Коледа 2013 - тема 4

  • 77 830
  • 570
  •   1
Отговори
# 60
  • DE
  • Мнения: 971

Искам да попитам някой правил ли е Elisenlebkuchen? Имам и Backoblaten и търся изпитана рецепта.
Също така търся рецепта за Kokosmakronen. Имах много добра пропорция, но я изгубих и последните ми опити водят все до сухи сладки след изпичане. Някъде бъркам с пропорцията яйца-кокос. Nudel, може би ти си правила?

Благодаря предварително


Аз имам рецепти и ще ти ги напиша на лични.
Лебкухен и кокос макронен на облатен правя всяка година.

# 61
  • Мнения: 1 163
Вчера правих пак меденки.А вечерта си купих форми за снежен човек и снежинка.Тези дни пак ще правя  да ги пробвам.

# 62
  • Мнения: 154
Добро утро момичета и усмихната нова седмица   bouquet
Аз от събота вечер съм без лаптоп, прецака му се зарядното, а на компютъра на сина ми да седна си е цяла битка и така съм изтървала новата тема. Сега го изпратих на училище и набързо прегледах предните страници. Страхотни неща сте направили, не сте бездействали почивния ден  Laughing
Аз също напреднах доста, готови са ми вече и Орехово-маслените сладки, Анасоновите дукати, Шоколадовите сладки с фъстъчено масло, Какаовите кифлички и едни Кокосово-портокалови сладки.
Но до украсяване на меденките още не съм стигнала, а и не съм открила качествена пудра захар за фондана. Май накрая ще съжалявам, че не съм си поръчала готов!

# 63
  • Мнения: 15 067
Засега просто се записвам в новата тема, за която благодаря! По-късно ще пусна снимка на ванилените кравайчета. Станаха страхотни. Определено са ми фаворит!

# 64
  • Мнения: 28
kostilq коледните звезди изглеждат страхотно. Запазват ли си формата и цвета след изпичане? Били показала снимка на готовите?

Wafi цветовете останаха същите и след изсушаване на целувките. Формата се запази същата с изключение на гънките на листенцата. Но моите яйца бяха много големи, а аз не добавих допълнително пудра захар за да сгъстя белтъците.
Това са готовите звезди Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 281
ilrai78 турската баклава стана разкошна.Благодаря ти за споделената рецепта.Не съм и мислила че ще направя някога корите за тази баклава. Hug Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 4 785
Днес ще правя ванилени кравайчета - ще има борба с печката, ама скоро ще викаме майстор, че ние е изгорял терморегулатора и наистина се бием с градусите, меденките ги пекох при майка ми, ама снощи замесих тестотот за кравайчетата, сега чакам да се отпусне, че е на камък. И формата за тях си купих, а как ще го напъхам тестото вътре още не знам. Но съм първолак в печенето на всякакви коледни сладки  Grinning Меденките на Джемма вече ги няма, уж за Коледа - пък ги изядохме, половината едни приятели, другата ние, само АКК е оцелял.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Вчера направих анасонови дукати , мини-щолени и завъртях едни бонбони трюфели със сушени плодове, по желание на съпруга. Защо ли трябваше да чакам до сега,че да правя и тях. Ама така им тръгна на тези бонбони-да ги правя все около Коледа. Толкова мерак имах за мини -щолените, че първият го нагълтах почти врял. Много съм доволна. Сигурно като поседят наръсени със захарта ще станат още по-хубави. Две дози забърках. Анасоновите дукати също ми бяха мерак. Наистина са нестандартни, красиви. И двата вида сладки стават много бързо.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 239
Кои всички? Първо си активираш маята и после месиш тестото и чак тогава слагаш добавките.
                                                                                                                                                                               
Имах предвид,че тестото се меси в машината и след това слагам активираната мая или нещо бъркам?
В активираната мая слагаш останалите съставки и омесваш тестото. Аз понеже меся на ръка, оставих тестото да втаса и да се отпусне, защото иначе щеше да ми е много трудно да омеся стафидите и коричките с тестото. Накрая пак оставих да втаса с
 всички добавки.

# 69
  • Мнения: 11 828
Аз тъкмо ще започвам да пека ванилените кравайчета, снощи омесих 4 дози.  Laughing За пръв път ги правя толкова късно, но се надявам, че пак ще са така хубави. Но тази година така се наложи, всичко ще правя тази седмица. Довечера ще замеся и линцерките, а утре ще ги пека, ще стартирам и меденките. Дано успея, че съм предвидила още поне 3-4 вида + портокалови корички с шоколад и шоколад на клечка..

Успешна, спорна и ползотворна седмица на всички!! Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 2 521
Меденките на Джемма, вместо олио сложих разтопено масло и леко намалих захарта - невероятно вкусни са!

# 71
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Мими, баклавата на Илраи по рецептата на Ердинч ли е? Че от 2 години се каня да я изпробвам и все не намирам смелост... Май днес ще замеся една пред Коледна проба Simple Smile

# 72
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Добро утро! Да не ви изпусна! Вчера украсявах меденки, които се оказаха доста малко! Crossing Arms

# 73
  • Мнения: 3 281
Мими, баклавата на Илраи по рецептата на Ердинч ли е? Че от 2 години се каня да я изпробвам и все не намирам смелост... Май днес ще замеся една пред Коледна проба Simple Smile
Да  Peaceпробвай я няма да сбъркаш

# 74
  • Мнения: 240
kostilq благодаря, прекрасни са а и лесни. Май ще влязат в списъка.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт