Женско име с хубаво значение

  • 38 862
  • 138
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 761
Катерина е прекрасно име. А галеното Катя-също. Що пък трябва да е  Кати?! Все да оригиналничим. И Алекс произнасяно  и за момче,  и за момиче, никак не ми допада. Като отрязано стои, недоизказано някак.

 Само да допълня, че това са мои лични усещания, не искам да натоваря някого.  Peace
При обръщение към Катерина бих използвала "Кате", а за Александър - Сашо повече ми харесва от Алекс.

# 106
  • Мнения: 794
Всъщност правилното е Евелина, тъй като идва от Ева. Ивелина е побългареното. Grinning

В такъв случай се извинявам за коментара си. Просто Ивелина ми звучи по- естествено, може би, защото както казваш е побългарено пък и познавам няколко, а Евелина за първи път чувам.
А пък Вероника, ама изобщо не ми харесва, звучи ми прекалено претенциозно, а и като за галено не ми допада. Имам две познати Вероники, на едната и викат Ника, на другата Рони ... звучат ми като имена на кученца.
Искам още да добавя, ако това разбира се е важен критерий /за мен си е от значение/, че Катерина е по- интернационално име и както вече писах, не се знае къде ще го отвее вятъра момичето след години като порасне, докъто Евелина ... не знам ... може пък и в др страни да се ползва и да греша  Peace
Надявам се никой да не се обиди, все пак тук всеки изказва мнение.

annamaria81 ти сега, ако не се лъжа си в 6тия месец, имаш още време да премислиш и да отсееш най- доброто и най- подходящото име за твоето бебче   bouquet

# 107
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Леле, добре, че сте вие  Joy Чак сега разбрах значението на името на голямата - чистота  Embarassed (кръстена е на свекито). Голяма съм шматка ... Малката е - мир (на майка ми кръстена), но това го знаех Simple Smile И двете имена започват със съответните букви, но без да са изцяло имената ... А дребната - ще видим като се роди  Wink
Моите критерии за име бяха и са - да ми харесва и да е с буква на уважавана от мен жена - за момиче, де ... Глупави за някой критерии, но те са си мой Simple Smile

Извинете за отклонението  Embarassed

Пристрастно гласувах за Катерина  Wink

Последна редакция: чт, 02 яну 2014, 18:33 от Почти безобидн@

# 108
  • Мнения: 8 919
В някакъв испански филм бях чула Веро като съкратено от Вероника и ми хареса. У нас не се сещам за някаква наложена кратка форма, макар в някакъв период съм имала Вероника в обкръжението си.

Иначе по нашия край и Ивилина казват. Laughing А за мен това е типично соц име, измислено в чест на баба Иванка или дядо Иван плюс модното тогава -лина.Но си е мое мнение това.

# 109
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ива-Ивалина-Ивелина. Имат връзка. И защо да е соц? Нали знаете значението на ива.
 
 http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0_%28%D0%B8%D0%BC%D0%B5%29

# 110
  • Мнения: 9 991
Beruška , Евелина не само се ползва в други страни ами има и марка козметика с това име .

# 111
  • Мнения: 8 919
Ива-Ивалина-Ивелина. Имат връзка. И защо да е соц? Нали знаете значението на ива.
 
Просто така го усещам. През онези години е станало модерно, нашумяло, много момиченца са кръстени така... Малки Ивелинки почти не се сещам. И затова го определям като соц, без да ангажирам никой с мнението си. Но съвсем не влагам лош смисъл в това определение, приятно е името.

# 112
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз те разбрах напълно, Блу. Но никак не ми е соц. Дори по-скоро  е съвременно име. Сега почти не се среща в тези разновидности. Сега ще  е  Ивон. Ей тези отрязаните накрая хич не ми допадат.

 Катрин, Никол, Ивет, Жаклин, сякаш някой е забравил да ги допише. Но и това ще отмине.

# 113
  • Мнения: 794
Аз те разбрах напълно, Блу. Но никак не ми е соц. Дори по-скоро  е съвременно име. Сега почти не се среща в тези разновидности. Сега ще  е  Ивон. Ей тези отрязаните накрая хич не ми допадат.

 Катрин, Никол, Ивет, Жаклин, сякаш някой е забравил да ги допише. Но и това ще отмине.

Аз съм на абсолютно същото мнение за отрязаните имена. Като чуя, че някой си е кръстил детето така и си казвам "Е, разбира се, как иначе да се казва едно момиченце"  Peace пък и като завършват на "а" им се придава допълнителна женственост на имената  Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 5 259
докъто Евелина ... не знам ... може пък и в др страни да се ползва и да греша  Peace
E, как да не е интернационално? Не си ли чувала името Evelyn?
Даже е доста популярно, както се вижда от графиката:
http://www.thinkbabynames.com/meaning/0/Evelyn

# 115
  • Мнения: 794
Е чувала съм да  Laughing ама Evelyn е по- скоро вариант, не е същото име, една буквичка, ама цяла  Peace
Иначе според графиката, която си посочила "Evelyn has 23 variant forms: Avelina, Aveline, Evaleen, Evalina, Evaline, Evalyn, Evalynn, Evelynne, Eveleen, Evelene, Evelin, Evelina, Eveline, Evelyne, Evelynn, Evelynne, Evie, Evilyn, Evlin, Evline, Evlyn, Evlynn and Ewelina" ... все посочени варианти, където Евелина не присъства, но както и да е, нямам намерения да споря за такива неща във форум пък точно  Wink Най- важното е на авторката да се хареса  Wink

# 116
  • Мнения: 4 569
Е чувала съм да  Laughing ама Evelyn е по- скоро вариант, не е същото име, една буквичка, ама цяла  Peace
Иначе според графиката, която си посочила "Evelyn has 23 variant forms: Avelina, Aveline, Evaleen, Evalina, Evaline, Evalyn, Evalynn, Evelynne, Eveleen, Evelene, Evelin, Evelina, Eveline, Evelyne, Evelynn, Evelynne, Evie, Evilyn, Evlin, Evline, Evlyn, Evlynn and Ewelina" ... все посочени варианти, където Евелина не присъства, но както и да е, нямам намерения да споря за такива неща във форум пък точно  Wink Най- важното е на авторката да се хареса  Wink
Гледай внимателно, има го!  Peace

# 117
  • Мнения: 794
Да, има го, извинявам се за грешката си  ooooh!
Който, се взира, намира  Wink
И все пак, нямах намерение да нападам някакво име или нещо подобно, пак казвам, на авторката да се хареса, това е най- важно, ние сме просто непознати, споделящи мнение и така ...  Peace

# 118
  • Мнения: 1 488
Beruška, със словак в Англия. Ситуацията е същата, българка и чужденец, живеят в трета д-ва. А и националностите почти еднакви  Party

Аз гласувах за Евелина. Познавам българка, а и в Полша е разпространено това име. Ако има такива в Англия то би се произнасяло Ивелин. Е-то се 4ете И. Ева се произнася Ива. Имат също Eve, което се произнася Ив. Катерина ми се струва остаряло, то не че другите не са де, и в същото време много модерно напоследък  Whistling. Но всеки си вкус.

# 119
  • Мнения: 5 259
Точно затова са посочили различни форми хората.
Емили и Емилия, Натали и Наталия, Софи и София, Мери и Мария, Изабел и Изабела и т.н. последната буква не го превръща в коренно различно име, просто в различна форма.
Така че Евелина ще е интернационална колкото си иска. Може би дори повече от Катерина, която ако се представя за Катрин, няма да има проблеми.

Преди година мислех име за племенницата си, която живее в чужбина и едно от предложенията ми беше Вероника, но за целта прегледах популярността на това име на местна почва и се оказа, че в англоезичните държави не е много популярно. Според мен е важно, ако се избира по критерий за интернационалност, да се взема под внимание и дали името в момента е актуално, а не само дали са го чували. Защото и във Франция са чували Никол, ама за тях си е една Пенка.

Общи условия

Активация на акаунт