След "Любов и наказание" /Aşk ve Ceza/ с Нургюл Й. и Мурат Й. ~5 в 1~ Тема 155

  • 22 949
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 558
Здравейте прекрасни. Hug Hug Hug

Новини, красоти - благодаря ви! smile3525 newsm51

Успех на Мурат!  Praynig

Класация на най- гледаните турски сериали!

Нургюл участва в два проекта!   smile3501 smile3501

http://www.ratingkurdu.com/turk-televizyon-tarihine-gecen-20-diz … e/1-asmali-konak/

# 121
  • Мнения: 8 413
Здравейте сладурки Hug Hug Hug
Наде Hug,Алекс Hug,Светле Hug мерси за кафенцето  smile3525 smile3525 smile3525
Кати Hug много хубаво си подредила снимките на събличащия се и обличащия се Мурат  Joy Joy Joy Joy Joy Joy а завършека с вратлето вече съвсем ме вкара в едни мислииииииии  Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Тони Д Hug
Алекс мерси за инфото за новия филм на Мурат  smile3525.Тази година ще е интересна за него -първо филм и от есента дай боже и в сериуал да го видим smile3521
Miglena Teofilova  е превела интервюто на Мурат за грузинската телевизия .Благодарности към нея  smile3525
Ето  линк към българската  ФБ страницата на Мурат където е поместен превода
http://www.facebook.com/notes/murat-yildirim-bulgarian-fans-club … 3/606527936086755
И ще сложа интервюто и в спойлер че е бая дългичко
Скрит текст:
Интервю на Мурат Йълдъръм за грузинската Maestro TV - 31.12.2013
3 януари 2014 г. в 00:50
Превод: Miglena Teofilova

MaestroTV: Добър вечер Мурат. Благодаря Ви много за участието в нашата програма! Грузинската публика, MaestroTV публиката те познават като Демир, като Саваш. Сега Мурат седи пред мен. Какво общо има Мурат Йълдъръм с двамата си герои Саваш Балдар и Демир Доган?

Murat Yildirim: Има прилики между Демир и Саваш. И двамата са синове на една и съща земя, от Aнталия. Те и двамата имат сходни характери и в същото време са различни. Саваш може открито да изразява чувствата си, любовта си, мъката си. Демир е по-сдържан, по- затворен. Той не може открито да изразя чувствата и мислите си. Той прави това косвено. Аз също съм от Aнатолия. Там съм отгледан, с тези хора. Живял съм с тези правила и традиции. Затова има прилики между нас. Така, че имам част от характерите на Саваш и Демир. Когато се опитваме да опишем характер, винаги намираме прилика с този човек. Когато създавате едно произведение на изкуството, ще видите особеност, която принадлежи на вас. Както споменах и преди, Саваш изразява чувствата си открито. Аз съм същия, въпреки че зависи от обстоятелствата. Някои хора може да не харесват моята прямота, така че трябва да съм индиректен. За някои не е необходимо обяснение, те могат да те разберат от твоите действия, това, което искаш да кажеш. Така, че имам някои характеристики и на Саваш и Демир. Мисля, че жените обичат да бъдат по-индиректни, мъжете са по-прями. Понякога това се случва и в семейството ми. Когато жена ми иска да ми каже нещо и се опитва да намери начин как да ми го каже, след като живеем заедно в продължение на толкова дълго време, разбирам веднага това, което се опитва да каже. Мозъците на мъжете не работят по този начин. Те предпочитат да се изразяват директно, точно като Саваш.

MaestroTV: Когато играеш ролите си, нещо от тези характери остава ли с теб? Ти каза, че понякога имаш много общо с твоите герои. Дали някой от тях е имал такова въздействие върху теб, че да остане с теб и да те промени по някакъв начин?

Murat Yildirim: Не. Участието в турски сериали отнема много време. Работиш 6-7 дни в седмицата. Разбира се, че живееш с качествата на вашите герои, но ако останеш в роля и живееш с качествата на твоя герой след като снимките приключат, ти няма да си способен да получиш удоволствието от живота. Аз съм по същия начин. На снимачната площадка аз се трансферирам в моите герои и живея техния живот, извън снимачната площадка аз съм отново аз и живея собствения си живот. Въпреки, че има дни, когато се снимат трудни и чувствителни сцени, в края на деня е трудно да се върнеш към реалността остава въздействието на психологически натиск на героя. Всяка професия е особено трудна, нашата професия също така е свързана с трудности. Мисля, че е много по-приятно да живеем собствения си живот според собствените си правила или според Божиите правила, вместо да живеем живота на някой друг.

MaestroTV: Как се случва? Ти ли избираш сериалите като жанр или получаваш първите покани от тях  и след това автоматично ставаш главен герой в сериала?

Murat Yildirim: В студентските си години взимах участие в пиеси. По това време нямах желание да участвам в каквито и да било филми или сериали. Участвах само в пиеси, защото беше голямо удоволствие за мен да бъда на сцената с приятели. Един от моите приятели, който пишеше сценарий за сериал, присъства на едно от моите представления, хареса ме и препоръча да се пробвам в кастинга на Културния център на Бешикташ. Бих искал да благодаря на моя приятел и други хора, които ми се довериха и ми дадоха първата ми роля. Така направих първата крачка в областта на телевизията. По това време беше малко странно, театрален артист да участва в сериали. Затова всеки ме питаше, какво правя в телевизионните сериали. Но с течение на времето те промениха мнението си. Киното беше нападнато от театрални артисти.  Беше удоволствие за театрални актьори да участват в игрални филми. ( репортерката и нейната асистентка обсъждат, че всеки е индивидуален в своите харесвания и нехаресвания. И Мурат казал " Аз не съм говорил толкова много, момичета спрете да клюкарствате".  (Смее се)

MaestroTV: Ти спомена университет, завършил си Техническия университет и може ли да ни кажеш, дали има някаква връзка като цяло, между това да бъдеш актьор и техник, ти обичаш математиката? Математиката помага ли ти в играта? ? Професията, която си получил в този Teхническия Университет, свързана ли е с кариерата ти по някакъв начин?

Murat Yildirim: Да, понякога помага. Когато избрах Техническия университет, дори не съм мислил да стана актьор. Такъв е животът. Не знаем какво ще се случи утре, пълен с неочаквани неща. За мен е удоволствие. Завърших лицей в Адана. Понеже знаех, математика достатъчно добре, аз и семейството ми решихме да стана инженер. Но майка ми искаше да стана лекар . Това ме накара да променя решението си и да напиша медицина в заявлението, но в последната минута добавих Инженер машиностроене. Така стигнах до там и пристигнах в Истанбул. По това време и на тази възраст, аз все още не знаех какво искам. Не беше само по моя вина, това също беше причинено от ситуацията, от образувателната система. Ако си добър като дете в математиката и общите ти умения са се развили добре, родителите смятат, че ти определено трябва да следваш тази сфера. Ако си талантлив в други области също, животът може да ви даде възможности и вие трябва сам да ги откриете.

MaestroTV: Имаш ли цел, която е много желана от теб. Например, различен жанр, може би театър отново? Смяташ ли, че трябва да се направиш промяна, защото ние вече те знаем като главен герой в сериалите, като много талантлив актьор. Имаш ли мечти и цели?

Murat Yildirim: Участвал съм само в два филма. Това беше преди около 4-5 години. На този етап от моята кариера бях преминал към сериалите. Затова съм пропускал шанса да участвам във филми. В момента мога да кажа, че съм се съгласил да участвам в два филма. Тези филми ще бъдат обявени скоро. Моето бъдеще ще бъде свързано с киното, разбира се за актьора това е нещо като подиум. Театъра е по същия начин, театъра помага на актьорите, да ги развива, да израстнат в професионално отношение. Актьорът става по-опитен, по-прецизен в театъра. Веднъж се опитах  да участвам в сериал и театър по едно и също време, но разбрах, че е доста трудно. Не искам отново да се насилвам да  участвам във филма и сериал по едно и също време.

MaestroTV: Четохме някои от старите ти интервюта и говориш за любимите ти  актьори. Такива като Джони Деп, Шон Пен. Какво ти харесва в тях?

Murat Yildirim: Те искаха да играят заедно с мен, а не аз с тях (смее се). Светът е признал/оценил тези актьори. Затова независимо дали аз ги харесвам или не, това не означава нищо. Хавиер Бардем, Шон Пен, Джони Деп и много други. Има много актьори, както в Турция така и Европа, които харесвам. Това са хора, които са професионалисти и каквото и да правят, те го правят искрено. Мисля, Шон Пен има политически виждания, което е по-важно от кариерата на актьора. Моето мнение е, че е без значение каква професия имаш, трябва да си добър човек. Предполагам, че аз съм такъв човек, това може да се види от моята личност, от ролите ми, също така от лицето ми, очите ми и сърцето ми. Джони Деп отразява всичко това по същия начин. Има актьори, които ми харесват толкова, колкото и на теб.

MaestroTV: Ние говорихме за актьори. Чудя се, има ли актриса, с която ще се радваш да бъдете партньори?

Murat Yildirim: Разбира се, има много добри актриси, с които бих искал да бъдем партньори. Точно сега първият човек, който ми идва на е Дженифър Лауренс, актриса, която е харесвана от всички. Също така Натали Портман, тя е наистина много добра актриса. Но бих предпочел да партнирам с опитната Мерил Стрийп. Аз работя само с Оскар-печелившите участници (смее се).

MaestroTV: Сигурена съм, че нашата публика е заинтересована от партньорите ти, защото докато гледат сериалите ти, ти ставаш член от семействата им. Каква е връзката в реалния живот между вас и актрисите, тези които играят членове на семейството или приятел или съпруга?

Murat Yildirim: С по-голямата част от тях все още имам добри отношения. Както споменах и преди, когато прекарвате 6 дни в седмицата заедно, те стават част от вашето семейство. Освен това, ние работим за една и съща цел, ние сме екип. Лоша връзка създава  лоши или трудни условия, което се случва много рядко. Може би аз съм щастливец, че съм работил с много добри хора. Не знам, може би показваме съчувствие един към друг. В последния ми сериал "Безмълвните" ние имахме невероятно приятелство. Същото беше и в "Любов и наказание ". Нюргюл и други професионалисти, които участваха в сериала, също Томрис и Керим бей, говоря за моите екранни майка и вуйчо, всички те са много добри хора. Разбирахме се един друг добре и имахме хубави моменти заедно. Сериала "Аси" се снимаше извън града. За мен това беше периода, когато се запознавах с тази професия, защото бях само в началото. Имахме някои трудности, не само аз, но и целия екип, защото снимахме в трудни условия, извън града. (Усмихва се ) Аз говоря твърде много. Често се случва , когато партньорите искат да продължат приятелството в реалния живот. Искам да кажа жените партньори. Никога не съм гледал по този начин, защото за мен моите партньорки са като бизнес партньори. За мен, нашата връзка е важна само по време на снимките. Когато снимките свършат, всичко свършва за мен. Да остана приятел с партньора ми е като част от работата ми, защото животът продължава.

MaestroTV : Може ли да назовеш някоя актриса известна на грузинската аудитория, вашите партньори от " Аси " или "Любов и наказание", с когото все още сте приятели и често комуникирате?

Murat Yildirim: Разбира се. Все още имам приятели от сериалите, с които поддържам връзка. Посещаваме се един друг!

MaestroTV: Желанието на нашата публика е да ви попитам за семейния ви живот. Те искат да научат повече за вас. Вашата съпруга. Как се срещнахте?

Murat Yildirim: Хубаво е да имаш семейство и още по-добре е да имаш добро семейство. Особено, ако също така имате деца, това е чудесно. Всичко това го знаем от нашите собствени семейства.
Аз съм резултат от брак между баща учител и майка домакиня. От три деца аз съм средния и единствен син. Имам по- голяма и по-малка сестра. Важността на семейството и колко ценно е то, го научаваме от нашите собствени семейства. Семейството е група хора, която ви предпазва от проблемите на външния свят. Не говоря само за семействата , които са създадени само от мъж и жена. Твоите приятели могат да са ти семейство. Така че можете да продължите да бъдете едно семейство заедно с родителите си. Въпреки, че е много важно да има някой близо до теб, на който да можеш да се довериш, който ще те обича безусловно и ще бъде винаги там за теб. Аз съм много щастлив, защото бях отгледан в щастливо семейство и съм имал щастливо детство. Когато се оженихме, аз исках да се запазя и да си защитя семейната идилия. Когато живееш щастлив живот, искаш щастието да продължи и след брака. Това е целта на брака. Разбира се, това не винаги е така. Но може би аз бях късметлия и може би Бог ми е помогнал да имам такава добра и с чисто сърце съпруга. Затова духовно, аз съм много спокоен и в мир със себе си. На този етап, всичко е добре. Би било добре да имаме деца, това щеше да ни направи по-щастливи. Вярвам, че ще се молите за мен, аз ще се моля за вас.

MaestroTV: inşallah. Това е много популярна дума. Може ли да ни кажеш какъв е твоя работен и почивен ден? Какъв е твоя начин на живот? Какви са твоите  интереси?

Murat Yildirim: Моят работен ден е много зает. Започва рано сутринта и завършва късно през нощта. Сутринта трябва да се стартира енергично, защото по време на снимките само артистичен талант може да не е достатъчно. Участие в сериал е много трудно, особено в Турция. (Усмихва се) Това наистина е така. Ето защо, настроението трябва да е подходящо. Трябва да имате добра закуска, трябва да пиете еспресо. Трябва да сте в добро настроение и трябва да се концентрирате върху мястото. Има много изненади, на снимачната площадка, но ние не знаем какви са те. Защото ти може да работиш всеки ден в различни среди. Снимките се провеждат не само в студиото, ние променяме често местата. Бихме могли да стигнем до най-странни места. Така че всеки път, трябва да сме готови за всякакви препятствия.

MaestroTV: Знаем, че през почивните си дни си свирил на барабани. Още ли свириш? Какво правиш, през свободното си време? Обичаш ли да четеш литература, прекарваш ли известно време с приятелите си? Ходите ли на нощни клубове? С какво се занимаваш?

Murat Yildirim: Свирех на барабани за удоволствие. Горе долу мина година откакто съм работил, бих искала да посветя малко време за себе си, както казахте, искам да запълня живота си с нещата, които са изчезнали от живота ми и да направя неща, които обикновено не разполагам с време, за да направя. Разбира се актьорството е моят източник на доходи, въпреки че аз го правя  както за удоволствие, така и за доходи. Този период от време, не мисля, че е свободно време, защото аз  участвам в определени програми. Например има много книги, не е задължително да ги четеш, но просто ти се иска да ги прочетеш. Има много филми, които никой не те принуждава да ги гледаш, а просто искаш да ги гледаш. Ангажиран съм със спорта, футбола ми е любимия. Уча английски, вярно, че напоследък не обръщам достатъчно внимание на изучаването на език, но бих искал да задълбоча познанията си. Може да започна да уча испански. Може би и грузински също.

MaestroTV : Споменахте Грузия. Бил ли си някога там? Какво знаеш за съседна ви страна?

Murat Yildirim: Никога не съм бил в Грузия, но аз знам, че сте наша съседна държава. Знам също, че сте станали независими през 90- те години. Също така от историческите източници знам, че преди  90 -те сте загубили независимостта си два, три пъти. Знам, че Грузия е имала много трудни времена под руско управление. Всичко това знам от историята. Вече станаха повече от 20 години от както станахте независими. Вие сте късметлии да живеете в независима държава и да имате щастлив живот. Не знам много за Грузия, но може би срещата с вас е стъпка напред, да опозная по-отблизо вашата страна. Нашите сериали, които излъчваме в Грузия, са свързващите мостове между две държави и две култури. Виждал съм снимки на Тбилиси (столицата на Грузия)  Реката разделя града на две части. От едната страна на реката има исторически места. От друга страна по-модерни - Новия Град. Знам също, че има красиви исторически османски паметници. Може би дори имам грузински прародител, но аз просто не го зная. В света, хора и култури са се слели толкова плътно, че да се говори за националност е малко неловко. Разглеждам, всички етноси като свои братя. Аз никога не съм имал грузински приятел, но често ги срещам. В момента има голяма популация от грузинци в Турция. Не помня точния брой, но са повече от 500 000.

MaestroTV: Ами, всъщност имаме много въпроси към теб, но знам, че времето е ограничено, така че нека вървим към финала. Подготвили сме малка изненада, за това как хората, ви познават в Тбилиси - грузинската столица. Ще можеш да  оцениш знанията на турски език, на нашия кореспондент, която положи огромни усилия, за да направи репортажа на собствения ти език.

Здравейте г-н Мурат! Сега ние сме в един от най-модерните и популярни ресторанти. Да влезем вътре, така че да можем да интервюираме някои от момичетата. Чудя се какво знаят те за Саваш Балдар. (Тя им показва снимка на Мурат). Здравейте момичета, какво знаете за този човек? Познавате ли този човек? - Саваш Балдар. Здравейте, какво мислите за този човек? - Саваш е много добър, любезен. Откъде знаеш? - Ние го знаем от телевизиония сериал "Любов и наказание"  - Добре дошли, какво можете да ми кажете за този човек? - О, това е Саваш.
Сега е време да излезем на улицата и да попитаме хората там, какво мислят за Саваш Балдар в Грузия?
 - Добре дошли, познавате ли този мъж? Знам, че това е турския aктьор Саваш. - Здравейте! Знаеш ли кой е този човек? -Демир. О, това е Мурат Йълдъръм. Кой е той ? - Саваш Балдар.
Саваш! Това е за теб! ( Букет ) Мурат Йълдъръм ... Демир... Саваш...  Саваш...
Знаеш ли Саваш, децата също те знаят и обичат много.
Може ли да ми кажете кой е този човек? - Саваш ... За жените - един добре изглеждащ мъж.

Murat Yildirim:  Много красиво и сантиментално! Когато нашите серии се излъчват в чужбина, аз знам, че тяхната публика имат приятелско отношение към нас. Когато казвам, че аз знам, искам да кажа, че съм прочел или чул за него. Това е първият път, когато виждам улични анкети.

MaestroTV: Има такава фирма "Кастел", която е спонсор на сериалите на  Мурат. Когато научили, че ще имаме интервю, те специално пътуваха до тук и ние бихме искали да ги запознаем с него, защото те също са му големи фенове.

Murat Yildirim: Възхитен съм от репортажа, който видях. Много ви благодаря!  Кълна се, че съм много развълнуван от тази история! Бях толкова развълнуван, че дори не мога да опиша чувствата си. Със цялото си сърце, благодаря! Пожелавам ви добро здраве, мирна и щастлива нова година! Ще се видим! Довиждане!


Много ми хареса интервюто -забавно и откровено е  smile3521


Последна редакция: пт, 03 яну 2014, 13:16 от Eny87

# 122
# 123
  • Мнения: 2 558
ЕНИ  Hug  Благодаря за интервюто!  bouquet

Благодаря за превода на Меги!  smile3525 newsm51


# 124
  • Мнения: 2 558


Скрит текст:

# 125
  • Мнения: 2 558


Скрит текст:

# 126
# 127
# 128
  • Мнения: 333
ЕНИ,БЛАГОДАРЯ НА ТЕБ  newsm51И ЧРЕЗ ТЕБ НА Г-ЖА МИГМЕНА ТЕОФИЛОВА  newsm51за превода на интервюто от грузинската телевизия. Много мило, вълнуващо и искрено от страна на МУРАТ итервю.  bouquet Поласкана и впечатлена съм от нашия любимец!! Hug Heart Eyes

# 129
# 130
# 131
# 132
# 133
# 134

Общи условия

Активация на акаунт