Униформите в детските градини и училищата

  • 3 478
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 399
Цитат на: elpetrova
...неможе дете във втори клас да се гримирва и да ходи с няк,ви си кувенски дрехи и обувки и т.н.
Наистина не може,но е въпрос на вкус и възпитание.Аз никога не бих облякла дъщеря си по този начин дори и не в училище.А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?

# 46
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: stella
А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?


Simple Smile Абсолютно!

# 47
  • Мнения: 8 769
Цитат на: stella
.А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?

Eдни строги училищни правила и РЕСПЕКТ на ученици и родители към институцията училище, например (каквито за момента тотално липсват).

# 48
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Туфи
Цитат на: stella
.А какво му пречи на някой да се гримира и да се държи като курва дори и с униформа?

Eдни строги училищни правила и РЕСПЕКТ на ученици и родители към институцията училище, например (каквито за момента тотално липсват).

  202uu  Е,с това съм абсолютно съгласна.Тя наш'та криворазбрана демокрация...

# 49
Maj wsichki sa sabrawili kolko beshe ushasno da nosim uniformi? Ako ima takiva w elitni gimnasii, koito da se oblichat sa prasnizi - da, no wseki den? Kak dezata ste si susdadat individualen stil? Struwa mi se islishno. Disziplinata ne e swursana s wunshnija wid- intelekta sushto.

# 50
  • Мнения: 1 383
Едно време носехме униформи в детската градина и в гимназията. От 1 до 7 клас нямаше униформи и пак сме се обличали прилично. И без униформи може да се следи за скромния и приличен вид на учениците. Аз съм против униформите защото:
1. Не мисля, че ще излиза по-евтино на родителите да купуват отделни дрехи за училище и за навън. Никое дете няма да излезе на разходка или кафе или дискотека с униформа.
2. Не ми е ясно как ще се перат униформите. Не може цяла седмица да се ходи с едни и същи дрехи, все пак става дума за деца, които се цапат.
3. Най-важното е, че децата прекарват половината си ден в училище и не е без значение как се чувстват. Нали в тази възраст се изгражда индивидуалността, възприятията са изострени. Не е без значение какво виждат около себе си - разнообразие или еднаквост.
4. Те се сблъскват с материалните различия постоянно. Това че ние живеехме в ненормално общество не значи че трябва да налагаме този модел и на тях.
5. Споменатите вече проблеми с цената и качеството.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
ДА!!!!
Смятам, че е хубаво да имат униформи, дори само от гледна точка, че те са един вид "работно облекло" Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 660
Дрехите и парите  не правят хората- на това трябва да научим децата си. А от униформите имам само неприятни спомени-нека всеки е свободен сам да избира.

# 53
  • Мнения: 10 758
Аз съм ЗА униформите. Навремето бяхме така и в детската градина и в училище.
 В детската - обличаш го детето с униформа, а не да се почне с една претенция, не тази блуза, а онази;Искам тази полаааааа и т.н. Не переш толкова често, а и не се страхуваш дали детето ще си е скъсало новия панталон.
 В училище - същото като в детската. Сутрин изобщо не го мислех, к`во да облека. Слагах престилката и на училище.

# 54
  • София
  • Мнения: 660
Това едно време не ми харесваше изобщо. Защо нашите деца да не избират свободно и сами да решат. Те са личности все пак- на това също трябва да ги учим-неповторими и различни,защо трябва да ги приравняваме по някакви критерии? Аз съм абсолютно против униформите.

# 55
  • София
  • Мнения: 39 761
едно време и на мен хич не ми харесваше
но сега пък не ми харесва, че когато в градината имат рисуване моята мила щерка се връща цялата нарисувана по гърба с фулмастери и моливи. Писна ми вече да й пера блузите, а те децата са си деца, драскат се, понякога сама, понякога с помощта на другите деца. Търсих по магазините детски престилки, ама ме гледат с ей такива  #Shocked, такова нещо не продавали. Аз трябва да се разтърся, най-вероятно мама е скътала някъде мойта от градината Simple Smile

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Оня ден сънена спретвах дрехите на детето за училище и точно това си мислех. Добре, че имат униформи, защото каквато съм поспалива как ще мисля какво да облича детето. Въпреки униформите различията си остават. Едни деца идват мърляви, смачкани и мръсни на училище. Кой знае от кога не са им били прани дрешките и не са им били купувани нови. Цената е като на другите дрехи, така че от икономическа гледна точка пак е същото. Дрехите са много удобни, не мога да се оплача. За държавните училища доста си приличат и могат да се купуват от обикновените магазини. Само леки разлики в съчетанието на цветовете имат и съответно емблемата на училището. Частните училища са с уникални униформи и май само от училището могат да се закупят. Украшения и телефони са забранени. Ако имаш такива ги оставяш в офиса и след училище минаваш да си ги прибереш.
Не знам как са постигнали тази дисциплина, но е доста впечатляващо. Особенно сутрин като видиш по-големите деца как се редят пред офиса, за да си оставят скъпоценностите Wink В никакъв случай не мога да кажа, че тинейджърите тук не са толкова диви колкото и българските.

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: AnMary_
Търсих по магазините детски престилки, ама ме гледат с ей такива  #Shocked, такова нещо не продавали.

АнМари, във ВисВиталис в Пловдив продават престилки (един размер за всички - явно за по-малките ще е по-дълга, за по-големите - по-къса). Плюшени, за 2,30. Виждала съм бели, ама сигурно има и други. Та ако имаш роднини или приятели тук, да скокнат и да ти вземат няколко.

# 58
  • София
  • Мнения: 39 761
Цитат на: boo
Та ако имаш роднини или приятели тук, да скокнат и да ти вземат няколко.

нямам, може аз на теб парички, ти на мен престилка Simple Smile

# 59
  • Мнения: X
Абсолютно съм ЗА! И аз си мразех униформата една време, но ако направят хубави и удобни, различни за всяко училище и всеки сезон би било добре - за мен, че няма  да пера и гладя сто чифта дрехи и да се чудя всеки ден с какво да я пратя, дали и тя ще се харесва, а за нея, че няма да се сравнява непрекъснато с другите деца кой е с по-модерни и по-нови дрехи и кай ги сменя по два пъти на ден, а когато почне да се заглежда по момчета някой ден, първо ще оценява държанието и характера им, а не това, че са разбираш ли облечени по последен писък на модата.

Общи условия

Активация на акаунт