Къде в Русе - тема 4

  • 73 908
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 623
Момичета, сигурно сте видели информацията за организиращите се протести в събота с надслов "Мълчалив поход за живота". Ще участвате ли?

https://www.facebook.com/events/744328748923442/

# 721
  • Русе
  • Мнения: 520
Къде е сборния пункт за Русе?

# 722
  • Мнения: 11 876
пред общината  Peace

# 723
  • Русе
  • Мнения: 520
Там сме. Длъжни сме да изразим подкрепа към всички пострадали семейства и да направим нещо да не се случват никога повече такива неща.

# 724
  • Мнения: 2 352
Аз пък смятам, че подкрепата за това да не се случват катастрофи на пътя е като не сядаш зад волана пил и като упражняваш максимално внимание когато караш, респективно когато пресичаш. От протеста полза не виждам. Затова и не бих се включила. За кмета и шефа на КАТ, всеки за себе си преценява кога и как да понесе отговорност.

# 725
  • Мнения: 5 892
Аз пък смятам, че подкрепата за това да не се случват катастрофи на пътя е като не сядаш зад волана пил и като упражняваш максимално внимание когато караш, респективно когато пресичаш. От протеста полза не виждам. Затова и не бих се включила. За кмета и шефа на КАТ, всеки за себе си преценява кога и как да понесе отговорност.
Извинявай, но това е абсурдно. Не може виновен човек сам да преценява каква отговорност да поеме  Stop Още повече, че има убито дебе. Като заемаш някаква длъжност й носиш съответните отговорности. Като стане фал- поемаш си отговорността. В една нормална държава и в затвора могат да ги вкарат при такива обстоятелства   Peace

# 726
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз пък смятам, че подкрепата за това да не се случват катастрофи на пътя е като не сядаш зад волана пил и като упражняваш максимално внимание когато караш, респективно когато пресичаш. От протеста полза не виждам. Затова и не бих се включила. За кмета и шефа на КАТ, всеки за себе си преценява кога и как да понесе отговорност.
Извинявай, но това е абсурдно. Не може виновен човек сам да преценява каква отговорност да поеме  Stop Още повече, че има убито дебе. Като заемаш някаква длъжност й носиш съответните отговорности. Като стане фал- поемаш си отговорността. В една нормална държава и в затвора могат да ги вкарат при такива обстоятелства   Peace
Добре,да говорим с конкретни действия тогава:как един кмет в такъв случай като този може да поема някаква  отговорност за сметка на де факто  извършителя?
Нали реално не той е зад волана?
С отставка-звучи ми неправдоподобно....
Не вземам ничия страна,но подобен род твърдения са ми леко абсурдни...

# 727
  • Мнения: 5 892
Ако беше разпоредил да се сложат колчета, колата нямаше да може да влезе изобщо. Доколкото разбрах от Старозагорци, на въпросната пешеходна улица редовно влизали коли и имало доста жалби за това. Но никой не е реагирал.
Галка/ собственичката на салоните/ пусна молба до нашия кмет да сложи колчета до единия й салон, защото при завой с по-голяма скорост имаше чуството, че някоя кола ще се вреже в салона и молбата й беше удовлетворена Peace

# 728
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ако беше разпоредил да се сложат колчета, колата нямаше да може да влезе изобщо. Доколкото разбрах от Старозагорци, на въпросната пешеходна улица редовно влизали коли и имало доста жалби за това. Но никой не е реагирал.
Галка/ собственичката на салоните/ пусна молба до нашия кмет да сложи колчета до единия й салон, защото при завой с по-голяма скорост имаше чуството, че някоя кола ще се вреже в салона и молбата й беше удовлетворена Peace
За това съгласна  Peace
Но аз говоря за другата страна:личната,моралната,етичната,човешката.....
Един безотговорен джигит няма да се спре пред колчета и павета,нали?Ще мине през тях и окото му няма да трепне...щом е за силовия адреаналин... Sick
Много е тежко,много..ежедневните стресови случаи са безброй... Confused
Темата предполага много въпроси и отговори,но не е тук мястото,а на посочения адрес  Peace

Аз спирам,че да не се измества тази по предназначение  Peace

# 729
  • Мнения: 2 352
Ако беше разпоредил да се сложат колчета, колата нямаше да може да влезе изобщо. Доколкото разбрах от Старозагорци, на въпросната пешеходна улица редовно влизали коли и имало доста жалби за това. Но никой не е реагирал.
Галка/ собственичката на салоните/ пусна молба до нашия кмет да сложи колчета до единия й салон, защото при завой с по-голяма скорост имаше чуството, че някоя кола ще се вреже в салона и молбата й беше удовлетворена Peace
За това съгласна  Peace
Но аз говоря за другата страна:личната,моралната,етичната,човешката.....
Един безотговорен джигит няма да се спре пред колчета и павета,нали?Ще мине през тях и окото му няма да трепне...щом е за силовия адреаналин... Sick
Много е тежко,много..ежедневните стресови случаи са безброй... Confused
Темата предполага много въпроси и отговори,но не е тук мястото,а на посочения адрес  Peace

Аз спирам,че да не се измества тази по предназначение  Peace


Колкото и контрол да бъде упражняван, все някъде, някой ще мине през колчетата или ще мине оттам, където няма колчета, когато забраните идват отвън - тогава винаги има някой, който ги нарушава, когато забраните станат част от морала и съвестта, тогава колчетата - да кажа, няма да станат безпредметни, но все пак няма да са жизненоважни, за да не се вреже нечий джип във фризьорския салон. Отговорността е лична, не само наказателната, но и онази, която произхожда от съвестта ни.

# 730
  • Мнения: 356
Допитвам се до тук за един мой съвет...Една съседка ми сподели че има нещо като страхова-невроза...Страх,притеснения от хора.И то днес ми сподели понеже аз се изпуснах да я попитам защо ходи със занемарени дрехи,вързана коса,без грим и т.н..Исках да и помогна евентуално ако няма дрехи.Поне на блузки,че иначе е пълничка и панталони няма как да и дам.Та....оплеснах се.Сподели че се страхувала от хора,притеснявала се когато излиза,искала да не я гледат или забелязват.Това я измъчвало,но имала някакъв страх.Като пазарувала дори в магазина по някой път и треперили ръцете дори.Пак от страх,притеснения.Още куп други подобни неща разказа жената,стана ми адски мъчно за нея и я посъветвах да ходи на психолог.Той поне може да и предпише някакви хапчета,знам ли?!?!И за това пиша тук сега-правилно ли я посъветвах?Тя,милата каза с никого да не споделям,за това не желая да питам приятели и се обръщам тук дали я посъветвах правилно  ConfusedДа не направя някой гаф  Embarassed

# 731
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Допитвам се до тук за един мой съвет...Една съседка ми сподели че има нещо като страхова-невроза...Страх,притеснения от хора.И то днес ми сподели понеже аз се изпуснах да я попитам защо ходи със занемарени дрехи,вързана коса,без грим и т.н..Исках да и помогна евентуално ако няма дрехи.Поне на блузки,че иначе е пълничка и панталони няма как да и дам.Та....оплеснах се.Сподели че се страхувала от хора,притеснявала се когато излиза,искала да не я гледат или забелязват.Това я измъчвало,но имала някакъв страх.Като пазарувала дори в магазина по някой път и треперили ръцете дори.Пак от страх,притеснения.Още куп други подобни неща разказа жената,стана ми адски мъчно за нея и я посъветвах да ходи на психолог.Той поне може да и предпише някакви хапчета,знам ли?!?!И за това пиша тук сега-правилно ли я посъветвах?Тя,милата каза с никого да не споделям,за това не желая да питам приятели и се обръщам тук дали я посъветвах правилно  ConfusedДа не направя някой гаф  Embarassed
Панически атаки....
Много неприятно....
Правилно си дала съвет,но дано попадне на читав психолог.Със сигурност и лекарствена терапия е необходима.
Смея да твърдя,че има такъв специалист  Русе,но за съжаление посещенията се заплащат...
Ако има възможност,нека я посети:
http://www.psiholozi.com/1050108810771084107710851072-1052108010 … 109110891077.html

# 732
  • Мнения: 4 864
Има такава фобия, и тя си има име. Може да прочетете тук : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%8 … D0%B1%D0%B8%D1%8F

# 733
  • Мнения: 1 317
Допитвам се до тук за един мой съвет...Една съседка ми сподели че има нещо като страхова-невроза...
По-скоро психиатър е специалистът, към който да я насочиш.  Peace

# 734
  • Мнения: 5 892
Пт психолози не разбирам, но от психиатри- д-р Бранкованова  Peace

Общи условия

Активация на акаунт