Сърбят ли ви гърдите?

  • 8 629
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 901
Гърдите по време на бременността не ме сърбяха въобще, но стриите които си имам сега в изобилие са доказателство, че бая разпъване е било. Коремът много ме сърбеше и си го чешех всеки път, когато се мажех (поне по 2 пъти на ден от 4-ти месец, при това при всяко къпане отмивах крем, с 2 думи - кожата ми дори е считала че й е предостатъчен и не го е попивала целия) - през цялата бременност коремът ми беше висок и щръкнал. Но това не попречи кожата ми да се нацепи за 3 дни в началото на 9-ти месец, когато бебето рязко слезе надолу и опъна кожата ми и в долната част на корема. Според мен, на кожата й се помага да стане по-еластична, но това има ефект когато и разпъването й става постепенно, а когато стане внезапно това разпъване, никакъв крем не може да помогне.

За протокола - сега гърдите адски ме сърбят, а както казах, по време на бременността не ме сърбяха и грам, но колко чувствителни ми бяха  #Crazy при всяко подрусване на маршрутката мислех, че ще си ги разпилея по пода!

# 46
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не само сърбят, но и болят доста. Вече ми се появиха и някакви ранички като обрив около зърната, днес бях на доктор и тя реши, че е алергична реакция от козметика или не знам си какво друго, каза да мажа с алегргозан. Каквото и да е това, чувството на дискомфорт е голямо. Търпя, нали за хубаво са тези несгоди! Thinking

# 47
  • Мнения: 577
мен ме сърбяха гърдите,но за щастие нямам никъде стрии.Сърбенето става от разтягащата се кожа

# 48
  • София
  • Мнения: 92
сърбят и болят даже!
трябва да мажеш с крем против стрий или лосйонче някакво, та дори ако искаш и бебешко олио, но без зърната, бях чела че не е хубаво.

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:48 от Аурелия

# 49
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Много ме сърбяха, мажех ги с крем против стрии....

# 50
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Embarassed
Откакто съм бременна зверски ме сърбят гърдите. На някой от вас случвало ли се е и как решихте проблема?
Много е гадно Confused Помощ! Close

Мен ме сърбяха зърната дори и след като родих.

# 51
  • Мнения: 641
Кремче, кремче и пак кремче, иначе какви стрии ще се получат!

# 52
  • Мнения: 1 393
Мене ме сърбяха и през двете бременности до безумие. Wink

# 53
и мен ме сърбят и гърдите ,и корема. Мажа се постоянно с масежен крем доста мазен, но всеки път когато кожата ми се изсуши започва сърбенето. Даже ми са се появили някави пъпчици,които и те сърбят. Много е гадно. Нямам търпение още 2 месеца и да свършва това. И дано ми се разминат стрийте.

# 54
Embarassed
Откакто съм бременна зверски ме сърбят гърдите. На някой от вас случвало ли се е и как решихте проблема?
Много е гадно Confused Помощ! Close

Бременна съм в 7 м. Гърдите ме сърбяха доста в първото тримесечие. Използвам обаче бадемово олио и този проблем отпадна. Сърби ме и корема, но не толкова. Важно е да се ползват хидратантни кремове или бадемовото олио за което писах. Кожата става по-еластична, не сърби и предпазват от стрии. Успех!

# 55
  • Мнения: 212
Гърдите ме сърбяха непрекъснато то самото начало. Зърната ми бяха станали тооолкова чувствителни, че дори помучния ми сутиен ги дразнеше (мъжо много страдаше от тази екстра на бременността, защото му забраних дори да си помисля да ги докосва Mr. Green)
А корема започна да ме сърби към шестия месец, когато изведнъж порасна. Мажех се с крема против стрии на Дева, няма нови стрии (само стари по гърдите, но те са, защото съм чашка D и всяко колебание в теглото ми оставя резка на гърдите, за съжаление...).

# 56
  • София
  • Мнения: 1 750
Не само, че ме сърбят, а ме болят непрекъснато, не понасям нито сутиена, нито каквото и да било до кожата в областта на гърдите, но няма начин. Сърбежите се появиха още от самото начало на бременността и продължават вече 5-ти месец. Мажа се с крем против стрии всеки ден, но ме облекчава само за малко и после е същото. Корема засега не ме сърби, и дано да не започне, че ще ми дойде в повече...

Общи условия

Активация на акаунт