Коледа 2013 - тема 4

  • 77 817
  • 570
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 418

Една идея за бърз десерт. Предварително си осигурявате сладолед, заделяте малки меденки, от счупени меденки или джинджифилови бисквити приготвяте трохите за пая и за 10-15 минути сте сервирали десерт, на който всеки ще се зарадва. Laughing

Лешников сладоледен пай


# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте майсторки,
тази година се включвам малко късно, но по-добре късно, отколкото никога Simple Smile
За трета поредна година ще правя ванилените кравайчета на Наталина, Schoko-Nuss-Kugeln на nudel  (с лешници), с останалите белтъци забравените сладки.
Вчера си купих от Лидл тавички за кравайчетата и съм много щастлива, каня им се на тези тави от много време и най-после и те ще мъдрят в шкафа ми Simple Smile Благодаря на Джемма за показното клипче.

Искам да попитам някой правил ли е Elisenlebkuchen? Имам и Backoblaten и търся изпитана рецепта.
Също така търся рецепта за Kokosmakronen. Имах много добра пропорция, но я изгубих и последните ми опити водят все до сухи сладки след изпичане. Някъде бъркам с пропорцията яйца-кокос. Nudel, може би ти си правила?

Благодаря предварително

# 47
  • Мнения: 1 669
  bouquetХоп троп и аз тук! Днес само наминавам, но за тази седмица съм планирала лимоновите снежинки на Бианка!

# 48
  • Мнения: 129
Здравейте!
Този уикенд бях на прасе и забравих сладкоправенето. Имам готови меденки, джинджифилови и щолени. Арменските сладки почти ги изядохме, така че пак ще правя.
За идната седмица съм запланувала линцери, арменски и забравени сладки.

Ето и моите джинджифилови:
http://hrisia4o.snimka.bg/cooking/vkusno.717481.32171502

# 49
  • Австрия
  • Мнения: 28

Също така търся рецепта за Kokosmakronen. Имах много добра пропорция, но я изгубих и последните ми опити водят все до сухи сладки след изпичане. Някъде бъркам с пропорцията яйца-кокос. Nudel, може би ти си правила?

Благодаря предварително



portokalche, да аз съм правила.
Kokosbusserl им викат в Австрия, а kokosmakronen в Германия. Изпращам ти линк към рецептата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626759.msg20459712#msg20459712

Веднъж ги бях правила с поостаряли кокосови стърготини и ми станаха сухи, но иначе ми стават добре. Все пак зависи и от големината на яйцата. Обикновено ползвам яйца L. Предлагам ти да не прибавяш цялото количество кокос наведнъж и да наблюдаваш сместта. Ако ти се стори суха не слагай всичко. Успех! Peace

# 50
  • Мнения: 2 266
Искам да попитам за щолена мога ли да сложа всички продукти заедно в машината?

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Кои всички? Първо си активираш маята и после месиш тестото и чак тогава слагаш добавките.

# 52
  • Мнения: 28
Aз ще се запиша в темата с КОЛЕДНИ ЗВЕЗДИ

Направени са от белтъчено тесто за целувки Wink


и още една Simple Smile



# 53
  • Мнения: 9 711

Ще омекнат до утре, спокойно, децата ще ги харесат Peace

Благодаря!!!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 786
nudel33, благодаря много за рецептата, ще я пробвам непременно. Много ги харесваме тези сладки, винаги ги правя върху Obleten и всички тук се опитват да ги отлепят Simple Smile

# 55
  • Мнения: 240
kostilq коледните звезди изглеждат страхотно. Запазват ли си формата и цвета след изпичане? Били показала снимка на готовите?

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Коледните звезди изглеждат невероятно.   bouquet Така и не се научих да разбивам белтъци като за целувки, така че само ще си въздишам по такива красоти. Blush
Отчитам два тотално празни дни. Планирах да свърша куп работа, но ето затова не се правят предварителни планове - защото винаги изникват други, по-спешни. Twisted Evil Crossing Arms Поне днес зарадвахме децата с един виенски коледен базар насред София. Е, не е като онези във Виена, но има опит да наподоби, макар и в нищожна степен. Те обаче бяха щастливи, та сега по-малко ме е яд и за другите причини, заради които пак отложих печенето.
Засега опазвам всичко направено. Взела съм им страха на моите и не смеят да пипнат. Mr. Green Кутиите дори не са скрити. Миналата година с котарака имахме известни разногласия по темата за яденето на сладки, оставени да изстинат. Въпросът в крайна сметка бе решен с изгонване на злодея от кухнята за неопределено време или докато всичко бъде прибрано. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 324
Здравейте вълшебници. Чета, чета и набирам информация. Ще си разреша за първи път да покажа и някои мои неща по ваши рецепти. Меденки на Джемма и линцери на ladybug.

# 58
# 59
  • Мнения: 2 266
Кои всички? Първо си активираш маята и после месиш тестото и чак тогава слагаш добавките.
                                                                                                                                                                               
Имах впредвид,че тестото се меси в машината и след това слагам активираната мая или нещо бъркам?

Общи условия

Активация на акаунт