Децата и ските - 4

  • 17 374
  • 210
  •   2
Отговори
# 30
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 828
Още се чудя дали да я пуснем тази година. На възраст е ок, но е слаботелесна - 15,200 кг.
Bliss, и моята дъщеря е дребничка и тежи 15 кг. Но сме решили да я пускаме тази година. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 379
Благодаря и аз  Hug

Големият го екипирахме с нова грейка Quicksilver на добра цена от SLS, но за каска сигурно ще посетим Декатлон - в СЛС намалените са по 100 лв. Малкият има мерак да кара, но в деската сигурно чак февруари ще има ски училище. Той обаче не забравя и само ме подпитва. Аз също имам мерак да се науча, но няма как май с 5-годишното да си вземем един учител двамата  newsm78 (докато таткото и баткото си карат по пистата).

# 32
  • Мнения: 758
Тази година за първи път сме решили да пуснем дъщеря ни на ски училище. Та в тази връзка дали има групи за по-напреднали деца? Тя кара от миналата година по Ястребец, но се носи като вестник, никакъв стил няма, а нас не ни слуша като й обясняваме. Затова ми се иска да е с учител известно време.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, но се носи като вестник,

Култово  Mr. Green newsm80

SZA - защо да не може ски-учител за 5г. и за теб?  newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 3 064
Наистина, голям човек и 5 годишно дете се учат по доста различен начин. И на детето му трябва повечко време и упражнения, тъй като всичко там става с подражание, докато на големия човек можеш да му обясниш някои неща теоритично и той да ги направи осмислено.

Относно въпроса за напредналите - да, всяко ски училище сформира групи според нивото. Най - често децата, а и възрастните, (дори някои учители ) които "могат да минат отвсякъде" имат ужасно много работа по изчистване на стила  Simple Smile

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Може ли съвет за дете на 8 години, което кара вече относително добре по червени писти, дали е удачно да бъде записано в групови занимания и дали има предлагане на такива на Витоша !?

Не сме карали отдавна ски на Витоша и исках да попитам по време на ваканциите това дали е възможно да се постигне, предвид голямата посещаемост !?

# 36
  • София
  • Мнения: 7 168
 Луда Мара, имаш ли представа дали ще работи второто лале?
Въобще какво ще работи на Витоша този сезон Thinking?

# 37
  • Мнения: X
Здравейте, момичета  Hug

Записвам се при вас и нямам търпение да отидем на ски!  Ако времето е хубаво (над нулата), може би в събота ще отидем за първи път тази година.

Големият ми син е на 5 години и го качихме на ски на 2 години и 3 месеца.  Чела съм противоречиви мнения дали е удачно на такава възраст или не, но за нас и за него това беше правилното решение.  Сега кара ски добре - по принцип с нас, ходим с приятели, които имат деца на неговата възраст, понякога го слагаме в класове, понякога му взимаме учител.  Като цяло се стараем на него да му е интерсно и да не го насилваме много.  Харесва му много, аз се опасявам, че след 2-3 години ние няма да можем да го догонваме  Rolling Eyes    Малкият ми син ще стане на 2 години през януари, но за него ще изчакаме следващия сезон.

Така че за тези, които се притесняват, че децата са "слаботелесни" - всичко е индивидуално - ако мислите, че децата ще се справят и ако те искат, давайте смело напред Simple Smile

Алегра, аз съм привърженик на груповите занимания - на децата им е интересно да са с други деца, а и е хубаво да получат инструкции от професионалист.  Аз съм далеч от професионалист и не бих могла да уча много детето си.  Аз самата все още от време на време взимам уроци и определено ми помагат. 

# 38
  • София
  • Мнения: 691
Луда Мара    bouquet за темата! Тъкмо се бях замотала в дали-или  Laughing 

Синът ми е на 3.8 години, 16 кг. (не знам дали има някакво значение) и никога не е карал ски. Не смятам да купувам за момента ски екипировка (ски, щеки и ски обувки), защото не знам дали ще му хареса или ще пробвам пак догодина като порасне още малко. Би ли ме насочила към фирма, която поема толкова малки деца и предлага съответната екипировка?

Видях, че на някои места предлагат от детската градина, но при нас няма такава опция т.е. мама ще трябва да се занимава.

# 39
  • Мнения: 3 379
Шани, именно заради обяснението от Луда Мара си мислех, че няма как, а и предполагам дете на 5 г.  би се учило на много по-кратка писта, на детско влекче... знам ли.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Може ли съвет за дете на 8 години, което кара вече относително добре по червени писти, дали е удачно да бъде записано в групови занимания и дали има предлагане на такива на Витоша !?

Не сме карали отдавна ски на Витоша и исках да попитам по време на ваканциите това дали е възможно да се постигне, предвид голямата посещаемост !?

Всички ски училища на Витоша предлагат ваканционни и съботно - неделни курсове за ученици.

Луда Мара, имаш ли представа дали ще работи второто лале?
Въобще какво ще работи на Витоша този сезон Thinking?

Миналата година го пускаха, когато времето позволява - т.е. няма силен вятър или гъста мъгла. Тогава работи и Черни връх. Предполагам, че пак ще е така. Иначе - работи Лале 1, Помагалски, бейби - влековете. Едва ли ще пуснат нещо друго. Целта на Витоша ски е да си прокара грандоманския проект, не да възстановява съществуващи съоръжения. В тоя ред на мисли, в края на сезона се скъса въже на помагалски, та не знам дали са го оправили.


Синът ми е на 3.8 години, 16 кг. (не знам дали има някакво значение) и никога не е карал ски. Не смятам да купувам за момента ски екипировка (ски, щеки и ски обувки), защото не знам дали ще му хареса или ще пробвам пак догодина като порасне още малко. Би ли ме насочила към фирма, която поема толкова малки деца и предлага съответната екипировка?


Идеален е Simple Smile Дино, Марина, Мотен - всички работят с деца над 3 години.

# 41
  • София
  • Мнения: 691

Синът ми е на 3.8 години, 16 кг. (не знам дали има някакво значение) и никога не е карал ски. Не смятам да купувам за момента ски екипировка (ски, щеки и ски обувки), защото не знам дали ще му хареса или ще пробвам пак догодина като порасне още малко. Би ли ме насочила към фирма, която поема толкова малки деца и предлага съответната екипировка?

Идеален е Simple Smile Дино, Марина, Мотен - всички работят с деца над 3 години.


Златна си! Аз само за Витоша ски бях чувала  Blush  Сега ще ги издиря в нета и другата седмица се заемам с разузнаване  Laughing

# 42
  • Мнения: 2 037
Моят най-важен въпрос за Витоша е дали са безопасни съоръженията.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Моят най-важен въпрос за Витоша е дали са безопасни съоръженията.

Би трябвало... Провеждат профилактика всяка година.

# 44
  • Мнения: 616
Още се чудя дали да я пуснем тази година. На възраст е ок, но е слаботелесна - 15,200 кг.
Bliss, и моята дъщеря е дребничка и тежи 15 кг. Но сме решили да я пускаме тази година. Simple Smile
Ъъъъъ... малко съм смутена. Как така "слаботелена"? Момчето ми (хем е момче) е на 5 и половина и сега е 15 килограма и нещо, пък си е чудесен - висок и хилавичък  Mr. Green Не пречи за ски, според мен!

Миналата година имахме трагичен опит - искам, искам, искам на ски - наехме учител, закопчахме ските - и к'во, магарето се опъна като струна на едно място и не помръдна на милиметър, дори за да опита упражнението, което му показва учителя  Tired Заинати се и край. Та сега се чудим - да търсим ли пак учител, или да пробваме с групата от детската градина? Там много от децата са ходили вече на ски, дали няма съвсем да се откаже, като види, че другите могат, а той не може?
(Желание има, не е като да го караме насила. Просто му е трудно да направи най-първата крачка и това го отказва)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт