Очакван е финала - последни щъркели, януари да докара-тема19

  • 37 236
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 97
. Така ми се яде сладко, че някой път се крия, ям и после отричам пред себе си... Щом никой не ме е видял, значи не съм  Embarassed Embarassed Embarassed

Ивчеее, ей това ме разби. И аз ги върша някакви такива. ММ купил вчера една кутия бонбони и аз му заявявам гордо, че не не искам. Само че колкото пъти мина покрай кутията, толкова пъти си взимам бонбон. Че понякога и с двете ръце... Crazy Embarassed

# 721
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile))
Аз влизам да се похваля с първа разходка в количката, ей чудно време, слънце, топло, утре по за дълго. Вчера бяхме на консултация, хич не е наддала много, има няма към 300 грама, а е на 20 дена, но тя почна късно да наддава, може би към края на 2рата седмица. Няма да додавам за сега ам. Дадоха ни направление за ортопед. Вчера минах и през лидъл, ей..малките радости..не бях мърдала от 20 дена и много се изкефих хахаха..Подадохме за помощта и тук да кажа за който има и други деца-носете копие от техните актове за раждане, нас за това ни върнаха. Днес ми доставиха една блуза за кърмене, която все пак осигурява доза дискретност, не е като да я вдигна цялата и слинг, с който още се боря..и както съм с две леви ръце, май ще чакам мм да го нагласи.
Панди, и тук да кажа, дай моля те рецептата за лимонките Laughing Дано скоро тм е по-свободен, че много ще ти дойде.
Тони, Австралия? я раздуй Simple Smile
За морето, аз искам в Турция, много ми харесва обслужването и удобствата, и каката ще се изкефи.
Коте, как го реши този коклюш, това не е ли сериозно ?
Кайлис, не ти е лесно с две малки деца, но щом успяваш да правиш торти, па били те и грозни, значи си пушка Mr. Green
Ив, и моята кукла киха, и даже се изкашля 2 3 пъти..
Маги, ще се справш, ти си майка-героиня  bouquet
Еуфория, браво, че сте преборили проблемите с баткото Simple Smile
Операцията и мен ме сърби и е изтръпнала.
Деси, няма ли някво помещение долу, където да я държиш количката?
Сладо..ммм..ужас , много ми се яде и много ям, това да не е нещо специфично за кърменето?
И като казах кърмене-имате ли някакъв режим, ние често ядем ..постоянно и по скоро спим, закачени за кораба майка т.е за мен, това нормално ли е? Не знам как да докарам някакъв режим..
с една ръка толкова от мен.. Wink ХУБАВ И СЛЪНЧЕВ ДЕН

# 722
  • Мнения: 361
Тони, честита ви разходка.

Ив, аз ще спра да казвам какво правя, че ми е много наудобно така. Пък и не съм толкова сръчна като Кайлис и Марианка.

Десита, аз го мазах моя с нахткенсен и днес няма пъпки

# 723
  • Мнения: 17
Хайде пак да драсна някой ред, че като се посъберат странички и пропускам някоя от вас, та ми е съвестно. Чета ви всички, ей и много ви се радвам, както нееднократно отбелязах:)

Мама Тодорова, еми да - квот-такоз Simple Smile))). А иначе за кремчетата за заличаване на белези - ами аз казах, че Алекс е толкова чакано и желано бебе и да си призная хич не съм се замисляла да си мажа белега - а по принцип съм доста суетна, но това е белег от най-прекрасното нещо в живота ми, та ако избледнее с времето - ок, ама да мажа - засега не;)
Елг, дано има ефект от смяната на АМ. А за почивката - ами ние досега все при познати и приятели по морето ходим,ама сега с бебо - няма как - ще трябва да мислим хотел или апартаментчета под наем, които дават. Предпочитам южното Черноморие, не знам защо - просто така съм свикнала от малка. Та ,ако някой има някаква идея - да свирка Wink

Тонини, е разби ме с тия ппалатки безз ток и вода . ММ е много по тия екстремни изживявания ,ама аз съм глезена и - не , мерси. Малко в повечко ми идва липсата на ток и течаща вода...Виж за Австралия - няма много , много да се дърпам - въпреки, че изпитвам страх от самолети и влечуги:)

Десита Бонита - е много се смях с циците и разграфените милилитри hahaha За премеждията ти с количката - мани , и аз се чудя как ще излизам с нашата. Имаме асансьор,ама стълбите са толкова стръмни пред входа , а и аз не съм много якичка , ма няма как - ще го измислим. Няма да го заточа бебето вкъщи я....Оф, аз вече нямам търпение за разходки с количката..Така ми се излиза
Ив, и аз като теб, ей така за спорта - рева си ,ама гледам да не се поддавам и да не е прекалено често, та да не ме тресне някоя следродилна депресия баш през пролетта Wink
А Панди, мъфините изглеждат суперско - дори и за веганче като мен Wink

А и да питам нещо за пъпките - как трябва да изглеждат тези от претопляне? По цялото тяло ли са ? В чуденка съм дали не го навличам това детенце... Вкъщи е 22 градуса - той е с боди с дълъг ръкав и ританки ( памучни) ,а вечер - боди с дълъг ръкав + пижамка/гащеризонче (пак памучни)...а и слагам чорапки вечер- ама не термо,ами тънички . Май станах много подробна , за което - сори  Wink

Хайде до скоро Hug

# 724
  • Мнения: 4
 Здравейте, влизам набързо само за да ви споделя случката от преди малко.Докато ММ сменяше памперса на бебчо то реши че е крайно време да се вземе в ръце и да сътвори чудеса, след като поизака малко в стария памперс ММ я надигна за да го смени и в този миг беше обстрелян безмилостно и ожесточено  Joy  и от кръста надоло беше целия на пръски(и то меко казано) и после докато ми я носеше в банята да я измием отнесе още един залп   hahaha Направо не е за вярване колко много материал изкара  #Crazy
  Поздрави на всички!

# 725
  • Мнения: 9
Здравейте, влизам набързо само за да ви споделя случката от преди малко.Докато ММ сменяше памперса на бебчо то реши че е крайно време да се вземе в ръце и да сътвори чудеса, след като поизака малко в стария памперс ММ я надигна за да го смени и в този миг беше обстрелян безмилостно и ожесточено  Joy  и от кръста надоло беше целия на пръски(и то меко казано) и после докато ми я носеше в банята да я измием отнесе още един залп   hahaha Направо не е за вярване колко много материал изкара  #Crazy
  Поздрави на всички!

 smile3532 smile3532 smile3532 newsm62 newsm62 newsm62

Това моя юнак ми го сътвори в 2.00 през нощта преди 2-3 дни, аз сънена и със забавени реакции реших да го сменя в краката си на нашата спалня (иначе съм бърза де), обаче махнах стария памперс доволно пълен и се замотах нещо и последва предупредително пръцкане, ама аз докато загрея..... вече беше твърде късно, цялото ни легло се омаза плюс дрехите му плюс доволно омазване на любимата ми нощница, та оттогава съм с повишено внимание  Joy Joy Joy

# 726
  • Мнения: 1 266
Иве, след годинката може витамини и имуностимуланти. Преди това не - имат разни оцветители и консерванти, могат да са алергени, а и детето не може да ги усвоява.

Деси, най-вероятно на Мила нищо й няма, т.е. има й проста кашлица, а не магарешка, ама майка й нали е психо. Взехме антибиотика и сега стои на плота в кухнята и се гледаме с него, защото все пак реших да чакам и да видя, че не ми се дава излишен антибиотик.
Иначе коклюшът си е сериозна работа, аз нямаше да се шашкам, ако не беше.

# 727
  • Мнения: 19
Здравейте мами! Не се включвам защото няма с какво бебето си е още в тумбака. Вчера бях на преглед и пича си се е наместил няма намерение да излиза кръвното ми е супер аз се чувствам добре за това няма секцио. Ще чакаме до 15.02. когато ми е термина ако не съм родила до тогава на 17 вече ще го вадят. Иначе имам ужасни киселини. Това засега ми е последния пост известно време няма да мога да пиша в темата само ще се разпиша в родени! Пожелавам на всички мами всичко хубаво!   bouquet

# 728
  • Мнения: 1 569
Заповядайте в РОДЕНИ  Hug

Край на тази тема и край на писането в сектор "очакващи", ех...

# 729
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Зеленко, благодаря за статията. Май трябва да потърся специализирана помощ за съвет.

Въпрос към ЛЛЛ
Детето ми постоянно повръща - без значение оригнало ли се е или не. Кърмя го на поискване - на около 2-2,5 часа, той сам си се маха на 15-тата минута някъде. Винаги е леко наклонен. Следва половинчасова разходка, по време на която се почва програмата от повръщане. Легнал е винаги в доста наклонено положение и пак повръща. Оригва се, не оригва се - положението е едно и също, повръща си. Мерихме го и си е върнал кг-те от болницата -тоест наддава.
Докато яде постоянно издава звуци. Ако си спомняте като малки как издавахме звуци като пиехме вода, уморени от тичане - звуците са същите. Като че ли бърза да се наяде и не си дава мира докато не засити първоначалния по всичко личи зверски глад, който изпитва. Явно поглъща прекалено много прекалено бързо и гълта въздух, затова и повръща - както пише в статията за повръщането при кърмени деца, публикувана от Бу. Не съм сигурна дали струята ми е силна или имам свръхлактация - гърдите не ме болят, а като се цедя, продължава към час за 50 милилитра /просто не мога да се цедя като хората/, но определено вече си имам доста кърма. Пия постоянно чайове за лактация - може би трябва да ги спра  newsm78
Какъв е съветът ви в моя случай? Да си изчакам да израсне сам проблема ли? А дали не е нещо по-сериозно от щастливо повръщащо бебе? Има ли други методи да му помогна по някакъв начин?


Кайлис, ако всичко върви по план следващия уикенд и ние сме навън!!! Само времето да е такова дотогава! А за коментарите на педиатрите от старата школа, а и лекарите като цяло - този в болницата вика: Едно дете не трябва да се държи повече от 10 минути на едната гърда! Било му достатъчно  #Crazy Ами ако е слабичко и недоносено и едва цока?!?! Ами ако мама не е с обилна струя, а едва тече?

Панди, щях да те питам като каза, че не си доволна от количката и забравих - какво не й е наред?

Мама Тодорова, ама какви са тези работи с кг-те??? Завис, завис  Mr. Green

Аз пък от малкото ходене днес така съм се вдървила в кръста, че... Явно немърдането се отразява, а и плюс перманентните болки в кръста.

Пъпки бебо няма, абсолютно му е гладка кожата, педиатърката даже я похвали. Обаче още втория ден в болницата му излязоха 3-4 бели пъпчици по лицето и не се махат, а цялото му носле е в бели точици. Педиатърката каза ,че е от претоплянето в болницата. Надявам се да изчезнат с времето, че нослето му е супер бяло от тези точици.

Tonniny, звучи успокояващо, че бебето наддава, че майчиното мляко дава сили да расте и....както описваш , подозирам, че вероятно суче доста лакомо и покрай "манджата" засуква и повечко въздух. Някои бебчета израстват бързо, на някои им трябва време докато спрат да връщат поетото мляко. Не пречи да се консултираш и с детски гастро-ентеролог /по възможност имащ опит с кърмачета /  Wink 
Опитвала ли си да смениш позата, така че да лежи върху теб или до теб, но една идея по-високо от гърдата? Един вид да суче "срещу гравитацията". Евентуално да опиташ идните 2-3 дни и да видиш каква промяна ще настъпи?
Щом ти е вкусно, не е проблем да пиеш чай, НО да не е в прекалени количества. Независимо дали чай, вода, сок - пий според жаждата си, а не по принуда.   Wink Ако решиш да опиташ нещо ново (смяна на позата или каквото и да било) и след това споделиш как се е получило при вас, ще съм благодарна, така някой друг трик от твоите може да е полезен и на други майки с подобен проблем.
 Hug Peace

# 730
  • Мнения: 0
Привет на всички януарски мами! Поздрави за бебчетата, дано са ни живи и здрави и послушни! Аз почти не пиша, но често ви чета. И тъй като сме записани с термин, да се запишем и с бебче. Родихме се на 30 Януари, имахме малко усложнения, затова ни изписаха едва вчера. Важното е, че вече сме добре и сме си у дома. Раждането беше нормално, а юнака се роди 3250, 51см., кръстихме го Симеон. Това е от нас, ще пишем ако има нещо интересно да споделим.

# 731
  • Мнения: 0
Привет мами!
И аз да се похваля-роди ми се момченце на 28-ми януари с перфектните мерки от 3350 гр.и 50 см.
От една седмица сме си вкъщи и преживяваме всички радости и несгоди. Появиха ни се и коликите от два дни.засега толкова.ще пиша,ако имам нещо интересно.

# 732

Общи условия

Активация на акаунт