Невъзможно привикване към шише

  • 1 651
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,имам огромен проблем и никъде в Интернет не намирам отговор...
Бебето ми е на 11м. Суче от гърда ,захранено е и даже е на кухня... От скоро пие вода от шише,но на мен ми намалява млякото и искам да го науча да пие от шише, за да не е в стрес когато ми спре кърмата...Но големия проблем, е че категорично отказва кърма от шише...Имам замразено и искам да пие от него когато ми спре млякото,а  той отказва... Пробвах да му давам в шишето от вода...после не искаше да пие  2 дни вода от това шише... Пробвах от шишета на Девин с биберон...когато усети че е кърма не иска...Пробвах да му дам и прясно изцедена и замразена...Пробвах от чаша ... с пипетка от панадол ....Сега последното е най-садистично,но вече съм се видяла в чудо... От 2-3 дни му давам насила с биберон мляко и после за утеха му давам да суче...
Ако някой ме упреква защо го насилвам , ще кажа,че миналия път когато ми дойде нямах мляко за нощното му хранене и той изпадна в истерия и рева почти час и половина до задавяне и накрая заспа гладен...Не хапна и капка от шишето...Моля майки които са се справили с това да ми помогнат...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 178
АЗ прости срязах биберона с ножица, за да пуска повече. ДАвах айран и така леко полека го отбих. Но срежи връхчето на биберона, за да пуска повече.

# 2
  • Мнения: 6
Срязала съм я ... сега така го мъча,но направо пищи като му дам шишето...

# 3
  • Мнения: 6 214
Ох, много лошо така. Пробва ли с лъжица? Яде ли с лъжичка по принцип?

# 4
  • Мнения: 29 493
Срязала съм я ... сега така го мъча,но направо пищи като му дам шишето...

По същия начин ли е, ако дадеш АМ?
Вода пие ли без проблем от шише?
Пробвай с различни течности - сок, чай. Успех в начинанието!

# 5
  • Мнения: X
Пробвайте да го нахрани някой друг, а не ти. Ти излез дори от стаята.

# 6
  • Мнения: 296
Ох, много лошо така. Пробва ли с лъжица? Яде ли с лъжичка по принцип?

И според мен с лъжичка. Съвет - недей да насилваш - получава се обратен ефект, може напълно да откаже да яде - казвам го от опит, с това насилване отказах дъщеря ми да яде много неща.Като не иска от шише - не иска, това е, спираш да му го предлагаш.  Когато се е налагало баща й да я храни при мое отсъствие / и аз съхранявах кърма за всеки случай/, винаги го е правил с лъжичка. Успех  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 152
И моето бебе не се научи от шише, а и не желаеше да се научи... Все още се кърмим нощно време, а ако иска още, давам кисело мляко с лъжица. Айран пие само от чаша, но вечер отказва.
Замразената кърма изхвърлих, защото не я харесваше въобще Sad После видях, че може да се слага в кремчетата та да не става зян.
Съобрази се с бебето и не го мъчи. Кърмата след годинката намаля Sad Питай за съвет и педиатъра си за алтернатива на приема на млечните храни.
Успех!
  

# 8
  • Мнения: 2 052
Не насилвай детето, за да не стане по-зле. Пробвай варианта, който Алексче е предложила да излезеш от стаята и друг да го храни. Друг вариант е с лъжица, но ако пие по 200мл. вечер трудна работа.
Не се притеснявай, детето ти е почти на годинка. Дори да не иска да пие от шише след годинката можеш да даваш кисело мляко вечер и достатъчно млечни продукти през деня за да си набави необходимото. А и е малко вероятно да пропие АМ след като свърши замразената кърма. Дълго кърмените бебета трудно пропиват АМ на тази възраст.

# 9
  • UK
  • Мнения: 4 309
Детето е почти на година, спокойно може да се научи да пие течности от чаша, толкова голямо дете не бих мъчила с биберони.  Peace

# 10
  • Мнения: X
Може и това, разбира се.
Аз всъщност не разбрах какъв точно е проблемът - ако кърмата намалява, това е защото детето суче по-малко и яде повече твърди храни, което на тази възраст е в реда на нещата.

# 11
  • Мнения: 39
Колко дълго време пробва да храниш с биберон ? Моето бебе в началото категорично отказа - опитвах да давам АМ, иначе сучеше кърма от биберон без проблем. Кърмата ми обаче намаля много и се наложи да давам АМ след 6м. Първите четири дена ме съсипа, дърпаше се, плюеше и почти да се откажа взе че го пропи. Докато свикне давах от каучуков биберон на chicco тип звезда, който пуска много. Сега вече си пие с удоволствие, просто явно беше въпрос на време да свикне.

# 12
  • Мнения: 3 248
Ако детео суче и иска да суче, кърмата няма да спре. Демек няма да му се наложи да е свикнало да я поема по друг начин. Щом яде твърда храна, която става все повече и повече, нормално е и кърмата да понамалее.

Пък ако искаш да отбиваш, то тогава нещата седят по съвсем друг начин. Но явно това да пие кърма от шише (не от гърда) за него е голям тормоз. По-добре измисли друг начин за отбиване.  Peace

# 13
  • Мнения: 347
Педиатрите на тази възраст препоръчват да се започне отбиване от шишета и биберони и да се преминава към чаши, недей насила да го учиш тепърва.

Защо намалява кърмата? Колко често му позволяваш да суче? Храни ли се добре с твърда храна?

# 14
  • UK
  • Мнения: 4 309
От скоро пие вода от шише,но на мен ми намалява млякото и искам да го науча да пие от шише, за да не е в стрес когато ми спре кърмата...
Това малко не го разбирам, ако кърмата намалее постепенно и бебето се отбие постепенно няма как да се стресира. А и когато го отбиеш, най-вероятно ще спре да се буди и да търси мляко нощем, в повечето случаи така става.
А кърмата от шише според мен отказва не само заради шишето, а защото е изцедена. Ако досега не е пил изцедена кърма, трудно ще се научи тепърва. Вкусът на изцедената, размразената, а и дори малко престоялата кърма се променя драстично и на повечето кърмени деца, които не са свикнали, не им харесва. Както и повечето отказват адаптирамо мляко. Ако досега е бил само на кърма, трудно ще приеме адаптираното мляко. Освен това кърмените деца на тази възраст сучат не само заради млякото, а за успокоение и по навик. Тогава ни мляко, ни шише, ни нищо не помага.
Моят съвет е да пробваш кисело мляко с лъжичка или леко разредено от чашка. Така или иначе лека-полека ще трябва да се учи и да пие от чаша. За кисело мляко е достатъчно голям, за да заместиш постепенно кърменето с него след годинка, ако отказва категорично АМ.  
Кърми си го докогато иска, а млякото можеш да наваксаш с кисело мляко, йогурти, сирене, постепенно и прясно мляко и десерти с мляко, супи със застройки с мляко, киселите от кухнята са с мляко и зеленчуковите супи със сирене... Напълно достатъчни като количество ще са му скоро, няма нужда да го мъчиш с мляко от шишета, капкомери и т.н. Голямо е вече момчето, чудесна работа си свършила щом си кърмила досега, браво.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 09:21 от dejie

Общи условия

Активация на акаунт