Кога мъжът е готов за бебе - тема 2

  • 47 067
  • 595
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
А на мен ми се струва, че просто не искаш да останеш по-назад от приятелката си.

# 556
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Не си мисли, че ако нямаш дете на 26 и си пропиляваш живота!?! Много бъркаш.
Скрит текст:
/Тоя начин на мислене много ми прилича на мисленето на хората от зодия Риби ooooh!/

# 557
  • Мнения: 817
Ти представяш ли си да имаш дете от друг? Не го превръщай в самоцел. Имам чувството, че една голяма част от мъжете си представят как веднага в ръцете им се озовава новородено, което гълта пари като черна дупка, реве, ака, повръща и сее смут непрекъснато.

# 558
  • Мнения: 2 461
Ти представяш ли си да имаш дете от друг? Не го превръщай в самоцел. Имам чувството, че една голяма част от мъжете си представят как веднага в ръцете им се озовава новородено, което гълта пари като черна дупка, реве, ака, повръща и сее смут непрекъснато.
  ама така както си го описала и аз бих се отказала  Joy

Съгласна съм с мненията на Lеxie и ai_vi , също.

Delinda, скоро този период ще отмине, но моя съвет е по-бързо да се опиташ да анализираш ситуацията и най-вече твоите чувства.  Най-важното е да си имате доверие и обич с твоя годеник. . Щом сте направили тази важна стъпка, значи имате чувства. Много е важно плановете да ги правите заедно, аз искам това, ти - онова, и накрая постигате съгласие. Много двойки имат различни разбирания и планове, но това не пречи да се обичат и живеят в мир. Всички можем да живеем сами, ако това искаме. Сигурност в живота никой не може да получи, можем само да се надяваме.
А в твоя случай, вместо да се самонавиваш - говорете. Това, което те е ядосало като отговор, може да е просто така. Да не го е мислил по този начин.
 Надявам се да споделиш какво е станало.

# 559
  • Мнения: 817
ама така както си го описала и аз бих се отказала  Joy

Така е, понеже българите имаме мъченически уклон. Раждането на дете е част от живота в общия случай. Вярвам, че е трудно, но непрекъснато се преекспонира. А мъжете са раними душици и като им засегнеш възможността да разполагат с финансите и личното си време както намерят за добре се ужасяват.

# 560
  • Мнения: 3

Vili_R , вие правилно предположихте , не бяхме говорили за това сериозно . Последната седмица  се държах много резервирано и това е направило силно впечатление ,та от тук тръгна и разговора ни снощи по време на вечеря. Започна с обичайните въпросите  - какво ми става,защо се държа така  и т.н.  Много пъти ме е питал ,но аз не исках да  споделя,този път беше по-настоятелен за отговор . Не исках  пак да отварям аз темата,да настоявам, да го притискам ,но явно вече не можех и да мълча . Обясних му как се чувствам , как не съм забравила думите му ,колко ме е наранил , също така и за колебанията относно връзката ни. След като ме изслуша започна да ми се извинява ,да съжалява,но не каза нищо повече и целия сериозен разговор не трая повече от 5 мин.  в които аз се обяснявах,а той се извиняваше . Пак започнахме да не се пазим ,но до кога... Първият път когато го решихме и започнахме ,той спря без да ми даде някакво обяснение,пък аз се обидих и започнах да пуша отново, а бях намалила цигарите от кутия до 3 на ден  и се получи някаква война  в която постоянно си правехме напук . Много по детски . Сега това не знам как да го разбирам ,имам усещането че не ме е разбрал,а просто иска да ми угоди ,да се радвам ли ,или да се чувствам като изнудвачка !? Другата възможна причина е и той да иска,но да не го признава открито,за да се чувства по-малко отговорен за това важно решение .

# 561
  • Мнения: X
Извинявай, но имам чувството, че приятелят ти е по-зрелият от двама ви. Значи той не те е пазил, т.е. имало е вероятност да си забременяла и ти напук започваш да пушиш?! И твърдиш, че си достатъчно отговорна да станеш майка?

# 562
  • Мнения: 388
Според мен, нещо много си се вкарала във филма да имаш дете сега веднага. Не разбирам защо толкова си се вманиачила в тази цел и защо приемаш толкова крайно нещата  newsm78?! Според мен първо трябва да се успокоиш. Това не е лесна крачка, в който ти щом си готово, това автоматично трябва да бъде и реакцията на човека до теб. Още повече, че не сте говорили сериозно ... Ти сама казваш, че се чувстваш като изнудвачка. Не го допускай и не прави секса в някаква цел за забременяване. Създаването на дете трябва да е преди всичко продиктувано от любовта между двамата. Наслаждавай се на самият момент, без да мислиш, че непременно сега трябва да забременееш. Според мен тук ти е грешката. Дай време на човека до теб да се настрои на тази вълна и съм сигурна, че скоро ще гледате в една посока Wink. Сега единственото, което постигаш е да създаваш напрежение и да обтягаш отношенията. Защо не пробваш да говориш с него с добронамереност, без да се цупиш, без да изискваш и да поставяш ултиматуми?! В началото бях останала с впечатление, че той едва ли не ти се е изсмял като си му казала .... Сега обаче ти е реагирал доста адекватно и явно се е замислил. Просто му дай време и поговорете СПОКОЙНО Wink! Успех от мен! 

# 563
  • Мнения: 3
Lеxie , това е лично,всеки си решава кога да започне да си прави бебче,а останалото не зависи от него. Няма място за състезание с тези неща .Приятелката ми беше само повода за отварянето на въпроса , чийто отговор ме разстрои много повече от колкото можех да си представя . До този момент не бях мислила сериозно за това . А колкото до нападката с цигарите
,знаех че не съм бременна,защото това се случи десет дни преди овулация   . Той може и да се е съмнявал,за това не съм се замислила . Simple Smile

# 564
  • София
  • Мнения: 2 511
Според мен също много навътре приемаш нещата.
Правенето на бебе не става насила.
И това, че си 10 дни преди овулация също не значи, тя не винаги е на точно определена дата  Peace

Годеникът ти е казал 2-3 години, но това не означава, че точно след 2 години ще каже "Айде". Може би ако поговорите сериозно, без нападки, или обратното - не говорите, ти се успокоиш и оставиш да видиш накъде ще тръгнат нещата, той ще се успокои и може би ще стане.

А другото е, че ми звучиш сякаш си търсиш оправдание да прекратиш тази връзка. Думите, които по-тгоре използва, са много силни.

Но не съм човекът, който да съди тези неща, не те познавам.

# 565
  • Мнения: 609
Здравейте момичета!

Когато започнах тази тема преди тооолкова време не вярвах, че някога мъжа ми ще се навие на бебенце. Ето, че вече сме горди родители на едно малко съкровище и повярвайте ми мъж ми е тотално различен от преди! Споделяла съм ви, че малко ме изненада миналата година без да каже, макар че перфектно знаеше, че искам вече детенце и то взе че стана от първия път. Исках да кажа, че както беше неподготвен, имаше според него още време и някак си оставаше във въздуха колко точно време има, сега е на седмото небе от щастие, толкова е грижовен и различен, определено като си гушнат рожбите се променят! Дано винаги е така.

Пожелавам на всяка от вас да не чака дълго, а скоро да се радвате на бебенцата ви. Ако имате вяра и познавате човека до себе си го изчакайте, както направих аз, макар и доста време да ми отне.  Hug

# 566
  • Мнения: X
Ехе, роди ли се вече?! Честито!

# 567
  • Germany
  • Мнения: 919
Съни, честито!  bouquet

Delinda, направо ми падна шапката!  Laughing
Не искам да съм груба, но как така ти искаш да станете родители с твоя годеник, готова си да си майка, а в същия момент му правиш на пук, не искаш да му кажеш защо си разтроена и дори не сте седнали да обсъдите сериозно въпроса като зрели хора?!
На мен също ми се струваш повлияна от приятелката ти, щом преди това не си искала дете и изведнъж, когато тя забременява, решаваш да повдигнеш въпроса.
Подкрепям и мнението на Po3u, че думите ти са много силни... разбирам, че явно си се засегнала от реакцията му, но все пак, щом искаш дете от този човек, не би следвало да искаш да го завязваш, че и умишлено да се държиш зле с него, защото те е обидил (може би дори несъзнателно). Според мен говорене му е майката. Изясни си сама за себе си какво искаш и говори сериозно с твоя човек. Дано нещата се наредят, какво искате. Peace

# 568
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
и представяш ли си да имаш дете от друг? Не го превръщай в самоцел. Имам чувството, че една голяма част от мъжете си представят как веднага в ръцете им се озовава новородено, което гълта пари като черна дупка, реве, ака, повръща и сее смут непрекъснато.
ХАРЕСА МИ smile3501
Аз какво да кажа имам четири бременности и две дечица, и най - интересното е че искам още едно бебче, но ако питаш мъжа ми по скоро ще се разведе с мен  Laughing отколкото да имаме друго бебе.

# 569
  • Мнения: 113
Привет,
бих искала да споделя и моята история, че малко почвам да се чувствам луда.
Той е на 37, аз на 31.
Когато се намерихме той много бързаше, на първия месец казваше, че иска дете и пр. За няколко месеца не се пазихме, но все около овулацията мама, при която живееше тогава, помагаше да се скараме. Някъде към седмия месец, когато той направи един ремонт, за да заживеем заедно, мама се изнесе, той заяви че ние не можем да живеем заедно. Така "не можем да живеем" вече година и половина. За съжаление е категоричен, че няма да има деца от мен, пази ме много стриктно. Ако повдигна темата се връща на тезата - не искам деца от теб, искам да се разделим, държиш се прекрасно, но мисля че играеш игра. В останалото време хем няма активност да прекрати връзката, хем ме обгрижва.
Не разбирам, наистина.

Общи условия

Активация на акаунт