Косопад - 6 тема

  • 142 729
  • 752
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 513
За жалост моята лична лекарка никак не обича да дава ''за щяло и нещяло'' направление,не мога да си представя как ще ми даде повече от едно...преди време,веднъж нещо започна да ми е замаяно и да ми треперят ръцете,отидох на дежурен лекар и каза да си искам направление за невролог,а личната ми лекарка,представете си,каза ''айде недей толкова да се ядосваш и ще ти мине''  Shocked и така и не ми даде... да оставим хормоналните изследвания настрана и да попитам специално за кръвните,защото вече съм си правила хормонални преди време и са ми в норма,понеже знам,че в кръвта има страшно много неща,които могат да се изследват,дали пълната кръвна картина ще успее да ми изследва най-важните вещества,отразяващи се на косопада,ноктите и т.н.,смисъл едва ли има нещо по-обширно изследващо от нея,нали?

# 346
  • Мнения: 2
Аз лично овладях косопада с Тривитаминол ,втривайки го директно в косата.

# 347
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
barabanche, с ПКК можеш да си пуснеш и серумно желязо, цената за двете не е висока, можеш да прескочиш направлението  Peace и като ги направиш, заедно с резултатите то изследванията, които си правила вече да се консултираш с дерматолог  Peace

# 348
  • Мнения: X
Шампоанът на Деркос наистина е абсолютно неефективен. При мен тази пролет косопада се разминава съвсем леко - с едно шишенце ДЮКРЕ НЕОПТИД.

Направих си регистрация заради този лосион Дюкре Неоптид. Опитът ми с него е повече от отвратителен. След само две прилагания получих ужасна алергична реакция - сърби ме цялата глава и гори ужасно! Не мога да спя нощем. Никъде в упътването на лосиона Неоптид не е споменато дори че е възможно да предизвика алергична реакция, човек не знае какво да прави след това! Не знам сега с тази алергия дали въобще ще остане някаква коса по главата ми, а дадох толкова пари уж за хубаво!
Моля ви, момичета, имайте пред вид моя опит - дано на никой друг не се случва този кошмар! Правете си предварително тест за алергия, нищо, че самите производители в упътванията си не споменават нищо за това.

# 349
  • Мнения: 13 627
Ако така ми каже личната със сигурност ще я сменя  Crossing Arms На мен реално не ми личи, че имам косопад....трябва ли човек да е едва ли не плешив за да му се обърне внимание. И това се отнася не само за косопада, а за всякакви оплаквания. Ужасно отношение на конкртетното джипи!

# 350
  • Мнения: 513
Така е.... а има ли как да се разбере ако косопадът е причинен от стрес или от времето/смяната на сезоните?

# 351
  • Мнения: X
Днес от името на производителя на лосиона Неоптид се свързаха с мен и ми оказват съдействие за разрешаване на проблема ми. Явно съм някакъв странен случай... Хубаво е, че имат представител в БГ, който говори български - с една любезна дама си говорим по телефона. Ще излезе сериозен прозиводителят - обръща персонално внимание при проблем.

# 352
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
Това в твоя случай е повече от уместно. Как се свързаха с теб - ти ли им писа за алергичната реакция? Какво решение ти предложиха?

# 353
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте,
 Hug
Моята коса пада активно от 2-3 месеца. Все си мислех, че е "сезонно", но не би. Подстригах я, купих си днес шампоан и 20 ампули на Labo intense Hair Loss HSSC.
От вчера започнах третирането. Кръвната ми картина и хормоните са наред - с онкологично заболяване съм и ги следя редовно.
След химиотерапията ми порастна прекрасна, здрава, плътна и по-малко бяла коса. Беше нужно само да я измия и стоеше прекрасно.... но напоследък. Не искам да пия вътрешно никакви илачи след химията. Старая се да се храня полезно - плодове, зеленчуци, растителни мазнини, риба, сурови ядки.
Днес фризьорът ми предложи ампули на Керастаз, но ми се видяха доста скъпи - комплектът струва 206 лв., а са необходими 3 курса за да има резултат ...
Това е ...
 

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 05:15 от Д_Ива

# 354
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
След химиото наистина порасва страхотна коса.  Peace

Аз също опитах всичко с моя косопад - сега се подстригах доста късо, вече само мия и това е, писна ми.
Днес бях на лекар с доста оплаквания и му споменах и силния косопад. Той има съмнения за силна дисфункция на щитовидната жлеза, но не знам дали косопадът е причинен от това. Утре ме викат за кръвни и се надявам да имам повече яснота.

# 355
  • Мнения: 513
OnDiNe_ какви са другите ти оплаквания,ако не е тайна,разбира се,де?

# 356
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
OnDiNe_ какви са другите ти оплаквания,ако не е тайна,разбира се,де?

Скрит текст:
Отидох с тефтера с оплакванията - здравето ми е напълно сринато от месеци. Накратко казано - неописуема, съсипваща, непоносима умора. Болки в цялото тяло, кости, мускули, тежест в краката и ръцете, виене на свят, заглъхване на уши, метален вкус в устата, проблеми със зъбите, липса на апетит, покачване на мазнините в тялото... изобщо това не е живот... Cry

# 357
  • Мнения: 513
Спокойно,мила,аз съм същата,не същите оплаквания,други,но имам чувството,че не е реално или имам черна магия.. ;д

# 358
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен!  Надявам се някой да може да ми помогне и на мен със съвет. Проблемът ми е следният. Преди около година забелязах, че на едното ми слепоочие косата доста е оредяла и съответно много се притесних. Отидох при няколко дерматолога, които назначиха изследвания- хормони, щитовидна жлеза и т.н., но всичко беше в норма. Направих един курс с Пантогар, още един с DermaNutrix, взимам желязо, В витамини, омега, МSM, силика, внимавам да приемам достатъчно протеини. С две думи- откъм витамини и минерали съм взела сериозни мерки нищо да не ми липсва. Отделно,  3 месеца се мазах със Spectral DNC-S. Резултатът от всичките ми усилия- на оплешивяващото място изникнаха много фини руси косъмчета, които потъмняха с времето, но си останаха все така фини и късички- като бебешка коса. Въпросът ми:  някой може ли да препоръча нещо за мазане, за да се позасилят малко тези косъмчета и да се удебелят, евентуално да заприличат на останалите косми по главата ми? Според мен въпросния Spectral даде ефект, но проблемът е, че от него косата ми оставаше мазна. Отделно, преди да порастнат новите косъмчета, други стари опадаха, когато започнах с мазането, което си беше много стресиращо и не ми се иска да рискувам отново с подобни преживявания. Благодаря предварително!

# 359
  • Мнения: 413
Аз боря в момента моя ужасен косопад, с ампули Ревалид (слагала съм 5-6 и нямам никакъв ефект, за сега) и витамините, които преди време ми препоръча a.l.e.n.a, за сгъстяване и растеж на косата - Макси хеър, токотриеноли, омега 3 и омега 7... Имам и един спрей на Голдуел за косопад, който от днес пръскам, 65лв. е цената. Надявам се да имам някакъв ефект до седмица-две... поне мъничко Praynig ...иначе ще отида да пусна кръвни изследвания и пр., че е нещо страшно при мен.
Купих днес и тривитаминол, но фризьора ми сподели, че не му е фен, заради омазняването, което предразполагало косопада, а аз вече съм се шашнала страхотно, косата ми за 2 седмици е 1/3 от това, което беше.  Sad
П.С. - сега звънях на личната ми, просто е толкова зле тази женица...Уж бях с невралгия преди 2 месеца, нищо не направи, не иска да дава и направления. Кажете къде да отида на ендокрин. да ме погледне и да ми каже кои хормони да си пусна.. вече не знам направо! Сполетяват ме много странни случки на 22 години.. или на дерматолог трябва.. ?

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 17:02 от white jasmine

Общи условия

Активация на акаунт