Да изпратим зимата по-бързо - Франция 37

  • 150 473
  • 655
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 948
Здравейте, момичета!

И аз съм с питане. Две девойки на по 17 г. ще ходят 5 дни в Париж и искат да обиколят музеи и забележителности. Ще спят близо до Лувъра.
Някой знае ли дали има в Париж карта за музеи. В Лондон има нещо подобно. Купуваш си карта и с нея можеш да влезнеш безплатно в определени музеи. И има ли още безплатен ден за посещение в Лувъра /преди време , такъв ден беше сряда/. И последен въпрос - има ли ученическо намаление за метрото?
Затрупах Ви с въпроси, но ще улесня девойките, а ще им е първо пътуване сами .
Благодаря предварително  bouquet
В темата за Париж има много информация по въпросите, които си задала. На първа страница са синтезирани най-важните и полезни линкове. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=852050.new;topicseen#new

# 316
  • Мнения: 2 992
Лелеее, хич не се бях сетила за тази тема!
 smile3525 smile3525

Трип адвайзор може само да завижда!
Много благодаря!

# 317
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте момичета.Извинявам се за притеснението, но ако е удобно да ми помогнете с малко информация и как се процедира.Мъжът ми работи във Франция.АЗ  спечелих зелена карта и за интервюто ще ни изискат свидетелства за съдимост.Тъй като той е там от 3 г, макар да си идва през няколко месеца трябва да представи такова, тъй като сумарно има над 1 год.Много моля ако знаете от къде точно там се вади.Може ли да отиде до полицейско управление.Звънях тук в Консулството и ми казах чрез интернет се пращало и толкова.Моля за малко помощ и информация.Благодаря ви.

# 318
  • Мнения: 934
Здравей!Българско или френско свидетелство ли ви трябва?
Френското се иска оттук https://www.cjn.justice.gouv.fr/cjn/b3/eje20
Надявам се да съм била от помощ Simple Smile

# 319
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Благодаря ви.От консулството ми отговориха същото.За съжаление нито аз, нито мъжа сме добре със френския.Аз съм на ниво нула.Знанието ми стига до бонжур GrinningСега се мъча с преводача и донякъде успявам. Grinning
Доколкото успях да разбера всичко става онлайн.Трябва да им прикача снимки.
être né(e) hors de France (même si vous êtes de nationalité française)

2 - disposer d'une adresse de messagerie valide

3 – Pouvoir OBLIGATOIREMENT nous faire parvenir un justificatif d’identité (comportant la ville et le pays de naissance) recto/verso en cours de validité de façon dématérialisée (photo ou scan de votre carte nationale d'identité, passeport, carte de séjour... en format PDF, GIF ou JPEG d’une taille inférieure à 5 Mo).

4 - remplir le formulaire (accessible par le lien "commencer la procédure" ci-dessous).
Момичета, ако ви е удобно с две три думи да ми нахвърляте на прав път ли съм.
Благодаря ви предварително за помощт  bouquet  bouquet  bouquetа.

# 320
  • Мнения: 934
 Първото е валиден имейл адрес ,второто е когато ви пратят съобщение с каквото сте попълнили,да им върнете мейла с прикачен сканиран паспорт или лична карта,четвъртото е да попълните формуляра.

# 321
  • Мнения: 1
Здравейте.Някой може ли да ми каже какъв документ ми е необходим за сключване на ПАКС/или брак,че още не сме решили  newsm78 /-удостоверение за прекратен граждански брак или заверен препис от решението на съда?И с каква точно заверка/легализация трябва да са ми всички документи?Срещам доста разнородна информация-трябва апостил,не трябва апостил,само заверка на подписа на преводача.......Обърках се вече.Моля Ви ако някой от Вас знае да ми помогне.Предварително благодаря!   bouquet  Hug

# 322
  • Мнения: 115
Здравейте, сега открих тази тема и ще се радвам да ви следя  Simple Smile

Бих искала да се включа с едно запитване и наистина ще оценя помощта ви. С ММ се преместихме да живеем във Франция миналата година и много скоро очакваме да се роди първото ни дете. Бихте ли ме посъветвали как точно става записването на детето тук и след това изкарването на българско ЕГН и паспорт? Четох, че имената на бг акта за раждане ще се вземат от френския такъв, но не ми е много ясно как точно се изписват трите имена тъй като бащиното име тук не съществува. Очакваме момче така че поне проблеми с окончанието на фамилията няма да имаме. Благодаря ви предварително за помощта  Simple Smile

# 323
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Френски акт за раждане се издава от общината  до три дни след раждането. В някои по-големи градове и болници има бюро в самата болница. Бащиното име се записва всъшност като второ име. Българско ЕГН на девойките съм издавала с преведено  копие от акта за раждане в общината по местоживеене в БГ на родителите. Паспорт и двете нямат  Crazy Леко раждане

# 324
  • Мнения: 115
Мадам, благодаря ти за бързия отговор  Hug

# 325
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Моля Hug иначе заповядай в алтернативата Simple Smile

# 326
  • Мнения: 537
Здравейте! Аз съм една голяма фенка на Франция. Извинете за тъпия въпрос, но  от колко почва парада за националния празник в Париж, защото не мога да го намеря на програмите на френските канали, а не пропускам да гледам парада 2 години, тази ще е трета.  Предварително Ви благодаря за помощта! Hug

# 327
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 639
Парадът тече в момента - предаването е по Франс 2, почна в 8ч30 тукашно време (9ч30 българско).
В момента Оланд слиза по Щанз-Елизе, след малко излитат самолетите

# 328
  • FR
  • Мнения: 214
Френски акт за раждане се издава от общината  до три дни след раждането. В някои по-големи градове и болници има бюро в самата болница. Бащиното име се записва всъшност като второ име. Българско ЕГН на девойките съм издавала с преведено  копие от акта за раждане в общината по местоживеене в БГ на родителите. Паспорт и двете нямат  Crazy Леко раждане


На мойта дъщеря не и записаха бащино име в общината. Във френския акт за раждане фигурират само име и фамилия. После в България мислех, че ще и сложат бащиното име, но не. Оставиха си само две и сега на бащино име е празно място на бг акт. Не съм имала някъде проблем, просто обяснявам, че не е родена в бг и така  Peace

# 329
  • Мнения: 115
Renita, това означава ли, че ти и съпругът ти сте записани с две имена във френския акт за разждане, но с три в българския?

Общи условия

Активация на акаунт