СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 3

  • 99 282
  • 743
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 942
Добре дошли в новата ни тема!

Архив:
Скрит текст:

Важни връзки за гимназията:
Официален сайт на СМГ
Семегеец на годината във Facebook
Вестник СеМеГе във Facebook

Интересни връзки, свързани с математиката:
Формули
Форумът в math10.com
Математика за всеки
Математически конкурсиМатематика, риболов, поезия
Блогът на Иван Миронов
Солема

Други полезни връзки:
Институт по математика и информатика БАН
Съюз на математиците в България

Полезни теми за математика от форума:
Прием в СМГ след 4 клас
Математици стоят готови за помощ по задачи нови
Математически турнири
И за всичко друго, което ни интересува:
Мястото, където най-изчерпателно са обобщени търсенията ни по всички въпроси


График на часовете и междучасията в СМГ:

1 блок  07:30 - 08:10        08:15 - 08:55

2 блок  09:15 - 09:55        10:05 - 10:45

3 блок  10:55 - 11:35        11:45 - 12:25

4 блок  12:35 - 13:15        13:25 - 14:05

5 блок  14:25 - 15:05        15:15 - 15:55

6 блок  16:05 - 16:45        16:55 - 17:35

7 блок  17:45 - 18:25        18:30 - 19:10

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 08:29 от Фран Джонсън

# 1
  • София
  • Мнения: 1 942
Моля, давайте предложения за оформлението на първия пост от темата - нещо интересно, което да допълним, докато може да се редактира - до края на деня 22.12.2013

# 2
  • София
  • Мнения: 11 724
Хайде да съм от първите в новата тема,за която благодаря!   bouquet
Снощи видях новите баджове.Съвсем бях забравила,че ще има такива.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 026
Благодаря за темата.

В новия сайт на СМГ за мен е откритие рубриката "Учители".
http://smg-bg.info/teachers.php?type=1

Каква е праткиката: учителите по БЕЛ в 12-ти клас поемат новите 5-токласници, или учителите по БЕЛ в 7-ми клас ги поемат ?

Както Виждам, г-жа Велкова  води сега на 8-ми клас.
По тази логика Олга Тунчева би трябвало да поеме на есен 5-ти клас. Моля за отзиви за нея. Благодаря.

# 4
  • Мнения: 6 031
И аз тук.
Харесват ми баджовете. Ще разгледам и новия сайт.

# 5
  • Мнения: 976
    На почетната първа страница - с пожелания за много успехи на семегейците през Новата 2014 г. !

# 6
  • Мнения: 478
Весела Коледа! Успешна година за всички!
И мен живо ме интересува как става "поемането" на 8-мите и 9-тите класове, но досега успях да разбера, че логика и последователност няма. Това, че някой учител тази година води 12-ти клас, не означава, че догодина ще води 8-ми или 9-ти. Това се отнася и за математиците, и за преподавателите по език... newsm78

# 7
  • Мнения: 2
Честита Коледа!
Здраве, щастие и любов на всички вас и вашите семейства!

В предишната тема имаше въпроси за това как се формира успехът за дипломата на учениците от СМГ.

Спасила съм презентацията от стария сайт на СМГ:

http://dox.bg/files/dw?a=448e61d0cc

Възможно е да има промени за тази година, но все пак си е ориентир.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 942
КРОСС/ Отборът на Софийската математическа гимназия се представи блестящо на Международната азиатска олимпиада по математика за юноши до 16 години, която се провежда в град Богор на остров Ява в Индонезия, съобщи БНР.
В индивидуалното състезание Христо Попов спечели златен медал със 100 точки. Мария Делякова е със сребърен медал, Виктор Костов и Манол Джамбазов - с бронзови.
Деветокласниците и техните ръководители Линка Минчева и Надя Кръстева се прибират в София на 31 декември.

# 9
  • Мнения: 939
КРОСС/ Отборът на Софийската математическа гимназия се представи блестящо на Международната азиатска олимпиада по математика за юноши до 16 години, която се провежда в град Богор на остров Ява в Индонезия, съобщи БНР.
В индивидуалното състезание Христо Попов спечели златен медал със 100 точки. Мария Делякова е със сребърен медал, Виктор Костов и Манол Джамбазов - с бронзови.
Деветокласниците и техните ръководители Линка Минчева и Надя Кръстева се прибират в София на 31 декември.


Който си може, си може Simple Smile

Браво на децата и весели празници!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 942
Интересното е, че видях новината във Facebook, а няма нито дума в сайта на гимназията. Тая гимназия не се ли гордее с успехите на децата, да се чудиш  newsm78

Спасила съм презентацията от стария сайт на СМГ:
http://dox.bg/files/dw?a=448e61d0cc

Много благодаря за това.

# 11
  • Мнения: 306
Интересното е, че видях новината във Facebook, а няма нито дума в сайта на гимназията. Тая гимназия не се ли гордее с успехите на децата, да се чудиш  newsm78

Малко пресилено ми се струва за се каже, че гимназията не се гордее  с успехите на децата.
Просто информацията се движи с различна скорост Wink
 
Има я новината и на сайта на СМГ - http://www.smg.bg/main/smg.bg/news.php?id=35
и на сайта за Златните деца - http://www.smgstars.org/

Поздравления за блестящото представяне на децата и спомен за страхотната Краси Петрова!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 942
Наистина е пресилено, радвам се, че новината вече е на сайта. Мога да се закълна, че я нямаше (но няма значение). Важното е, че има талантливи деца и да са живи и здрави добрите им учители!

# 13
  • Мнения: 306
Sash, няма нужда от клетви.  Hug

Присъединявам се към пожеланието ти да са живи и здрави децата и добрите им учители!

И да помним тези, които са имали огромна и основна роля в израстването им като състезатели, макар вече да не са между нас!

Страхотно изпращане на 2013 г. - надявам се утре да видим и репортаж от посрещането!

Много здраве и успехи на всички семегейци през новата 2014!

# 14
  • Мнения: 939
Поздравления за блестящото представяне на децата и спомен за страхотната Краси Петрова!

Същото си го мислех и аз днес. Краси Петрова щеше да е горда с учениците си. Мислех си, че постиженията на деветокласниците на СМГ на есенния мат.турнир (дни след шока от загубата на учителката си) и сега в Индонезия  са нещо като илюстрация на "Посвещение" на Ханчев - има хора, които се раздават и ги има и след тях.

Sorry за сълзливия пост  Hug

Чакаме да видим усмивките на децата и учителите им при посрещането им на летището.

Допълнение:
Казват, че математиците не можели да пишат... Само казват  Wink. Вижте защо:

http://www.moew.government.bg/?show=news&nid=2343

Първото и третото място в национален литературен конкурс са спечелени от състезателите по математика на СМГ


Последна редакция: пн, 30 дек 2013, 19:34 от Obsolete

Общи условия

Активация на акаунт