Отговори
# 720
  • Мнения: 1 266
Мия си гърдите, когато се къпя - веднъж на ден. Ареолите и зърната не ги мия със сапун, само вода.

# 721
  • Мнения: 326
miraluba ,за изпотяването:
Скрит текст:
спрей Одорекс от аптеката. Зная,че се прилага 2-3 дни,след това блокира изпотяването за 10-12 дни. Просто нито део,нито стик ще помогне в този случай. Явно си е на хормонална основа всичко,защото и аз откакто забременях започнах да се потя повече. Засега ме спасяват део-тата,но явно и аз ще ги спирам като родя
Благодаря за съвета.
Не мога да спя вече. Снощи от 20.30 до 22.00 имах контракции на 10 минути и след това спряха,цяла нощ спокойствие,сега пак няма.  Явно и на мен ми идва времето,утре съм на тонове и ще видим какво ще кажат,а и съм именничка. Остава да родя на именния ми ден. То ще е страхотен подарък!  Twisted Evil

# 722
  • Мнения: 72
Момичета, за изпотяването имайте предвид, че тялото нарочно го е предвидило Grinning
Неприятната миризма обикновено се засилва при кърмене - това е за бебето - то си я харесва Grinning

Аз си правя домашен дезодорант - 3 сл кокосово масло, 2 сл царевично нишесте, 2 сл сода за хляб. Добавям няколко капки масло от чаено дърво. Става много приятна и свежа миризма - почти неусетна. Това всичкото се разбърква добре, после в бурканче и мажете направо с ръцете...

# 723
  • Мнения: 361
Здравейте,

Николета, честито бебче. И ти голям мъж си родила. Да ти е много здравичък.

Миралюба, и аз съм така с потенето. Според мен е от хормоните все още. Ползвам рол он.
Гърдите ги мия сутрин и вечер. През другото време ги забърсвам с мокри бебешки кърпи.

# 724
  • Мнения: 97
Привет маминки!

Много, много ви благодаря на всички за пожеланията! Докато бях в болницата можех само да ви чета, но не съм изпуснала нищо!
Честити нови бебчета! То вече почти не останаха коремести мами!

Ние с Алекс сме вее вкъщи! Той се роди на 11.01.2014 г. в 7:55. Тежи 3400 и е дълъг 50 см. От вчера сме си вкъщи. Всичко ни е толкова ново и странно, но пък сме безумно щастливи. Вчера ми беше за първи път смяна на памперс, в болницата това го правеха акушерките. Снощи не посмяхме да се къпем, че още ни е страх, но днес като дойде педиатърката ще бъде подробно разпитана. Simple Smile

Раждането мина перфектно, възстановяването също върви добре. Нямам търпение вече и да минава болката от секциото. Много съм нетърпелива, то още ме боли дупето от обезболяващите, аз искам корема да не ме боли от разреза. Simple Smile

Изключително съм благодарна на целия екип, който проведе операцията. Е няма такива хора, бяха страхотни и като отношение и като професионалисти. От акушерки, педиатърки също не съм видяла лошо отношение. Само дето трябваше да им вадиш думите с ченгел.

Алекс е много мило бебе. Яде, спи, пръцка и пълни памперса. А, и много хълца, да ме притеснява ли това. С кърменето вече почти се справяме. Малко ме болят зърната, но мажа кремче и ползвам силиконови зърна. За сега се справяме добре.

Още ми е едно ошашкано. Сега целия ми свят се върти около него. Тати е на седмото небе от щастие и много му се радва.

Прегръщам ви, милички! И ви пожелавам само приятни емоции с вашите бебочета и коремчета!

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Момичета, за изпотяването имайте предвид, че тялото нарочно го е предвидило Grinning
Неприятната миризма обикновено се засилва при кърмене - това е за бебето - то си я харесва Grinning

Аз си правя домашен дезодорант - 3 сл кокосово масло, 2 сл царевично нишесте, 2 сл сода за хляб. Добавям няколко капки масло от чаено дърво. Става много приятна и свежа миризма - почти неусетна. Това всичкото се разбърква добре, после в бурканче и мажете направо с ръцете...

Мен основно ме притесняваше миризмата да отблъсне бебето.
Понякога когато чувствам, че не ми достига време имам дилема - да хапна супа или да взема душ, че да не мириша на супа.  Crazy

А ареолите и зърната на всяко хранене ли миете или само под душа?

# 726
  • Мнения: 1 266
Само под душаааааа Simple Smile
Какво те притеснява толкова? Има си ест. бакт. флора, даже е добре бебето да се колонизира с флората на майката, защото му е позната и безопасна за него.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Само под душаааааа Simple Smile
Какво те притеснява толкова? Има си ест. бакт. флора, даже е добре бебето да се колонизира с флората на майката, защото му е позната и безопасна за него.

Мерси Коте.

# 728
  • Мнения: 72
Супа  Mr. Green Отговорът е винаги супа  Grinning
И да, само под душа Simple Smile

# 729
  • Мнения: 190
Добро утро от мен - сега ставам, защото заспах в 2 ч! Бяхме на гости - голям герой съм!

Николета 21, да ти е живо и здраво бебчето и много да те радва! Бързо прибиране вкъщи и чакаме да разказваш!!  ylinfant newsm30 smile3504

Маги М, благодаря за предупреждението - аз не бих давала, но е хубаво да знам, че индийското орехче е опиат - не го знаех досега. А на теб - стискам палци бебките да заякнат и да си ходите от болницата, сигурно е ужасно да си постоянно там. Браво за куража ти!!!!

Малчо, ама какво им обръщаш внимание на тези  Party Вярно, че като са повечко и човек колкото и да е силен, почва да ги слуша, ама мисли, че още малко остана и ще си гушкаш бебенцето.

Миралюба, още не съм стигнала до този етап, но знам, че гърдите може и да не се мият винаги - кърмата по зърната е полезна за тях /от Панди го знам  Mr. Green/.

Леонаронс, мерси, че сподели рецептата за изпотяването - влиза в Тифтера веднага!!   Mr. Green

desita bonita, страхотни новини!!! Само това да се чува!!!

А днес със сигурност чакаме новини от една мама, но да видим дали ще се разпише бързо бързо!

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 11:26 от tonniny

# 730
  • Мнения: 1 669
Момичета, за изпотяването имайте предвид, че тялото нарочно го е предвидило Grinning
Неприятната миризма обикновено се засилва при кърмене - това е за бебето - то си я харесва Grinning

Аз си правя домашен дезодорант - 3 сл кокосово масло, 2 сл царевично нишесте, 2 сл сода за хляб. Добавям няколко капки масло от чаено дърво. Става много приятна и свежа миризма - почти неусетна. Това всичкото се разбърква добре, после в бурканче и мажете направо с ръцете...

Аууу, тази рецепта ще се пробва, този проблем го имам и аз Simple Smile Отделно мажа бебето с кокосово масло, че му е ужасно суха кожата и се лющи като змийче. По тази причина и за сега го къпем без препарати по тялото, през вечер обливаме с вода от вратлето надолу, а на всяко по-обилно ходене по голяма нужда минаваме със сапунчето на Себамед.
Миралюба - аз даже питах ММ дали не му мириша, той каза, че си внушавам  Crazy
Абе с второто дете хамалогията ми е много по-малка, това забелязвам аз - много по-лежерно го давам!
Десита, Зузи - добре сте си дошли у вас!
Честито бебче на Николета!
За индийското орехче - и аз не знаех, че е опиат, но като цяло е добре да се внимава с билките при бебета. Аз поне не бих прилагала всичко дочуто оттук - оттам!
Оставям ви, че съм решила да се опитам и днес да снимам бебока Heart Eyes
Усмихнат ден!

# 731
  • Мнения: 361
Момичета ето и новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=760099.new#new

# 732
  • Мнения: 351
Момичета, нямам никакво време да чета и пиша. Честито на всички нови мами. Живи и здрави да сте и вие и бебчетата. Аз съм се паникьосала и да питам майките с две дечица, как процедирате като голямото ви е болно. Баткото ми е с температура от тази сутрин, без други симптоми а вчера се мота около Момчил, че дори заспа на спалнята при нас. Много му се радва, какво да го правя Simple Smile  Не се кърмим за съжаление, изпил е малко коластра в болницата и това е! Не ми се говори за кърменето сега, че доста тежко приех че отново няма да кърмя! Педиатърката иска да изпратя баткото с баба му в Пловдив, което ми се вижда прекалено.. Кажете как процедира те вие че ще се гръмна! Sad

Общи условия

Активация на акаунт