Как побеляват косите?

  • 6 410
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 542
Ген, ген, ама на - майка ми е започнала да побелява полека още на 21-22 години, баща ми също, сестра ми имаше бели косми на 23-24...
Аз съм на 27, и тук-там чат-пат намирам самотни бели косми - но не като останалите, а къси и - чудно как - къдрави (косата ми е права). Някак съвсем различни изглеждат от останалите на скалпа ми.
Е, загледай се и по-назад - баби, дядовци.
Майка ми започна да побелява след като навърши 50, баща ми е с доста прошарена коса, аз слава богу нямам още бели косми  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 583
аз пък си имам бял косъм от 5 години-не съм го махала, а и устоя на интензивния косопад след раждането! така, че може и да не се появят скоро други! Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
И моята започна да побелява рано-рано.Голяма работа, хич не ми пука SunglassesНо, слава Богу, не съм алергична към боите.Карен, като му дойде времето, може да пробваш с къна - ама истинска, тя нали е билка, може пък да не ти прави проблеми Rolling Eyes
За рязкото побеляване - моля ви се, има го, и още как.И никакво окапване не е, ами си е баш побеляване, пълно и безвъзвратно.Приятел и колега на родителите ми преди години побелява така точно за 24 часа, след като автобус сгазва детето му на връщане от училище Sad

# 33
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
моята също започна да побелява рано - първия бял косъм го намерих на 18 години, после към 25-26 дойдоха и другите. Почнах да се боядисвам миналата година (на 32 съм в момента), но от немай къде, тъй като наистина почнах да ставам доста прошарена. Но си е до ген - майка ми и баща ми също са почнали да побеляват рано.
И наистина е възможно човек да побелее рязко. Аз си го обяснявам с това, че при стреса се отделят какви ли не хормони и ензими, някой от които сигурно допринася за разграждането на меланина пряко или косвено (или просто да се инхибира секрецията на меланин-синтезиращия хормон от хипофизата)...

# 34
  • Мнения: 2 609
При мен първите бели косми се появиха около 24-25г. Бяха няколко, задържаха се така известно време, но в един момен взеха да "никнат като гъби" Crossing Arms, а от скоро си имам и бял кичур  Close /непомня точно от кога е, но като чета това за стреса, започвам да се замислям дали не са от пред 3 месеца-тогава почина баба ми и ми беше и още ми е много тежко Cry/

# 35
  • Мнения: 2 274
Прочетох аз темата и разгледах косата си...
И какво мислите намерих - цял бял косъм. Всъщност нее цял, а късичък един такъв, като тези, които описва Бу.
Наистина странно усещане е да си намериш първия бял  косъм...

# 36
  • Мнения: 12 821
Момичета, днес и аз открих първия си бял косъм Confused Отскубнах го и го разгледах добре. Дълъг е 35 см (измерих го Laughing) и е бял от край до край!
Стана ми много кофти. Реших, че само на мен се случва толкова рано (на 23 съм), ама като гледам вашите отговори, направо си е нормално.
Чудя се само - и на майка ми, и на баща ми косите им започнаха малко по малко да се прошарват след 40 години - и какво тогава означава тоя мой бял косъм? Rolling Eyes Да го приемам ли за знак, че трябва да почна да се щадя повече откъм проблеми? Или по-добре да не се вглеждам много? Simple Smile
Сякаш аз съм го написала. Днес ми се случи абсолютно същото и също доста се разстроих. Все пак съм само на 24 години! И двамата ми родители започнаха да се прошарват след 40 и няколко годишна възраст, и то  - само по слепоочията... Не знам на какво се дължи, но самата мисъл, че това не зависи от мен, направо ме побърква!
На всичко отгоре час по час се опитвам да си огледам косата дали няма още (този беше в задната част на главата ми), но тя само малко под раменете ми и не е много лесно. Май довечера ще накарам приятеля ми да ме огледа добре, пък ако ще и да ми се присмее

# 37
  • Мнения: 2 700
Карен, след толкоз обяснения, че чак CSI намесихте hahaha, да ти кажа как процедирам аз съсм самотните 4-5 бели косъма, които виждам годишно.
Отскубвам.
Туто финито.
Какво ти тук боядисване заради някакъв си бял косъм?!

E, от опит мога да ти кажа, че това е НАЙ-сигурния начин да си спретнеш в скоро време бяло кичурче. И тогава щеш не щеш ще минеш към боите.
Казвам го напълно сериозно. Аз съм обременена по линия на баба ми, но майка ми не е имала проблеми. Аз започнах така с отскубване на косъмчета и за 5-6 години такива кичури си спретнах, че нямам думи. Иначе, преди да побелее косата, потъмнява. Поне при мен беше така - от руса станах кестенява, после...., абе червена. Laughing

# 38
  • Мнения: 953
Всеки път като ме ядоса дъщеря ми и казвам "Ще ми побелеят косите от теб". Но въпреки че много ме ядосва, не са побелели, явно си е ген. За сведение баща ми е на 58 год. и няма нито един бял косъм на главата и никой не може да повярва на колко е години.

# 39
  • Мнения: 1 063
И аз побелях от стрес, е не за една нощ, но за около 1 г., че и по-малко и допълнително подозирам професионалната боя за коса на Вела и Лореал, които се оказаха мн. агресивни и силни за мен (до тогава се бях цапала единствено с къна и веднъж, дваж с трайна боя). Преди това имах 1-2 бели косъма, които аз си виждах само, а сега и другите ги виждат, ако не се боядисам.
Сега съм с безамонячни.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 19:21 от Ив

# 40
  • Мнения: 4 358
И аз съм за гените - моят татко е на 50 години и няма нито един бял косъм.
Аз още не съм си открила... не се и ровя  Wink

Общи условия

Активация на акаунт