Отговори
# 705
  • Мнения: 6
За капак коликите ни се засилиха. Снощи почти цяла нощ спа до и върху мен. В резултат съм тотално схваната и скапана... Но искрено се надвяам това да не се повтаря често най-вече защото умирам от страх да не я нараня или задуша. Sad Снощи по едно време се събудих от усещането, че я ударих по главичката....... Sad А онзи ден бях тръгнала да купувам капките Колийф, нали уж са най-добрите, но 25 лв  Shocked и временно отложих. Други май не искам да купувам. От еспумизана май отзивите са, че ефектът е нулев, а от Инфакол каката ми се беше зепекла ужасно и ме е страх пак да експериментирам с него... Съвет?

Прекрасни новини от Ивчето и Lady Guga (която във фейса писа, че е родила бебе Антон). Да са им живи и здрави юнаците и мнооого да ги радват!   bouquet Hug


Lady Guga наистина роди тази сутрин в 9:45. Бебо се казва Виктор - 3470гр и 51см. А аз съм щастливата му леля  Mr. Green

Много се извинявам за грешката в името. Мама Dessitta82 е станала мама на бебе Антон!

Възкресителнице, Елг ами няма как. И ММ ще е с мен, но няма как да ги оставя на входа на гробището и да не присъства на погребението. Няма значение. Гадно, не гадно в крайна сметка такъв е животът! Постоянно ни праща предизвикателства, които, ако преодолеем, ставаме по-силни! Едни се раждат, други си отиват и трябва да ги изпратим в последния им път! Та утре за първи път ще я сложа в кенгуру, надявайки се да не й стане нищо на гръбначето за някой друг час. Ще си облека гигантското яке, което носех с корема и ще нося Лизи под якето.

Аз принципно исках да пратя смс само на най-близките си приятели - не повече от 20 души, но не ми позволи на едно писане всички да сложа, та се разминах с обяснения само пред петима от тях.

Много се радвам, че съм една от тях!
Да ти кажа за коликите ние сме на Инфакол и помага, малкия не се е запекал, но почти всяка нощ сме както при теб, не спим и само се носим. А за Колийф ,не съм го пробвала , но го видях в Ремедиум беше намален 20лв. Нашата ЛЛ ни каза да си поръчаме Лефакс от германия, ама и без това струва 30лв., а и доставка още 15лв, тези капки излизат златни Shocked!
И моите съболезнования Sad  Cry !

Към родилите вие с какви памперси сте, ние сме с Памперс (белите), но всеки път пропускат, вие какви взимате  Thinking?

# 706
  • Мнения: 6 395
Въпрос към ЛЛК

Днес ми дадоха малката да я кърмя, за пръв път след секциото, до сутринта гърдите ми бяха много меки, към обяд успях да стимулирам с помпата и имах няколко капки кърма,предполагам коластра, но толкова. Донесоха ми бебка вече при  мен да е за постоянно. Малката захапа перфектно , смука ме2 часа на двете гърди, но нямаше кърма, само смучеше не преглъщаше, накрая след два часа стана нервна и плачеше, пробвах се да я приспя, но тя примляскваше и продължи да търси гърдата и си я дохраних с адапте. Чудя сега тая кърма ще дойде ли няма ли, след три часа горе долу пак трябва да се храним....при мен развитие няма....пак ще трябва да тъпча адаптето. Възможно ли е изобщо да не слезе тази кърма? Някакви съвети как да процедирам newsm78

# 707
  • Мнения: 19
Честито на Ивчето и Ledy Guga много радостни моменти с техните бебишонки!
Почти всички се обебиха и останахме малко за финала на 17 уж и аз ще знам какво ще става ама не се надявам аааа вече ми тежи приличам на бъчва днес само съм лежала и спала чак сега се изкъпах...за всяко нещо полагам много усилия чак се нервя...приятелките ми родиха повечето аз чакам те с количките аз в къщи Blush канят ме на кафета ама аз слона как да се замъкна където и да е пак ще ми се подуят краката днес дори не съм готвила ще ядът пържени яйца....

# 708
  • Мнения: 361
Прахче, честита дъщеря. Да ти е много здравичка.
Кърма ще дойде Hug

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Първо честито на всички семейства! Да са ви здрави рожбите!

Фейсче много се натъжих от постовете ти. Имаш проблем с кърменето, но не само с него. Възстановявай се, оздравявай, а Точко гладен няма да остане. Важното е ти да си добре, за да се грижиш за него пълноценно!

Панди, съболезнования за баба ти!

Тонини, сърдечно ме разсмя със случката с смс-а.

_Пепи_, честит ви Виктор! По чия линия си леля?

Нашият батко много се радва на бебето. Все иска да го гушка, целува, милва и прегръща. Все и се любува. И все забележки правя, днес плаках с чувство за вина към него. Толкова ми е мил, и ако сега не се науча на търпение, не знам кога ще е.

# 710
  • Мнения: 326
Здравейте!
Честито на всички обебили се-да са ви живи и здрави бебчетата и да са спокойни бебчета! Hug На мамите-леко възстановяване! Peace
Пандичка,моите съболезнования! Разбирам те много добре,макар моята любима баба да почина,когато бях на 14 години,но и за минута не съжалявам,че отидох на погребението й. Да,тежко е,но още по-тежко е когато не си изпратил любим човек в последният му път.Определено за Лизи е много рано за такива мероприятия,но когато няма на кой да я оставиш... Много  Hug
Елг,моята баба започна да ме учи да плета,когато бях още на 6 години,но по мое желание. Беше ми голям мерак като малка. Може Елия да има мерак...
Перо,дръж се! Peace
Деси,и аз вече се чувствам слонче. Направо ми писна и като изляза навън все да ме питат кога ще раждам. Особено след като братовчедката на ММ роди в понеделник,та сега въпроса се измести към:"Хайде,братовчедката роди,вие какво чакате!?" Ще кажеш,че то е щракваш с пръсти и бебето се е родило. Вече ми писна  Crossing Arms
Прахче,кърмата ще слезе,успокой се! Нищо не става веднага! Честито за бебка! Hug
Елена,мисля че точно Прахчео беше писала за салата с пресен ананас и папая май беше.
Марион ми се губи от известно време...дано е родила,че последно преносваше с няколко дни! Peace
Фейсче,кураж,мила! ТМ трябва да се вземе в ръце,защото все пак вече е баща и не може само да бяга у вас и да спи.
Тонини,страшен шемет си! Признах те! Peace И аз правя щуротии,ама ти "уби рибата".
На всички мами и бебки-много  Hug
На всички коремчета-дано скоро и ние минем към мамите. Вече всички нямаме търпение! Peace

Последна редакция: ср, 15 яну 2014, 19:22 от __Malcho__

# 711
  • Мнения: 0
Здравейте! На мамите с бебоци честито! Живи и здрави да се гушкате! Ние още сме 2в1. Човека си седи на топло и уютно вътре и това е. Разкритие никакво нямам, но бебо е към 3700 и утре ще ми мерят таза и ще ме преценят, че първото ми раждане беше кошмарно пък раждах дребна мадама-3150. Иначе плацента 2 степен, води има и не се знае колко още има до старта. В чуденка съм, хем искам естествено, хем ме е страх като знам какво нещо преживях и с колко кърпене. Ще видим утре доктора какво ще каже, поне е на линия вече и съм малко по-спокойна, че има на кой да разчитам.
 Hug

# 712
  • Мнения: 1 056
Привет и от мен.
Пандичка моите съболезнования, няма думи, които могат да утешат и само ти си знаеш, колко те боли, но има хора, които те обичат и уважават и винаги ще бъдат до теб  Hug
Аз от вчера слагам бебетата на гърдите, едната засухкав по-добре от другата, понякога прекарват по 20 минути всяка на гърдата, уж дърпат, уж преглъщат, но днес на кантара показа, че са изсукали само по 15тина грама. Аз изцеждам с цел да стимулирам гърдите да произвеждат повече, но днес една докторка ме ошашави каза, че от утре (10ти ден след раждането) трябва да събирам за 24 часа - 700 милилитра кърма от изцеждане  #Crazy #Crazy #Crazy. Аз цедя след сукане, нооо сумарно, като сметна я събирам за деня 400-500 милилтра, я не.
Те са мънички и се изморяват и задрямват на гърдите, та им додавам и с шишенцето, това което съм изцедила преди това.
Много се надявам да не свикнат на шишенце и да си сучат добре, а и аз да имам кърма. Ще започна и чайчета за стимулиране на кърмата. Много е важно за мен да сучат и се надявам, че ще успея. Та с това се занимавам основно в болницата, кърмене, цедене, малко почивка и то дошло време за следващото хранене.
Имаме още 80 грама да качи малката, за сега качват по 20 грама на ден, искрено сенадявам всичко да ни е наред и за следващите 4-5 дни да трупнем тези грамчета и ако всичко е наред и с изследванията има шанс в неделя да ни пуснат да си ходим.
Пожелавам ви прекрасна вечер и спокойна нощ  Hug Hug Hug

# 713
  • Мнения: 7 118
здравейте, мами  Mr. Green

Благодаря за пожеланията! Ние от вчера сме си у дома, много е хубаво  Mr. Green Вече сме изкъпани, нахранени и  спим блажено  Heart Eyes Mr. Green

Честити бебчета на всички родили през последните дни мами! Да са живи и здрави мъниците!   bouquet

Успех на всички, на които им предстои тепърва раждане, леко да е!  Praynig

# 714
  • Мнения: 40
Привет отново Simple Smile

За колики мога да споделя (не от опит обаче): вода с анасон; също настъргано индийско орехче (буквално 2-3 стърготинки), това на мен ми е помагало преди 20 и т.н. години; и също техниката боуен - това е масажна техника, казват, че за колики е изключително добра, иначе аз ходих на боуен при майката на една приятелка и съм доволна!

мислех, че само аз си кукувам до късно, но гледам, че има и други "ранни" постове от след 00часа. Пък нали сег атрябвало да си почиваме, аз нз какво правя, ама даже за следобедна дрямка не се класирам, не че не ми се спи Confused Confused

zlatina.ber, кураж Simple Smile това с таза така или иначе било твърде ориентировъчно. Смисъл установява се само на рентген, пък рентгенът се избягвал като си бременна, та не знам ... И на мен ми предстои да обсъдим този въпрос, но вече чух две разлизни мнения от двата лекари (естествено)  Confused Rolling Eyes

Тонини, браво, поне си потренирала - сега знаеш реакциите на някои, ще можеш да видиш ще измислят ли нещо различно другия път  Laughing

Пандичка, съболезнования ... Загубата винаги е тъжна и непрежалима ... а иначе за малката - не мисля, че ще разбере дали я водиш на тъжно събитие или на разходка в парка, то ти си знаеш, де.

Малчо, и аз го чувствам този натиск! Още повече че всички наскоро родили покрай мен приятелки и роднини са минали за макс. 5 часа всичкото лесно и безболезнено и сега аз излизам едва ли не лиглата, която я е страх от нищо  #2gunfire

Елена 93, Деси 89, Перо, и аз хем нямам търпение вече, хем си викам - то си знае най-добре!

Това с белите шумове е голямо изпитание обаче  #Crazy  #Crazy

# 715
  • Мнения: 26
Добро утро мамчета и коремчета Simple Smile
Ама много сте изписали...едвам ви прочетох...

Тонини....хахаха....няма такава история, имаш какво да разказваш на децата и на внуците един ден 😃😃😃

Пожелавам на всички един прекрасен ден...дано да имаме бебчета днес Simple Smile
Перо ти си наред Simple Smile. ...

# 716
  • Мнения: 130
Здравейте, мамчета. Искам да честитя на всички мамчета, които съм пропуснала, да са им живи и здрави рожбичките. Дойде и моето време да се похваля. Вчера в 18:20 се роди моето малко момче Пламен, 3550, 53 см чрез нормално раждане. Днес чакам да ми го донесат. Видях, че си имаме астрални близначета :-* Родих в окръжна болница София с екип и бях доста приятно изненадана, ще разказа цялостното ми впечатлечче след престоя ни тук. иначе яко шевове имам, но по моя вина, не спрях да напъ Дано мине ър. Много прегръдки и целувки и успех на неродилите, дано скоро се срещнат с малкте им съкровища.

# 717
  • Мнения: 1 056
Привет и от мен, гледам за коликите пишете - индийско орехче - мили мами, не правете тази глупост, която са правили нашите майки и баби. Вярно бебето се успокоява и спи, но това е защото индийското орехче е опиат. Вярно няколко стърготинки, нооо това все пак си е опиат и за бебешкот отелце си е нещо страшно вредно, така че моля ви поне това не опитвайте.
Моите бебки висят на циците нещо дъвчат и смучат, нооо много мъничко явно успяват да си сукнат, защото после доста добре си изпиват дажбата и от шишетата. Не ми се ще да подавам шише, амааа няма начин, като заякнат и сме си вкъщи ще се пробваме само на гърда, когато са ми под ръка и мога да давам на поискване. Тук докато ги дават на 3 часа няма как да ги оставя гладнички, така че колкото и да ми е неприятно, държа на циците по 15-20 минути, те се изморяват и задремват и после бутам шишето, което си изпиват настървено.
Пожелавам ви приятен ден, днес да видим колко сме качили иии дано до 4-5 дни трупнем тези прословути 80 грама и в неделя да си ходим, че вече откачам в болницата  Hug Hug Hug

# 718
  • Мнения: 326
sevi_to ,няма да се притесняваш-нека си говорят каквото искат,нека да си лигла. И мен ме хваща шубето,особено като гледам,че бременелките в темата ставаме все по-малко.А колкото до раждането-има хора,които изопачават нещата. Ето,вчера една бабка ми казва:"Ми на,ти вече щом си в 9-тия,може и да си го преносила. Кой те знае дали бебето ти не е жабунясало в корема!". Като я метнах,направих я сама да се хареса. Писна ми от дърти караконджули. #Cussing out После ми се извинява,ама аз вече бях вдигнала кръвното. За последните 2 седмици с какво ли не ме наплашиха-от 150 кг акушерка,която скачала на корема на родилката,за да слезе бебето надолу,през лекари,които ходят да си пафкат цигарите,докато родилката е на магарето,и всичко цветисто обяснено. Как пък един човек не се намери да каже,че няма от какво да се страхуваме,че все пак това е напълно нормален процес. Майка ми и тя в кюпа. Всеки ден ми звъни да ме пита дали бебето рита и накрая констатира:"Щом рита,значи е живо!" А кажете сега,какво да я правя такава? newsm78 Свекито от друга страна като види как ми подскача корема от ритниците и че едва се навежда,започва да пули очи и на следващият ден се е изнесла пак към вилата. Уникални са!  Rolling Eyes

Николета,честито бебче! Да ти е жив и здрав Пламен и много да ви радва у дома! Да расте силен и голям мъж! Hug

Маги,възможно ли е малките да ги мързи да сучат или понеже са по-мънички да нямат толкова сила? Моята племенница заспиваше на гърдата на майка си на 20-тата минута и след 30-тина минути се събуждаше гладна. Като видяха,че няма да стане работата,минаха на цедене и дохранване с АМ. Сега с племенника няма такъв проблем-цоца си здраво,прави бузки и спи по 3 часа. Но всяко бебче е различно. Дано скоро твоите сладурки засучат по-стабилно!  Hug

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
__Malcho__ пускай ги по нанадолнището тия с коментарите. И аз се наслушах на простотии през първата ми бременност. То не бяха ред сълзи и сополи. Щото тоя казал това, другия онова. Той нетактичния човек положение не зачита, че даже се разпенва точно когато не трябва. Най-малкото си даваш сметка кой колко струва.

Аз имам конкретен въпрос. И с корема и сега много се потя. Избягвам да ползвам дезодорант, защото с тази ти струя ще иде и към гърдите, сухите и те не ми вършат особена работа. А положението е зле, мога да се къпя няколко пъти на ден и все си ми мирише на пот. От дрехите ли ще е вече не знам, но търся решение и съвети.

Второ, след всяко кърмене ли миете циците? Моите зърна са разранени, пък водата изсушава та избягвам?

Общи условия

Активация на акаунт