Помните ли името на акушерката, която ви води раждането

  • 17 583
  • 128
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 677
Мисля, че ще е интересно, да се проследи анкетата.
Не е нужно да назовете името и, идеята на темата е просто да се проследи това, до колко е важна ролята на акушерката при едно раждане и разграничи от ролята лекаря Simple Smile
Каква следа е оставил този човек у нас, в този момент...
Та... помните ли името и Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 яну 2014, 17:14 от vitaminka

# 1
  • Мнения: 19 082
Ще се учудя, ако някой е разполагал с толкова добра памет при раждането си, че да отговори с "да" на такъв въпрос.

Хм, сега видях анкетата - явно има двама с феноменална памет.

# 2
  • Мнения: 11 747
Да, помня го. С много добри впечатления съм, свястна жена, благодарих ѝ сърдечно на финала.
Попълвам една от онези книжки за бебета, които ги има по книжарниците. Там има графа с името на лекаря и акушерката и съм го записала.

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Aко се беше представила... или ако беше сама... но лицето - да.

# 4
  • Мнения: 11 747
кукумицинка, може би си раждала отдавна? Или имаш предвид, че не си била в кондиция, за да го запомниш? Аз помня много неща, дори си мисля, че всичко, но може да не е точно така. Всеки случай чувах и помня разговори между двамата лекари, които те не мислеха, че съм в състояние да чуя. А акушерката не се е представила, но чувах името, с което я наричат. За момента дори помня как излежда и може би ще я позная, но по- нататък надали.

# 5
  • Мнения: 19 082
кукумицинка, може би си раждала отдавна? Или имаш предвид, че не си била в кондиция, за да го запомниш? Аз помня много неща, дори си мисля, че всичко, но може да не е точно така. Всеки случай чувах и помня разговори между двамата лекари, които те не мислеха, че съм в състояние да чуя. А акушерката не се е представила, но чувах името, с което я наричат. За момента дори помня как излежда и може би ще я позная, но по- нататък надали.

Помните ли името на акушерката, която ви изроди - аз лично го разбирам като помните ли името на акушерката, която е била на Вашето собствено раждане, не на детето Ви.

# 6
  • Мнения: 11 747
Е, така погледнато - не я помня.  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 677
Извинявам се, редактирам веднага Simple Smile  ooooh!

# 8
  • Мнения: 4 255

Помните ли името на акушерката, която ви изроди - аз лично го разбирам като помните ли името на акушерката, която е била на Вашето собствено раждане, не на детето Ви.
Е така погледнато-не,не си я спомням.Но мисля,че авторката друго е имала предвид.Аз помня имената и двете акушерки,които ми помогнаха да родя.По чиста случайност едната ми е хазяйка  Grinning

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Мисля, че не, те бяха 2 всъщност + доктора. Известно време след това ги помних, но съм забравила.

# 10
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Помня я. Все пак прекарах 12 часа с нея. Беше мила. След това и благодарих.

# 11
  • София
  • Мнения: 849
кукумицинка, може би си раждала отдавна? Или имаш предвид, че не си била в кондиция, за да го запомниш? Аз помня много неща, дори си мисля, че всичко, но може да не е точно така. Всеки случай чувах и помня разговори между двамата лекари, които те не мислеха, че съм в състояние да чуя. А акушерката не се е представила, но чувах името, с което я наричат. За момента дори помня как излежда и може би ще я позная, но по- нататък надали.

Помните ли името на акушерката, която ви изроди - аз лично го разбирам като помните ли името на акушерката, която е била на Вашето собствено раждане, не на детето Ви.

Е, защо, аз пък го знам, казвала се е като баба ми - Елена. А нейната внучка (кръстена на нея), по изрично нейно настояване се казва не Елена, ами Елица  Flutter

# 12
  • Мнения: 8 943
Да, помня.
Казваше се (Надежда) Пълова, за първото име не съм много сигурна.

# 13
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Помня го - Стефка! И нея си я спомням много добре. Дори като ме изписваха се базикахме, че сина ми е малко кръстен и на нея, защото едното му име започва със С. Впечатленията са ми само положителни, въобще тя е най-положителното нещо и човек, което си спомням от престоя си в родилното. Моето раждане протече през по-голямата си част без присъствието на лекар. Родилното отделение е малко, има само по двама дежурни гинеколози, и двамата бяха в секцио, когато аз раждах. За последно лекар видях в 9 сутринта, а после чак в 13:40, а след три минути се роди и сина ми. През цялото останало време около мен бяха акушерката и една санитарка, за чието име, признавам си, не съм сигурна, мисля, че беше Ани, но и нея си я спомням външно, и до днес. През цялото време акушерката беше тази, която контролираше нещата и ми даваше съвети, и насоки какво да правя. Благодарение на нейните съвети нямам нито едно разкъсване, само три шева от епизиотомията. След повече от половин час в родилна зала се разбра, че без епизиотомия няма да мина, но акушерката няма право да я извършва без да присъства лекар в залата. По спешност звъняха на друг гинеколог от близката частна клиника, просто да дойде да присъства, иначе самата процедура пак тя я извърши. Само дето не ме ши тя накрая. И въобще, от целия ми престой там, тя беше най-разбрана и най-човечна, няма човек, на който да съм по-благодарна за помощта, която ми е оказала по време на раждането,

# 14
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Помня я, разбира се, макар че за първи път я видях тогава. казва се Красимира, фамилията ще я спестя сега. След раждането благодарих и на нея, и на лекаря.  Peace

# 15
  • Мнения: 1 243
Помня го, съвсем случайно се казваше като мен.  Mr. Green Но и без това, предполагам, щях да го запомня.
Няколко седмици след раждането я срещнах докато разхождах бебето и тя ни позна. Чудесна беше, много ми помогна, само съжалявам, че безумно младата лекарка, която беше на смяна не се вслуша в предложенията й за мен, защото ако беше го направила, сигурно щях да мина и без тези шевове, които получих.

# 16
  • Мнения: 6 365
Помня, че беше копие на Лиса Къди от сериала Хаус.

Вероятно е да се казва Олга, след запитване на други в
болницата, но не е сигурно.

# 17
  • София !
  • Мнения: 1 240
Помня !! А , лекаря , няма как да не го помня , ходила съм си при него и преди бременността и по време , и при него исках да си родя ( и родих  Simple Smile ) . И си помня цялото раждане , с най малка подробност  Mr. Green . ( имам много добра памет  Wink )

# 18
  • Мнения: 11 569
Не, не го помня. Аз и на лекарката не го помня. Две нацупени дами в 3 през нощта. Само тогава ги видях.

# 19
  • Мнения: 37
Не, не го помня за жалост, жената беше много внимателна даже.

# 20
  • Мнения: 2 761
Помня името на акушерката, която ми помогна да родя сина ми. Казваше се Силвия Русева, много мила и внимателна. Справи се сама, въпреки че пъпната връв беше увита два пъти около врата и едната ръчичка. Аз дори не разбрах, че има проблем. Много добър професионалист - следвах напътствията й и като резултат нямах нито шев и всичко с бебето беше ок.

# 21
  • Мнения: 9 721
Помня го, защото раждах с избор на акушерка. Раждане, за което човек може да мечтае.

От първото раждане помня лицето на акушерката. Отвратително същество.

# 22
  • Мнения: 11 747
Силвия Русева изражда ли или това е било отдавна? Сега само административна дейност извършва. Може би преди да стане старша акушерка е израждала.

# 23
  • Мнения: 196
Помня е да,беше и последното дежурство след това се пенсионираше.

# 24
  • Мнения: 8 906
Раждах със секцио и основната роля беше на доктора. Акушерката е поела бебенцето ми, претеглила, изкъпала, повила го ... Помня името й, тя ме посрещна и си говорихме доста, чакайки доктора за операцията. После така и не я видях повече, но много пъти съм се сещала за нея и съм се питала как са се развили при нея нещата.
Помня и акушерката, която е израждала майка с мен. Братовчедка на дядо ми беше.

# 25
  • Мнения: 2 761
Силвия Русева изражда ли или това е било отдавна? Сега само административна дейност извършва. Може би преди да стане старша акушерка е израждала.
Това беше преди 3г. и 3 мес. Тя беше нощна смяна и с нея имаше 3 специализантки. Те гледаха, тя свърши всичко. Докторът спеше .

# 26
  • Мнения: 233
Simple Smile От първото раждане, не, въпреки, че всички, те идваха за кратко и винаги се представяха...имаше и смяна на смени, единствената физиономия която си споням беше на едната от акушерките, единственото което виждах у нея бяха бяха мигли, дебели, натуфкани със тон спирала мигли.
От второто си раждане си спомням всички физиономии, а имам и снимки, не бих ги забравила и естествено името на старшата акушерка - Таня Костова, голяма шегаджийка!

# 27
  • Мнения: 1 350
Родих и двете си деца при една и съща акушерка - Катя Павлова от АГ клиника "Селена".
Прекрасна жена ,не знам как бих се справила без нея!Името й ,както и нея ,никога няма да забравя !Та тя сподели с мен едни от най-съкровените ми моменти  Hug Hug

# 28
  • Мнения: 15 043
Помня го - Теодора Костова. Лекарят обаче не помня.

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Първото ми раждане го води лекар и да - помня й името с добро. Второто го води акушерка почти изцяло и благодарение на нея то премина положително и леко, без разкъсвания и шевове, без форсиране и напрежение. Точно както го исках. Специално я попитах за името и й благодарих за чудесното преживяване. Санитарката също беше много мила и грижовна и нея питах за името, но не го запомних  Blush. Дежурния лекар също го помня, въпреки че се видяхме за малко, но също беше много любезен и професионален  Simple Smile.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 13:39 от ivap

# 30
  • Мнения: 11 607
Първото и второто - при доктор. Помня името му и още как.....И за статистиката - той е бил на моето раждане, докторът, който ми изписа лекарствата, след които забременях. След 3 годишно чакане.
Трето раждане - акушерка - Мария. Четвърто име - доктор и акушерка. Помня името на доктора, на акушерката - не. Но с нея се виждам сравнително често и редовно се поздравяваме.

# 31
  • Мнения: 507
Помня имената на акушерките и при двете си раждания:
При първото беше Мариана Ковачева, а при второто Нели Маринова и двете от Майчин дом.
Страхотни жени много внимателни и човечни, не са ме оставили нито за миг.
Само да кажа, че не съм си избирала екип и двата пъти и никои не ми е казавали или искал нещо.

# 32
  • Мнения: 6
Да, помня го! Адашката ми Елена Иванова Нейкова. Страхотна! Беше с мен непрекъснато и са малко думите, с които да и благодаря!

# 33
  • София
  • Мнения: 483
О дааа, помня  акушерката и още как! Никога няма да забравя тази жена и нейните златни ръце! Казва се Снежана Петрова, от Майчин дом. Тя ми осигури безболезнено и леко раждане, за каквото и не бях сънувала! Намесваше се физически при всяка контракция и спираше болката още в зародиш, мереше пулса ми на всяка контракция, говореше ми като майка и ме разсейваше, обясняваше ми на всеки етап както се случва и какво предстои. 
Цял живот ще съм и благодарна, не мога да я забравя   bouquet

# 34
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Не помня името й или по-скоро не съм го научавала никога, не помня как изглеждаше, но помня ключовата й роля. Тя беше лошото ченге, което ме върна на земята, докато аз хленчех, че повече не мога и ще се мре Embarassed.

# 35
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Помня името й, фамилното е Саридис, работеше в Майчин дом. Мисля, че малкото й име е Стефка, има близначка, която също работеше в същата болница. Това за първото раждане.
За второто - акушираше стажант-доктор, а името на младия доктор, който водеше раждането не помня, защото бях заета да се дърлям с него. В предродилно ме наблюдаваше една млада акушерка от Перник, много мило момиче, Петрова май се казваше.

# 36
  • Мнения: 3 241
Не, забравих го. Но бих я познала.
Беше много мила.
На следващия или последващия ден дойде в стаята ми да види бебето и мен.

# 37
  • Мнения: X
Помня акушерките и на трите ми раждания, лицата им и подробности от облеклото, но имена не помня изобщо по принцип. С изключение на името на последната - Брунхилде Шмид, квадратна (по-скоро куб със страна 1.50) жена с наааай-дебелите пръсти, които съм виждала на човешко същество. И с най-безизразното лице на света.

Там, където аз раждах децата си (Австрия, Франция и Германия) акушерките са водещите фигури при ражданията (нормални, не секцио). Лекар се намесва при анестезия, шев, разрези, усложнения.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 13:01 от Анонимен

# 38
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Разбира се,че я помня!  smile3521
И двете си деца съм раждала при нея.  Peace Изключителен човек, безупречен професионалист с прекрасно чувство за хумор. Имено тези нейни качества превърнаха всички напрегнати моменти от двете ми посещения в болницата в забавни случки, за които си спомням с най-добри чувства.  Peace
Работи в ''Шейново''.

# 39
  • Мнения: 155
Танева!Много ми помогна за всичко при болките.Когато беше нужно ме връщаше на земята.За да не мисля за болката ме разпитваше разни неща.Разсмиваше ме.Цяла нейна смяна изкарах -12 часа.Като наближи време да си ходи,ми каза,че ако не родя в нейната смяна много ще ми се разсърди  Joy  И така 30 мин преди да си тръгне тя пое нашата дъщеря . Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 140
Помня,разбира се ! Това е моята приятелка от "Майчин дом" Маргарита Алексиева,
благодарение на нея имам прекрасен син !
Винаги ще я обичам !

# 41
  • на село
  • Мнения: 834
Ще се учудя, ако някой е разполагал с толкова добра памет при раждането си, че да отговори с "да" на такъв въпрос.
Аз - преди 18 г. Мирянова.

Помня я, защото беше много добра и внимателна с мен.
Май никога няма да я забравя.

 hahaha кукумицинка, при втори прочит разбрах какъв ти е всъщност въпроса. няма да се редактирам. ама така е, като бързам  Laughing

# 42
  • Мнения: 113
И аз я помня като ден днешен виждам усмихнатото и лице пред мен. Наложи се секцио а тя подаваше глава да види как съм и лампите в операционната образуваха ореол около главата и. 2 дни след разждането намери в коя стая сме и дойде да ни види и да погушка бебка. невероятна жена. Излъчваше спокойствие и благост.

# 43
  • Мнения: 1 457
Моята акушерка при първото раждане се казваше Даниелка, а при второто не помня. Иначе като цяло докторката си беше до мен по време на раждането и контракциите  Peace

# 44
  • Мнения: 3
Да доктор.Биков и др.Спасов  и съм им много благодарна че изродиха прекрасното ми дете.  bouquet Hug

# 45
  • Мнения: 2 070
Помня името при първото ми раждане-Антонова
Много дребничка, около 1,55, а аз 1,82
Когато ми помагаше да преминем в родилна зала, буквално главата и беше под мишницата ми Laughing
От няколко години работи при гинеколожката ми и ми стана много приятно, когато я видях
При второто- помня само лекарите, които ни спасиха живота
акушерки и да е имало, изобщо не участваха в раждането

# 46
  • София
  • Мнения: 4 006
Помня я, много мила и добра, казва се Олга, от Т.Киркова   bouquet

# 47
  • Мнения: 68
Аз помня името на акушерката, която стоеше до мен в предродилна - Михаела. Беше стажантка, на възраст може би колкото мен, много мила. Когато ме преместиха в родилната зала на магарето, вече не бях много адекватна и изобщо не успях да видя имената на другите акушерки, но съм благодарна на целия екип, който ме изроди. Отидох, без да познавам никого, без да плащам избор на екип и получих прекрасно отношение  (Шейново)  bouquet

# 48
  • Мнения: 18
Помня имената на акушерките и при двете ми раждания. Парадоксално е, че не обърнах въобще внимание на името на лекаря при първото, преди 7 години.  Живи и здрави да са акушерките и нека оставят толкова топли спомени на родилките, каквито аз пазя за тях   bouquet.

# 49
  • Мнения: 4 841
Родих през 2003 година. Отидох да раждам без никакво предварително проучване (освен че знаех къде е болницата). Пое ме дежурен лекар. В родилна зала освен него присъстваха още две жени - нямам представа коя е била акушерката, и коя сестрата, защото не си размених нито дума с тях - говорех си само с лекаря през цялото време. Едната по едно време ми държеше ръката, и ми оправяше нещо косата, но не сме разговаряли, нито пък им помня лицата. Прекарахме заедно по-малко от два часа, та нямаше кой знае колко предпоставки за създаване на близки отношения  Laughing

Така и не ги видях повече - нито лекаря, нито жените - на изписването дадохме букет цветя и кутия бонбони на тези, които бяха на смяна.

# 50
  • Мнения: 77
при раждането на каката , раждах в окръжна болница Варна... там при дежурен лекар... бяха ме захвърлили на едни стажантки и понеже нямаше друга луда да ражда точно него ден нямаше нито доктор нито акушерки... имаше само една проста стажантка която така ми осили системата за контракции , че пулса на бебето изчезна и доктора като ме видя че се гърча като червей се развика и дойдоха акушерките дето са на смяна... и така те бяха много възмутени , че едва ли не съм им развалила смяната...
второто раждане , което протече ужасно защото бях в 5 месец и нямаше шанс за бебето имаше една едричка с червена коса акушерка и доктор Танев - това става в аг Варна ... с мен имаше една жена която също не можа да си задържи бебетата след инвитро... и тя в 5тият месец...
третият път в който раждах беше със сина ми... бях в аг болница Варна - там бяха на смяна д-р Танев ,същата акушерка и същата жена която бебетата ни бяха паднали едновременно... беше някакво де жа вю... беше ужасно... мислех си че всичко ще се повтори... но не ... жената роди секцио към 9 часа , а аз родих в 17*55 часа...  е пак не мина гладко при мен , но поне се прибрах жива и здрава и заедно със сина ми... през цялото време тази възрастната акушерка ходеше напред назад и при мен остана една друга акушерка... тя беше много мила и разбрана... през цялото време и обяснявах , че нещо ще се обърка и , че много ме е страх... тя ме успокояваше ... благодаря и на доктор Танев и на акушерката , че всичко мина наред...

# 51
  • До морето
  • Мнения: 7 086
Помня, разбира се - Соня, от АГ-Варна. Оказа се, че е много известна, а аз попаднах на нея случайно, защото по принцип не работела на етажа, на който раждах аз. Даже моят доктор още като ме приемаше ми каза, че съм голяма късметлийка - уцелила съм Соня. Имах най- бързото, леко и безболезнено раждане, за което можех да мечтая. Благодарение на нея нямам нито един шев. Беше страшно мила, буквално от първия момент ми хвана ръката и не ме пусна докато не родих! Да е жива и здрава още 100 години, ще съм й благодарна до живот!

# 52
  • София
  • Мнения: 23 098
Не си го спомням, нито ако я видя ще я позная. Но си спомням отвратителното й отношение.

# 53
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Аз помня името на акушерката, която стоеше до мен в предродилна - Михаела. Беше стажантка, на възраст може би колкото мен, много мила.   (Шейново)  bouquet
  newsm62 И аз си я спомням, беше и на моето раждане. Много мила и лъчезарна! Имаше с нея още няколко стажанти, всичките бяха много отзивчиви и съпричастни към ''деликатното положение'' на кандидат-мамите  Mr. Green

# 54
  • Варна
  • Мнения: 301
Разбира се,4е ще я помня цял живот!  Hug
 Меги от АГ-Варна Wink !!! всяка година на Бабин ден й 4еститя и й нося подаръ4ета !!!! Wink
Много много ми помагаше,грижеше се мен,обясняваше ми вси4ко..даже не искаше да дойде тя да го боцне за генети4ните изследвания които задължително правят - ми страх я било,щото се привързала Wink))) ГОЛЯМА ЖЕНА,ГОЛЯМ 4ОВЕК!
МЕГИ - да си жива и здрава,да помагаш на жените в най-красивия момент от живота им!
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm76

# 55
  • Варна
  • Мнения: 758
Михалева, Окръжна болница-Вн. В бебешкия дневник май имам и малкото и име, но не го помня.
Придържаше/повдигаше ми горната част на тялото по време на контракциите, когато трябваше да напъвам (висях на магарето около час и половина). Държеше се Човешки. Беше единствената, от която ми е останал хубав спомен (броя и следродилния период, който в нашия случай беше 7 дни).
Доктора на когото бяхме платили само  викаше, че нищо не правя и мрънкаше, как досега трябвало да съм родила (и да се е прибрал). Ако бях отишла да раждам на сегашния си акъл, щях или да го сритам или да го пратя да си ходи и да си карам с наличните доктори.
След като родих, накарах мъжа ми да купи разните му там бонбони и питиета и ги оставих на дежурните на смяна, за да ги предадат на Михалева. Съжалявам, че не можах да и благодаря лично.

# 56
  • Мнения: 2 478
И 2-те ми раждания са били ръководени от лекар, с акушерки почти не съм общувала.
На естественото ми раждане една млада лекарка в предродилна ми обясни всичко за 5 минути и след това пак ме пое д-р Танев!
*SamiMummy* Соня е почти роднина на баща ми и наистина е много мила жена.

# 57
  • Мнения: 2 761
При мен и двете раждания минаха без лекарска намеса, единствено акушерките се занимаваха. Първият път докторът на смяна беше един много антипатичен човек, докато аз и още една родилка се напъвахме на магаретата, той стоеше на 2 метра от нас и четеше вестник и пиеше кафе. А след раждането отиде с най-мазната си усмивка да съобщи на мъжа ми, че съм родила (все едно той е имал нещо общо) и после имаше наглостта да си проси почерпка. Вторият път раждах късно вечерта и дежурният лекар беше решил, че има по-приятни занимания от това да изражда, беше си легнал човека и много се нацупи, че го събудиха, за да питат дали да ми правят ревизия ( за щастие не се наложи).

# 58
  • Мнения: 168
От първото раждане - не помня нито лекаря, нито акушерката. Беше през нощта екипът беше от дежурните, но съм изключително доволна - нямам шевове и за 2 часа всичко беше приключило.
При второто раждане - помня я, да казва се Елка Байлова от МД-София. Изключително много ми помогна, за голямото ми бебче, само с няколко шева и сравнително леко. Името на лекаря не помня, но на вид си го спомням.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 531
Помня името на акушерката от първото ми раждане - Соня. Носеше табелка с името й. На практика тя ме изроди. По обяд точно се сменяха екипите и след като ме преместиха на магарето тя каза да извикат лекаря. Докато дойде някой след няколко напъна ми направи епизиотомията и дъщеря ми се роди. После дойде лекар да ме зашие /не помня дори как изглеждаше тази жена/ и докато ме шиеха акушерката ме пита "как ще се казва бебето?' И аз отговарям :Соня.  Simple Smile
Но не е кръстена на нея, а на майка ми. Просто съвпадение.

От второто раждане не помня името на акушерката. Бях с избор на лекар и помня само докторката.

# 60
  • Мнения: 46
Е как да не я помня,като родих малката и ме питаха как ще се казва и аз казах Лилия,акушерката се засмя и каза : Е,като мен! Има ли забравяне Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 172
Аз и двата пъти раждах с операция и с предварителна уговорка и идеално помня имената на всички от екипа, все пак общо 18 месеца от живота си съм прекарала с тези хора, знам рождените им дати,също и рождените дни на децата им, поздравявам ги с картичка или телефонно обаждане, понякога дори пращам подаръци Simple Smile

Vitaminka, кога празнувате? На 8ми или утре?

# 62
  • София
  • Мнения: 167
И аз го помня. Обаче и тя помни моето. Съвсем случайно, при второто ми раждане (8 години след първото), отново попадам на същата акушерка и тя беше тази, която ме разпозна.

# 63
  • Мнения: 182
Акушерките, които погнаха на бебенцето ми да се роди, дори не си бяха казали имената. Докато чаках да минат 2-та часа след раждането ги разпитах как се казват и си мислех, че няма да ги запомня и затова си ги написах на съобщение в телефона Simple Smile Още помня едната акушерка как убеждаваше докторката, че няма смисъл да ми прави епизиотомия, че ще стане и така и беше права Peace Името на докторката не помня. Тя гледаше отстрани с ножицата и накрая само ми направи един шев.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Помня разбира се...и двете помня. И тази преди повече от 7г. и другата преди почти 3г. И двата пъти попаднах на страхотни професионалистки.
Първият път като раждах не успях да разбера името на жената но по физиония я помнех и още я помня. След 4 години като ходих в АГ-то пак на отворените врати попитах дали мога да разбера името и - получих положителен отговор и така разбрах и името.

# 65
  • Мнения: 271
Помня ги! През 2007г. - Кършибрадова и през 2010г. Митева. В АГО към МБАЛ "Проф. д-р Ст. Киркович" - Стара Загора. Благодаря им!

# 66
  • Мнения: 43
Помня едно име ,но не знам дали е на акушерката,която ме изроди,или на старшата,която през цялото време(10минути )ме успокояваше и ме караше да не мисля за това,което се случва...Тази,която ме изроди беше много мила и добричка и симпатична млада дребна жена,с русолява къса до рамената коса,може би на около 30,казваше ми през цялото време какво се случва,напънах два пъти и родих,после ми обясняваше какво ще трябва да ми правят,понеже нямаше време преди драждането за нищо,малчо искаше да излезе,после ме хвана за ръката и дойде с мен навън,където ме чакаха моите хора,изчака с мен,докато поседя при тях и ме върна вътре Simple Smile Името,което помня и е написано в епикризата,която ми дадоха на изписването е Блажева..а от подписа мога да разчета Ани....На доктора го помнех,но сега като се замисля не се сещам,той беше много млад и участваше само с шевовете накрая...Много съм доволна от екипа,на който попаднах,бяха страшно мили и много ми се радваха,че съм родила бързо и нормално,а на другия ден вече другата смяна бяха отвратителни,надути,не можеш нищо нито да ги питаш нито да им кажеш...Да уточня,че съм раждала в Монтана..ако някой познае това име,или описанието на акушерката може да ми пише,за да знам все пак,да съм сигурна дали Блажева се казва милата акушерка Simple Smile Но по-скоро Блажева сигурно е на старшата...не зная Simple Smile

# 67
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Помня цялата бригада от три акушерки. Страхотни момичета, няма да ги забравя никога. Hug Hug Hug
Първата кака Мони....Съпруга на зам, шефа ми. Той готин, кака Мони още повече.Учила четири години Медицина и последната петата разбират, че баща и е бил кмет на селото им и я гонят от Университета- била е пълна отличничка. Беше дясната ръка на лекарката. А самата лекарка младичка, но ме накара да успокоя топката. Страшно мило същество. Гинеколог ми е все още- 30 години след раждането на Змея.  Втората мацка- Горанова....тази жена имаше ангелски глас, чудех се що не е завършила пеене. Докато раждах ми пееше една страхотна песен, за съжаление не мога да си спомня името на песента.  имах сложно раждане а тази песен някак си ме мобилизира. Знаете има песни които те карат да ти настръхва душата и да те кара да се чустваш силен и можещ. Каза ми- стискай ми ръката, аз ще ти пея ти само слушай какво ти казваме  и ако може слушай и песента. Третото момиче- Мария....Най младичката от бригадата, туко що завършила, обаче как ми помогна и това момиче.  Господ да ги благослови всичките. Случих на Човеци на раждането си!!! И красиви жени еййй!!! Година и половина след раждането научих, че са спасили живота и на ДивенетУ и на мама му. Въпреки, че бях редовна на консултации, лекарката при която бях не е отбелязала за тези месеци, че с този тесен таз съм за секцио.  Това се разбра при приемането ми за раждане когато ми измериха отново таза.Тогава секцио се правеше рядко.  Добре, че попаднах на такива можещи и знаещи Жени! А да минеш на ехограф да се види бебето, трябваха връзки.

# 68
  • Мнения: 5 940
Помня името на акушерката, която води второто ми раждане. Манчева.
На практика тя изцяло пое раждането, защото раждах през нощта, в празнични дни и двамата дежурни лекари на етажа се наложи да влязат в спешно секцио.  Прекрасно раждане. Без окситоцин. Бързо и много приятно.

# 69
  • Мнения: 4
Помня я,няма как да я забравя,че ми е и колежка WinkАкушерка Клингова от Разград-страхотен професионалист и човек!Благодаря и!  bouquet

# 70
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Помня акушерките и имената им и при двете ми раждания. Дори съм си ги отбелязала в бебешките дневници на децата, защото с времето се забравя.

# 71
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ооо, тази, която ме прие с първото раждане няма да я забравя- така ме овика, че цял живот ще я помня. Колкото бях стресирана, тя ми се накара и съвсем ми взе акъла. Добре, че ме препратиха в друга болница.
И двете раждания ми бяха със секцио и не знам имената на акушерките, само на докторите.

# 72
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Интересно.Мислех си , че повечето жени не помнат имената на акушерките си , но май не е така.
Или поне тук пишат паметливите.
За Секцио си е доста трудно да запомниш -2-ма АГ доктори+ 1 анестезиолог + операционна акушерка + анестезиологична акушерка + акушерка за бебето + неантолог + санитарка.
Май трябва да си вишист. Joy Joy.Но това е 2 пъти в живота ви или 3 пъти.

В навечерието на 21.1. Ден на родилната помощ.- искам да поздравя всички жени и да им пожелая много здраве и приятни преживявания по време на раждане и прекрасни деца, които да ви раждат.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 21:39 от tarlio

# 73
  • Мнения: 9
Да, помня го - Светла. Но помня още и нелюбезното й отношение... То вярно, че започнах да раждам в края на нощната смяна, но пък за сметка на това, без да имам излишно самочувствие, не създадох никакви проблеми, раждането мина по учебник и за около час и без упойка родих бебе 4625 гр и 55 см.
Когато акушерката тръгна да ми включва венозен източник и забеляза няколкото спукани капилярчета на ръката ми, появили се в резултат на бременността, възкликна с погнуса: "Бълхи ли са те изпонахапали?!". Добре, че съзнанието ми беше ангажирано с други по-хубави и важни неща и не й обърнах достатъчно внимание, но не ми беше приятно подобно отношение точно в този момент. За сметка на това помня с добро две акушерки (лежах няколко дни заради пренасяне) - Деси от отделението (която беше дежурна по време на раждането ми и също присъства в залата; след това специално ме поздрави за това колко геройски съм се държала) и Добринка от родилна зала (съжалявам, че не случих на нейната смяна!).
Бяха прекрасни, много мили - такива, каквито трябва да бъдат всички, помагащи да се дарява нов живот!!!

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 22:02 от мармотка

# 74
  • София
  • Мнения: 3 390
Не помня името й, но помня отношението й. Все едно съм някаква луда, невменяема. Постоянно се чудеше как може да не напъвам достатъчно. А какви изрази употребяваше, просто не ми се иска да си спомням?! Добре, че съм перде, дори и в такива моменти, че не й обръщах внимание на отношението, че съвсем щях да се омотам какво да правя. Ужасно просто! Все едно израждаше крава!!!

# 75
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Но това е 2 пъти в живота ви или 3 пъти.

Ами че аз дори не помня да са ми се представяли акушерките.
Особено първото, което беше през 1990 г, за мен беше най-важно да оживеем. Но помня неонатоложката- д-р Александрова.

# 76
  • Мнения: 14 133
Не, но помня, че едната от тях се държа много грубо и не спря да мърмори, че съм си избрала точно определен доктор да води раждането.  ooooh! Другата беше много мила и внимателна, но , уви и нейното име не помня.  Thinking

# 77
  • Мнения: 1 067
Помня, много добре даже Peace - Ади Лозанова. Изключително лъчезарна жена, още с влизането ми в родилна зала дойде и се представи. През голяма част от времето си мислех, че тя е лекарката, защото беше почти постоянно при мен, питаше как съм, успокояваше ме, насърчаваше и общо взето свърши цялата работа. Лекаря дойде да ме види в последните пет минути и стоя до главата ми да си говори общи приказки. След като родих ме заши, стана, тръгна и повече не го видях. Акушерката мина още няколко пъти да ме види, да пита имам ли нужда от нещо , да каже как е бебето и така. На по позитивен и усмихнат човек не съм се и надявала да попадна - бях без избор на екип. И до ден днешен си мисля, че трябва да е не избор на лекар, а избор на акушерка, след като тя върши цялата работа (разбира се, изключвам случаите където има усложнения и т.н.)

# 78
  • Мнения: 8 242
Помня я при първото раждане, защото я познавах (задочно).
За 2рото раждане всичко стана за 5 минути буквално и даже не знам и името на доктора  Crazy Нито успях да мярна коя точно е акушерката  Laughing

# 79
  • Мнения: 2
При раждането на първото ми дете не помня имена,целият екип ми беше непознат.При раждането на второто ми дете имах две акушерки,при които бях на консултация през цялата ми бременност.Едната се казваше Каролина и няма да е забравя никога.Тя така ръководеше раждането,че всичко мина отлично без шевове,..без проблеми.Другата беше по млада и се казваше Ирис.Тя беше много мила,говорихме си с нея за всичко.След раждането и двете ме посетиха вкъщи няколко пъти да видят как сме с бебето и дали го кърмя правилно.

# 80
  • Мнения: 431
Цял живот ще я помня,даже днес я намерих в социалната мрежа и пак и благодарих!
Тя по-скоро ме подготви за секциото.

# 81
  • Мнения: 41
И аз помня името на акушерката Catherine ,  млада и готина плюс професионалист и много мила...

# 82
  • Мнения: 646
Помня акушерката от второто си раждане - Троя - такова име забравя ли се?

Първото ми раждане свърши със секцио и там доста неща ми се губят, а и акушерката там не играе съществена рола.

# 83
  • Мнения: 3 410
Помня акушерката от първото си раждане - акушерка Тончева от варненското АГ. В най-трудния момент от раждането, когато се изгубиха тоновете на бебето с невероятна ловкост скочи върху корема ми и бебешока се появи скорострелно. После разбрах, че това е някакъв акушерски похват, който много малко акушерки владеят перфектно.
На второто си раждане бях основно с акушерките, доктора си спеше сладко, толкова бяха добри  и внимателни и съжалявам че не запомних името им. Да са живи и здрави и трите Hug

# 84
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
И при двете раждания помня поня фамилиите на водещата акушерка. При 1-то бях ангажирала лекар и основно той беше до мен, а при 2-то не и благодаря на акушерката - Петрова от УМБАЛ "Г.Странски", Плевен че въпреки тежкото раждане ме напътстваше и окуражаваше до края.

# 85
  • Мнения: 8 242
Помня акушерката от първото си раждане - акушерка Тончева от варненското АГ. В най-трудния момент от раждането, когато се изгубиха тоновете на бебето с невероятна ловкост скочи върху корема ми и бебешока се появи скорострелно. После разбрах, че това е някакъв акушерски похват, който много малко акушерки владеят перфектно.
На второто си раждане бях основно с акушерките, доктора си спеше сладко, толкова бяха добри  и внимателни и съжалявам че не запомних името им. Да са живи и здрави и трите Hug
Е то това със скачането на корема си е класика  newsm78 и се практикува доста често. Защо малко да го владеят.

# 86
  • Мнения: X
Помня го. Баба ми ме е израждала.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 758
После някои се оплакват от натъртените си ребра.
Моя доктор не искаше да го правят, защото предния ден е имало майка, която е ходила да се оплаква някъде си.
Трябваше да им се моля и го направих. Пределно ясно ми беше, че щом не съм я избутала за час и нещо, няма да успея и след това. След раждането не ме болеше, но на следващия или по-следващия ден помагах на една друга майка да се изправи, нещо ми прещрака в ребрата и имах болки, дори и като дишам, повече от месец. Е, ако сама не си го бях изпросила, познай колко клетви щяха да отнесат.

# 88
  • Мнения: 296
Не си спомням името на акушерката, дори не си спомням как изглежда. Бях с избор на екип и лекаря, който си избрах реално си водеше раждането - той беше при мен, той даваше наставление и на мен и на нея, той ми говореше и т.н. и по тази причина си спомням само него, останалото беше фон. Не подценявам ролята на акушерката, но такива са моите възприятие и спомени.

# 89
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Раждането ми го водеше една старша акушерка и една,която се обучаваше.Интересното е,че запомних името на стажантката-Ники.И двете бяха изключително мили,отзивчиви, напътстваха ме и ме подкрепяха.Помагаха ми да си избера удобна за мен поза,прегръщаха ме по време на контракция,напомняха ми как да дишам.Докато чакахме разкритие,се редуваха
да седят до мен и да следят процеса,като накрая,когато вече напъвах,старшата
ме попита дали съм съгласна стажантката да прослефи излизането на бебето.Всичко мина много гладко,благодарение на тези жени.Лекар изобщо не видях.Старшата направи няколко шева накрая,внимателно и професионално.

# 90
  • Мнения: 6 365
Помня я, много мила и добра, казва се Олга, от Т.Киркова   bouquet

Как изглежда? Защото моята "Олга" по-скоро бих я описала като
строга и сериозна...може да съм сбъркала с идентификацията.

# 91
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Така и не се представиха, дори и да са имали табелки с имената си не съм ги видяла. На раждането на големия ми син имаше една много мила възрастна акушерка, която, смело твърдя, ако не ѝ беше свършила смяната и беше останала с мен, нещата щяха да се развията по много по-положителен за мен начин...

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Винаги ще я помня- Соня Жекова от АГ Варна! Ненапразно няколко пъти вече беше спомената в темата. Държа ръката ми през цялото време и издържа мрънкането ми! Господ здраве да и дава, както и на д-р Добрин Николов! Благодарности!

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 326
Естествено, че помня. Никога няма да забравя тези две жени - Пепа Алексиева /преди 5 години/ и Маруся Тенева /преди година/, и двете от Бургас, направили прекрасни двете ми раждания. Бяха с много опит, първата вече е пенсионерка. Ще съм им благодарна до гроб. Направиха ражданията ми спокойни, усмихнати, ведри, без капка страх, болка или някакво неприятно чувство. Имам си ги и на снимка със синовете, за да знаят кой пръв ги е поел в ръцете си Simple Smile

# 94
  • Мнения: 836
Не! А и тази акушерка не заслужаваше да й запомня името!

# 95
  • Мнения: 73
как няма да я помня ...помня всички ...едва ли ще забравя докато съм жива ....съсипаха ни живота  и наглостта им не свършва само с това ..  .. да казват къде е детето

# 96
  • Мнения: 46 535
Не. Нито една не пожела да се представи.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 932
Помня и двете си раждания в най-малките подробности. При първото нямах възможност да разбера името на акушерката, година и нещо по-късно я срещнах и питах как се казва. Визуално няма как да я забравя. За второто не пропуснах да попитам за имената на всички. За тях си е ежедневие, но за мен си е специален и единствен момент и ми е важно кой е бил до мен.

# 98
  • Мнения: 365
Постарах се да я забравя. Толкова добре се постарах, че сработи. Сега и да я видя няма да я позная. За нейно добро, щото ако я позная ще я набия.

# 99
  • Мнения: 12
Родих момче, 3700 гр, нормално, на почти 37 г , първо раждане.Никога няма да забравя името на акушерката- Нора Цанкова от МД София. Благодарение на нея и целият екип имам прекрасни спомени от иначе нелекото ми раждане.Имах удоволствието да раждам при 2 екипа, уцелих смяната и благодаря на д-р Гунев и д-р Славов, дано не бъркам името, за милото отношение и за разсмиването  bouquet

# 100
  • Русе
  • Мнения: 62
Помня я - М. Русева от АГ Русе. По някаква случайност и сина ми (2001 г.) и дъщеря ми (2012 г.) се родиха в нейните ръце. Потърсих я на Бабин ден 2013 г., за да и се отблагодаря. Но се оказа, че се е пенсионирала и е в София. Дано и новите акушерки са като нея.   bouquet

# 101
  • Мнения: 3
1-во раждане 05/10/2001г. Владислава -/от Майчин дом София/.
 2-ро раждане 14/06/2012г. Светла / от Окръжна болница София/. Невероятен човек!

# 102
  • Мнения: 3 016
Разбира се Галина Кръстева болница Дева Мария гр.Бургас.Невероятна жена!

# 103
  • Мнения: 1 040
Помня името(по-точно фамилията) на акушерката при второто ми раждане,много мила жена,
от третото помня доктора - страхотен доктор,той изигра основната роля и не го мързеше да обяснява
и да отговаря на въпроси.
Сега от първото никого не помня,беше шок за мен,помня само болката.

# 104
  • Мнения: 0
Помня го,защото лекаря ми непрекъснато и казваше:'' Ева,не и давай вода,Ева така,Ева онака".
Дори си я спомням смътно с руса коса,вързана на опашка.
А това беше преди 13 год. Simple Smile

# 105
  • Мнения: 0
Помня го,защото лекаря ми непрекъснато и казваше:'' Ева,не и давай вода,Ева така,Ева онака".
Дори си я спомням смътно с руса коса,вързана на опашка.
А това беше преди 13 год. Simple Smile в болница Шейново.

# 106
  • Мнения: 23
Макар, че бях секцио и аз помня фамилиите на акушерките, бяха страшно мили и отзивчиви Simple Smile Говоря за  1 АГ Света София

# 107
  • Мнения: 407
Окръжна Болница-Варна акушерката е НИНА МИХАЛЕВА!!! Най-добрата!!!

# 108
  • Мнения: 625
Окръжна Болница-Варна акушерката е НИНА МИХАЛЕВА!!! Най-добрата!!!

Вярно е най-добрата, но не е ли Ина, а не Нина? Аз също раждах при нея и помня, че дори погледнах табелката й с името, точно за да го знам и да го запомня и почти съм сигурна ,че е Ина.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 758
И моята беше Михалева, но не помня малкото й име. Хем след като се разписах тук погледнах в бебешкия дневник на щерката. Ще взема да погледна пак Simple Smile

# 110
  • Мнения: 625
Не е друга, същата жена е. И друг път съм срещала момичета да я споменават в темата за ОБ и все я  пишат Нина...не знам, ясно си спомням,че видях да пише Ина, Както и да е, като дойде време да я срещнеш пак, ще кажеш  Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 203

Аз за съжаление не помня името й, но беше много мила и определено ме предразположи.

# 112
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Моята акушерка беше много мила,малда. Отнесе се много добре с мен , което не очаквах понеже не си платих , а всеки казваше ,че ако не си платиш се държат зле.
Лошоро е ,че тя не се представи а и аз нямах време да питам. Занесох подарък на докторката при която родих , понеже ходя та и на консултаций , но на акушерката не можах да благодаря... Все се каня да питам за името й и да и изпратя цветя. Всъщност тя беше при мен през цялото време а докторката дойде когато настъпи момента.
Смятам ,че ако беше се представила ,щях да помня.

# 113
  • Мнения: 315
Да, помня.
Казваше се (Надежда) Пълова, за първото име не съм много сигурна.
нина пълова - майчин дом  Laughing знам го, защото тя е и моята акушерка Laughing много добра!  bouquet

# 114
  • Мнения: 8 943
Да, помня.
Казваше се (Надежда) Пълова, за първото име не съм много сигурна.
нина пълова - майчин дом  Laughing знам го, защото тя е и моята акушерка Laughing много добра!  bouquet

Да, точно така, Нина беше, благодаря ти че ми напомни. Благодарение на нея родих нормално, всички лекари настояваха да ме срежат, а тя ми помогна да се случи това нормално. Ако един ден раждам отново, бих я потърсила.

# 115
  • Мнения: 1
Елена от Клиника Торакс Пловдив. Винаги ще помня русите и къдрици, усмивката и спокойствието което излъчваше гласът и. Говорихме си за прически между контракциите. Сякаш е обучавана за дуала. Мисля че без нея раждането ми нямаше да мине толкова добре.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 259
Мисля, че беше Вили - много мила жена, при първото ми раждане, Шейново. Също и д-рът беше много внимателен, но т.к. в България лекарите нямат добрата практика да се представят на пациентите, така и не знам името му.
Вторият път бях с избор на лекар, той води раждането.

# 117
  • Мнения: 2
Да, Емилия! Ще я помня цял живот, няма толкова разбираща и сърцата акушерка! Благодаря ти Еми!
болница Св. Лазар

# 118
  • Мнения: 1 463
Да, помня и на 2-те раждания.  Отнасям се трогателно и емоционално към тази информация. На първото беше зълва ми.
На второто се казваше Мария.
Благодарна съм и на 2-те! Hug

# 119
  • Мнения: 68
в интерес на истината... не го помня дори незнам кой беше...всичко се случи толкова бързо не разбрах изобщо какво става...след 10 часово раждане, безсънна нощ, болка и 5-6 човека около мен  дори незнаех какво се случва..... но ми се иска да го знам...просто сантименталност...

# 120
  • Мнения: 556
1АГ-София (ТК), акушерка Роси Найденова, имам 2раждания секцио, без избор на екип и 2-та пъти беше една и съща акушерка на смяна Laughing

# 121
  • Мнения: 1 165
Не само ще я помня, но и цял живот ще съм и благодарна за грижите към мен преди и по време на раждането. Надежда Стаменова - болница "Надежда".   bouquet Води второ ми раждане по естествен път, след първо раждане преди 7 години чрез цезарово сечение. Подкрепи ме в избора да родя по нормален начин.  Hug

# 122
  • Мнения: 4 270
Да, помня го дори след толкова години, много мила и внимателна жена! Да е жива и здрава!  bouquet

# 123
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Помня името на акушерката, която ме прие-Мариана. Точно като ме качиха на магарето се смениха смените и другата която помогна при раждането не разбрах как се казва. Crazy

# 124
  • Мнения: 5 173
Изражда ме целият екип на смяна. 2 лекари и всички акушерки. С особено огорчение си спомням една, която нарече роденото ми преди 30 секунди бебе "проклето като майка си" Sick, понеже се изпишка веднага като се роди. И не, не съм викала, мучала, крещяла, гък не издадох докато раждах. Още не мога да се начудя с какво заслужихме тази квалификация, а мен още ме е яд, че не поисках да ми каже името си, за да пусна оплакване от нея.

# 125
  • София
  • Мнения: 6 260
Помня го - Ани. Даже я познах след 7 г. при второто си раждане (тогава бях без акушерка, по-точно директно с планово, а не със спешно секцио, т. е. по-скоро с операционна сестра, на нея името не й помня; иначе при първото раждане и аз изредих 2-3 смени барабар в всичките им лекарки и акушерки, но Ани беше най-постоянното присъствие; от нея съм с добри впечатления, от някои други акушерки - не толкова)  Peace

# 126
  • Мнения: 2 755
Помня я, само да я видя няма да ми се зарадва - Димитрова от Русе, но старата, защото преди 6г., когато родих бяха две. Въпреки, че бебето излизаше, едва стигнах до родилната зала и отказах епизотомия, такъв разрез ми направи от 7 см., че после ми трябваше пластика за да мога пак да сядам. От грижите и още не съм се възстановила напълно.

# 127
  • Мнения: 3
Разбира се, че го помня и никога няма да го забравя! От град Плевен е също като мен и работи в клиника "Света Марина". Казва се Ваня Генова и е извадила на бял свят и двете ми принцеси, за което ще съм и благодарна цял живот. Всяка година се чуваме на Бабин ден. Изключително мил, добър и съвестен човек е тя и винаги като я видя се радвам изключително много, тъй като ми напомня за двата най-прекрасни момента в живота ми. Благодаря ти Ваня!  Hug

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз я помня-Руска Ганчева,работи си и до сега в МБАЛ Бургас,помня и гадната докторка,която ме плашеше с форцепс и не разреши на добрата жена да ме цепне леко,та имах ужасни разкъсвания,че ме шиха и без упойка,ама акушерката беше невероятно мила,както и един друг доктор,който ми каза,че мога и три дена да се мъча ако не ми пукне околоплодните води,наистина беше мил и много внимателен,нищо не усетих,но за съжаление няма как да препоръчвам доктора-той почина

Общи условия

Активация на акаунт