"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори - 11

  • 34 411
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Тема 10

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 22:37 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 520
darlita, просто и аз като всички нямам търпение да узная. А това че ме болят яйчниците от овулацията....По принцип ову следва да е било на 30.12. но преди това а и на самия ден сме правили прекъснат секс - по принцип бебе не планувано, но от няколко дена като обследвам симптомите ме обзе добрата идея, че няма да е никак зле едно сладко бебенце за Нова година.  Grinning
Оставям предния ми пост от предната тема по-долу:


Здравейте и от мен. Новичка съм в темата. Последният ми цикъл беше на 12.12.2013. По принцип ми е около 31-33 дни. След ову, което беше някъде между 26-30.12.2013 гърдите не са спирали да ме болят, като започнаха веднага след ову. Също така и яйчниците страшно много ме боляха пак веднага след ову-то и не са спирали. Кръста също ме боли отвреме на време. Тази сутрин като станах нищо не ме болеше, но сега започва пак цялата волна програма. Зацапване не съм забелязала. Усещам нещо като бучка в гърлото. Гадане нямам. Нищо освен описаното. Има ли някакви бегли надежди да се случило??? Лелката все още я няма...Дано и да не дойде!!!   
Но последния месец много пътувах и може и да съм настинала. Макар че преди седмица така ме прерязаха яйчниците - остра болка за няколко секунди. Направо се превих от болка. До преди няколко дена едвам ходех от болки, а сега като лежа ако не си присвия десния крак имам чувстовото, че нещо ще се скъса в яйчника ми. Много опъва.
Тест направих днес - дори два - единия невалиден (нищо не показа), другия една ясна черта, друго нищо.

# 2
  • Мнения: 57
Li13, изчакай закъснението и си направи тест. Сега и да направиш нищо няма да ти покаже. А шанс да си бременна винаги има  Peace

# 3
  • Мнения: 520
Дано!  Praynig Ще изчакам. По принцип М трябва да дойде на 13-14.01.2014. Офффф искам да заспя и да се събудя на 20-ти например с положителен резултат.  Laughing
Успех на всички в бебправенето! Hug

# 4
  • Мнения: X
Дани
Скрит текст:
сега видях лентичката, поздравления и стискам палци всичко да е наред!

# 5
  • Мнения: 566
Запис.
ЛИ13 И аз смятам, че още е рано, дано имаш желаните две чертички.  Peace Peace
Дани Дано има само хубави новини като твоята днес! Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 139
Li13   знам колко е трудно да си търпелива,и аз като теб вече съм направила три тест и трите отр и много рано,последният беше в деня на М,сега вече имам  5дневно закъснение,но съм решила да направя следващият тест  след 10дневното закъснение(ако има такова),че се изморих от отр. тестове,и щом досега  са отр или няма бебе или е късна О,в неделя ще напиша резелтата.Нека в новата тема има много нови мами!

# 7
  • Мнения: X
Дано!  Praynig Ще изчакам. По принцип М трябва да дойде на 13-14.01.2014. Офффф искам да заспя и да се събудя на 20-ти например с положителен резултат.  Laughing

При положение, че сте практикували прекъснат полов акт, вероятността да си бременна не е особено голяма.

# 8
  • Мнения: 2 965
Алекс, darkangel_1991   
Скрит текст:
благодаря ви момичета! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 326
Дано!  Praynig Ще изчакам. По принцип М трябва да дойде на 13-14.01.2014. Офффф искам да заспя и да се събудя на 20-ти например с положителен резултат.  Laughing

При положение, че сте практикували прекъснат полов акт, вероятността да си бременна не е особено голяма.

и аз така смятам
след като го искате и се надяваш на това защо не работите целенасочено за бебе Simple Smile
стискам палци за желания от тебе резултат

# 10
  • Мнения: 82
здравейте! Имам въпросче... възможно ли е 5 дена след зачеване да отчете теста?

# 11
  • Мнения: 2 965
здравейте! Имам въпросче... възможно ли е 5 дена след зачеване да отчете теста?

Не, абсурд! Crossing Arms Имплантацията е от 7 до 10 дни след О (овулацията), а едва след нея се отделя ЧХГ-то и се засича с тест! Най-рано кръвен след 10-11 дни след О, или уринен след 12 дни след О!

# 12
  • Мнения: 82
значи е възможен грешен полужителен тест

# 13
  • Мнения: 57
здравейте! Имам въпросче... възможно ли е 5 дена след зачеване да отчете теста?
Абсолютно не! Изчакай закъснението на МЦ и си направи уринарен, преди това се съмнявам да ти покаже нещо.

# 14
  • Мнения: 2 965
значи е възможен грешен полужителен тест

Не, няма грешен положителен тест! Peace Казах кога най-рано можеш да се тестваш и с какви тестове! Кръвния е най-точен и там няма грешка! Peace Ако решиш си изчакай закъснение, ако има такова, но 5 дни след евентуално зачеване е лудост... Outta Joint Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт