 23:47 от Isis

# 38
  • Мнения: 1 765

Споко:

1. Или ще го сменят до няколко седмици след чутовен скандал (както правят всяка година).
2. Или ще направят коренни промени по песента и ще стане напълно различна (както правят всяка година).
3. Или ще сменят песента с друга на същия изпълнител.

Французите затова си имат лаф:"Евровизия по украински". Wink

# 39
  • Мнения: 9 197
1. Или ще го сменят до няколко седмици след чутовен скандал (както правят всяка година).
2. Или ще направят коренни промени по песента и ще стане напълно различна (както правят всяка година).
3. Или ще сменят песента с друга на същия изпълнител.
hahaha

# 40
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
А кой наш изпълнител бихте подкрепили да ни представя в конкурса  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 1 765
А кой наш изпълнител бихте подкрепили да ни представя в конкурса  Rolling Eyes
Не виждам смисъл да се обсъжда този въпрос при положение, че България няма да участва.

Разочарована съм от отпадането на Саша Сон. Не можах да гледам снощи, но във френския форум пише, че той е получил най-ниска оценка от журито. Малко ме учудва избора му на песен, изпълнявана от жена. Така...разгледах коментарите от лайфа на Саша Сон. Французите критикуват безпощадно френското му произношение. Казват, че от текста нищо не се разбирало и като цяло не бил убедителен. Жалко, може би с друга песен щеше да се справи по-добре.

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 10:56 от Morphea

# 42
  • Мнения: 262
Изпълнението на Sasha Song - Ne Partez Pas Sans   И коментари (на руски) за вечерта на Литва  http://www.escrus.com/2013/12/1.html

Ето песните на Литва по реда на крайното им класиране:
1.Vilija Mataciunaite - Hasheket
2.Vaidas Baumila - L'Essenziale
3.Aiste Pilvelyte - Euphoria   не ми хареса, но имаше подкрепа от публиката (3-то място) и журито
4.VIG Roses - Cool Vibes   високи оценки от публиката  Peace, но ниски от журитата
5.Justinas Lapatinskas - New Tomorrow
------   отпаднали:
6. Julija Jegorova - Shady Lady
7.Jurijus Veklenko - Standing Still
8.Sasha Song - Ne Partez Pas Sans
9. Aleksandra - Wild Dances
10.Juozas Butnorius - Fly On The Wings Of Love

# 43
  • Мнения: 28
3.Aiste Pilvelyte - Euphoria   не ми хареса, но имаше подкрепа от публиката (3-то място) и журито


И на мен не ми хареса.

# 44
  • Мнения: 1 765
Чак сега се наканих да прослушам изпълненията от литовските елиминации. Приятно съм изненадана от изпълнението на L`essenziale. Добър диапазон има изпълнителят. Очаквах глас малко по-различен от на Марко Менгони, но той се оказа подобен.
Първата песен в класацията е на иврит, интересно как се е справила певицата с произношението. Туон?

Програмата за седмицата
26 декември - Албания - първи полуфинал
27 Декември - Албания - втори полуфинал
28 Декември - Албания - национален финал, Литва - втори елиминации, Финландия - първа вечер

Close-mas:Светли и щастливи празници на всички!Close-mas:
 
cheers

Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 15:33 от Morphea

Общи условия

Активация на акаунт