"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори - 11

  • 34 417
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Germany
  • Мнения: 919
Здравейте, момичета! Не се включвам в темата, тъй като няма много много какво да кажа, но ви следя!
Честито на всички момичета, видяли  EFP !   bouquet

Относно повечето питанки.... да ви кажа аз напоследък всеки месец бях бременна  Joy , но откакто не мисля за тези неща като с магическата пръчка ми изчезнаха всички симптоми - не ме боли корем, не ми придърпва нищо, не ми се вие свят.  Laughing Мисълта ми е, че наистина сами си го правим.. надяваме се, а после се разочароваме. Знам, че е трудно да не го мисли човек, но трябва да се опита.
Иначе според мен евентуално закъснение и промени в цикъла след започване на бебеправене и без прием на лекарства може и да се дължи малко или много на психика... понякога от притеснение за нещо и на мен ми се е случвало да ми закъснее, въпреки че и моят цикъл е много редовен.

Успех на всички! Стискам палци за много много много EFP EFP EFP   bouquet   Hug

# 721
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!
Ще изложа някой факти около моята ситуация, като се надявам на съвет.
Имам син 6 на години, който живее с мен в Милано и е ученик в първи клас. Разведена съм и с приятеля ми правим опити за бебе от 6 месеца, но без успех.
Преди 4 години имам правена конизацията на шийката на матката, като на всеки 6 месеца правя цитонамазка и всичко е ок. Но след 2-рата година след конизацията цикълът ми стана адски болезнен- за сравнение ще кажа че като раждах сина си и започнаха онези гадните контракции, ме сложиха да легна, напънах се няколко пъти и родих, а при въпросния ми цикъл тези контракции продължават понякога по   12 часа и в един момент ми шурва голямо количество кръв и все едно, че не е било. Та и със сина ми имах проблем със забременяването, повече от година нищо, след което ми изписаха дуфастон 10 дни по 2 таблетки от 16-тия ден и на втория месец бях бременна. Миналото лято баща ми почина и оттогава цикъла ми стана около 32 дни, а след конизацията беше точен на 28-30 дни, преди това хич го нямаше... Януари тази година като бях в България реших да пробвам витаслим лейди, тъй като се очертаваше цял месец да съм в България, а приятеля ми в Италия, тоест без бебеправене. Изпих си аз витаслима, като въпросния януари ми дойде на 13-ти. След това на 28-ми януари пак започнах да кървя (вече бях в Италия) така до 10-ти февфруари- сменях по няколко превръзки на ден. Тук нямам гинеколог при който си ходя и се обаждах на моя в Стара Загора- човека каза купи си прогестеронов препарат и го пий 10 дни, за да спрем кървенето. Както и да е, докато ми дойде Дуфастона от България кървенето ми спря. Така реших да пробвам да си го пия по схема от 16-тия ден, тоест като броя края на извънредното кървене на 10-ти и от там броя 16 дни. Идеята ми беше да спомогна евентуално забременяване... Дуфастона го пих от 26,02,14 - 10 дни. До днес още не ми е дошло, а много ме болят гърдите и напипвам някакви твърди работи в тях, ходя със сутиени без чашки, защото и зърната ми са много чувствителни. При първата си бременност нямах никакви симптоми и неразположение. Правих тест за бременност преди 1 седмица и беше отрицателен. Опитвах се да засека овулация преди да започна Дуфастона, тоест от 20-ти с 5 отрицателни според мен теста и на 26-ти си започнах хапчето. Сега изобщо не знам кога ще ми дойде. Също много ми се спи и ми е студено, а тук е над 15 градуса през деня. Иначе не съм спряла биричката, по 2 на вечер си изпивам. Добре че поне не пуша. Тук не съм ходила на гинеколог, защото се чака над седмица в добър случай за час, а за изследвания по месец...безднадеждно е тук с докторите...

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 14:55 от eve0584

# 722
  • Germany
  • Мнения: 919
Аз съм в Германия и тук е сигурно за месец напред, но това не е оправдание да не ходиш на лекар. Не мисля, че лекарят в България може да те излекува по телефона. Моят съвет е да си намериш гинеколог там, където живееш. Междувременно през пролетта е много типично човек да чувства неразположения от сорта на това да му се спи и да е уморен. А дали си бременна или не, няма как да предположа, но щом си в закъснение, може да си направиш тест, нищо не губиш. Успех!   Peace

# 723
  • Мнения: 86
Извинявай, Eve, че ще бъда рязка, но как може да си самоназначиш лечение с хормонален препарат??? Правена ти е конизация, цикъла ти си прави каквото си знае, направила си 5 овутеста, при твоя нередовен цикъл какво очакваш да засечеш? Забременяване се подпомага от лекар, на който това му е работата, който ти е изследвал хормоните, следил цикъла и т.н. Ако всяка от нас така можеше да се подпомага и самолекува, всички тук щяхме да сме бременни, темите щяха да са празни, а лекарите безработни. Не мога да разбера как един себеуважаващ се лекар се наема да поставя диагнози и изписва лекарства по телефона ..... Какво очакваш да ти кажат момичета, абсолютно незапознати с предисторията ти, във форум? Да извадим кристалните топки и да гадаем? Много се ядосвам от такива необмислени действия и безхаберие към собственото здраве ... Както и да е.

Като за начало направи си тест за бременност, това че преди седмица е бил отрицателен не значи нищо! И вземи си намери лекар в Италия, там където живееш, защото по интернет и телефон работата едва ли ще стане ...

Това, че се чака и в Германия е вярно, но не е цялата истина. Разбира се, че ако се обадиш за контролен преглед, ще се наложи да почакаш, все пак е контролен преглед, къде е проблема, ако нямаш никакви оплаквания, да изчакаш. Не вярвам обаче, че ако се обадиш, дори и не на собствения си гинеколог, и обясниш че имаш еди какъв си проблем, някой ще те върне. Да не говорим, че специално в Германия има спешни гинекологични клиники, които работят 24/7.

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 15:41 от bella_mi

# 724

Общи условия

Активация на акаунт