Банята - 20-та тема

  • 126 799
  • 1 022
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте, аз живея в къща, която изцяло се ремонтира. До тук сме направили втория и таванския етаж. На втория имам баня, но тя е към спалнята и за сега се ползва от всички, което не е много удобно. Сега започвам с проекта на новата баня на първия етаж. Януари ще идват майсторите да правят ВиК на помещението. Така, че се записвам да ви следя.  Малката баня я правих миналото лято и много си я харесвам, но е малка и нямаше как да вкарам някоя нова идея. Сега искам да се развихря и освен удобна да е някак по - различна от останалите.  Така че приемем идеи всякакви. ( Бюджет нямам - събирам купувам и така мога да се влача дълго)

# 31
  • Мнения: 2 082
здравейте момичета,предстои ми да обзавеждам баня и тоалетна и не мога да си харесам плочки.
Бихте ли ме насочили към магазини в София,ако може да са по-големи-с по-голям избор....ако може да ми кажете как се казват и горе-долу къде се намират,защото няма да има много време,а ми се иска за кратко време да разгледаме повече неща...
 Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 743
На Ботевградско  виж в Сико и Джесика.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 620
Практични и забавни аксесоари за баня
http://cooledeko.de/badezimmer-ideen/zubehor-furs-bad.html

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 620
Практични и забавни аксесоари за баня

http://cooledeko.de/badezimmer-ideen/zubehor-furs-bad.html

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 620
Практични и забавни аксесоари за баня

# 36
  • Мнения: 2 082
На Ботевградско  виж в Сико и Джесика.
Благодаря  Hug

# 37
  • Мнения: 2 140
На мен това с двете мивки ми изглежда леко абсурдно, да вземем и по две тоалетни да си сложим, за да не се бутаме и там ... Надявам се да няма обидени, просто така ми изглежда.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
....и две вани или душ кабини  Naughty

# 39
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте и Честита Нова Година на всички! Записвам се и аз тук, защото планирам ремонт на банята - предишния такъв, който е правен от предишните собственици, е направен крайно неграмотно. Това може би ще изчака малко - до пролетта, освен ако не се наложи да го направим по-рано. Сега имам много по-належащ проблем за решаване в банята - ако можете да помогнете със съвети, препоръки на майстори и ориентировъчни цени, ще съм ви много благодарна.

Проблемът е следният - душ-кабината тече. Когато се къпем, всичката вода е навън. Поради гореспоменатият неграмотно направен ремонт, всичко става във вода, включително коридора пред банята. Подът е направен с обратен наклон - сифонът е в най-високата му точка и водата се стича навсякъде, само не и там. А какво ѝ е на тази душ-кабина - идея нямам. Доскоро протичаше само ако съм пуснала по-силно водата, а сифона е запушен и не се оттича достатъчно бързо. Отскоро обаче тече непрекъснато - снощи, например, пуснах съвсем слабо да тече топла вода, докато се съблечем с дъщеря ми - ама наистина съвсем слабо, много тънка струйка. За няма и 2 минути, докато се съблечем, пода на банята беше целия във вода. А докато се изкъпем, и коридора беше във вода - поне 2 см имаше на пода, 2 пълни кофи съм изгребала. Изобщо не се издържа - 15 минути се къпем и после 30 минути попивам вода. Сифонът на душ-кабината според мен не е запушен или поне не видимо - водата се стича вътре, не се задържа и не се пълни, просто отнякъде изтича отвън, вместо да отиде в канализацията. Не знам дали го обясних достатъчно разбираемо  Blush Та сега това е най-неотложния проблем - да спрем този теч; а впоследстие ще направим и цялостен ремонт на банята и ще оправим и наклона на пода, за да може да се оттича водата (когато душ-кабината изпуска, ако изобщо реша да я запазя).

Ако имате идеи какъв би могъл да е проблемът, както и ако можете да ми препоръчате свестен майстор и да ме ориентирате горе-долу колко би струвал ремонта, ще съм благодарна.

# 40
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
На мен това с двете мивки ми изглежда леко абсурдно, да вземем и по две тоалетни да си сложим, за да не се бутаме и там ... Надявам се да няма обидени, просто така ми изглежда.

Е,като сме напълно готови с банята,ще ви покажа и дано да не ви изглежда чак абсурдно.Красиво е и удобно.Ама смях да става,нали...

# 41
  • София
  • Мнения: 1 743
*Адинка*
За да се смени сифона на душ кабината трябва да се разглоби
душ кабината цялата и да се подмени сифона.А другия сифон не поема
ли водата.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 609
rumen_iankov, сигурна бях, че няма да е лесно...

Другият сифон не поема водата, защото наклонът на пода е наобратно и всъщност сифона е най-високата точка. Водата се стича във всички посоки, само към сифона не. Затова планирам в близко бъдеще да направя ремонт и да се оправи наклона, а душ-кабината може и да я махна, така или иначе ми е клаустрофобична малко.

# 43
  • Мнения: 2 140
По повод душ кабините - аз обмислям слагането на такава с вана. Искам да има екстри като парна баня и разните там масажиращи приставки и по възможност да не е безбожно скъпа - да отговарят цена- качество. Ако някои е запознат или скоро е купувал подобно нещо, моля да сподели. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 689
здравейте момичета,предстои ми да обзавеждам баня и тоалетна и не мога да си харесам плочки.
Бихте ли ме насочили към магазини в София,ако може да са по-големи-с по-голям избор....ако може да ми кажете как се казват и горе-долу къде се намират,защото няма да има много време,а ми се иска за кратко време да разгледаме повече неща...
 Hug

Аз единствено плочки имам за момента и те са от http://www.volturno.biz. Направиха ми няколко безплатни 3Д проекта и ме спечелиха с вниманието и времето, което ми отделиха. Имат голямо разнообразие и малко можеш да се загубиш сред плочките т.е. обясни на консултантката какво очакваш и тя ще ти предложи конкретни комбинации. Много е готина мацката - Цвети се казва.

Аз сега съм на вълна обзавеждане на баня и свят ми се вие... Огромен избор, ама все не е това, което аз си представям  Sad  

Общи условия

Активация на акаунт