помагат ли витамините за коса

  • 2 412
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
здравейте,аз съм нова в сайта и исках да попитам нещо,тъйкато аз имам проблем с косата -тънка, рядка и бързо омазняваща се ,какво мислят дамите за тамблетки с витамини ??

# 1
  • Мнения: 871
Пия витамини А+Е и съм доволна.  Grinning

# 2
  • Мнения: 28
Помагат,да.Но комбинирани и с подходяща грижа отвън.Едното не може без другото.

# 3
  • Мнения: 0
Привет,
Ако косата ти е рядка по-принцип, а не е оредяла в следствие на обилен косопад, спасение няма.
Колкото до омазняването то се дължи на различни неща. Дали косата ти е права или къдрава, колко е суха, имаш ли пърхот, носиш ли шапки, сезонът също оказва сериозно влияние.
Два пъти започвах да пия Геритамин (мисля, че така се казваха) и двата пъти цикъла ми идваше през 2 седмици. До тук с витамините за коса и нокти Simple Smile За косата правя поне веднъж в месеца маска с тривитаминол. А за ноктите използвам заздравител с витамини.
Препоръчвам ти да пробваш със качествен шампоан за мазна коса. Като качествен не значи непременно много скъп. Недей да се хвърляш и към бебешките шампоани. Търси продукт без сулфати. Идеята е че колкото по малко се разпенва толкова по-добре. Така ще измиваш косата по-добре без да я изсушаваш ненужно. Ако не ти е много чувствителен скалпа може да пробваш с някои био шампоан, но внимавай какво купуваш и в никакв случай не използвай след срока на годност.  Може да опиташ и маска с тривитаминол. При мен помага. И се опитай да я миеш по-рядко. Ако я миеш всеки ден, изкъпи се и на втория ден я вържи и се изкъпи на третия сутринта, или на втория вечерта. Направи го за около седмица-две и после увеличи с още един ден.

# 4
  • Мнения: 871
Zviarka, казваш, че ти идва през две седмици. Колко трае кръвотечението?
Ако е 7 дни, това прави цикъл от 21 дни, което си е в границите на нормата.

# 5
  • Мнения: 192
Здравейте....
аз също имах проблеми с косата. В следствие на третиране с преси, химикали и т.н. започна да отслабва адски много, късаше се, падаше, пърхот, беше без блясък и адски безжизнена и суха. Абе общо взето имаше сигурно около 10 проблема по едно и също време и много се бях изплашила.
Оправих се с витамините на Допел Херц, които са на разтителна основа, но много ми помогнаха. Не са скъпи и определено ми действат. За външна грижа използвах подходящи маски, балсами и ампули за подхранване. Но главна роля за подобрението бяха витамините, които пиех.
Преди 5 месеца ги спрях, защото забременях и останах още по-доволна като видях, че косопада не се възобнови. Преди да ги спра бях изпила 1 опаковка, която се състои от 30 хапчета.  Laughing

# 6
  • Мнения: 0
Zviarka, казваш, че ти идва през две седмици. Колко трае кръвотечението?
Ако е 7 дни, това прави цикъл от 21 дни, което си е в границите на нормата.


Не беше нормално. Моят цикъл принципно е много редовен и е около 35 дни.

# 7
  • Мнения: 871
В какъв смисъл не беше нормално  newsm78 Колко ти беше МЦ с витамините?

Да те питам- забеляза ли менструацията ти да е станала по-безболезнена, по-оскъдна? Питам те, защото се чудя въобразявам ли си или наистина витамините влияят по начина, по който пише в учебниците  Grinning

# 8
  • Мнения: 0
В какъв смисъл не беше нормално  newsm78 Колко ти беше МЦ с витамините?

Да те питам- забеляза ли менструацията ти да е станала по-безболезнена, по-оскъдна? Питам те, защото се чудя въобразявам ли си или наистина витамините влияят по начина, по който пише в учебниците  Grinning

Нямаше болка. Поне не си спомням да е имало такава, защото и двата пъти бях доста изненадана Simple Smile
Иначе както написах МЦ е около 35 дни и е редовен. А самата менструация е 7 дни.
Доколкото съм чела опаковките, тези витамини влияят положително и се препоръчват за жени които искат да забременеят.

# 9
  • Мнения: 871
Не само за жени, които искат да забременеят.  По-скоро желаещите бременност е по-добре да пият фолиева  Laughing
Аз го пия заради мастопатия вече 4 години. Останалото за косата и ноктите+безболезнената менструация го приемам просто бонус.

Общи условия

Активация на акаунт