ЗА или ПРОТИВ консумацията на месо?

  • 55 280
  • 1 882
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 991
Това е най-тъпият довод против месоядството. Нали с мозъка, който имам, мога да измисля начин да си хвана, което поискам животно! Защо пък да трябва да го гоня и разкъсвам. А хлябовете не си ли ги печете все пак или така - сурови ги ядете, разбира се, омесени с лично засято и ожънато жито, смляно на домашната мелница?

Тъпа и доводите си наричай себе си  Naughty без оръжия може да хванеш един голям ***  Joy Което поискаш животно разбира се и кит и слон , действай .  Wink

# 16
  • Мнения: 2 760
Все едно ми е, когато става въпрос кой с какво се храни и не се опитва да ми натрапва мнението си. Не смятам, че яденето на месо е вредно за човека и води до екологична катастрофа.
Разбира се, месото може и да е вредно при редица заболявания и тогава човек трябва да се съобразява, но ако говорим за здрави хора със запазена бъбречна функция, смятам, че е съвсем нормално да се хапва в умерени количества и не под формата на купешки колбаси.
Не одобрявам крайностите, каквито са веганството и високомазнинната диета. То бива, то може, ама вол за мезе не може.
+1 Peace
Всеки си има глава на раменете и сам взема решението дали да яде месо или не. Ям месо и за себе си знам, че организмът ми има нужда от него. Познавам вегетарианци и уважавам решението им да водят този начин на живот, но не позволявам да ми се натрапва вина. Peace

# 17
  • Мнения: 694
Начинът, по който животното се сдобива с храната си не е съществен признак за категоризация - има и "пасивни" хищници. Мисълта ми беше, че както хищниците, така и растителноядните имат определени анатомични и физиологични особености, които не са характерни за човека. Затова той, заедно с всички останали представители на разред Примати, попада в групата на всеядните.

п.п.: Размерът на плячката също не е определящ - лъвът също не може да хване кит, но това не пречи да бъде хищник.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да де, той и паякът със зъби и нокти си лови храната, нали.

# 19
  • Мнения: 694
И той е душица, и той зъбки носи. Party

# 20
  • Мнения: 9 991
Little Queen , свинята е с по близко ДКН до човека от примата  Flutter

# 21
  • Мнения: 1 793
Така е, и аз съм пасивен хищник - ако една пържола хвръкне към устата ми, ловко ще я уловя и ще я сдъвча. Peace


Пак пишем на някой вестник статиите, друго си е да се регистрираш, веднага да пуснеш тема и целта да е скандал.

# 22
  • Мнения: 14 654
Така е, и аз съм пасивен хищник - ако една пържола хвръкне към устата ми, ловко ще я уловя и ще я сдъвча. Peace

А аз съм само пасивен. И зарзавата си го взимам, вече обран от друг човек, който дори може да е напълнолетно негърче.

# 23
  • Мнения: 9 991

Пак пишем на някой вестник статиите, друго си е да се регистрираш, веднага да пуснеш тема и целта да е скандал.

Май май си е точно така като се замисля  newsm78 То и новия облик гледам темите като статии ги представят, все едно не ги пишат потребителите , а някой специално  Flutter Аз мирно приключвам дискусията. Много здраве на всички желая .  bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
За яденето на месо. За яденето на животниски продукти: месо, мляко, яйца, мед всичко.
За ползването на артикули от вълна, перушина, рога и т.н., вкл. кожа от животни отглеждани във ферми.
Против яденето на месо от дивеч, отстрелването на защитени животни, заради кожи, бивни, рога и други.
Като искаме да яден ще си дадем зор ние или други човеци да отгледаме това, което ще изядем, да се мъчим и потим, а после да го изядем.
Не ми се коментира, че лова за мен не е мъчене и потене, а просто някакви хора си правят кефа и убиват.
Против вегетарианците и веганите и то не против, защото не са на моето мнение, а защото се правят на месии да ни учат какво да ядем и, че хората били тревопасни и зеленчуко ядни. Ами не са тревопасни нито зеленчуко ядни. Нито на зайци, нито на коне, нито на крави и овце приличаме. Нито пък тъпия аргумент, че маймуните ядат плодове, а ние сме произлезли от тях:
1. Пълно е с маймуни, които не ядат само плодове, но и насекоми и месо;
2. Започнали сме да ставаме хора, за да сме по умели да хванем по-големи неща, които да изядем, а не за да се задоволяваме да пасем трева и гризем гнили ябълки.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 834
...
Пак пишем на някой вестник статиите, друго си е да се регистрираш, веднага да пуснеш тема и целта да е скандал.

О, да. Обаче се учудвам, че хората се връзват.

# 26
  • Мнения: 694
Little Queen , свинята е с по близко ДКН до човека от примата  Flutter

Зависи какво имаме предвид под "близко". Като цяло е трудно да се сравняват, защото всяко си има различни хромозоми и различни гени. Мишките също са много близо до нас. Но и приматите, и прасетата, и мишките са всеядни животни.

Негативна, затова е в кавички - защото е така, ама не баш. Те са пасивни от зоологическа гледна точка, а не от потребителска. Simple SmileНе видях някъде да се заяжда авторката, просто пита, а ние отговаряме. Макар че като гледам май скоро ще се изпокарат потребителите, а темата има потенциал. За протокола: не чета вестници и нямам навика да споделям научно недостоверна информация, особено в областта на науката, с която се занимавам.

# 27
  • София
  • Мнения: 28 834
Е кой е казал, че авторката се заяжда? Това, което аз казвам е следното: авторката разиграва театър и ни използва да ѝ напишем материала.

# 28
  • Мнения: 694
Това, ако е истина, е тъпо. И мързеливо. ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 793
Little Queen, аз не го писах това за пасивните хищници с лошо. Хубаво го беше написала. Просто ми хареса изразът ти и се опитах да пусна шега за разведряване на обстановката. Hug

Има теми винаги с потенциал за скандал - София/провинция, пушене, кучета, месо/веге, хигиена Grinning  - няма смисъл да се подскача под свирката на някакъв прясно регистриран, според мен. Нека никой не гладува, останалото са подробности.

Общи условия

Активация на акаунт