Униформите в детските градини и училищата

  • 3 476
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Бихте ли искали децата ви да ходят с мантички на детска градина, и с униформи в училище? Нямали да е по добре от финансова гледна точка, защото не всеки може да се мери с богаташките деца.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз бих искала, тъй като го намирам за по-лесно, по-спретнато и донякъде (когато става дума за училище) въпрос на чест, не знам как да го обясня по-добре...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Не и поради тази причина. Демонстрациите на благосъстояние изобщо няма да намалеят с  въвеждането на униформите, а е въпрос на възпитание да не насадиш в детето си такъв комплекс. Пък и не мисля, че ще е по-евтино - напротив - сега децата си ходят на градина и училище с дрехите, които си носят по принцип, а униформите ще са допълнителен разход.
  Освен това виждам много неудобства в униформите - със сигурност няма да са приемливи за всички - едно заради вида и качеството им, второ, че за различните сезони трябва да има разлчни комплекти, не всичко ще е удачно за всяко дете - елементарен пример - оставам с впечатлението, че полите са задължителни за момичета, а според мен те далеч не са най-подходящата дреха.
  Друг е въпроса за униформа или отличителен знак, който да е символ на престиж и принадлежност - но това се гради дълго и трудно.
 
  P.S. темата май не е точно за този форум Confused

# 3
  • Мнения: 166
Да извинявам се ,че сбърках форума децата ме разсеиват .В нашата група има доста богаташчета и моите като ги взема ме питат" мамо кога ште ми купиш нови дрехи ".Като гледат другите ,че всеки ден са с нови дрехи и моите се дразнят, но това не е хубаво.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: elpetrova
Да извинявам се ,че сбърках форума децата ме разсеиват .В нашата група има доста богаташчета и моите като ги взема ме питат" мамо кога ште ми купиш нови дрехи ".Като гледат другите ,че всеки ден са с нови дрехи и моите се дразнят, но това не е хубаво.


Не бе, няма за какво да се извиняваш - всъщност въпросът е интересен и си мисля, че в Бъдещето на нашите деца или Клюкарника даже ще се съберат повече мнения Wink

Хм - не знам , все си мисля, че на тази възраст колко са им нови дрехите трябва да им е най-малкия проблем. Ако носят униформи нещо друго ще изникне, което другите да имат в повече.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз съм ЗА и на двете места.
И с радост наскоро разбрах, че в Руското училище малките са с униформи.

# 6
  • Мнения: 1 975
Abe to ako ne e za drehite - te togava za neshto drugo shte pochnat da se durpat i zaqgdat..............  Neutral Face  .... na decata ne e lesno da se ugodi  Sad

# 7
  • Мнения: 2 006
Аз също съм за ,първо,4е е по спретнато и второ до някъде разликите в класите няма да са толкова о4ебийни,е вярно,4е има и други неща,но все пак е нещо.Много им е тежко на малките души4ки,когато не могат да имат вси4ко,вярно е също,4е е и въпрос на възпитание,но пък децата ни не могат да останат безу4астни колкото и да са възпитавани,4е материалните неща нямат зна4ение Confused

# 8
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Flash*
Аз съм ЗА и на двете места.
И с радост наскоро разбрах, че в Руското училище малките са с униформи.

Сериозно Grinning племенницата ми ще я записват там догодина първи клас. Какво ти е мнението за това училище Confused:

# 9
  • Мнения: 3 927
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Flash*
Аз съм ЗА и на двете места.
И с радост наскоро разбрах, че в Руското училище малките са с униформи.

Сериозно Grinning племенницата ми ще я записват там догодина първи клас. Какво ти е мнението за това училище Confused:


хи-хи, ще я запишат, ама ако първо изкара изпита, т.е. теста за първи клас!!!
тази година битката е била жестока: доколкото помня 4-5 момичета за 1 място!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Когато става дума за гимназията - да и то ако униформата е само за съответното училище, а не за всички такива. Т.е. в известна степен тя трябва да бъде белег за ниво и престиж. Но за детката градина и началното училище никак не ми допада идеята.

# 11
  • Мнения: 133
Май Руското училище лежи на стара слава.
Доколкото съм запозната от моя приятелка учителка има два класа които наистина са с конкурс, но има и "спонсорски" класове, къдито по цял час не могат да осмирят малките "зверчета" и на практика  учебен процес е много затруднен. Ние имаме още много време до училище, но и аз вече се замислям. Освен това някои деца много трудно изживават факта, че примерно не са приети.

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: elpetrova
Бихте ли искали децата ви да ходят със мантички на детска градина, и със униформи в училище?

DA!

# 13
  • Мнения: 2 693
Цитат на: elpetrova
Бихте ли искали децата ви да ходят със мантички на детска градина, и със униформи в училище?


ДА, разбира се!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Flash*
Аз съм ЗА и на двете места.
И с радост наскоро разбрах, че в Руското училище малките са с униформи.

Сериозно Grinning племенницата ми ще я записват там догодина първи клас. Какво ти е мнението за това училище Confused:


Все още е едно от най-добрите училища според мен...всъщност за 1-4 клас си е най-доброто! Дано племенничката ти успее да се класира!
Дъщеричката на моя приятелка е първокласничка там и от нея разбрах, че са им раздали униформи. Не съм ги виждала, но със сигурност нямат нищо общо с грозните сини престилки, с които ходехме ние едно време.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Dezy
Май Руското училище лежи на стара слава.
Доколкото съм запозната от моя приятелка учителка има два класа които наистина са с конкурс, но има и "спонсорски" класове, къдито по цял час не могат да осмирят малките "зверчета" и на практика  учебен процес е много затруднен. Ние имаме още много време до училище, но и аз вече се замислям. Освен това някои деца много трудно изживават факта, че примерно не са приети.


Цели класове едва ли са 'спонсорски'. Ще попитам, това е интересно...Едно-две деца със сигурност има, ама то навсякъде ги има...в гимназиите с прием след 7-ми клас със сигурност!

А несправянето с децата на учителките не зависи от финансовото състояние на родителите.

# 16
  • Мнения: 133
Униформите им са бели ризи и розови вратовръзки. За студените дни можеби имат и сака или половери. Не изглеждат зле.
В някои случаи  дадена градина или училище се смята за елитно, а в действителност това не е така. Когато избирах ясла за детето сред приятелките ми се ширеше едно мнение а от човек който прави проверки на съответните ясли разбрах че това не е така. Не мога да приема например че в детска градина за която всички се натискат децата ползват една стая за дневна и спалня и спят на походни легла. В  друга например са приели толкова много деца че някои спят по две на легло или молят родителите които живеят най близо да си ги прибират на обяд ако ситуацията не им изнася.
За училищата не съм сигурна.

# 17
  • Мнения: 687
Има и една друга важна подробност относно униформите - начина на избиране на фирмата, която ги шие и контрола на качеството. Миналата година в бургаската Руска езикова гимназия стана голям скандал точно по този възпрос. Директорката си прибра солидна комисионна, избра фирма с абсолютно нагласен конкурс и резултатът е ясен - срещу 100 лв. получавате униформа, която реално струва не повече от 20 - 30 лв. И моделът и качеството са ужасни, абе не бих облякла такова нещо, камо ли детето ми. И след многото жалвания, съдебни дела, какво? Тази година пак униформи, пак същата фирма, пак същата директорка... нямам думи.
Така че трябва много да се внимава с реализирането на идеята.
Иначе и аз съм ЗА.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 857
az sam ZA ot mnogo otdavna i za dvete mesta

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Твърдо ДА - по много причини.
Но дали вече не е късно за въвеждането им. След 10-ти беше направен един безуспешен опит. Сега сигурно ще е още по-трудна. При малките /където не е чак толкова належащо/ може и да мине, но я да видя кой е тоя дето ще надене униформа на един съвременен "дънгалак"  или на една "кака" от 10-ти клас.

# 20
  • Мнения: 2 655
Аз лично съм за униформите.
Ние ходихме с униформи до четвърти курс. Беше строго и задължително. Имаше лятна и зимна униформа.
Спестяват се доста средства на родителите.
Не мога да възприема доводи от рода, че децата се обезличават. Това е безумно.

# 21
  • Мнения: 148
И аз подкрепям въвеждането на униформи.
Това май трябваше да е анкета?.......

# 22
И аз съм ЗА униформите.
Тук слава богу ходят с такива - с изключение на детските градини, но и за там бих била щастлива ако има Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Да, бих искала.

# 24
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Flash*
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Flash*
Аз съм ЗА и на двете места.
И с радост наскоро разбрах, че в Руското училище малките са с униформи.

Сериозно Grinning племенницата ми ще я записват там догодина първи клас. Какво ти е мнението за това училище Confused:


Все още е едно от най-добрите училища според мен...всъщност за 1-4 клас си е най-доброто! Дано племенничката ти успее да се класира!

Водят я всяка събота на подготвителни занятия, надявам се да успее Grinning  

# 25
  • Мнения: 3 479
И аз съм ЗА. В нашето училище /134 в София/ дори миналата година имаше анкета между родителите за това. Аз много приветствам идеята, обаче моят син а и повечето деца май от нашия клас бяха много против. Дори Пепи си позволи да ми повиши тон и едва не се разплака, направо се отчая. Анкетата беше от две части - за мнението на родителите и децата по отделно. Още няма конкретно решение по въпроса, та ще видим. Надявам се, ако се одобри това да не бъде опропастена идеята. Много е важна и реализацията на едно такова начинание, за да могат и децата да разберат за какво става дума. Директорката ни е свястна, пък ще видим.

# 26
  • Мнения: 1 363
аз пък мисля, че това е фашизъм.
сещам се като малък какъв проблем ми беше да нося противния панталон.. и как ме сърбяха краката от него.. и ме завдоха на шивач - който ми уши панталон от кадифе, с който се чувствах перфектно.. но дуркарката каза "НЕ МОЖЕ"... Само че не си даваха сметка, че съм алергичен към онази шибана материя.. И накаря реших проблема генерално.. Тогава "дънки" нямаше (още по-малко черни дънки) - но аз имах едни - и помолих майка ми да купи боя и да ги боядиса черни.. Така си карах с такива "панталони".. и никой не подозираше - макарче един път ме "хванаха" заради задните джобове Wink ама кво да се прави..

да не говоря, че искаха да ме изпращат в ТВУ - защото бях написал на пионерската си връзка SLAYER - леле.. какъв скандал.. отървах се "само" с намалено поведение и изхвърляне от училище...
Мисля, че е добре, обаче всяко училище да си има емблема - както и цветове - някакви норми - например черно или тъмносиво яке, син пуловер/тениска и сив панталон/дънки..
и да бъдат забранени маратонките като обувки за ходене на училище.. че там децата най-много се дразнят..
единия имал найк, другия адидас.. а третия карал с китайски кецове - защото родителите немогад да отделят 100 лева за евтин модел на найк.. (примерно)
и така всички училища да се различават.. естествено в по-големите градове има прекалено много учебни заведения - ще се препоркиват - но с "нашивката" - която има името и герба на училището - въпроса се решава Wink
Дори съм гледал по телевизията разни Хамерикански училища имат якенца тип Бомбър в различни цветове и на гърба и отпред имат бродирано името и герба на училището.. това е гот.. мисля..
...но...  за униформа.. че.. децата ни да не са в казарма... мама му стара..

# 27
  • Мнения: 444
Тук при нас униформите са задължителни и за всяко училище са различни.Децата тръгват от три годишна възраст на училище,макар че първите три години са като в детска градина.За мен е положението е много удобно,понеже така всички ходят заедно в едно училище и купувам еднакви униформи.Освен това децата се цапат непрекъснато и по този начин поне запазват ежедневните си дрехи.

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ох...хайде сега, ама честно...на вас готино ли ви беше с престилките в училище едно време???
на мен не.
С престилки или без...винаги се е знаело кой колко пари има...не това е предназначението на униформата. А за да си изградят авторитет училищата, трябва да започнат от учитлите и програмите...материалната база....постиженията на учениците...

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Категорично съм против. Носила съм както и голяма част от пишещите тук униформа и хич не ми беше приятно. Освен това изобщо не смятам, че ако децата са с униформа няма да личат материалните различия. Тези деца ходят с обувки, телефони, часовници, химикалки и куп подобни, по-големите с бижута....абсолютно винаги ще се забелязва разликата.
 Хич не ми допада идеята някой да ми казва как ще ходи детето на училище - ако учебното заведение е частно - О.К., ама ако говорим за държавно - айде Нема нужда!

# 30
  • Мнения: 5 500
Цитат на: idaraiza
Тук при нас униформите са задължителни и за всяко училище са различни.Децата тръгват от три годишна възраст на училище,макар че първите три години са като в детска градина.За мен е положението е много удобно,понеже така всички ходят заедно в едно училище и купувам еднакви униформи.Освен това децата се цапат непрекъснато и по този начин поне запазват ежедневните си дрехи.

У вас не е като у нас Sign Exclamation

# 31
  • Мнения: 5 500
Чесно да ви кажа и на мен не ми харесваше да ходя с престилка на училище. Нито с бяла риза, черна пола и червена връзка. Всички извадени от един калъп. Връзката си я носех в чантата, пред входа на у-щето си я вързвах, в стаята я махах. Е, постигнаха ли целта си тогава, не.
Ако учебното заведение е престижно и с традиции и униформата допринася за това, тогава за всеки ученик ще е чест да носи униформа. Говоря за английските у-ща, колежи и т. н., например.
А, тук се чудят как да съберат пари за ремонт на у-щата, имат дървени ваканции, вие ми говорите за униформи Confused Тъпо.

# 32
  • Мнения: 3 200
Аз много мразех униформата си, против съм  Close

# 33
  • Мнения: 645
и аз съм против.
системата в бг училище до никъде сменят я всяка година едва ли униформите са и проблема.
пък и дори с униформа има ли материални различия винаги ще си личат.
мина времето на равенство, братство свобода.

# 34
  • Мнения: 5 877
Ами аз съм носила престилчици и не ми е правило впечатление. До десетата ми година ми беше все едно какво съм облякла, стига да не боцка. Други неща ми бяха интересни. Не помня да съм завиждала на друго дете за притежания, като изключим една Теодора с голяяяяям комплект флумастери. Седеше точно пред мен, нейната сметка. Теодорче, ако го четеш това сега, не си го връзвай на сърце!

Майка ми казва, че и било мъчно да ме гледа в униформа - нейното уникално дете, сложено под шаблон! Може би и аз така ще се чувствам, като сложи Ането престилчица. А може би не, ще видим. Но че няма да мога да насмогна на всички на финансовото темпо, е сигурно.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 493
ами ако униформите са готини и уникални за всяко училище - ДА. Не на престилчиците...

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Да, искам

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Yanche
ами ако униформите са готини и уникални за всяко училище - ДА. Не на престилчиците...


ее...готини...неможе да са готини за всички....всеки има различно разбиране за готин, винаги ще има недоволни.

Униформата .... тя е и един вид традиция...при нас такова нещо няма. Софи Маринова в учебника ми сложили, всяка година все по-идиотски учебници съчиняват.....не е проблема в униформите.

Искам добри учебници и добри учители за децата си...това е. Дреме ми как ще са облечени те и съучениците им. Не ми пука, ако ще на Рокфелер децата да са в техния клас. Ясно е, че винаги ще има по-бедни и по-богати...важно е и децата да разберат това и да не мерят хората около себе си с това колко пари имат....

# 38
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Reza
Цитат на: Yanche
ами ако униформите са готини и уникални за всяко училище - ДА. Не на престилчиците...


ее...готини...неможе да са готини за всички....всеки има различно разбиране за готин, винаги ще има недоволни.

Униформата .... тя е и един вид традиция...при нас такова нещо няма. Софи Маринова в учебника ми сложили, всяка година все по-идиотски учебници съчиняват.....не е проблема в униформите.

Искам добри учебници и добри учители за децата си...това е. Дреме ми как ще са облечени те и съучениците им. Не ми пука, ако ще на Рокфелер децата да са в техния клас. Ясно е, че винаги ще има по-бедни и по-богати...важно е и децата да разберат това и да не мерят хората около себе си с това колко пари имат....
 202uu

# 39
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Reza
Софи Маринова в учебника ми сложили, всяка година все по-идиотски учебници съчиняват.....не е проблема в униформите.


Лелееее, вярно?!?! Софи Маринова? Кой учебник и за кой клас? Ужас! Не могат ли да се избират учебниците?

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ми, вярно е...пишеше в една тема...забравих кой учеблик..май за трети клас....
УЖААААС!

# 41
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Yanche
ами ако униформите са готини и уникални за всяко училище - ДА. Не на престилчиците...


Аз бях в училище със специално изработени зимни и летни униформи, и ги ненавиждах  Close .

# 42
  • Мнения: 166
Цитат на: BeaZtiE
аз пък мисля, че това е фашизъм.
сещам се като малък какъв проблем ми беше да нося противния панталон.. и как ме сърбяха краката от него.. и ме завдоха на шивач - който ми уши панталон от кадифе, с който се чувствах перфектно.. но дуркарката каза "НЕ МОЖЕ"... Само че не си даваха сметка, че съм алергичен към онази шибана материя.. И накаря реших проблема генерално.. Тогава "дънки" нямаше (още по-малко черни дънки) - но аз имах едни - и помолих майка ми да купи боя и да ги боядиса черни.. Така си карах с такива "панталони".. и никой не подозираше - макарче един път ме "хванаха" заради задните джобове Wink ама кво да се прави..

да не говоря, че искаха да ме изпращат в ТВУ - защото бях написал на пионерската си връзка SLAYER - леле.. какъв скандал.. отървах се "само" с намалено поведение и изхвърляне от училище...
Мисля, че е добре, обаче всяко училище да си има емблема - както и цветове - някакви норми - например черно или тъмносиво яке, син пуловер/тениска и сив панталон/дънки..
и да бъдат забранени маратонките като обувки за ходене на училище.. че там децата най-много се дразнят..
единия имал найк, другия адидас.. а третия карал с китайски кецове - защото родителите немогад да отделят 100 лева за евтин модел на найк.. (примерно)
и така всички училища да се различават.. естествено в по-големите градове има прекалено много учебни заведения - ще се препоркиват - но с "нашивката" - която има името и герба на училището - въпроса се решава Wink
Дори съм гледал по телевизията разни Хамерикански училища имат якенца тип Бомбър в различни цветове и на гърба и отпред имат бродирано името и герба на училището.. това е гот.. мисля..
...но...  за униформа.. че.. децата ни да не са в казарма... мама му стара..

Аз не искам фашистки / предишните /униформи, просто да са на всички еднакви, защото  макар на 2г и 8 месеца моите близначета като се върнат от градина и започват да реват и да искат нови дрехи, щото другите деца всеки ден са със нови дрехи.Но ние не можем всеки ден да ги пращаме с нови дрехи.

# 43
  • Мнения: 166
Цитат на: Reza
Цитат на: Yanche
ами ако униформите са готини и уникални за всяко училище - ДА. Не на престилчиците...


ее...готини...неможе да са готини за всички....всеки има различно разбиране за готин, винаги ще има недоволни.

Униформата .... тя е и един вид традиция...при нас такова нещо няма. Софи Маринова в учебника ми сложили, всяка година все по-идиотски учебници съчиняват.....не е проблема в униформите.

Искам добри учебници и добри учители за децата си...това е. Дреме ми как ще са облечени те и съучениците им. Не ми пука, ако ще на Рокфелер децата да са в техния клас. Ясно е, че винаги ще има по-бедни и по-богати...важно е и децата да разберат това и да не мерят хората около себе си с това колко пари имат....
И на мен не ми дреме,но  неможе дете във втори клас да се гримирва и да ходи с няк,ви си кувенски дрехи и обувки и т.н.

# 44
  • Мнения: 1 399
Цитат на: elpetrova
Аз не искам фашистки / предишните /униформи, просто да са на всички еднакви, защото  макар на 2г и 8 месеца моите близначета като се върнат от градина и започват да реват и да искат нови дрехи, щото другите деца всеки ден са със нови дрехи.Но ние не можем всеки ден да ги пращаме с нови дрехи.
Дори и с униформи,материалните различия си остават налице.Кой имал маркови маратонки,кой раница.На мен това ми купиха,на мен онова...Ами ще отиде на рожден ден-пак с униформата ли ще е.На Пепи му направили рожденния ден в еди кое си заведение и имал клоун,а аз не...примери безброй.Децата междудругото постоянно нещо си искат,дори и да са задоволени.Ама трябва да се разбере,че не може всичко да има-по много причини.
 Аз съм за униформите като знак за принадлежност към дадено училище,нещо като престиж за училището.И от практична гледна точка

Последна редакция: нд, 04 дек 2005, 09:59 от stella

# 45
  • Мнения: 1 399
Цитат на: elpetrova
...неможе дете във втори клас да се гримирва и да ходи с няк,ви си кувенски дрехи и обувки и т.н.
Наистина не може,но е въпрос на вкус и възпитание.Аз никога не бих облякла дъщеря си по този начин дори и не в училище.А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?

# 46
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: stella
А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?


Simple Smile Абсолютно!

# 47
  • Мнения: 8 769
Цитат на: stella
.А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?

Eдни строги училищни правила и РЕСПЕКТ на ученици и родители към институцията училище, например (каквито за момента тотално липсват).

# 48
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Туфи
Цитат на: stella
.А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?

Eдни строги училищни правила и РЕСПЕКТ на ученици и родители към институцията училище, например (каквито за момента тотално липсват).

  202uu  Е,с това съм абсолютно съгласна.Тя наш'та криворазбрана демокрация...

# 49
Maj wsichki sa sabrawili kolko beshe ushasno da nosim uniformi? Ako ima takiva w elitni gimnasii, koito da se oblichat sa prasnizi - da, no wseki den? Kak dezata ste si susdadat individualen stil? Struwa mi se islishno. Disziplinata ne e swursana s wunshnija wid- intelekta sushto.

# 50
  • Мнения: 1 383
Едно време носехме униформи в детската градина и в гимназията. От 1 до 7 клас нямаше униформи и пак сме се обличали прилично. И без униформи може да се следи за скромния и приличен вид на учениците. Аз съм против униформите защото:
1. Не мисля, че ще излиза по-евтино на родителите да купуват отделни дрехи за училище и за навън. Никое дете няма да излезе на разходка или кафе или дискотека с униформа.
2. Не ми е ясно как ще се перат униформите. Не може цяла седмица да се ходи с едни и същи дрехи, все пак става дума за деца, които се цапат.
3. Най-важното е, че децата прекарват половината си ден в училище и не е без значение как се чувстват. Нали в тази възраст се изгражда индивидуалността, възприятията са изострени. Не е без значение какво виждат около себе си - разнообразие или еднаквост.
4. Те се сблъскват с материалните различия постоянно. Това че ние живеехме в ненормално общество не значи че трябва да налагаме този модел и на тях.
5. Споменатите вече проблеми с цената и качеството.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
ДА!!!!
Смятам, че е хубаво да имат униформи, дори само от гледна точка, че те са един вид "работно облекло" Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 660
Дрехите и парите  не правят хората- на това трябва да научим децата си. А от униформите имам само неприятни спомени-нека всеки е свободен сам да избира.

# 53
  • Мнения: 10 758
Аз съм ЗА униформите. Навремето бяхме така и в детската градина и в училище.
 В детската - обличаш го детето с униформа, а не да се почне с една претенция, не тази блуза, а онази;Искам тази полаааааа и т.н. Не переш толкова често, а и не се страхуваш дали детето ще си е скъсало новия панталон.
 В училище - същото като в детската. Сутрин изобщо не го мислех, к`во да облека. Слагах престилката и на училище.

# 54
  • София
  • Мнения: 660
Това едно време не ми харесваше изобщо. Защо нашите деца да не избират свободно и сами да решат. Те са личности все пак- на това също трябва да ги учим-неповторими и различни,защо трябва да ги приравняваме по някакви критерии? Аз съм абсолютно против униформите.

# 55
  • София
  • Мнения: 39 759
едно време и на мен хич не ми харесваше
но сега пък не ми харесва, че когато в градината имат рисуване моята мила щерка се връща цялата нарисувана по гърба с фулмастери и моливи. Писна ми вече да й пера блузите, а те децата са си деца, драскат се, понякога сама, понякога с помощта на другите деца. Търсих по магазините детски престилки, ама ме гледат с ей такива  #Shocked, такова нещо не продавали. Аз трябва да се разтърся, най-вероятно мама е скътала някъде мойта от градината Simple Smile

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Оня ден сънена спретвах дрехите на детето за училище и точно това си мислех. Добре, че имат униформи, защото каквато съм поспалива как ще мисля какво да облича детето. Въпреки униформите различията си остават. Едни деца идват мърляви, смачкани и мръсни на училище. Кой знае от кога не са им били прани дрешките и не са им били купувани нови. Цената е като на другите дрехи, така че от икономическа гледна точка пак е същото. Дрехите са много удобни, не мога да се оплача. За държавните училища доста си приличат и могат да се купуват от обикновените магазини. Само леки разлики в съчетанието на цветовете имат и съответно емблемата на училището. Частните училища са с уникални униформи и май само от училището могат да се закупят. Украшения и телефони са забранени. Ако имаш такива ги оставяш в офиса и след училище минаваш да си ги прибереш.
Не знам как са постигнали тази дисциплина, но е доста впечатляващо. Особенно сутрин като видиш по-големите деца как се редят пред офиса, за да си оставят скъпоценностите Wink В никакъв случай не мога да кажа, че тинейджърите тук не са толкова диви колкото и българските.

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: AnMary_
Търсих по магазините детски престилки, ама ме гледат с ей такива  #Shocked, такова нещо не продавали.

АнМари, във ВисВиталис в Пловдив продават престилки (един размер за всички - явно за по-малките ще е по-дълга, за по-големите - по-къса). Плюшени, за 2,30. Виждала съм бели, ама сигурно има и други. Та ако имаш роднини или приятели тук, да скокнат и да ти вземат няколко.

# 58
  • София
  • Мнения: 39 759
Цитат на: boo
Та ако имаш роднини или приятели тук, да скокнат и да ти вземат няколко.

нямам, може аз на теб парички, ти на мен престилка Simple Smile

# 59
  • Мнения: X
Абсолютно съм ЗА! И аз си мразех униформата една време, но ако направят хубави и удобни, различни за всяко училище и всеки сезон би било добре - за мен, че няма  да пера и гладя сто чифта дрехи и да се чудя всеки ден с какво да я пратя, дали и тя ще се харесва, а за нея, че няма да се сравнява непрекъснато с другите деца кой е с по-модерни и по-нови дрехи и кай ги сменя по два пъти на ден, а когато почне да се заглежда по момчета някой ден, първо ще оценява държанието и характера им, а не това, че са разбираш ли облечени по последен писък на модата.

Общи условия

Активация на акаунт