СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 3

  • 99 372
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 432
Гледам СМГ имат курс за 6 клас по БЕЛ и го води Полименова. Защо не може да се ходи на курс в училището?

# 706
  • София
  • Мнения: 1 942
Има ли някоя информирана мама да ми каже мнение за учителките Цветкова и Буюклиева по математика. Доколкото знам те ще поемат новоприетите осмокласници. Може и да има още някой, не вярвам на 6 нови паралелки да са само двете. Та ако имате информация и впечатления, моля споделете.
Едно приятелско дете се интересува от това преди да си подреди приоритетите в заявлението за кандидатстване. Хубаво е да си приет в куп добри училища и да имаш възможност за избор Simple Smile

# 707
  • Мнения: 478
Има ли някоя информирана мама да ми каже мнение за учителките Цветкова и Буюклиева по математика. Доколкото знам те ще поемат новоприетите осмокласници. Може и да има още някой, не вярвам на 6 нови паралелки да са само двете. Та ако имате информация и впечатления, моля споделете.
Едно приятелско дете се интересува от това преди да си подреди приоритетите в заявлението за кандидатстване. Хубаво е да си приет в куп добри училища и да имаш възможност за избор Simple Smile

Разбрах само, че и двете са добри.
В 8-ми клас преподавателите по мат. са само двама, защото часовете са само 6 в седмицата. В 9-ти влиза още един и тримата си разделят по две паралелки.

# 708
  • София
  • Мнения: 7 673
Гледам СМГ имат курс за 6 клас по БЕЛ и го води Полименова. Защо не може да се ходи на курс в училището?
Не може да се ходи ли? т.е. е забранено за деца от СМГ ли?

# 709
  • Мнения: 432
Аз така съм чувала

# 710
  • България, София
  • Мнения: 638
Курсовете в СМГ са само за външни ученици. Децата, учещи в училището не могат да ги посещават.

# 711
  • Мнения: 2 298
Съвсем логично е да е така, за да няма конфликт на интереси!  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 752
Законът забранява учителите да предоставят образователни услуги срещу заплащане на ученици, обучаващи се в училището, в което те преподават, за да няма конфликт на интереси.
P.S. Писали сме едновременно...

# 713
  • Мнения: 4 204
Не само, че наши деца не могат да посещават курсовете на  СМГ, ами не могат да посещават външна школа , водена от учителка работеща в училището ни.

# 714
  • Мнения: 478
Не само, че наши деца не могат да посещават курсовете на  СМГ, ами не могат да посещават външна школа , водена от учителка работеща в училището ни.

Това не е вярно. В курса при Иван Симеонов в ПЧМГ миналата година половината бяха семегейчета.
В 11-ти и 12-ти клас пък, масово ходят при Полименова, и Баладжанова.

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 06:05 от babaadi

# 715
  • Мнения: 432
Не само, че наши деца не могат да посещават курсовете на  СМГ, ами не могат да посещават външна школа , водена от учителка работеща в училището ни.

Това не е вярно. В курса при Иван Симеонов в ПЧМГ миналата година половината бяха семегейчета.
В 11-ти и 12-ти клас пък, масово ходят при Полименова, и Баладжанова.
В СМГ ли ходят или те и на друго място водят?

# 716
  • Мнения: 4 204
 babaadi , обадих се в школата където преподава учителката на синът ми и първото нещо, което ме питаха е дали учи в СМГ- ако Да, не може да ходи на школа при нея, поради сблъсък на интереси. Категорично!
Сега като се замисля Иван Симеонов преподава и на двете места. Вероятно в неговия случая се тълкува по- различно, но как точно не знам.

# 717
  • България, София
  • Мнения: 638
babaadi , обадих се в школата където преподава учителката на синът ми и първото нещо, което ме питаха е дали учи в СМГ- ако Да, не може да ходи на школа при нея, поради сблъсък на интереси. Категорично!
Сега като се замисля Иван Симеонов преподава и на двете места. Вероятно в неговия случая се тълкува по- различно, но как точно не знам.
Възможно е това да е решение на конкретната школа. В Междучасие (предишни години) също много деца от СМГ ходеха при Симеонов.

Друг е въпросът защо дете учещо в СМГ (при това успешно) взима допълнителни часове по математика. При това не са изключения. Само от класа на дъщеря ми бяха десетина. newsm78

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 14:56 от vimares

# 718
  • Мнения: 3 379
Друг е въпросът защо дете учещо СМГ (при това успешно) взима допълнителни часове по математика. При това не са изключения. Само от класа на дъщеря ми бяха десетина. newsm78

Ето този въпрос ме вълнува и мен доста сериозно...

# 719
  • София
  • Мнения: 1 942
А защо им е на децата от СМГ да искат платените курсове на СМГ? Нали за тях си има безплатни школи?

Общи условия

Активация на акаунт