Косопад - 6 тема

  • 142 627
  • 752
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 13 626
Аз за това се чудя дали изобщо има смисъл да купувам след този курс още мазила. Каквото трябва да падне ще падне, тези лосиони май помагат само да порасне по-бързо нова коса.
Ще видя другият месец какво ще е положението Simple Smile

# 331
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
Слагам по няколко капки ментово масло в шампоана и съм много доволна от резултата. Чувствам скалпа си почистен и дишащ.

# 332
  • Мнения: 513
Хора,моля ви,помогнете ми,чувствам как изпадам в дълбока депресия заради тази моя коса.... попринцип винаги съм си мислела,че ми пада повече отколкото е нормално,то човек как може да разбере дали му пада нормално косата или прекалено? Чувала съм до 100 и нещо косъма било нормално,но кой ще хване да ги брои?!  #Crazy И все си казвам ''абе да,това не е възможно,няма от какво да ми пада толкова,въобразявам си'' ,но напоследък виждам как състоянието й е доста гадно и определено ми е по-рядка.... вие знаете колко важна е косата за една жена.... спряла съм с машите и пресите отдавна още,лак за коса не ползвам,правя си чат-пат маска с 1 яйце+зехтин,втривам Себорал,като почивам 1 месец..... НЕ ЗНАМ ЗАЩО ЗАБОГА МИ ПАДА  Cry Възможно ли е,да е само от това,че я нося вързана,на плитка и т.н.? Не ми се вярва? Какво ще ми препоръчате,дали е най-добре да ида на дерматолог,дали ще ми помогне или по-скоро да се самолекувам или да взаимствам идеи от вас? Казват ми,че може да е заради времето,сезонен косопад и т.н.,но не знам,все си мисля,че прекалено много коса ми пада след къпане и по ластика  Sad

# 333
  • Мнения: 13 626
За твое успокоение можеш да преброиш космите. Аз като усетих че имам косопад го направих...и броя беше много над 100. Да не казвам чак 1000  ooooh! Но ако е до 100 е нормално. При къпане дори 250 е нормално.

Отиди и си пусни кръвни изледвания, защото ако имаш някакви липси веднага ще се види. Може да ти е ниско желязото или да имаш висока кръвна захар примерно. Задължително пусни и хормоните на щитовидната жлеза.

От връзване на косата (и то много стегнато) може да ти изтънее по-скоро косата около лицето, но няма да пада масирано цялата.

# 334
  • Мнения: 513
Aз точно това се чудя,дали сама да отида и да поискам да ми вземат кръв,а както и да ми изследват хормоните или по-добре да отида на дерматолог и тя да ми каже,но дали ще обърне внимание на това,как мислите? Четох доста кои вещества влияят на косопада и повечето се съдържат в месото,млечните продукти,рибата,яйцата,плодовете и зеленчуците,почти всеки ден присъстват тези храни в менюто ми,не знам.... ноктите също ми се чупят,имам и пърхот  Cry

# 335
  • Мнения: 13 626
Аз те съветвам да си пуснеш първо кръвните изследвания. Касата поема почти всичко важно. И ще искаш от джипи-то едно направление да те погледне и дерматолог за успокоение.

# 336
  • Мнения: 513
То кръвните и тези за хормоните не трябва ли лекар да ти ги назначи?

# 337
  • Мнения: 13 626
Казваш на джипи-то какви изследвания искаш и ти дава направление. Но можеш да си отидеш и в частна лаборатория без да те праща лекар. Както ти е по-удобно.

# 338
  • Мнения: 513
Направление за дерматолог ли ще ми даде или само за изследвания?

# 339
  • Мнения: 13 626
И двете. Стига да имат направления, че нали понякога в края на месеца ги свършват.
Аз си пуснах началото на този месец и ми дадоха всички направления и за кръвните и за дерматолог.

# 340
  • Мнения: 513
А в случая,когато въпросният дерматолог е частен,да си поискам ли направо за кръвни изследвания? Но трябва да й обясня какво по-точно да ми изследват в кръвта,а аз не разбирам...

# 341
  • София
  • Мнения: 601
аз съм забъркала рецептата на vanina. От една седмица пръскам, пък ще видим дали ще има резултат. Не знам само дали ще е достатъчно ефективен разтворът, защото сложих предимно корени и само няколко листа от коприва.

# 342
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
А в случая,когато въпросният дерматолог е частен,да си поискам ли направо за кръвни изследвания? Но трябва да й обясня какво по-точно да ми изследват в кръвта,а аз не разбирам...

Поискай си, но трябва да знаеш какво да искаш - за да мине всичко с едно бодене .... И не знам дали ЛЛ може да даде за всички показатели  newsm78

Можеш да пуснеш една ПКК, серумно желязо, вит.Д, за ЩЖ - за да не се товариш финансово поне хормона ТСХ и едните антитела - ТАТ, също тестостерон. Хубаво е да те види и АГ - лекар - да огледа с ехограф и ако прецените и женски хормони.

Комплексно е, бих казала, че и стоматолог е хубаво да те види ....

# 343
  • Мнения: 513
Алена,ако личен лекар не може,искаш да кажеш,че финансово сама трябва да си ги направя,че може за няколко да ми даде само,така ли? Не знам,искрено се надявам поне личната ми лекарка като й обясня за косопада и чупенето на ноктите и пърхота,да знае какво точно да ми пусне,да не стане работата през пръсти  Sad Аз не знам тя дали изобщо ще ме пита какво да ми пусне,да почна да й изреждам разни работи,някак не върви,не знам,много се притеснявам  Cry

# 344
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
ЛЛ може да ти даде направление за изследвания, но не знам на кои точно - ПКК може, но дали може и за хормоните или трябва да ги даде ендокринолог - нямам идея  Peace

Направлението може да се ползва в срок от 30 дни след издаването му, така, че ЛЛ може да ти даде направление, за които изследвания може, а също и направления за дерматолог и ендокринолог. Те също важат 1 месец, като отидеш на преглед при тях, ако ти назначат и други кръвни изследвания - можеш всичките да направиш с едно бодене  Peace

Отиди първо на ЛЛ, обсъдете ситуацията, надявам се да откликне, защото този проблем често се неглижира, а не рядко е симптом за нещо друго и не бива да се потиска  Peace

Общи условия

Активация на акаунт